POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [18.05.2018, 10:58:45] • Świnoujście

„Tak kiedyś było” - zabieramy Czytelników w sentymentalną podróż szlakiem czarno-białych fotografii

„Tak kiedyś było” - zabieramy Czytelników w sentymentalną podróż szlakiem czarno-białych fotografii

Strzelnica 1967 rok. (fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum )

"Tak kiedyś było" to cykliczny temat zdjęć ze zbiorów Andrzeja Ryfczyńskiego. Będziemy publikować fotki z takich miejsc i zdarzeń, które dzisiaj trudno odnaleźć.

Rolą naszych Czytelników będzie w komentarzach wskazać to miejsce i opisać jak to było, że się tak zmieniło.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 71, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 71

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 07:52:03] • [IP: 94.254.229.***]

Mogliby zrobić normalna strzelnicę w Świnoujściu A tak to trzeba jeździć do Szczecina niby mamy takie rozwijające sie miasto

Gość • Niedziela [20.05.2018, 10:51:16] • [IP: 93.94.184.***]

Strzelałem tam nie raz i nie dwa zakładaliśmy się z kumplami o piwo :-) byłem w czołówce ale nie zawsze wygrywałem :-) miło wspominam tamten CZASSSSSS

j444 • Niedziela [20.05.2018, 00:45:02] • [IP: 176.221.123.**]

Do" Wal • Sobota [19.05.2018, 03:34:28] • [IP: 166.137.242.**]", ale nie napisałeś ile cię ta panienka skasowała. Strzelnica byłaby tańsza.

Gość • Sobota [19.05.2018, 23:17:48] • [IP: 80.245.178.**]

Do Gość • Piątek [18.05.2018, 13:51:57] • [IP: 95.129.224.***]. ... i należała do moich. ... nieważne. ... pamiętam że zawsze czynna była w sezonie prawie do rana lub późnego wieczoru. ... mnóstwo ludzi. ... zakładów i zabawy. Inne czasy. ... czasy które już nie wrócą, ale powspominać fajnie :).

Gość • Sobota [19.05.2018, 22:58:52] • [IP: 176.221.122.***]

Postrzelałbym ale gdzie? Przydałaby się taka strzelnica jak kiedyś, gdy chodziłem tam z ojcem jako dzieciak.

Gość • Sobota [19.05.2018, 14:54:14] • [IP: 46.76.208.***]

Pamiętam tą strzelnicę i to że mieli tam tak rozkalibrowane strzelby że choćbyś był mistrzem celności to nie szło tam trafić ! Ale dla nas młodych to też była jakaś zabawa ! Pięknie to wspominam !

Gość • Sobota [19.05.2018, 07:19:49] • [IP: 83.11.244.***]

dobry temat, milo powspominac i tak trzymac

Gość • Sobota [19.05.2018, 04:17:39] • [IP: 62.69.229.**]

W trochę późniejszym czasie, trochę na prawo od strzelnicy, była szachownica z dużymi pionkami.

Wal • Sobota [19.05.2018, 03:34:28] • [IP: 166.137.242.**]

A ja wyszedlem z Gryfii z panienka I ja puknalem za strzelnica...A wy srzelcy co trafiliscie...49 ha, ha.

Gość • Sobota [19.05.2018, 02:00:21] • [IP: 92.42.116.***]

Pisze ktoś głupio" Dziwny to narod, ktoremu strzalem w tyl glowy wybito 95% inteligencji, a on lubuje sie w strzelaniu. (...)" - bo normalny naród brzydziłby się strzelaniem, pozostał bezbronny i gotowy na następne straty, co? Nieco lewicowa logika.

Gość • Piątek [18.05.2018, 23:03:11] • [IP: 109.243.209.**]

14:24:02] • [IP: 31.0.66.**] masz na myśli kaczora Donalda?

Gość • Piątek [18.05.2018, 21:18:43] • [IP: 176.221.123.***]

Wtedy to była ulica Boh. Stalingradu obecnie Piłsudskiego, strzelnica koło śruby

Gość • Piątek [18.05.2018, 20:40:02] • [IP: 92.42.114.***]

A pamiętacie wyścigi motocyklowe, a kolarskie kryterium uliczne, a pogrzeby w których uczestniczyło, , całe " Świnoujście.

