POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [09.07.2018, 10:29:34] • Polska

Jak zmieniały się zabezpieczenia naszych domów na przestrzeni lat?

Jak zmieniały się zabezpieczenia naszych domów na przestrzeni lat?

fot. Organizator

Nasze domy stanowią fortecę budzącą skojarzenia ze spokojem, ciepłem, ale przede wszystkim poczuciem bezpieczeństwa. Wraz z postępem technologicznym unowocześnieniu ulegały sposoby ochrony naszego mienia. Które innowacyjne rozwiązania zrewolucjonizowały systemy zabezpieczeń na przestrzeni lat?

Nasza rzeczywistość ulega dynamicznym zmianom, jednak od wieków jedno pozostaje niezmienne – dążenie do bezpieczeństwa stanowi jedną z najbardziej fundamentalnych potrzeb. Żyjemy w czasach, w których za pomocą jednego kliknięcia możemy zrobić niemal wszystko – zapłacić rachunki, zarezerwować hotel na drugim końcu świata czy otworzyć drzwi do domu. Przypomnijmy sobie, jak zabezpieczaliśmy swoje domy przed erą smartfonów i intuicyjnych urządzeń.

Jak zmieniały się zabezpieczenia naszych domów na przestrzeni lat?

fot. Organizator

Symbol odwiecznego bezpieczeństwa

Obecnie kłódka wywołuje skojarzenia z bezpieczeństwem w sieci – ten symbol w barwach zieleni pojawiający się na stronach internetowych informuje nas o tym, czy możemy bez obaw przeglądać daną stronę. To oczywiście także popularny symbol wiecznej miłości. Niewielu z nas jednak wie, jak rewolucyjne było jej wynalezienie. Pierwsze wzmianki o jej powstaniu pojawiały się już w okresie średniowiecza – pierwotnie służyła przede wszystkim jako ochrona naszego dobytku przed kradzieżą. Pozostawała bezkonkurencyjna przez setki lat – dopiero w drugiej połowie XIX wieku, wskutek rozwoju technologicznego, zaczęła być wypierana przez nowsze wynalazki.


Na przestrzeni wieków

O bezpieczeństwo swoich domów starano się dbać od zarania dziejów - jednym z pierwszych ze znanych nam patentów był starożytny zamek egipski. Co ciekawe, to właśnie opracowany ponad cztery tysiące lat temu mechanizm posłużył jako pierwowzór dla wynalezienia zamku cylindrycznego w drugiej połowie dziewiętnastego wieku. – Wykorzystywany do dziś zamek cylindryczny rok przed swoją śmiercią opatentował Linus Yale. Przez kolejne lata model tego zamka ulegał systematycznemu unowocześnieniu – zmieniał się jego wygląd i forma, jednak niezmienny pozostawał cel: zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Wspomniany wynalazek nierozerwalnie wiąże się z powstaniem marki Yale, która już 175 lat pozostaje liderem tego typu innowacyjnych rozwiązań. – mówi Marlena Bogus, Product Manager marki Yale.

Jak zmieniały się zabezpieczenia naszych domów na przestrzeni lat?

fot. Organizator

Nadejście elektrycznej ery

Niezwalniający nawet na moment postęp technologiczny miał swoje odzwierciedlenie także w tym, jak szybko pojawiały się nowe patenty, zastępując te dopiero powstałe. Dynamiczny rozwój nie ominął więc także branży zabezpieczeń - kolejnym kamieniem milowym okazało się pojawienie zamków elektrycznych. Mechanizm samoryglujący oraz zapisywanie kompleksowych informacji o stanie zamka i drzwi w znacznym stopniu utrudniło dostęp do naszych domów niechcianym gościom. Dzięki wyposażeniu w system monitoringu, zamki elektryczne okazały się zwiastować początek nowej, intuicyjnej ery, której rozwój trwa do dziś.


Kompleksowa obsługa

Żyjemy w czasach, gdy większość czynności wykonywanych niegdyś osobiście zostaje zastępowana przez urządzenia elektroniczne. Postęp technologiczny wymusza zmiany w każdej dziedzinie życia. Systemy zabezpieczeń pozwalają zadbać o bezpieczeństwo w optymalny sposób – najcenniejsze przedmioty, takie jak dokumenty czy biżuteria możemy schować do przystosowanych do domowego użytku sejfów. A gdyby tak połączyć wszystkie rodzaje dostępnych zabezpieczeń w jedno? – Rewolucją w świecie zabezpieczeń było pojawienie się multifunkcyjnych rozwiązań. Zintegrowany system Smart Living synchronizuje inteligentne alarmy, zamki, wizjery elektroniczne oraz kamery, umożliwiając ich personalizację oraz dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Zapewnia tym samym kompleksową ochronę. Dodatkowo do jego atutów należy prostota instalacji oraz intuicyjnośćpozwala między innymi na otwarcie drzwi na kilka dowolnych sposobów, w tym za pomocą aplikacji w smartfonie. – tłumaczy ekspert marki Yale.

Jakub Węgrzyn
Specjalista ds. PR


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■