POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [16.04.2018, 21:57:18] • Świnoujście

Szybka akcja pogotowia uratowała ludzkie życie

Szybka akcja pogotowia uratowała ludzkie życie

fot. Sławomir Ryfczyński

W niedzielę ratownicy medyczni udzielili pomocy mężczyźnie, który był w bardzo ciężkim stanie. Po reanimacji trafił do świnoujskiego szpitala.

Około godziny 21.00 przed blokiem przy Matejki 39c zatrzymały się dwie karetki. Po chwili dojechały dwa wozy strażackie. Okazało się, że w jednym z mieszkań przebywa mężczyzna, u którego nastąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Przeprowadzono resuscytację, po czym chory został przewieziony do szpitala. W przetransportowaniu mężczyzny do karetki zespołowi ratowników pomagali strażacy - mówiła Elżbieta Sochanowska rzecznik prasowy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Działkowicz • Wtorek [17.04.2018, 15:17:55] • [IP: 178.235.180.**]

Jeśli tu chodzi o CZ.G. to niestety nie żyje.Wieczny odpoczynek daj mu Panie.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 12:56:56] • [IP: 212.14.7.***]

Pewnie włączył do słuchania miejscowych trubadurów. Niedoszłego i niespełnionego kariery rapera Martina któremu bardziej brakuje mózgu niż talentu i charczy do tych swoich piosenek jak nie zru€#ana maciora, albo ten mały Tytusik Pobrzezany co wygląda jak ofiara pedofila, lub raczej ofiara losu i tak mu pupy żal ścisną że się całkiem zmarczyła i zapłakała. Od muzyka wpływa na ludzi stworzona przez ludzi chorych umysłowo.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 12:53:26] • [IP: 195.205.242.***]

Ten człowiek umarł w szpitalu. Więc nie wiem co uratowali.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 12:43:49] • [IP: 77.111.247.*]

dwie karetki rozumię tszecia byla zapsuta ale pozarna strarz w morde jerza ? dyma wyczuli ?hh

Gość • Wtorek [17.04.2018, 10:32:57] • [IP: 92.42.116.***]

Brzmi to rewelacyjnie, jak np.: klientowi sprzedano worek kartofli. Obsługiwało go dwóch sprzedawców i dodatkowo personel techniczny z zaplecza.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 09:49:55] • [IP: 92.42.112.***]

niedługo straż pożarną zaczną wzywać do wynoszenia starych mebli :(

Gość • Wtorek [17.04.2018, 09:22:59] • [IP: 176.221.123.***]

Chorzy Niemcy nie chcą do Swinoujsckiego Szpitala dzwonią po Niemiecką Karetkę Pogotowia

Gość • Wtorek [17.04.2018, 09:16:05] • [IP: 176.221.123.***]

w swinoujsciu raz Niemiec prosił aby Zadzwonic na Policję żeby przysłali Niemiecką Karetkę pogotowia bo jest chory Przyjechała niemiecka Policja i dwie karetki z Lekarzem i go zabrali do Niemiec Dobry Niemiec nie chciał do Świnoujskiego Szpitala

Gość • Wtorek [17.04.2018, 09:05:10] • [IP: 94.254.226.***]

"Znafcy" medycyny na posterunku hejtu 🤣

Gość • Wtorek [17.04.2018, 08:50:57] • [IP: 207.244.75.**]

Super, ale ja tutaj widzę niezły paradoks: Uratowali człowieka i przewieźli pacjenta do Świnoujskiego szpitala...

Gość • Wtorek [17.04.2018, 08:47:06] • [IP: 37.248.164.***]

Bzdurny artykuł. Czlowieka nie udalo się uratować.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 08:03:39] • [IP: 195.205.242.***]

DWIE KARETKI? I TO DO POLAKA?! AŻ DZIWNE, BO ZAZWYCZAJ TO TAKĄ ILOŚĆ WYSYŁA SIĘ DO NIEMIASZKA ALBO ŻULA KONAJĄCEGO NA KACU...

Gość • Wtorek [17.04.2018, 07:58:39] • [IP: 178.238.252.***]

No wlasnie !!co z tym transportem do niemiec??oczywiscie na kardiologie!!??

Gość • Wtorek [17.04.2018, 07:23:14] • [IP: 213.76.40.***]

"Szybka akcja pogotowia uratowała ludzkie życie" to teraz już takie czasy nastały za każdym razem będziemy się dziwić, że to co normalne kiedyś to teraz jest wyjątkowe!!

