POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [13.07.2018, 17:49:02] • Świnoujście

Jutro przypłynie żaglowiec Kruzensztern

Jutro przypłynie żaglowiec Kruzensztern

fot. Sławomir Ryfczyński

STS Kruzensztern - jeden z trzech największych żaglowców świata – już w tę sobotę 14 lipca 2018 r. zacumuje przy Wybrzeżu Władysława IV (na wysokości Kapitanatu Portu). Do portu wpłynie w godzinach od 7.00 do 11.00. Dokładna godzina jest uzależniona od ruchu statków w porcie. Wiadomo jednak na pewno, że jednostkę będzie można za darmo zwiedzać do godziny 20.00.

To już druga w tym roku wizyta Kruzenszterna w Świnoujściu. Po raz pierwszy był od koniec maja. Tym razem przypływa po 35 kadetów Akademii Morskiej w Szczecinie.

Wypłynięcie STS Kruzenszterna planowane jest w niedzielę 15. lipca na godz. 9.00.

BIK UM Świnoujście


komentarzy: 37, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 37

Gość • Sobota [14.07.2018, 20:12:30] • [IP: 83.4.142.***]

Piękny żaglowiec i bardzo uprzejmna załoga. Super atrakcja w Swinoujsciu :)

Gość • Sobota [14.07.2018, 18:12:01] • [IP: 87.58.166.**]

Poczytaj co to syjonizm polityczny to może ci tam cos w lebku zadzwoni

Gość • Sobota [14.07.2018, 18:10:21] • [IP: 87.58.166.**]

Zaden polski rzad po 89 nie dbal o interes polskiej gospodarki. Zaden. Na rozkaz skasowaliśmy swoje stocznie przemysl lotniczy itp itd dlaczego na zachodze oplaca sie robic statki samoloty samochody w polsce nie? To oni nas wykanczaja to ta wasza kochana bruksela

Gość • Sobota [14.07.2018, 17:47:04] • [IP: 164.127.64.**]

13:28 cytat:" okazalo sie ze okupanci z izraela i usa uczylinili wiecej szkod (...)"... ..Ale ci przydzwoniło, tylko nie wiem, co - czy kawałek tynku z sufitu, czy Flakka Zombie, czy nieświeże flaki a la zombie...

Polak • Sobota [14.07.2018, 16:17:20] • [IP: 185.13.106.***]

Ruscy maja fajnego prezydenta w przeciwieństwie do nas. .oni maja swojego a my mamy...no wlasnie czyjego? Bp wszystkie dezycje jakos tak bardzo pasuja dla narodu jego żony...

14:45:46] • Sobota [14.07.2018, 16:12:49] • [IP: 87.58.166.**]

izraelici i amerykanie juz mają tutaj swoj rząd od 89 roku i wojska teraz chca miec swoje na ruskich. zaleznosc polskiej godpodarki od biznesów izraelsko amerykanskich jest taka samą okupacją jak za ruska...

Gość • Sobota [14.07.2018, 14:45:46] • [IP: 46.76.162.**]

Do [13:28] A gdzie ty tu widzisz Izraelskich i Amerykańskich okupantów ? Przecież to obecny rząd stara się o umieszczenie stałej bazy wojsk amerykańskich w Polsce - więc do kogo te pretensje ?

Gość • Sobota [14.07.2018, 13:28:45] • [IP: 87.58.166.**]

Po 30 latach od wyjscia ruskich okazalo sie ze okupanci z izraela i usa uczylinili wiecej szkod naszej gospodarce niz ruscy przez ponad 40laat...

Gość • Sobota [14.07.2018, 13:20:19] • [IP: 80.245.179.***]

Gość • Sobota 12:00 Skąd ty się urwałeś człowieku, z przeszłości ? Interaktywne mapy batymetryczne naszego portu są ogólnodostępne na internecie, nie trzeba nic skanować.

Gość • Sobota [14.07.2018, 12:59:50] • [IP: 5.174.151.***]

Ciekawe czemu do Gdyni tak często nie wpływa - przecież ma tam bliżej ? Acha - już wiem ! Przecież tu jest gazoport który tak bardzo Putina denerwuje ! I wszystko jasne !

