POGODA

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [24.07.2018, 21:30:28] • Szczecin

TRI TOUR TRIATHLON - SZCZECIN

Blisko 700 zawodników wystartowało 22 lipca w piątej edycji Tri Tour Triathlon Szczecin. Rywalizowali wpław, na rowerze i w biegu, a do wyboru podczas niedzielnych zawodów były trzy dystanse: 28,25 km, 56,5 km oraz 112,99 km.

Szczecińska Łasztownia pięknieje z każdym rokiem i wydaje się, że triathlon zostanie tu także na kolejne lata. Lokalizacja sprawdziła się w stu procentach. Nowa trasa biegowa była chwalona przez niemal każdego z uczestników.

Niedziela była upalnym dniem, ale ostatnia biegowa konkurencja przy samej Odrze sprawiła, że zawodnicy aż tak mocno tego nie czuli. Na całej trasie schładzano zawodników napojami i polewano wodą.

Najbardziej kibiców interesowały zmagania w Odrze. Podczas Tri Tour 2018, Szczecin jest jedynym miastem, w którym pływa się w rzece.
Na dystansie 28,25 km zwyciężył Bartosz Smęda (1:02,05) ze Szczecina, na średnim dystansie najszybszy był inny szczecinianin Wojciech Greguła (2:05,14), a najdłuższy dystans (112,99 km) padł łupem kolejnego zawodnika ze Szczecina, Marcina Michałowskiego (4:27,48).

Tradycyjnie w zawodach uczestniczyli świnoujścianie:
Na krótkim dystansie Małgorzata Śliwińska z czasem 1:35,07 zajęła 10 miejsce w kategorii K-40/50;