POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [18.05.2018, 10:23:25] • Świnoujście

Minęło 50 lat, a oni dalej się kochają. Ich miłość została doceniona

Minęło 50 lat, a oni dalej się kochają. Ich miłość została doceniona

fot. Bartosz Szymański

Po 50 latach życia razem, Jubilaci świętowali swoje Złote Gody. Wszyscy spotkali się w sali Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie rodziny wręczyły im kwiaty, a na ich piersiach zawisły medale.

- Kocham moją żonę tak samo, jak pół wieku temu. Cieszę się z każdego kolejnego wspólnie przeżytego dnia – tak powiedział jeden z Jubilatów, którzy dziś w świnoujskim Urzędzie Stanu Cywilnego świętowali 50- lecie pożycia małżeńskiego. – Jesteście wielkimi ludźmi. Ludźmi, którzy dotrzymują słów. Ludźmi, którzy po wielu latach wciąż kochają tak mocno, jak wtedy, gdy się pobierali – powiedział z kolei do Jubilatów Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

A oto Jubilaci:

Państwo Elżbieta i Stanisław Chrostowscy związek małżeński zawarli 26 grudnia 1968 r. w Świnoujściu. Oboje zatrudnieni byli w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Odra”.
Pani Elżbieta pracowała także jako sprzedawca w PSS „Społem”. Państwo Chrostowscy interesują się sportem, a także bieżącymi wydarzeniami z kraju i ze świata. Mają trzy córki, troje wnuków i dwie prawnuczki.

Państwo Krystyna i Jerzy Grochalscy związek małżeński zawarli 20 lipca 1968 r. w Świnoujściu.
Pan Jerzy pracował w Szczecińskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Ogólnego Trójka S.A. oraz prywatnych firmach budowlanych. Pani Krystyna początkowo pracowała w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Odra”, następnie w CEFARM Szczecin. Pasją Jubilatów jest ogrodnictwo, wolny czas spędzają uprawiając swoją działkę rekreacyjną. Wychowali czworo dzieci i doczekali się trzech wnuczek.

Minęło 50 lat, a oni dalej się kochają. Ich miłość została doceniona

fot. Bartosz Szymański

Państwo Maria i Franciszek Kościjańscy związek małżeński zawarli 23 marca 1968 r. w Świnoujściu.
Pan Franciszek swoją karierę zawodową związał z mundurem, służąc w Marynarce Wojennej. Pani Maria
do czasu przejścia na emeryturę pracowała w Żegludze Świnoujskiej. Pan Kościjański interesuje się historią, natomiast Pani Kościjańska uwielbia czytać książki. Oboje zostali uhonorowani odznaczeniami resortowymi. Państwo Kościjańscy wychowali jednego syna i mają dwoje wnucząt.

Państwo Krystyna i Zdzisław Mazurek związek małżeński zawarli 3 lutego 1968 r. w Świnoujściu.
Pan Zdzisław przez wiele lat pracował jako piekarz w Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”
w Policach i w PSS „Społem” Świnoujście. Był też kucharzem w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Odra”. Pani Krystyna pracowała w gastronomii oraz handlu.
Pan Zdzisław został odznaczony Srebrną Odznaką Zasłużony Pracownik Morza. Mają dwoje dzieci, troje wnucząt i dwoje prawnuków.

Minęło 50 lat, a oni dalej się kochają. Ich miłość została doceniona

fot. Bartosz Szymański

Państwo Bogumiła i Mieczysław Piróg związek małżeński zawarli 27 stycznia 1968 r. w Świnoujściu.
Pan Mieczysław swoją pracę zawodową związał z mundurem. Był dowódcą okrętu, dowódcą grupy okrętów, Szefem Sztabu i Dowódcą 12 Dywizjonu Trałowców Bazowych. Pracował również jako II i I oficer w PŻM. Pan Mieczysław w dalszym ciągu pracuje jako kapitan na wycieczkowych statkach pasażerskich. Pani Bogumiła po ukończeniu szkoły pielęgniarskiej swoją karierę zawodową związała ze służbą zdrowia, pracując jako pielęgniarka w klinice w Łodzi oraz Sanatorium Lądek Zdrój, a później aż do emerytury Sanatorium Świnoujście. Pan Piróg został uhonorowany wieloma odznaczeniami resortowymi, m.in. złotą i srebrną odznaką „Zasłużony Pracownik Morza” i Srebrnym Krzyżem Zasługi. Małżonka otrzymała m.in. złoty medal „Zasłużony Pracownik Służby Zdrowia”, odznakę honorową „Za wzorową pracę w służbie zdrowia”. Oboje interesują się literaturą, współczesną polityką i sprawami bieżącą. Ich pasją jest działka rekreacyjna. Mają dwie córki oraz dwie wnuczki.

