POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [13.03.2018, 22:05:57] • Świnoujście

Czytelnik: Kiedy zabierzecie z ronda zmarzniętą kapustę? Wygląda ohydnie!

Czytelnik: Kiedy zabierzecie z ronda zmarzniętą kapustę? Wygląda ohydnie!

fot. Sławomir Ryfczyński

Sezon jesienno - zimowy na ulicach naszego miasta przyniósł oryginalne ozdoby. Czyjaś artystyczna wizja postawiła na dekoracje o charakterze spożywczym, przebojem były włoskie jabłuszka pokutujące na wysepkach przy ulicy Grunwaldzkiej i 11 Listopada. W końcu uległy pogodzie albo skusiły do spożycia, bo już ich nie ma. Drugim, charakterystycznym elementem estetyzacji ulic jest ozdobna kapusta, której nadmiar widoczny jest w centrum.

Niestety, w przeciwieństwie do jabłek, na nią raczej żaden konsument nie zwraca uwagi. Dlatego urocze na początku jesieni rośliny, osmagane spalinami, zwarzone mrozem i spłukane deszczem, teraz dogorywają np. na rondzie Róży Wiatrów. Wbrew pozorom, wcale nie są przez to mniej zauważalne, przyciągają wzrok i wywołują wrażenie zaniedbania.

Czytelnik: Kiedy zabierzecie z ronda zmarzniętą kapustę? Wygląda ohydnie!

fot. Sławomir Ryfczyński

"Zabierzcie w końcu tę zmarznięta ozdobną kapustę z Ronda Róży Wiatrów!"- krótko, ale zdecydowanie napisał do redakcji Czytelnik. Może czas już najwyższy na zmianę dekoracji?

Czytelnik: Kiedy zabierzecie z ronda zmarzniętą kapustę? Wygląda ohydnie!

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 56, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 56

Gość • Czwartek [15.03.2018, 15:47:59] • [IP: 95.129.224.**]

Do [IP: 109.243.226.*] - a, to ty jesteś ten GOŚĆ wiecznie niezadowolony, któremu wszystko przeszkadza. Jesteś chyba niedopieszczony - zgred, choć młody, ale nieprzystosowany do życia! Życie i zdobyte doświadczenie uczy właściwego spojrzenia na ludzi i ich otoczenie. Człeku, żyj i daj żyć innym! Nie marudź, bo zostaniesz w końcu sam, albo trafisz do wariatkowa! Poznaj trochę świata, nie tylko tego" za miedzą", to po kilkunastu lub kilkudziesięciu latach nauczysz się tolerancji. Poznaj inne kultury i obyczaje, a nie kiś się w swoim ograniczonym światku, bo zaczniesz nienawidzić i siebie. Czas szybko płynie...

Gość • Czwartek [15.03.2018, 06:58:57] • [IP: 94.254.232.**]

Nie dekorować skwerów bo znam takich dwoje, chytrą babę i dziada co już czekają aby coś podprowadzić na swoją POSESJĘ

Gość • Środa [14.03.2018, 22:44:10] • [IP: 185.210.39.**]

Może umówmy się, że analfabeci tak, jak ten z godz.20:53:44 zanim zaczną stukać w klawiaturę wezmą do rąk słownik ortograficzny.Poziom umysłowy gościa, który "WYŻUCA"śmieci i wymyśla" SĘSACJE"dyskwalifikuje go jako uczestnika dyskusji.Tak więc, nie mądruj się kolego, bo główka puściuteńka!A kapusty mi też nie pasują, a GŁĄBY jeszcze bardziej...

Gość • Środa [14.03.2018, 22:00:22] • [IP: 164.127.204.***]

W miejscu publicznym na oczach mieszkańców tę całą kapustę za wszystkie kłamstwa powinien spożyć (zeżreć) nasz miejski Niedorzecznik.

