POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [07.07.2018, 21:10:15] • Świnoujście

Honda uderzyła w rowerzystę

Honda uderzyła w rowerzystę

fot. iswinoujscie.pl

Na ulicy Chrobrego miała miejsce kolizja z udziałem samochodu marki Honda i rowerzysty.

Jadąca ulicą Orzeszkowej czarna honda civic uderzyła w rowerzystę nadjeżdżającego kontrapasem w kierunku ronda Róży Wiatrów. Kierowca samochodu wyszedł z auta, obejrzał szkody jakie odniósł rower i odjechał.

Honda uderzyła centralnie przodem w bok roweru tak, że się przewrócił. Samochód jechał z bardzo małą prędkością, więc rowerzysta nie odniósł poważniejszych obrażeń.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 81, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 81

Gość • Sobota [14.07.2018, 00:36:27] • [IP: 92.42.114.**]

byłem na koncercie Sławomira z dzieckiem 11 lipca wszystko było by fajnie gdyby nie to że ktoś pozwolił tam alkochol sprzedawać koncesja była z urzędu miasta ochrona do bani organizator porażka na masowych imprezach alkochol raczej odpada typu koncert albo sie bawimy i słuchamy dobrej muzy albo idziemy się upić co nie służy dzieciom a było ich sporo co myślicie na ten temat?

Gość • Poniedziałek [09.07.2018, 20:23:19] • [IP: 5.172.233.***]

Musze przyznać, że kiepski ze mnie kierowca, zawsze, gdy jakiś rozpędzony, " szalony" rowerzysta zjeżdża ni z tego, ni z owego ze ścieżki tuż pod maskę samochodu hamuje. Po co k****, po co?

Gość • Poniedziałek [09.07.2018, 20:07:29] • [IP: 84.147.250.***]

To nie turysta, to Malwina z miasta. Dodatkowo samochdem z Anglii, kierownica po drugiej stronie.

Gość • Poniedziałek [09.07.2018, 19:44:17] • [IP: 176.221.122.***]

No * ewidentnie nie potrafi jeździć. Jeszcze raz wymusi i nie będę również hamować bo trochę przegina. Jak nic nie widzisz w aucie z kierownicą po prawej stronie to kup sobie normalne auto

Gość • Poniedziałek [09.07.2018, 17:09:50] • [IP: 188.146.101.*]

Jasne zesracie się tymi samochodami...wszystko pseudo kierowcom nie pasuje, robicie co chcecie, parkujecie gdzie chcecie A jak się was zapytać gdzie pakujesz?? To odpowiedź wasza jest taka " to gdzie mam parkować " głąby jedne kto wam prawo jazdy dał są parkingi strzeżone to tam stawiajcie, samochód kupią i rżną bogaczy a za parking już nie zapłacą bo drogo!!

Gość • Poniedziałek [09.07.2018, 11:16:45] • [IP: 176.221.122.***]

Tylko, że kontrapasy są na całym świecie, niby dlaczego Świnoujście miałoby być bez?

Gość • Poniedziałek [09.07.2018, 10:20:03] • [IP: 83.19.187.***]

I co w związku z tym? Przyjechał prostak ze zmywaka i udaje szefa szos w starej hondzie, bo przecież wyjeżdżał z podporządkowanej.

Gość • Poniedziałek [09.07.2018, 08:54:18] • [IP: 193.69.22.**]

MAją rację ci, co twierdzą. .. ścieżka po jednej, chodnik po drugiej stronie Chrobrego... tylko tak jest pomiędzy Interferie a Radissonem. .. i co. .. i nic... wszędzie piesi

Gość • Poniedziałek [09.07.2018, 00:26:34] • [IP: 176.221.122.***]

Dokładnie jak ktoś pisał kiedyś kupiła sobie auto z kierownicą po nie normalnej stronie i jeździć nie umie

Gość • Niedziela [08.07.2018, 21:11:10] • [IP: 92.42.118.*]

Ten kontrapas aż się prosi o wypadek, bardzo zły pomysł.

Gość • Niedziela [08.07.2018, 20:44:46] • [IP: 178.238.246.***]

KONTRPASY to pomysły GŁĄBÓW. Takie rozwiązanie dla ruchu jest wyjątkowo niebezpieczne, bo tam gdzie samochody nie powinno być miejsca dla rowerzystów. Uważam podobnie, jak ktoś poprzednio - z dwóch chodników wzdłuż ulicy, jeden chodnik przeznaczyć dla rowerzystów, a drugi dla pieszych. ROZWIĄZANIE MOŻE BYĆ RACJONALNE I BEZPIECZNE!!

Gość • Niedziela [08.07.2018, 20:40:52] • [IP: 176.221.122.***]

A czy na ul. Orzeszkowej jest jakiś znak informujący, że na ul. Chrobrego jest wydzielony pas dla rowerów?? Ja tam nic nie widziałem chociaż dawno tam nie byłem. Myślę że warto żeby kierowca był informowany o pasie dla rowerów odpowiednio wcześniej a nie dopiero jak wjedzie na albo za skrzyżowanie.

