POGODA

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [18.04.2017, 11:30:36] • Świnoujście

Dociągnęli do setki. Sarmata Dobra - Flota 1-7 (1-2)

1-0 Dawid Kurek 20 minuta, 1-1 Kamil Trzeciak 21 minuta, 1-2 Mariusz Helt 24 minuta, 1-3 Dawid Trafalski 47 minuta, 1-4 Michał Nowak 75 minuta, 1-5 Grzegorz Skwara 82 minuta, 1-6 Bartłomiej Szewczyk 86 minuta, 1-7 Dariusz Kozłowski 90+2 minuta z karnego.

Flota: Oskar Bochen, Piotr Tkaczonek, Mateusz Bątkowski (84 Bartłomiej Szewczyk), Przemysław Rygielski (60 Dawid Damazyn), Dariusz Kozłowski, Dawid Trafalski, Radosław Welka, Mariusz Helt (79 Filip Żabiński), Grzegorz Skwara, Kamil Trzeciak (67 Piotr Bursa), Michał Nowak.

Nie grali: Łukasz Gądek, Michał Wnuk, Maciej Rombalski.

Trener: Tomasz Błotny.

Kierownik drużyny: Lech Nowak.

Sarmata: Sebastian Marciniak, Paweł Drapikowski, Jarosław Jaszczuk, Dawid Niedźwiedź, Łukasz Olechnowicz, Zdzisław Szwąder, Artur Lipiński, Filip Plewiński (87 Michał Płosaj), Kornel Iwanicz (84 Rafał Masicki), Dawid Kurek, Tomasz Kowal.

Nie grali: Seweryn Wrzesień, Cezary Szkup, Arkadiusz Janiec, Adam Michalik, Daniel Malant.

Trener: Tomasz Surma
Kierownik drużyny: Jan Zieniewicz

Żółte kartki: Skwara (31), Kozłowski (61).

Sędziowali: Paweł Józefiak, Kamil Kędzierski, Paweł Bauza.

Widzów: 50.

Nasza drużyna przywiozła dziś swoim sympatykom mnóstwo świątecznych zajączków. Po pierwsze kolejne 3 punkty, których w kolekcji jest już łącznie 55, po drugie siedem bramek, w tym pierwszą po rocznej przerwie Kamila Trzeciaka i Bartłomieja Szewczyka oraz setną dla Floty w rozgrywkach, zdobytą przez Dariusza Kozłowskiego. Trudno więc się nie cieszyć.