Gość • Środa [14.03.2018, 20:53:44] • [IP: 31.0.125.**]

Kapusty ci niepasują zimą gdzie ziemia jest zmrożona i ciężko je wykopać ale śmieci domowe zamiast wyżucane do śmietnika to do parku w krzaki przy ul Krzywoustwgo nie co niewidzialne weź zakasaj rękawy do roboty a nie wymyślasz sęsacje

Gość • Środa [14.03.2018, 19:22:08] • [IP: 80.245.186.***]

Ul Matejki niedaleko Magistratu niszczenie kawałek chodnika i pasek zieleni brak zainteresowania policji i radnych wieś

Gość • Środa [14.03.2018, 17:20:28] • [IP: 178.238.253.***]

Zajebisty ten nowy bloczek przy samej rondzie (zdaje się że K Róży Wiatrów) :) Ponoć mieszkania w przystępnej cenie a chciałoby się tam zamieszkac

jodła • Środa [14.03.2018, 16:29:33] • [IP: 176.221.123.**]

wszystko ma swój czas :)

Gość • Środa [14.03.2018, 15:15:00] • [IP: 157.25.45.***]

Wczoraj byłem u sąsiadów z Niemiec. Tam zieleń jest już dopracowana i dodatkowo widzialem jak sadzili jakieś bulwy.

Gość • Środa [14.03.2018, 14:49:42] • [IP: 188.146.39.***]

Czytelniku zamknij oczy i wal do domu.

Gość • Środa [14.03.2018, 13:16:07] • [IP: 23.226.237.*]

Pani Basi i Panu Januszowi nawet jak coś pokazać palcem, to patrzą na palec.

Gość • Środa [14.03.2018, 13:04:10] • [IP: 31.0.36.***]

Kapusta ozdobna jest bardzo ładna w sezonie i lubię jak się nią ozdabia przestrzeń publiczną. Teraz czekamy na cieplejsze dni i noce i nowe ukwiecenie wiosenne np. bratki czy primule, żonkile, hiacynty, szafirki, krokusy, tulipany. Jeszcze trochę czasu należy poczekać. A będzie pięknie.

Gość • Środa [14.03.2018, 12:46:35] • [IP: 80.245.190.***]

Odpowiadając czytelnikowi: Jak będę chciał i humor miał.

Gość • Środa [14.03.2018, 11:42:43] • [IP: 80.50.129.***]

kapucha

Patola_z_Opola • Środa [14.03.2018, 11:36:28] • [IP: 94.254.145.**]

Jakby mnie ktoś przewiózł takim autem chociaż z plaży na prom, to bym wnukom opowiadał. To musi być jakiś uczciwy obywatel, bo mafię w takim aucie na pewno policja by zauważyła.

Gość • Środa [14.03.2018, 11:13:12] • [IP: 77.88.191.**]

Nie przesadzajcie, jak na tę porę roku i że jakiś czas tu kapusta tkwi to wygląda tak jak powinna. Starsi ludzie, panowie i panie w starszym wieku też są przywiędniejsi i co ? Trzeba ich wyrzucić ? przyjdzie wiosna zrobi się.

Gość • Środa [14.03.2018, 11:06:41] • [IP: 109.243.226.*]

10:49:58- skoro to była tylko sprawa 2-centymetrowego śniegu, to dlaczego Karelus kłamał w tej sprawie, pospiesznie przysyłając zdjęcia wyczyszczonej ścieżki, twierdząc, że czytelnik wprowadził redakcję w błąd, choc ów czytelnik robił te zdjęcia w środku dnia a ludzie na forum pisali, że faktycznie nie tylko tego dnia jechali przez breję? A co do lekceważenia sprawy kapusty - masz najwidoczniej standardy estetyczne z ery wielkiej płyty, z PRL. Wiesz... minęło już niemal 30 lat od tamtych słomianych czasów... Pora się przestawić na wyższy poziom...

