POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [02.02.2018, 10:44:13] • zachodniopomorskie

Wsparcie dla mniejszości narodowych i etnicznych

Ukraińcy, Niemcy, Żydzi, Romowie czy Łemkowie to przykłady mniejszości narodowych i etnicznych, które mieszkają na Pomorzu Zachodnim. Właśnie z myślą o nich ruszył marszałkowski konkurs służący integracji, edukacji i promocji tej społeczności. Wnioski można składać do 28 lutego br.

- Wsparcie, które kierujemy do mniejszości narodowych i etnicznych wpisuje się w szerszą politykę regionalną. Służy integracji, edukacji oraz promocji społeczności reprezentującej i kultywującej różne języki narodowe i etniczne. Pamiętajmy, że oni budują również u nas siłę gospodarczą swoich restauracji, hoteli, a także są lekarzami. – mówi wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.

Łączna pula środków w konkursie to 140 tys. zł. O przyznanie dofinansowania mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, które realizują zadania z zakresu wsparcia mniejszości oraz języka regionalnego na terenie Województwa Zachodniopomorskiego.

Konkursowe środki pomogą beneficjentom w organizacji wydarzeń, przedsięwzięć, a także działań związanych z promowaniem, rozwojem tożsamości kulturowej mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego. Działania te m. in. dzięki edukacji dzieci i młodzieży powinny wzmacniać integracje społeczności lokalnej, promować równe traktowanie osób bez względu na pochodzenie oraz umacniać dialog międzykulturowy.

Wnioski można składać w Wydziale Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego (ul. Starzyńskiego 3 .pok. nr 329) do 28 lutego 2018 r.

Dodatkowe informacje oraz formularze dostępne są na stronie: http://bip.wzp.pl/artykul/dotacje


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Nieznani sprawcy napadli na taksówkarza ze Świnoujścia na drodze DK3. Do zdarzenia doszło między Przybiernowem a Babigoszczą. Sprawcy uciekli, trwa policyjna obawa. Do taksówki pana Mirosława ze Świnoujścia wsiadło dziś rano prawdopodobnie dwóch pasażerów. Samochód udał się w stronę Szczecina. Między Przybiernowem a Babigoszczą taksówkarz został zaatakowany i wyrzucony z auta. Sprawcy ukradli samochód i oddalili się w nieznanym kierunku. Taksówkarza w ciężkim stanie zabrał śmigłowiec LPR. Trwa policyjna obława na sprawców napadu i kradzieży. ■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza. ■ Mieszkańcy coraz częściej krytycznie oceniają inwestycyjne pomysły i decyzje obecnej władzy. Tym razem wiele emocji wywołało otoczenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Kościuszki. To pewne, że najłatwiej się inwestuje kiedy przestrzeń jest pusta, stąd pewnie bezmyślna decyzja o likwidacji całej dotychczasowej zieleni przed szkołą. Urząd co prawda zapowiada, że nie długo pojawią się tam nowe nasadzenia drzewek, ale obecne wrażenia są po prostu złe ■ Powrócili cali i zdrowi. O godzinie 7.30, na pokładzie promu "Gryf" powrócili do Świnoujścia strażacy uczestniczący w akcji gaszenia pożarów lasów w Szwecji. W uroczystości powitania uczestniczyli premier Morawiecki i szef MSWiA ■ Firma Astaldi poinformowała, że nie podpisze umowy na zaprojektowanie i budowę tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu. Umowa miała być podpisana w wyznaczonym przez Miasto terminie 3 sierpnia. Kilkanaście godzin przed wyznaczonym terminem Włosi podjęli ostateczną decyzję o rezygnacji z kontraktu. W komunikacie na tę okoliczność włoska spółka informuje: "Astaldi odstępuje od podpisania umowy na projekt: „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” z powodu: Upływu prawie dwóch lat od przedstawienia oferty do rozpoczęcia robót Braku rzeczywistej waloryzacji kosztów robót w Polsce, które tylko w ostatnim czasie wzrosły o 30 proc. Dużego ryzyka wydłużania się procedur rozliczania robót dodatkowych Braków w dostępie do zasobów materiałowych i osobowych na polskim rynku" ■