POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [14.07.2018, 09:26:00] • Świnoujście

Czytelnik: Przez tych kierowców spłoniecie żywcem!

Czytelnik: Przez tych kierowców spłoniecie żywcem!

fot. Czytelnik

Czy jeden błąd – w tym przypadku nieprawidłowo zaparkowany samochód – może zagrażać życiu ludzi? Jak się okazuje, jest to możliwe. Na dowód tego, jeden z Mieszkańców przesłał nam zdjęcia zaparkowanych samochodów, które blokują drogę pożarową, czyli drogę życia na jednej z dróg wewnętrznych w dzielnicy nadmorskiej. Jak twierdzi mieszkaniec, gdy ktoś będzie potrzebował pomocy, służby nie dojadą na miejsce.

Informacje otrzymaliśmy od jednego z Czytelników, który przechodząc dzielnicą Nadmorską zauważył zagrożenie dla czyjegoś życia.

- Chciałbym zwrócić uwagę na kolejne nieprzemyślane parkowanie w naszym mieście. Tym razem ten przykład nie jest tylko pokazem niefrasobliwości czy braku wyobraźni, ale jest pokazem narażania życia ludzkiego, jeśli strażacy nie będą mogli tamtędy się przedostać ktoś może spłonąć żywcem! Na jednej z dróg wewnętrznych w dzielnicy Nadmorskiej znajduje się droga pożarowa, która powinna być wolna dla swobodnego przejazdu w wypadku pożaru, jest notorycznie zastawiona zaparkowanymi samochodami. Tworzy to realne zagrożenie życia ludzkiego w wypadku jakiejkolwiek akcji gaśniczej. Zarządca terenu jak i Policja oraz Straż Miejska nie egzekwują w tym wypadku obowiązującego prawa. Na poparcie maila zamieszczam zdjęcia z wczorajszego dnia - opisuje Czytelnik.

Czytelnik: Przez tych kierowców spłoniecie żywcem!

fot. Czytelnik

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 32, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 32

Gość • Niedziela [15.07.2018, 14:19:32] • [IP: 37.47.142.**]

A gdzie straż miejska i policja

Gość • Niedziela [15.07.2018, 11:40:04] • [IP: 159.205.28.***]

Ad vocem. 12:22:26 •. ..127.64.Proszę przeczyta jeszcze raz ze zrozumieniem punkt trzeci mojego wpisu. Zaznaczyłem tam, że chodzi mi nie o źródło pozyskiwania informacji przez dziennikarza, lecz o formę przedstawiania treści. Zwróciłem uwagę na zagajenie zawsze odnoszące się do nieznanego czytelnika pełniącego w tej narracji formę delatora. Sugerowałem po prostu inny sposób zagajenia, aby to nie wyglądało jak zwykłe donosicielstwo. Trzeba to było tylko zrozumieć. Donosicielstwo w Polsce ma złą konotację, aczkolwiek są kraje gdzie traktowane jest jak postawa obywatelska. Ale jak widzę nie każdy to zrozumiał.

Gość • Niedziela [15.07.2018, 11:06:55] • [IP: 164.127.64.**]

22:27" Nie wiem po co ta afera"...aż do najbliższego pożaru, gdy spłonie twoja matka, córka, siostra...

Autochton • Sobota [14.07.2018, 22:27:53] • [IP: 94.254.233.**]

Nie wiem po co ta afera.Czytelnik niech zadba o swoje podwórko, niech polata po parku i doniesie, że ludzie pod drzewami i w krzakach nie sprzątają po sobie, nie widziałem jeszcze by w parku ktoś latał z mopem i wycierał po sobie. Teren prywatny jeszcze w tym kraju to rzecz święta, brak znaku strefa zamieszkania wiąże ręce służbom, pozostałe znaczki to ozdoby jak na choince, mniej lub bardziej kolorowe. Wspólnoty zarządzają jak chcą, chcą tanio to mają tanio, brak ochrony fizycznej i rezygnacja ze szlabanu powoduje, że jest tak jak jest, a Tobie Czytelniku nic do tego.

Gość • Sobota [14.07.2018, 19:23:50] • [IP: 37.47.143.***]

Buraki na Warszow na parking!!

Gość • Sobota [14.07.2018, 17:44:52] • [IP: 37.47.158.***]

A czytelnik" ćwierć magister" widzi taka biała kreskę ? Wie do czego ona służy? Jak nie wie to na niech zapyta się mądrzejszych. Gdzieś cwoku masz tam za stawiana drogę pozarowa?? Specjalnie tak skadrowales to zdjęcie aby zaistniec?od tej białej linii jest jezdnia z 2pasami!