Gość • Niedziela [08.07.2018, 19:14:18] • [IP: 109.173.159.**]

Jeszcze lepszy tytuł" Honda uderzyła w rower". Bunt maszyn ? Sama ta Honda zadziałała ?

Gość • Niedziela [08.07.2018, 19:07:49] • [IP: 93.214.180.**]

Słuchaj paniusiu z hondy. Jeszcze raz wymusisz to nie zachamuję. A jeździsz z dziecki3m kretynko z bułek z bibułek. Spotkaliśmy się chwilę przed tym zdarzeniem na drodze przy uznamie.

Gość • Niedziela [08.07.2018, 16:49:47] • [IP: 176.221.123.***]

To ta beznadziejna projeķtantka wnetrz malwinka z biura kontrasty juz wielokrotnie widzialam jak stwarza zagrożenie ta honda z kierownica z prawej strony. Żenada

Gość • Niedziela [08.07.2018, 15:13:52] • [IP: 77.114.3.***]

A kawałek dalej widać samochody zaparkowane nie tylko na ścieżce rowerowej ale wręcz na chodniku ! I gdzie tu Policja i Straż Miejska ? Ile w tym przypadku można byłoby zarobić na manatach dla miasta ? Ale czy komuś się to chce ? Nie bo miasto jest tak bogate że w takich drobiazgach to szkoda wysiłku !

Gość • Niedziela [08.07.2018, 15:09:24] • [IP: 185.210.39.***]

mnie tam prawie w w audicy dziunia przejechała i jeszcze się * pultała, do momentu oczywiście jak ją prawie * z samochodu wyciągnąłem... jestem kierowcą, znaki są dobrze widoczne, wina kierowcy auta i koniec

Gość • Niedziela [08.07.2018, 15:05:50] • [IP: 77.114.3.***]

Przecież tu wyrażnie widać że to samochód wjechał na ścieżkę rowerową - więc w czym problem ? Ukarać kierowcę !

Gość • Niedziela [08.07.2018, 14:18:37] • [IP: 93.94.186.***]

co to za głupota drogę rowerową namalował, na pewno wymyślił jakiś urzędas, ci rowerzyści i tak jeżdżą jak chcą a zwłaszcza tą ulicą...

Gość • Niedziela [08.07.2018, 14:03:22] • [IP: 176.221.123.***]

Trzeba uważac na drodze na Niedzielnych Kierowców

Salva Dore • Niedziela [08.07.2018, 13:53:16] • [IP: 95.90.249.**]

...ale ten rowerzysta - jak na zdjęciu widoczne - chce uciec z miejsca zbrodni...

Gość • Niedziela [08.07.2018, 13:04:49] • [IP: 176.221.122.***]

Naprzeciwko Hondy mamy znaki drogowe które są widoczne dla kierowcy, Honda wyjeżdża z ulicy z oznakowaniem TEREN ZAMIESZKANIA. Poza tym na zdjęciu widać dokładnie co się dzieje na tej ulicy. Wina kierowcy - nie ma dyskusji. Ale trzeba też ustalić czy rowerzysta jechał prawidłowo

Gość • Niedziela [08.07.2018, 12:03:11] • [IP: 164.127.64.**]

10:42 - Nie odwracaj kota ogonem, to już uzasadnianie, że winny jest rowerzysta. Co być powinno to inna sprawa, zreszta pomysł, by rowerzyści tam ustępowali jest chory, ale powtarzam - to inna sprawa; gdy doszło do wypadku, to rowerzysta miał pierwszeństwo, winny jest kierowca samochodu, ewentualnie też ten, kto zawiesił za mało mówiący znak na Cieszkowskiego (ale to nie jest jeszcze udowodnione, nie ma tu zdjęcia znaku)- KROPKA, KONIEC, nie pitol bez sensu i nie gdybaj.

Gość • Niedziela [08.07.2018, 11:57:57] • [IP: 164.127.64.**]

10:48 - Nie, ulice jeśli mają wydzielone pasy, zwłaszcza wtedy sa i dla innych pojazdów, bo te pasy sprawiają, że te inne pojazdy nie blokuja ruchu. Twoje myslenie jest typowo zaściankowe, na Zachodzie rzadko spotykane, a przypominam, ten rejon to dzielnica uzdrowiskowa, tam powinno być nawet MNIEJ samochodów, ale nie dlatego, że utrudni sie im wjazd, lecz dlatego, że ułatwia się ruch rowerom.Twój sposób myslenia jest dobrym podłożem do takich wypadków, bo wielu kierowców uważa rowerzystów za intruzów - nie rozumiem, dlaczego, bo prowadzący auta mają o wiele łatwiejsze w obsłudze pojazdy (kierowca nie jest - jak rowerzyści - też" silnikiem", wykonuje proste i oszczędne ruchy), a jednak wciąż sie spieszą, nie potrafią wolniej i płynnie, uważnie jeździć. Problem tkwi w głowach kierowców i w braku ostrych sankcji wobec nich.

Gość • Niedziela [08.07.2018, 11:21:59] • [IP: 176.221.123.***]

Jeżeli ktoś dalej myśli że kontrapas jest bezpieczny, to niech puści tam swoje dzieci. No dalej, odwagi!. ... Ścieżka rowerowa powinna być po jednej stronie ul Chrobrego a po drugiej chodnik dla pieszych.