A zaczęło się dosyć średnio, ale nasz zespół znów pokazał wielki charakter. Gospodarze weszli w mecz ambitnie, wyprowadzali niebezpieczne kontry, a nawet objęli prowadzenie. W 20 minucie Flota stworzyła niebezpieczną sytuację, ale nikt nie zamknął podania Helta wzdłuż bramki i gospodarze wyprowadzili bardzo szybką kontrę. Kurek urwał się obrońcom i w sytuacji sam na sam nie dał szans Bochenowi. Cztery minuty później prowadziła jednak już Flota. Minutę po stracie gola powstało zamieszanie pod bramką Sarmaty, było kilka strzałów, ale dopiero trafienie Trzeciaka wpadło do bramki. Trzy minuty później Helt, po wymianie podań ze Skwarą, strzelił tak, że piłka odbiwszy się od prawego słupka wpadła do bramki Marciniaka po raz drugi. Do przerwy więcej bramek nie padło, ale mimo to działo się sporo. Już minutę po drugiej bramce Trafalski z podania Skwary przestrzelił z bliska. Po kolejnych dwóch minutach po rzucie rożnym głową uderzył Bątkowski, lecz piłka wręcz zatrzymała się na grząskiej murawie przy samym bramkarzu. Później zaatakowali goście. W 28 sam na sam z Bochenem znalazł się Szwąder, ale nasz bramkarz wybił piłkę na róg, po którym niebezpiecznie zagłówkował Drapikowski. W 39 po podaniu Kurka sam na sam znalazł się dlam odmiany Iwanicz, ale przeszkodził mu wracający Rygielski. I wreszcie w 44 z wolnego ostro uderzył Szwąder, piłka zdawała się niechybnie zmierzać w światło bramki, na szczęście jednak odbiła się od drugiej strony siatki. Po przerwie dominowała już zdecydowanie Flota, gospodarze opadali z sił i po każdej kolejnej bramce coraz bardziej tracili impet. A już w 47 minucie po wolnym bitym przez Bątkowskiego nieskutecznie uderzył Kozłowski, ale znalazł się Trafalski i wpakował piłkę pod poprzeczkę. W 69 idealną okazję miał Bursa, ale nie trafił w bramkę. W 75 Nowak po własnym rajdzie strzelił z 10 metrów czwartego gola. W 81 minucie Damazyn odebrał piłkę bramkarzowi, ale uciekając znalazł się pod ostrym kątem, podał więc do Nowaka, który popychany energicznie w plecy nie utrzymał równowagi, lecz sędzia nie znalazł podstaw do rzutu karnego. Nie, to nie. Chwilę później Skwara otrzymał podanie od Bursy i technicznym lekkim uderzeniem przy słupku zdobył piątego gola. W 84 minucie wszedł na boisko Szewczyk. Dwie minuty później Skwara zagrał do Nowaka, ten podał właśnie do Szewczyka, który z bliska zdobył swoją pierwszą w klasie okręgowej, a drugą w zespole seniorów bramkę. Ten zawodnik miał jeszcze jedną stuprocentową okazję, uderzając z bliska głową, ale tym razem Marciniak popisał się życiową interwencją. W czasie doliczonym Skwara wykonywał rzut wolny tuż za linią pola karnego. Obrońca Sarmaty przeciął lot piłki ręką i sędzia podyktował rzut karny, zamieniony na setnego gola Floty w sezonie przez Kozłowskiego. Zatem kolejna bariera przekroczona.

W naszym zespole brakowało dziś z różnych powodów Damiana Staniszewskiego, Łukasza Mickiewicza, Tomasza Maślaka, Pawła Stankiewicza, Grzegorza Hnata i Oskara Ziętego, w ostatniej chwili wyjaśnił się występ Skwary. Cel został zrealizowany, zarówno z wyniku jak i z gry można być zadowolonym. Możemy w dobrych nastrojach zasiąść do wielkanocnych stołów. Wesołych Świąt.

komentarzy: 10, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?

Oglądasz 1-10 z 10

Gość • Piątek [21.04.2017, 21:40:53] • [IP: 153.19.95.**]

To ja od parówek do Kolegi Który Zaprasza. Ja już się nakopałem we Flocie, był jeszcze piach na boisku. Także dziękuję za zaproszenie, ale nie skorzystam. Nie te lata. Szkoda.

Gość • Piątek [21.04.2017, 14:55:52] • [IP: 62.69.231.***]

Gdzie są te osoby które prowadziły w trampkarzach roczniki 1999, 2000, 2001, niech się wytłumaczą dlaczego nie ma kto grać w juniorach, ktoś przez trzy lata" trenował" chłopców - teraz nie ma winnych - są w klubie i dalej udają że pracują, a seniorzy dzięki trzem panom/wiemy o kogo chodzi/ są na pierwszym miejscu - bez nich to najwyżej klasa A. Pozdrowienia dla Zarządu.

Gość • Piątek [21.04.2017, 09:35:48] • [IP: 83.18.66.**]

Do kolegi poniżej od parówek: Jest właśnie nabór do FLOTY i skoro jesteś taki mądry to przyjdź na trening, potrenuj i pograj - wtedy zobaczymy co pokazałeś i na co ciebie stać(tylko później nie mów, że nie masz czasu ze względu na: pracę, rodzinę, własne biznesy, zakwasy, słabą sprawność fizyczną. ZAPRASZAM

Gość • Piątek [21.04.2017, 07:13:14] • [IP: 153.19.95.**]

Parówkowym skrytożercom mówimy stanowcze NIE ! O powstaniu z kolan porozmawiamy po awansie o co najmniej 2 klasy wyżej. Na razie to wciąż klepanie wiejsko - gminnych ekip, które trenują ze trzy razy tygodniowo a i to pod warunkiem, że Wieśka zwolnią z pracy na trening a Zdzisiek nie ma w tym czasie imienin. A co do juniorów to kolega poniżej ma rację. W tym wieku różnica 2-3 roczników jest nie do przeskoczenia stąd takie wyniki.