Gość • Sobota [14.07.2018, 12:45:06] • [IP: 164.127.64.**]

Agresywne posty nawiązujące do" duszenia Papieża" sa pisane raczej przez trolli, ale i te pełne oburzenia na owe agresywne też bywają na bardzo niskim poziomie (np ten z 11:32:19 • 80.245.179." (...)To wszystko przez śmieszny incydent z podduszeniem Wojtyły ?"). Ostra reakcja kapitana statku, list z przeproszeniem skierowanym do mieszkańców uważam, że załatwia sprawę. To godne wyjście z sytuacji, pokazanie nawet przez ten list, na jak niskim moralnie poziomie są ludzie myślący jak ten zacytowany z 11:32 - bo sam kapitan był oburzony na wybryk kadetów, bardziej niż wielu prymitywnych mieszkańców Świnoujścia i piszących na forum.

Gość • Sobota [14.07.2018, 12:00:11] • [IP: 77.114.109.***]

Czy SKW sprawdziła czy ma aparaturę szpiegowską-np.czy nie scanuje podejścia do portu. Niech nasz Iskra spróbuje zrobić rewizytę w ruskim porcie.

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:32:19] • [IP: 80.245.179.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:31:55] • [IP: 41.146.176.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:21:55] • [IP: 31.0.124.**]

postawic patrol przy pomniku

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:01:50] • [IP: 176.221.122.**]

Znowu? Czyżby testowali nowe, elektroniczne wyposażenie wywiadowcze w bazie NATO?

Gośćy • Sobota [14.07.2018, 10:43:50] • [IP: 94.254.230.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:36:53] • [IP: 94.254.226.**]

No i fajnie

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:14:02] • [IP: 178.238.249.***]

Jak zwykle muszą uaktualnić wszystkie dane dla zielonych ludzików którzy pakują swoje plecaki i meble pokoju.

Gość • Sobota [14.07.2018, 09:51:21] • [IP: 176.221.123.***]

A co tak często ? Czy ma jakąś" misję" ?

Gość • Sobota [14.07.2018, 09:26:09] • [IP: 41.145.75.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Anonymous • Sobota [14.07.2018, 09:18:15] • [IP: 31.0.41.**]

Coś za często ostatnio Ruskie odwiedzają nasz portal. Coś się kręci. Kiedyś też wpłynął taki" szkoleniowy" (w1939 roku) i dużo namieszał w " Historii Świata". Czyżby Wladek coś kombinował ??

Gość • Sobota [14.07.2018, 02:18:52] • [IP: 178.235.179.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [14.07.2018, 01:59:01] • [IP: 92.29.92.***]

Nie za czesto ruscy sie tutaj pojawiaja?? To ta sama zaloga co ostatnio? Chronic papierza!!

Gość • Sobota [14.07.2018, 01:28:43] • [IP: 87.58.166.**]

witamy Ruskich! żegnamy papieża!!

Oglądasz 1-25 z 37
■ Po trzygodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła uchwałę zmieniające obowiązujące od 2008 granice strefy uzdrowiskowej C. Decyzja otwiera drogę wykonawcy do podjęcia prac budowlanych przy ulicy Bydgoskiej gdzie powstać ma nowy Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy ■ Joanna Agatowska: "Jesteśmy stawiani pod ścianą; ZPO jest bardzo potrzebny, trzeba to zrealizować ale boję sie podnieść rękę bo zbyt dużo niejasności jest w przebiegu działek, rozwiązań dotyczących parkingów. Liczę, że jednak wywiąże się tu dyskusja ■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ W Urzędzie Miasta odbyły się zwołane przez prezydenta konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic jednostki pomocniczej miasta, jaką jest Dzielnica Uzdrowiskowa. Radni usłyszeli o pomysłach, które mogą budzić niepokój. Urzędnicy wykazywali się dużą powściągliwością przy udzielaniu odpowiedzi ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■