Państwo Barbara i Kazimierz Ścisłowscy związek małżeński zawarli 14 grudnia 1968 r. w Świnoujściu. Oboje swoją pracę zawodową związali z PSS „Społem”, gdzie przepracowali ponad 40 lat.
Pan Kazimierz był kierownikiem ciastkarni, natomiast Pani Barbara pracowała jako technolog w dziale produkcji, następnie pełniła funkcję kierownika, kolejno pracowała jako zastępca kierownika ciastkarni i pełniąca obowiązku technologa. Przez 20 lat pracowała również w Zasadniczej Szkole Zasadniczej Szkole Zawodowej jako nauczyciel technologii. Państwo Ścisłowscy lubią aktywnie spędzać wolny czas, ich pasją są podróże, szczególnie wyjazdy w góry, a także uprawa i relaks na działce.
Pani Barbara i Pan Kazimierz mają córkę i dwie wnuczki.

Minęło 50 lat, a oni dalej się kochają. Ich miłość została doceniona

fot. Bartosz Szymański

Państwo Maria i Edward Wesołowscy związek małżeński zawarli 9 marca 1968 r. w Świnoujściu.
Pan Edward pracował między innymi w Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Świnoujściu,
PSS „Społem”, „Polcargo” Rzeczoznawstwo i Kontrola Ładunków Świnoujście, w Wojewódzkim Urzędzie Statystycznym w Szczecinie, a także Orlen Świnoujście. Pani Maria zatrudniona była w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Odra”, w Uzdrowisku Świnoujście, a także pracowała
w handlu prowadząc działalność gospodarczą. Pan Edward lubi wędkować, a pasją Pani Marii
jest ogrodnictwo. Oboje wychowali syna.

Państwo Jadwiga i Tadeusz Wojdalscy związek małżeński zawarli 19 października 1968 r. w Świnoujściu.
Pan Tadeusz pracował jako kierowca w PSS „Społem”, w Zarządzie Portu Szczecin – Świnoujście, a także w Komunikacji Autobusowej w Świnoujściu. Natomiast Pani Jadwiga pracowała
w PSS „Społem”, w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Świnoujściu oraz Komunikacji Autobusowej.
Pan Tadeusz za swoją pracę zawodową został odznaczony brązowym medalem „Wzorowy Kierowca”. Państwo Wojdalscy mają dwoje dzieci i trzech wnuków.

Państwo Teresa i Leonard Witczak związek małżeński zawarli 10 stycznia 1968 r. w Świnoujściu.
Pan Leonard pracował w Portowej Straży Pożarnej, a także w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich
i Usług Rybackich „Odra”. Pani Teresa zatrudniona była w Telekomunikacji Polskiej S.A. Pan Leonard został uhonorowany złotą odznaką „Zasłużony dla Przedsiębiorstwa”. Hobby Państwa Witczak
to ogrodnictwo, wolny czas lubią spędzać dbając o swój ogródek. Mają dwie córki, czworo wnucząt i dwoje prawnucząt.

Minęło 50 lat, a oni dalej się kochają. Ich miłość została doceniona

fot. Bartosz Szymański

Państwo Irena i Andrzej Załuscy związek małżeński zawarli 6 kwietnia 1968 r. w Nowogardzie.
Pan Andrzej swoją pracę zawodową rozpoczął w rolnictwie, następnie pracował w Gdańskim Urzędzie Morskim, Zarządzie Portu Szczecin – Świnoujście, obecnie prowadzi swój zakład szewski. Pani Irena swoją pracę zawodową związała z turystyką, zatrudniona była w Przedsiębiorstwie Turystycznym PTTK „Orbis”. Pan Załuski otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi, a także odznakę „Zasłużony Pracownik Morza”.
Pani Załuska została uhonorowana srebrną odznaką „Zasłużony Działacz Turystyki”, otrzymała również wiele dyplomów i podziękowań za pomoc osobom niepełnosprawnym. Zainteresowania Państwa Załuskich to podróże, uprawianie działki, literatura. Pani Irena chętnie pomaga osobom niepełnosprawnym
i potrzebującym. Państwo Załuscy mają dwoje dzieci oraz pięcioro wnucząt.

Państwo Janina i Antoni Skrzyńscy związek małżeński zawarli 4 marca 1967 r. w Świnoujściu. Swoją pracę zawodową związali z nauczaniem. Pani Janina uczyła matematyki w Liceum Ogólnokształcącym im. Mieszka I, a także w Szkole Podstawowej nr 6. Pan Antoni wykładał technologię, towaroznawstwo i metody żywieniowe w Technikum i Zasadniczej Szkole Zawodowej. Pan Skrzyński był współzałożycielem Klubu Nauczycieli, Inżynierów i Techników „NIT”. Jego pasją jest żeglarstwo, współtworzył Klub Żeglarski w Karsiborze, był nauczycielem żeglarstwa. Ukończył również studia prawnicze. Państwo Skrzyńscy mają dwoje dzieci i pięcioro wnucząt.