Gość • Czwartek [20.04.2017, 09:43:11] • [IP: 83.18.66.**]

Gdyby nie garstka osób chcących odbudować piłkę nożną w Świnoujściu w postaci FLOTY Świnoujście to nic by nie było !! i nic by kibice nie oglądali !! Trzeba pochwalić te osoby, trenerów, piłkarzy jak wszystkich ludzi" dobrej woli" że podołali wyzwaniu i podnieśli świnoujską piłkę nożną z " KOLAN". To się liczy, a na sukcesy jeszcze poczekajmy" nie dzieląc skóry na niedźwiedziu" !! A wszystkim MALKONTENTOM i LUDZIOM ZŁEJ WOLI mówimy STANOWCZE NIE !!

Gość • Środa [19.04.2017, 19:30:54] • [IP: 37.47.160.**]

Juniorzy rocznik 2002 a musza grać, a raczej cierpieć grając z rocznikami 1998 w wymagającej WLJ.Troche wyobraźni nie zdziwienia panowie

Gość • Środa [19.04.2017, 15:23:07] • [IP: 46.231.63.**]

No i co z tego, że juniorzy przegrywają?

Gość • Środa [19.04.2017, 11:22:40] • [IP: 37.47.168.***]

A prawobrzeze awans hahaha, zlosc milosci szkodzi

Gość • Środa [19.04.2017, 08:29:39] • [IP: 46.231.63.***]

odwrocic tabele juniorzy floty na czele;)

Gość • Wtorek [18.04.2017, 12:31:11] • [IP: 62.69.231.***]

Rekordy bilą juniorzy, kolejny mecz przegrany 5:1.ale to nic? ważne ze seniorzy znowu dokopali drużynie z gmin Dobra - czy zarząd to wszystko ogarnia - chyba nie?