Gość • Sobota [14.07.2018, 16:29:51] • [IP: 79.186.188.**]

To nie jedno takie miejsce w mieście.Winni projektanci i zatwierdzający te projekty władze miasta. Miejsca było dość by zaprojektować inaczej.Właśnie remontowana ul.Markiewicza została zwężona mimo, że miejsca dla drogi rowerowej było dość.Jednak robi się szerokie chodniki jakby ruch pieszych był na poziomie śródmieścia.Dlaczego redakcja nie podaje nazwisk projektantów i odpowiedzialnych z UM ?To są stanowiska publiczne i nie działa RODO.

Gość • Sobota [14.07.2018, 15:02:44] • [IP: 94.254.233.**]

Zagrozen ma nie być i tyle

Gość • Sobota [14.07.2018, 14:21:21] • [IP: 46.76.162.**]

Zgadzam się ! Służbom ratunkowym powinno się dać takie uprawnienia aby w miejscu interwencji mogły nawet siłowo usuwać zastawiające to miejsce pojazdy ! Życie ludzkie jest ważniejsze niż te auta blokujące dojazd ! A potem szrotowcy domagajcie się sądownie odszkodowania - wtedy nawet to wy zapłacicie za całą akcję i wtedy się nauczycie !

Gość • Sobota [14.07.2018, 14:06:01] • [IP: 88.156.232.**]

a gdzie policja i straż miejska

Gość • Sobota [14.07.2018, 12:37:24] • [IP: 95.129.229.***]

Maksymalizacja zysku deweloperów - nie buduje się domów z podwórkami które w okresie urlopowym mogłyby pełnic rolę parkingów.

Gość • Sobota [14.07.2018, 12:24:21] • [IP: 188.146.201.***]

A my w Karsiborzu nie mamy problemu z parkowaniem

Gość • Sobota [14.07.2018, 12:22:26] • [IP: 164.127.64.**]

10:30. .205.205 --. Nie wiem, skąd się wziął ten powracający na forum motyw rzekomo tego samego" Czytelnika". Przecież Redakcja ma zgłoszenia od różnych ludzi. W ogóle praca dziennikarza polega na wyławianiu sygnałów od ludzi, no przecież nie będzie dziennikarz szedł do woskowej figury za biurkiem w magistracie i pytał jakie sa bolączki miasta. Jakie delatorstwo, jakie donoszenie?! To sprawa PUBLICZNA, widoczna gołym okiem, to interes publiczny ważący na życiu i zdrowiu ludzi. Gdyby ktos zrobił zdjęcia jak papparazzi - przez firanki, pokazujące ogródek np.Michalskiej i kogo tam gościła, to właśnie to jest donoszenie, bezprawna interwencja w życie osobiste, ale ten materiał o blokadzie dojazdu?

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:49:11] • [IP: 178.235.181.***]

Szkoda ze ten tiguan w poprzek nie stoi.

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:43:11] • [IP: 94.254.235.**]

Służby ratujące życie powinny mieć uprawnienia do usuwania wszystkich przeszkód nawet aut które przeszkadzają w szybkim dotarciu do miejsca zdarzenia i to bez możliwości dochodzenia odszkodowania dla właściciela auta a nawet dalej, gdy kierowca auta blokującego dojazd zgłosi jakieś roszczenia że jego majątek został uszkodzony to powinien być z urzędu ukarany za przeszkadzanie służbom w ich pracy! To samo dotyczy prywatnych aut będących w akcji ratowania czyjegoś życia, powinny mieć takie same uprawnienia. Dopiero wtedy kierowcy nauczą się tak stawiać swoje skarby aby w razie potrzeby nie blokować gdyż mogą stracić auta

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:34:45] • [IP: 46.215.48.***]

Proponuje jeszcze aby wozy bojowe PSP wyposażyć w pancerne pługi na czole pojazdu i w razie akcji bezwarunkowo taranować taki złom w miejscu interwencji aby swobodnie można było prowadzić akcję !

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:21:16] • [IP: 80.245.179.***]

CZŁOWIEKU PRZESTAŃ PI...LIĆ BO JUŻ NUDNY JESTEŚ. PRZECIEŻ JEST PRZEJAZD. PUSTE W RYJ ZAZDROSNE DZIADOSTWO !!