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 15:36:09] • [IP: 88.156.235.***]

Gratulacje dla Państwa Piróg i Państwa Wojdalskich.

Gość • Piątek [18.05.2018, 22:43:28] • [IP: 176.221.123.***]

SERDECZNE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH JUBILATÓW! AŻ SIĘ ŁEZKA KRĘCI W OKU. PAŃSTWO ŚCISŁOWSCY - TO WSPANIALI LUDZIE, SWOJĄ DOBROCIĄ ZARAŻAJĄ INNYCH.

Gość • Piątek [18.05.2018, 19:56:17] • [IP: 95.166.56.***]

Pani Irenka i jej mąż - cudowni i bardzo ciepli ludzie. Najlepszy szewc w mieście. Zawsze pogodny i z szacunkiem odnoszący się do klientów. Pozdrawiam Państwa i życzę wielu szczęśliwych lat!

Gość • Piątek [18.05.2018, 19:09:36] • [IP: 94.254.230.***]

Pani Chrostowska, zawsze jest i była miła Brawo i wielki szacunek

Gość • Piątek [18.05.2018, 17:39:10] • [IP: 46.76.10.***]

Gratulacje dla wszystkich par, szczególnie dla państwa Wojdalskich.Wspaniała para. Koleżanka z Karsiborza.

Gość • Piątek [18.05.2018, 17:24:41] • [IP: 37.47.6.***]

Piękne, jak dwoje ludzi potrafi być razem tyle lat. Dalszych szczęśliwych lat życzę.

Gość • Piątek [18.05.2018, 17:22:20] • [IP: 176.221.123.**]

Faceci w tym wieku to potrzebują pielęgniarki.

Gość • Piątek [18.05.2018, 17:18:14] • [IP: 83.11.148.***]

WSZYSTKIM PARĄ ŻYCZĘ NASTĘPNEJ PIĘDZIESIĄTKI, ZDROWIA I TAK PIĘKNEJ URODY JAK DZIS, CHCIAŁABYM DOCZEKAC TEGO CO WY, GRATULACJE.

Gość • Piątek [18.05.2018, 16:53:46] • [IP: 176.221.123.***]

w Komunistycznej Polsce Komuniści zmuszali Ludzi aby brali Ślub Cywilny bo który Pan skończył 27 lat to płacił Podatek i to duzy większość Ludzi miała już Ślub Kościelny Dzisiaj w Katolickiej Polsce Młodzi jak chcą to biorą Ślub Jaki chcą nie ma już Obowiązku

Gość • Piątek [18.05.2018, 16:17:34] • [IP: 78.10.206.*]

W tych czasach to jakis kosmos i orient dla niektórych... Np. dla IP 80.245.183...

Gość • Piątek [18.05.2018, 15:21:07] • [IP: 94.254.227.*]

Gratulacje ale z rąk Jasia Fasoli to jest jednak policzek

Ewa • Piątek [18.05.2018, 13:55:23] • [IP: 83.8.110.***]

Dla pani Krystyny Grochalskiej serdeczne pozdrowienia. Przemiła, wspaniała kobieta.

Swinoujscianie • Piątek [18.05.2018, 13:33:34] • [IP: 80.245.186.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [18.05.2018, 13:03:50] • [IP: 80.245.183.***]

Wspolczuje czegos takiego tym facetom. Faceci potrzebuja wielu kobiet a nie z jedna. Masakra, wielkie kondolencje za tak przegrane zycie.

Gość • Piątek [18.05.2018, 12:49:40] • [IP: 94.254.233.**]

Wśród Jubilatów, rozpoznaję znajomych. Winszuje pięknego Jubileuszu Wszystkim Państwu!

Gość • Piątek [18.05.2018, 11:45:29] • [IP: 31.0.38.***]

Ta Pani na pierwszym zdjęciu pracowała kiedyś w salonie gier na zachodnim

Gość • Piątek [18.05.2018, 11:23:44] • [IP: 80.245.182.***]

Ale fajnie :)...Gratulacje !!

Gość • Piątek [18.05.2018, 11:06:27] • [IP: 176.221.122.***]

Gratulacje.Jestem pełna podziwu takiego stażu małżeńskiego w dzisiejszych czasach to naprawdę wyjatki.

Gość • Piątek [18.05.2018, 10:55:39] • [IP: 80.245.189.***]

ZDROWIA POMYŚLNOŚCI I UŚMIECHU W ŻYCIU CODZIENNYM

Gość • Piątek [18.05.2018, 10:44:54] • [IP: 217.153.7.***]

Wielki szacunek dla wszystkich Państwa.Duzo zdrowia i wszelkiej pomyślności na kolejne lata.

Anonymous • Piątek [18.05.2018, 10:29:38] • [IP: 31.0.46.***]

...

Oglądasz 1-21 z 21