■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Posiedzenie Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych zostało odwołane. O nowym terminie zostaną Państwo powiadomieni. Z poważaniem Grzegorz Koss Przewodniczący Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych ■ Rok temu, 24 marca, tragiczne wydarzenie wstrząsnęło mieszkańcami: śmierć trzynastoletniego ucznia Szkoły Podstawowej nr 6 (przy ulicy Kościuszki) pozostaje zagadką, budząc pytania o bezpieczeństwo i sprawiedliwość. Trzy tygodnie przed tym nieszczęśliwym porankiem, chłopiec doświadczył przemocy ze strony kolegi z klasy na terenie dawnej "Penelopy", zdarzenie to zostało zarejestrowane przez kamery. Bójkę oglądało i nagrywało wielu uczniów. Następstwa tego zdarzenia były na tyle poważne, że matka chłopca zdecydowała się na wyjazd do Szczecina na wykonanie tomografii komputerowej głowy dziecka. Lekarz wydał zaświadczenie zwalniające 13-latka z zajęć wf. Chłopiec nadal się źle czuł. ■ Linie 5 i 5T wracają na stałą trasę "Komunikacja Autobusowa” Sp. z o.o. informuje, że od piątku 22 marca 2024 r.: · linie 5 i 5T wracają na stałą trasę w związku z otwarciem ul. Mostowej dla ruchu pojazdów samochodowych, · tymczasowa linia 5O przestanie kursować, · rozkłady jazdy dostępne będą na stronie: www.ka.swinoujscie.pl Szczegółowych informacji udziela całodobowo dyspozytor Spółki pod numerami telefonów: 91 321 45 40 lub 797 403 504. Zachęcamy pasażerów o dokonywanie zakupu biletów i karnetów: · z wykorzystaniem aplikacji GoPay, mPay; · poprzez kasowniki – biletomaty do płatności bezgotówkowych; · w wyznaczonych punktach sprzedaży biletów ■ Od teraz w nocy za dyżur aptek uważane są te pełnione przez kolejne 2 godziny zegarowe między 19:00 a 23:00. Zarządzeniem Prezydenta Miasta Świnoujście Nr 168/2024 z 11 marca 2024 roku określono, że dyżury w porze nocnej na terenie miasta w 2024 roku w godzinach 21:00 – 23:00, będą pełnione przez Aptekę „Centrum Zdrowia” przy ul. Grunwaldzka 21, zaczynając od 16 marca 2024 roku ■ Kradzież aut w Polsce w 2023 to wzrost prawie 36 proc. do poprzedniego roku ■ Premier Donald Tusk po ujawnieniu przez "Newsweeka" nieprawidłowości w Collegium Humanum zarządził przyjrzenie się dyplomom kandydatów do spółek Skarbu Państwa. Nikt z dyplomem tej uczelni nie ma szans na stanowisko. Wśród polityków i działaczy obecnej większości rządzącej zaczęło się ukrywanie związków z Collegium Humanum ■ W sobotę, 2 marca, około godziny 18:00, na ogrodach działkowych, wjazd na końcu ulicy Krzywej, doszło do brutalnego ataku na kobietę. Zdarzenie miało miejsce kilkadziesiąt metrów za świetlicą ogródków działkowych. Ofiara, która doznała obrażeń głowy oraz klatki piersiowej, została niezwłocznie przewieziona do szpitala w Świnoujściu. Niestety, mimo usilnych starań, kobieta zmarła ■ Dostaliśmy list od Mieszkańca Ognicy na temat remontu ulicy Mostowej. "Witam serdecznie Panie redaktorze. Zwracam się z prośbą o zainteresowanie remontem ulicy Mostowej. W ciągu tej drogi występuje mostek na rzece Ognica. Mostek jest w stanie agonalnym. Odpowiada za odwodnienie znajdujących się w około łąk, pastwisk. Z obserwacji wynika że firma, która wykonuje remont nie zamierza poprawić naprawić zapadnięty mostek i dzięki temu udrożnić przepływ wody. Wprost przeciwnie w wyniku zagęszczania ziemi i tłucznia betonowego przepusty pod mostkiem są coraz bardziej zagłębiane. Jeśli tak ma wyglądać remont to lepiej byłoby nie ruszać tej drogi. Proszę o zainteresowanie. Pozdrawiam. Mieszkaniec Ognicy." ■ Jarosław Siergiej nowym prezesem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Spółka Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście jest odpowiedzialna za zarządzanie dwoma ważnymi portami w województwie zachodniopomorskim. Port w Szczecinie oraz port w Świnoujściu odgrywają kluczową rolę w obsłudze morskiego transportu towarowego ■ W środę w Bibliotece Narodowej w Warszawie ogłoszono wyniki 22. konkursu o Nagrody „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”. Jednym z laureatów został Jarosław Molenda i jego książka „Nienacki. Skandalista od Pana Samochodzika”, którą opublikowało Wydawnictwo Prószyński i S-ka. ■ Projekt pod wodą: Dlaczego Park Zdrojowy w Świnoujściu nie wytrzymał deszczu? Park Zdrojowy w Świnoujściu jest znanym miejscem wypoczynku i rekreacji. Obszar pomiędzy ulicami Sikorskiego a Chrobrego został zalany wodą, co stanowi znaczny problem dla terenu, który jeszcze niedawno przechodził proces rewitalizacji. Ostatni, trzeci etap renowacji miał na celu odnowienie i przywrócenie blasku tej zielonej przestrzeni. Jednak pomimo zapewnień o kompleksowym podejściu do projektu, dzisiaj widoczne są poważne niedociągnięcia. Brak odpowiedniego systemu odwodnienia jest najbardziej widoczny w chwili, gdy deszcz pada; nie muszą to być ulewy, aby teren parku zamienił się w rozlewisko ■ W ostatni weekend (3,4 luty) zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy 18 razy. Były to wezwania do zaburzeń i problemów kardiologicznych, zasłabnięć, duszności, infekcji, krwawienia z przewodu pokarmowego, udaru, jednego zdarzenia drogowego i złego samopoczucia ■