Oglądasz 1-25 z 81
■ Już w najbliższą sobotę tj. 21 lipca 2018 r. o godzinie 18:00, na głównej płycie stadionu przy ul. Matejki 22, drużyna Floty rozegra sparingowy mecz z Orłem Łożnica, na który oczywiście serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej przebywających na terenie Świnoujścia lub okolicy. Ale najważniejsza wiadomość tego tekstu jest ta, że pierwszy zespół Floty wszystkie ligowe mecze rundy jesiennej w roli gospodarza rozgrywać będzie o tej samej porze, tj. w soboty o 18:00. Oczywiście w tej sytuacji większość z nich będzie rozgrywana przy świetle elektrycznym. To będzie nowość, albowiem do tej pory na głównej płycie przy świetle rozegrana była tylko druga połowa meczu z Błękitnymi II Stargard ■
■ 139 polskich strażaków wyjechało do Szwecji pomóc opanować gigantyczne pożary lasów w Jämtland. Zobacz film! ■ 12-letni rowerzysta z wkręconą w szprychy ręką - pomogli mu strażacy. Wyglądało groźnie, na szczęście skończyło się na kilku otarciach. Na miejscu upadku małego rowerzysty pierwsi zjawili się strażacy. 17 lipca na ulicę Mostową zajechała jednostka straży pożarnej, choć nigdzie nie było widać pożaru. Okazało się, że tym razem strażacy mają inną rolę. Zostali wezwani do wypadku - 12-letni chłopiec jadący na rowerze, przewrócił się i miał wkręconą w szprychy rękę. Strażacy wyjęli rękę i stwierdzili, że nie jest złamana, ma tylko otarcia. Następnie przyjechało pogotowie i zajęło się chłopcem ■ W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen? ■ Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta znalazł się w szpitalu. Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia trafił do szpitala. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że doradca prezydenta dostał udaru. Od kilku dni Robert Karelus jest nieobecny w pracy. Dowiedzieliśmy się, że przebywając w rodzinnym domu w Trzebiatowie dostał udaru. Reakcja medyczna była bardzo szybka, co jest niezwykle istotne w tego typu sytuacjach ■ Trwa nabór do służby przygotowawczej. Termin wcielenia od 4.09, 25.09, 29.09.2018r. Wymagane dokumenty: wniosek o powołanie do służby (do pobrania na stronie lub do wypełnienia w WKU w Świnoujściu), kserokopia dowodu osobistego, kserokopia świadectwa ostatnio ukończonej szkoły. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 261-243-324 lub na stronie https://wkuswinoujscie.wp.mil.pl ■ W dniu 9 lipca 2018 zmieniona zostanie stała organizacja ruchu na ulicy Łużyckiej. Zamiana będzie polegała na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku od ulicy Steyera do ulicy Grunwaldzkiej ■ Dlaczego nikt z władz odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, nie widzi problemu? Dlaczego szansę dostały tylko jednoroczne kwiaty zdobiące klomby, a wieloletnie drzewa obok nich usychają w zapomnieniu? Nasuwa się pytanie, czy nasze władze zamierzają wreszcie podjąć jakieś działania? Pieniądze, wydane na nasadzenia, ulatują wraz z wyschniętą ziemią. ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Tylko dwóch radnych poparło projekt uchwały w sprawie wynagrodzenia prezydenta Świnoujścia. Projekt zakładał obniżenie pensji w związku z koniecznością dostosowania jej wysokości do rozporządzenia rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 936). Tym samym prezydencka pensja pozostaje na dotychczasowy poziomie ■ Podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą tunelu pod Świną nastąpi 4 lipca o godzinie 17.00 w hotelu Radisson Blu. Dzień później, o godzinie 17.00 prezydent miasta zaprasza mieszkańców na festyn na Placu Wolności czyli wspólne świętowanie tego historycznego dla Świnoujścia wydarzenia ■ 4 lipca o godzinie 18.00 w sali teatralnej MDK odbędzie sie otwarte dla mieszkańców sympozjum pod hasłem "dlaczego tunel, a nie most", na którym mieszkańcy mają dowiedzieć się jakie były przesłanki, które zdecydowały o wyborze takiego wariantu stałej przeprawy dla Świnoujścia ■ Miasto dostanie pieniądze z Unii Europejskiej na budowę tunelu. Minister Jerzy Kwieciński mówi, że to już pewne ■ Uwaga na zwierzęta! Dwa psy zmarły po zjedzeniu parówek z trucizną rozrzuconych w Parku Chopina. W Parku Chopina prawdopodobnie ktoś rozrzucił trutkę, którą trują się zwierzęta. Ofiarą zmarły już dwa psy, a są już kolejne przypadki. Właściciel jednego z nich wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby, która rozrzuciła pokarm z trucizną ■ Ostra reakcja kapitana żaglowca Kruzensztern. Za wybryk związany z duszeniem papieża, wysadził swoich kadetów na Wyspach Owczych bez pieniędzy! ■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■