Gość • Środa [14.03.2018, 10:56:48] • [IP: 109.243.226.*]

10:23:00 Współczuję ci, że oskarżeń o oszustwo wobec osoby publicznej nie bierzesz poważnie. Jeśli ktoś żartując, odsyła do pewnego wydarzenia mającego byc prawdziwym, mającego kompromitowac osobe publiczną (a taki jest mit o o.Rydzyku w sposób nieuczciwy nabywającego samochód), to odsyła nas jednak do sprawy poważnej. Mamy do czynienia z owczym pędem ludzi poszczutych przez komercyjne, głupie media, bo często widze głupkowate wpisy z aluzją do o.Rydzyka i tego bezdomnego, który bezdomnym nie był po wygraniu w totolotka, więc mógł w akcie darowizny ofiarować cos cennego.

Gość • Środa [14.03.2018, 10:49:58] • [IP: 95.129.224.**]

Drogi czytelniku:" taki mamy klimat!" Zaczekaj do końca mrozów, a będziesz cieszyć oko zajączkami, jajeczkami, baziami, bratkami i innymi kwiatkami... o ile w kwietniu nie będziemy lepić pisanek ze śniegu, boć" kwiecień-plecień wciąż przeplata trochę zimy, trochę lata" Cierpliwości, a mrożona kapusta jakoś mi nie przeszkadza... A nie był to ten sam czytelnik, któremu ostatnio przeszkadzał dwu centymetrowy śnieg na ścieżce rowerowej do Ahlbeck, albo sprzęt budowlany na terenie rozbiórki domu? Niektórym wszystko przeszkadza. Widocznie nie mają własnych prawdziwych problemów. Szczęśliwi ludzie! A może wręcz odwrotnie? Może są chorzy i nie powinni opuszczać szpitala?

Gość • Środa [14.03.2018, 10:23:00] • [IP: 95.129.224.**]

09:46:32, człowieku troszkę dystansu i luzu, wspolczuje jak cale zycie bierzesz tak na poważnie. Proponuje sprostowanie wyslac do setek osob sprzedających swoje samochody w" internetach" z opisem sytuacji. Przeciez oni tez na pewno tak na poważnie z tymi bezdomnymi :)

Gość • Środa [14.03.2018, 10:22:20] • [IP: 176.221.123.**]

zakaz sadzenia na rondach - rozpraszają uwagę nie mówiąc już o kosztach

Gość • Środa [14.03.2018, 10:04:00] • [IP: 158.26.131.**]

O0000...moj Rover sie zalapal!

Gość • Środa [14.03.2018, 10:01:03] • [IP: 158.26.131.**]

Odczepcie sie od mojego Rovera!

Gość • Środa [14.03.2018, 09:46:32] • [IP: 109.243.226.*]

8:44- pomyliłeś artykuły, tu o kapuście, a ty o samochodzie? Ale skoro znana mania - efekt manipulacji tu sie ponownie objawiła, więc nie strace okazji do wskazania informacji o rzekomym bezdomnym: trzeba wpisac w Google" O. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?" - Tu uzupełnienie połowy prawdy o tym wydarzeniu - o owym bezdomnym pisała G.Wyborcza juz w 2012 - przestał byc bezdomnym, wygrał w totolotka (głośna sprawa) i ofiarował fundacji o.Rydzyka samochody - tylko że TVN lubi podac pół prawdy ("bezdomny daje auta"), by miec całe kłamstwo i nim uderzyć.

Gość • Środa [14.03.2018, 09:43:11] • [IP: 178.238.253.**]

A mnie się podoba, jest taka inna tak ART-FANTAZJA!

Oglądasz 1-25 z 56
■ W rejonach północnych od rana będzie rozwijać się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-90 km/h, lokalnie 95 km/h. ■ W poniedziałek 17 września, na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 doszło do bardzo groźnego zdarzenia, które rzuca cień na bezpieczeństwo naszych dzieci podczas pobytu w szkole. Do budynku szkoły przy ulicy Kościuszki weszli dwaj uzbrojeni w kastety uczniowie i pobili uczniów. Poszkodowani chłopcy zostali przewiezieni do szpitala w Szczecinie ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■