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:17:32] • [IP: 178.238.253.**]

Zniszczony piękny kawałek ziemi, bo najechała horda, ze szrotami, mieszkanie przy ulicy y to horror smrodu, spalin, nocnych ryków, dzikiej muzyki, a było tak pięknie, dziś ruina i szkarada betonowe, na których kwitnie czarny trujący mech!Kiedy ktoś rozliczy, to zniszczone miasto, pamiętajmy ze wśród nas żyja też dzieci i ludzie starsi!

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:16:57] • [IP: 31.0.81.***]

LAWETA i po problemie. A będzie to ostrzeżeniem dla pozostałych nadkierowców

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:05:16] • [IP: 93.94.186.***]

czy ta droga nie jest za waska na wydzielenie drogi pozarowej?

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:43:50] • [IP: 31.0.32.**]

Wszystko się zgadza. Ale do jasnej cholery, gdzie ci ludzie mają parkować. Rok w rok to samo. Albo zakazy postoju, albo zakazy parkowania. Wydaje mi się, że żyjemy się z turystów.Może by ktoś poszedł po rozum do głowy i pomyślał o placach parkingowych, pal licho dla nas, ale dla tych, z których nasze miasto się utrzymuje. Znalazienie miejsca do zaparkowania graniczy tutaj z cudem, a w soboty niedziele jest to nierealne. Czas o tym pomyśleć. Rozwiązania typu, zakaz postoju (prawie na każdej ulicy) to nic innego jak arogancja i buta tej władzy. Nie sztuką jest postawić znak nakazujący, sztuka to ułatwić ludziom życie, które i tak jest zatruwane przez szkodniki z grupy owadów (lada dzień będą komary) i homo sapiens (urzędy, banki, służba zdrowia i pożal się Boże, nasze polskie sądy)

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:30:52] • [IP: 159.205.205.***]

Trzy problemy - pierwszy droga pożarowa. Administrator powinien bezwzględnie zadbać o jej przejezdność. Nie wiem czy to jest strefa ruchu czy droga wewnętrzna, bo to zmienia zasady egzekwowania zakazu postoju. Lecz droga pożarowa powinna być bezwzględnie czysta. Problem nie podlega dyskusji. Problem drugi - miejsca parkingowe. Administratorów, bądź właścicieli - w zależności od stanu prawnego posesji zobowiązać do zapewnienia na koszt własny odpowiednich miejsc parkingowych. Czerpią pożytek z tych lokali więc niech zapewnią bezpieczeństwo. Po trzecie - Czytelnik delator. Abstrahując od racji, którą w tym przypadku bezwzględnie ma. Nie wiem czy ten sam za każdym razem, ale delatorstwo w Polsce źle się kojarzy. Może lepiej zmienić formę zagajenia niż powoływać się na delatora. Wizerunek autora tekstów się poprawi.

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:27:29] • [IP: 80.245.183.**]

Oczywiście, stawiają je na własną odpowiedzialność. W razie potrzeby wjechać i staranować do białej kości!

Anonymous • Sobota [14.07.2018, 10:20:17] • [IP: 31.0.41.**]

Coraz więcej ludzi zachowuję się jak po" zlasowaniu mózgu". Technika idę do przodu a ludzkość się cofa w rozwoju. Taki jest świat !!

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:05:42] • [IP: 91.66.45.**]

Ale przecież to kwatery letników, którzy tam zaparkowali. Tzn. Że zakładają że mogą spłonąć żywcem byle by tylko postawić swojego złoma jak najbliżej kwatery. Zostawcie ich w spokoju! Przecież nikt z mieszkańców nie ucierpi.

Oglądasz 1-25 z 32
■ Po trzygodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła uchwałę zmieniające obowiązujące od 2008 granice strefy uzdrowiskowej C. Decyzja otwiera drogę wykonawcy do podjęcia prac budowlanych przy ulicy Bydgoskiej gdzie powstać ma nowy Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy ■ Joanna Agatowska: "Jesteśmy stawiani pod ścianą; ZPO jest bardzo potrzebny, trzeba to zrealizować ale boję sie podnieść rękę bo zbyt dużo niejasności jest w przebiegu działek, rozwiązań dotyczących parkingów. Liczę, że jednak wywiąże się tu dyskusja ■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ W Urzędzie Miasta odbyły się zwołane przez prezydenta konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic jednostki pomocniczej miasta, jaką jest Dzielnica Uzdrowiskowa. Radni usłyszeli o pomysłach, które mogą budzić niepokój. Urzędnicy wykazywali się dużą powściągliwością przy udzielaniu odpowiedzi ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■