Gość • Wtorek [17.04.2018, 06:48:25] • [IP: 92.42.112.***]

Szybka akcja pogotowia to tak wyjątkowe wydarzenie, że zasługuje na newsa.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 06:03:57] • [IP: 62.69.252.***]

To pogotowie chyba od tego jest żeby ratować życie ale z tego co widać to chyba Żadko się im udaje skoro uważają to za taki sukces rozumiem żeby to ktoś z ulicy uratował

Gość • Wtorek [17.04.2018, 01:11:59] • [IP: 77.88.191.**]

Brawo ratownicy pogotowia!!

Gość • Wtorek [17.04.2018, 01:08:19] • [IP: 80.245.179.***]

Gość 22:11:00 Kogoś ściska że sąsiad nowe auto kupił. Co za dziadostwo.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 23:18:17] • [IP: 92.42.118.***]

zycze panu zdrowia. ..szczególnie ze trafil do do naszego szpitala . ...powodzenia chłopie!

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 23:10:00] • [IP: 178.238.253.***]

No i na Iwszy rzut oka rzucająca się latarenka... ale dobre

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 22:11:34] • [IP: 93.94.189.*]

Życzę zdrowia. Na marginesie mam pytanie - jak tam z transportem transgranicznym ER do najbliższej kliniki kariochirurgicznej? Czy dotyczy on tylko naszych zachodnich sąsiadów? Aby dotrzeć do szczecińskiej kliniki to jest co najmniej 3 godziny do niemieckiej ok 50min. Nasze życie jest tańsze?

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 22:11:00] • [IP: 37.47.178.***]

a na całej długości bloku samochody blokujące dojazd straży, karetek do klatek choć wolnych miejsc parkingowych było 😡 bo przecież dwa kroki bliżej do chałupy będzie mieć. A są tacy co, czy wolny parking jest czy nie to i tak oszołom pod klatką będzie stawiał

Oglądasz 1-22 z 22
■ Przytór-Łunowo. Stała organizacja ruchu na ulicy Zalewowej. Od najbliższego piątku 19. października 2018 r. na ulicy Zalewowej, odcinek od ul. Sąsiedzkiej do ul. Szmaragdowej, zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. Prosimy o szczególne zwracanie uwagi na oznakowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. UM Świnoujście ■
■ 71-letnia kobieta zginęła pod kołami TIR-a. Do tragedii doszło kilkanaście minut po godzinie 11 na przejściu dla pieszych ■ Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Bydgoskiej. Od 10 października 2018r. do 30 kwietnia 2019r. roku w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi modernizacji i przebudowy, wyłączona z ruchu będzie ulica Bydgoska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdańską poprzez skrzyżowanie z ulicą Olsztyńską, które też będzie objęte przebudową i dalej od skrzyżowania z ulicą Olsztyńską do skrzyżowania z ulicą Zamkową. Prosimy o rozważną jazdę, przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Za utrudnienia przepraszamy. WIM UM ■ Jarosław Kaczyński: Władza absolutna demoralizuje absolutnie. W Polsce jest wiele miast, w których urzędują prezydenci od kilku kadencji. Wieloletnie sprawowanie władzy przez jedną osobę budzi kontrowersje. O tak długo sprawujących władzę prezydencką, wypowiedział się publicznie w dniu 06 października 2018 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie spotkania przedwyborczego w Krośnie, gdzie PiS walczy o zmianę na funkcji Prezydenta ■ Czy grozi nam zamknięcie przeprawy? 40-letnie pomosty przy promach Karsibór uginają się pod ciężarem dużych pojazdów. Sami pracownicy żeglugi nieraz patrzą na sytuację z niepokojem, jednak zdaniem kierownictwa żeglugi, nie ma powodów do obaw. ■ Bardzo groźny wypadek wydarzył się w środę wieczorem na torach. Pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście potrącił mężczyznę który leżał na torach przy tzw. "dzikim przejściu". Jak się nieoficjalnie dowiedziała nasza redakcja, stan około 60-latka jest ciężki ■ Syn kierowcy taksówki, który został pobity w sierpniu tego roku, odebrał z Berlina skradziony samochód ojca. W środku były narkotyki i pałka teleskopowa ■ Mieszkaniec Przytoru: Nie możemy spać przez muczenie krów! Niech ktoś pomoże! Do redakcji portalu iswinoujscie.pl zwrócił się mieszkaniec Przytoru z prośbą o nagłośnienie problemu, który nęka jego oraz sąsiadów. Chodzi o muczenie krów ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■