POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [31.08.2017, 18:32:36] • Polska

Ubezpieczenie szkolne - ważny wybór rodziców

Wraz z pierwszym wrześniowym dzwonkiem, do szkół pójdzie kilka milionów uczniów. Wielu z nich obejmą grupowe ubezpieczenia NNW zaproponowane przez szkołę, część rodziców ubezpieczy dzieci indywidualnie. Przed wyborem polisy dla ucznia, rodzice i dyrektorzy szkół powinni sprawdzić dostępną na rynku ofertę, bo w tym roku pojawiły się ciekawe nowości.

System Informacji Oświatowej odnotował w zeszłym roku szkolnym blisko 65,2 tys. wypadków dzieci w szkołach. Ubezpieczenie NNW można więc traktować jako niezbędny element wyprawki dziecka do szkoły. Jednak, jak przypominają eksperci z InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń SA Vienna Insurance Group, nie każde ubezpieczenie jest identyczne. Możliwości jest wiele. Dlatego uważny rodzic powinien ocenić nie tylko wysokość potencjalnych świadczeń na rzecz dziecka, ale i dodatkowe aspekty polisy.

Jak najlepiej ubezpieczyć ucznia?
Rodzice nie mają obowiązku zakupu wariantu polisy przedstawionej przez szkołę. Mogą ubezpieczyć dziecko indywidualnie lub połączyć obie możliwości. Warto jednak wiedzieć, jakie są zalety poszczególnych opcji. – Szkolne ubezpieczenie grupowe, to zwykle oferta bardziej atrakcyjna cenowo i z szerszym zakresem niż w przypadku ubezpieczenia indywidualnego – mówi Katarzyna Rudzka z InterRisk.

Jednak rodzice powinni pamiętać, że ważna jest wysokość sumy ubezpieczenia i dostosowanie oferty do profilu klasy danego ucznia. Wybór oferty wyłącznie z uwzględnieniem kryterium ceny, czyli wybór niskiej składki wpłynie także na wysokość ewentualnych świadczeń. Kwoty wypłacane z ubezpieczenia grupowego w razie wypadku będą ważnym wsparciem procesu leczenia i powinny być, dla rodziców satysfakcjonujące. Ten argument jest często przywoływany w dyskusji o grupowych ubezpieczeniach szkolnych. - Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dziecko dodatkowo ubezpieczyć indywidualnie. Warto jednak rozważyć przystąpienie do umowy grupowej, gdyż jest dzięki powszechności tańsza i dostosowana do możliwości finansowych większości rodziców. Natomiast ubezpieczenie indywidualne jest rozwiązaniem często droższym, ale dopasowanym do indywidualnych potrzeb danego dziecka.

Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest połączenie obu tych opcji, czyli zakup polisy zarówno grupowej, jak i indywidualnej – komentuje Katarzyna Rudzka. Świadczenia z obu umów ubezpieczenia nie wykluczają się wzajemnie. W razie nieszczęśliwego wypadku należy się wypłata z tytułu obu polis.

Ubezpieczenie gwarantuje realna ochronę
Zarówno przy wyborze oferty grupowej, jak i indywidualnej, należy zapoznać się dokładnie z ofertą ubezpieczyciela. Najbardziej podstawowa oferta NNW szkolnego obejmuje świadczenia w razie wypadku. Zakres ubezpieczenia może być rozszerzony o zdarzenia związane z chorobą np. pobyt w szpitalu, poważne zachorowania czy też operacje lub zwrot kosztów leczenia. Dodatkowych korzyści z takiej umowy może być jednak o wiele więcej. Przykładowo, w polisie EDU Plus InterRisk, rodzice dzieci czy uczniów, a także studenci mają dostęp do zdalnej pomocy lekarza pediatry, internisty lub dietetyka. Taka usługa jest również wsparciem dla nauczycieli i może być bardzo przydatna, szczególnie w placówkach, gdzie nie ma gabinetu pielęgniarskiego lub gdy problemy ze zdrowiem ucznia zdarzą się poza szkołą, np. na wycieczce szkolnej.

W ofercie niektórych ubezpieczycieli rodzice mogą znaleźć także wygodne narzędzia wyboru ofert. Przykładowo w ramach grupowych polis szkolnych mogą mieć dostęp do różnych wariantów ubezpieczenia i samodzielnie wybierać jeden z nich. – W naszej aplikacji InterRisk EDU Plus Online wprowadziliśmy taką możliwość. Za jej pośrednictwem rodzic może zapoznać się z indywidualnie przygotowaną dla szkoły ofertą ubezpieczenia oraz wybrać dla swojego dziecka taki wariant ochrony, jaki uzna za najlepszy. To połączenie zalet wariantu grupowego i indywidualnego – dodaje Katarzyna Rudzka.

Agnieszka Smużewska
Zoom bsc


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Nadzwyczajnej sesji Rady Miasta 29 kwietnia 2024 r. (poniedziałek) godz. 13:00, która odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Świnoujściu sala 315, II piętro budynek przy ul. Wojska Polskiego 1/1. Porządek obrad: 1. Otwarcie sesji. 2. Podsumowanie VIII kadencji Rady Miasta Świnoujście. 3. Zamknięcie sesji. Przewodnicząca Rady Miasta Elżbieta Jabłońska ■ Dargobądz, 18 kwietnia 2024 r. - Wczesnym rankiem o godzinie 6:14 doszło do poważnego wypadku na drodze krajowej numer 3 w miejscowości Dargobądz. Z nieustalonych dotychczas przyczyn zderzyły się dwa pojazdy dostawczy i bus. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały osoby podróżujące tymi pojazdami ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■