Gość • Piątek [18.05.2018, 20:05:26] • [IP: 207.244.75.**]

18:01:15 - Mam nadzieję, że administrator nie usunie linku: iswinoujscie.pl/artykuly/11244/. Ta strzelnica, to cienki pasek na górze pierwszego obrazku. Budynki od góry są od Wyspiańskiego.

Gość • Piątek [18.05.2018, 19:59:12] • [IP: 93.94.191.*]

Witam a na przeciwko strzelnicy byl zakład fryzjerski :Dagmara i zaklad krawiecki a obok można bylo wykupić kartę wędkarską i kwiaciarnia itd. bylo super

Gość • Piątek [18.05.2018, 19:53:01] • [IP: 95.166.56.***]

Cudowne czasy!! Aż żal że młodzi ludzie nie znają takiego życia. Pęd za kasą, za młodym wyglądem, za tym żeby mieć więcej i więcej... Cieszę się że dano mi możliwość przezywać dzieciństwo w latach 60-tych

Gość • Piątek [18.05.2018, 19:27:59] • [IP: 87.58.166.**]

za komuny byla prawdziwa wolnosc.. nie takie zniewolenie jak teraz

Gość • Piątek [18.05.2018, 18:01:15] • [IP: 94.254.238.*]

Do godziny 13.49, w której części budynku była ta strzelnica ruska? Bo jak pamiętam w 62 r to tam była tylko pralnia i to nie chemiczna tylko zwykła na śmierdzące coś tam a bywałem tam w środku wielokrotnie Pamiętam mnóstwo pary i walce do prasowania i to było w tej części od budynku, , koszar sztuki, ,

Gość • Piątek [18.05.2018, 17:59:17] • [IP: 77.252.46.***]

Dziwny to narod, ktoremu strzalem w tyl glowy wybito 95% inteligencji, a on lubuje sie w strzelaniu. A moze to wlasnie dlatego...?

Gość • Piątek [18.05.2018, 16:19:54] • [IP: 94.254.227.***]

Szczelało się, zakłady o wino szły, zawsze Ja piłem. 49, 50 pkt./5 strzałów brawo ja.

Gość • Piątek [18.05.2018, 16:09:39] • [IP: 31.0.70.***]

Proponuję przypomnieć stary wodolot stojący niegdyś za muzeum. Dziś niewiele osób pamieta...

Gość • Piątek [18.05.2018, 15:59:22] • [IP: 92.42.119.***]

... w okularach Bobo'G za nim Bogdan'O. .. Pzdr

Gość • Piątek [18.05.2018, 15:36:54] • [IP: 92.42.118.***]

A może reaktywacja!

Gość • Piątek [18.05.2018, 15:26:36] • [IP: 94.254.234.**]

Strzelnica Mojego ŚP Dziadka.

Gość • Piątek [18.05.2018, 15:18:45] • [IP: 94.254.227.*]

Cześć Baśka królowo betonu czy wiesz że Jaś fasola dostanie kopa za to że zabił klimat miasta, które nawet w czasach Balcerowicza było wesołe?

Oglądasz 1-25 z 71
■ 24 kwietnia 2019 roku (środa) o godz. 11.30 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w uroczystości podpisania umowy o dofinansowanie dla projektu „Rozbudowa Funkcjonalności Terminalu LNG w Świnoujściu” (Polskie LNG S.A.) ul. Ku Morzu 1■ Pogoda wymalowała nam wymarzone dni do spędzenia prawdziwie radosnych Świąt Wielkanocnych. Oby w blaskach słońca nie zginął prawdziwy sens tych Cudownych dni. Radosnych chwil w gronie najbliższych życzy wszystkim redakcja portalu iswinoujscie.pl ■ Na pamiątkę świętej nocy zmartwychwstania ogień zapłonął przed kościołem Chrystusa Króla ■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■