POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [07.01.2019, 08:41:42] • Świnoujście

Apartamentowiec przy Wojska Polskiego imponuje wysokością, ale można podziwiać go tylko z zewnątrz

Apartamentowiec przy Wojska Polskiego imponuje wysokością, ale można podziwiać go tylko z zewnątrz

fot. iswinoujscie.pl

Inwestycja naprzeciwko Urzędu Miasta to jeden z najwyższych nowych budynków w naszym mieście. Jego budowa, rozpoczęta z rozmachem i prowadzona w szybkim tempie obecnie jakoś spowolniała. Nasza redakcja postanowiła dowiedzieć się o przyczyny opóźnienia budowy.

- Mogę jedynie nadmienić, że wszelkie opóźnienia wynikają z sytuacji, który istnieje na rynku budowlanym, a trudności związane z brakiem pracowników oraz wzrostem cen usług i materiałów dotykają wszystkich deweloperów i firm budowlanych, zarówno małych jak i dużych. Co wyraźnie jest widoczne również w Świnoujściu - odpowiada Magdalena Szymańska z Info Pomerania.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 78, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 78

Gość • Środa [27.03.2019, 03:06:04] • [IP: 216.130.39.**]

Do Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 11:19:32] • [IP: 80.245.188.**]. ... tlukiem to ty misiu / misiowa sam/sama jestes. jesli juz zabierasz glos w jakies sprawie to sam sprawdz. ... czyt. policz ile jest pieter tego przybytku na przedstawianych w tedy wizualizacjach.Jak masz problem to policz na palcach - do 8-miu wystarczy a bedzie i to az za nadto. Zamysl dodatkowych pieter pewnie powstal pozniej lub (co bardziej prawdopodbne) wiedziano o nich i wizualizacja od poczatku byla klamliwa. Poza tym wizualizacja nie oznacza jeszcze pozwolenia na budowe - kumasz. ... nadazasz . ... czy styki juz sie pala ? Dalej szkoda pisac. ... bo to walek jak nic.

Gość • Czwartek [10.01.2019, 12:02:46] • [IP: 23.226.237.*]

Wygląda, jak zapałka wbita w g*.

Gość • Czwartek [10.01.2019, 12:01:31] • [IP: 23.226.237.*]

21:41:51 -" Gumolep" nie wydał pozwolenia. Deweloper od niego kupił pozwolenie.

Gość • Środa [09.01.2019, 21:41:51] • [IP: 92.42.118.**]

Chory pomysł w tym miejscu jeszcze wieżowiec. ..tam już jest problem komunikacyjny...zero terenu. ..przy samej ulicy.. dziwię się że miasto (Prezydent) wydali pozwolenie ??

Gość • Środa [09.01.2019, 10:29:29] • [IP: 77.88.191.**]

Ten budynek to masakra! jak to wygląda wśród zabudowy w okół. Pomerania - developer powinna posprzątać swój plac zieleni pomiędzy budynkami osiedla, Dlaczego tym brudem nie interesuje się Straż Miejska> Może by panowie tam zajrzeli...

Gość • Środa [09.01.2019, 01:27:44] • [IP: 85.113.170.*]

Wygląda jak jednorożec.

Gość • Wtorek [08.01.2019, 19:53:16] • [IP: 178.238.246.**]

jaka bedzie cena tych mieszkan i ile bedzie wynosil czynsz miesieczny, czyzby chcieli stworzyc druga Warszawe

Gość • Wtorek [08.01.2019, 15:47:17] • [IP: 37.47.131.**]

to jest to słynne mieszkanie+ od miasta?

Gość • Wtorek [08.01.2019, 12:49:22] • [IP: 185.138.239.***]

To nie Dubaj.

Gość • Wtorek [08.01.2019, 12:32:11] • [IP: 176.221.123.***]

Czas płynie, a gdzie te Twoje sukcesy cytowane z przekazów dnia? Co z promem? Proszę, przypomnij jak się nazywa, no chociaż pod którą banderą pływa.Pewnie już jego załoga, w części ze Świnoujście, serdecznie pozdrawiała jakby wierzących ale nie respektujących przykazań.

Gość • Wtorek [08.01.2019, 11:36:28] • [IP: 178.238.253.**]

209...prawda, ale wtedy takie były czasy, ze wschodnia" inteligencja" zasiedlała Niemieckie ziemie wiec jest jak jest !

Gość • Wtorek [08.01.2019, 11:28:41] • [IP: 178.238.253.**]

-Za zezwolenia postawienie tego paskudztwa w centrum miasta, co ze wszech miar jest zakałą dla tego osiedla, powinna się zająć prokuratura, popatrzcie jak to wygląda od strony osiedla, masakra, nie trzeba być fachowcem żeby zobaczyć co ta podobno PIEKNA budowa zrobiła złego osiedlu!

Gość • Wtorek [08.01.2019, 10:33:28] • [IP: 5.173.153.**]

Wgl kto dał na to pozwolenie ? wszędzie niska zabudowa a tu takie coś :)

Gość • Wtorek [08.01.2019, 10:31:46] • [IP: 5.173.153.**]

A może warto się zapytać o rodzaj mieszanki betonu jaki został użyty ? :) Podobno głosy chodziły że były jakieś pęknięcia ? :) Czy to prawda że został zmieniony kierownik budowy ? :)

Gość • Wtorek [08.01.2019, 10:21:49] • [IP: 5.173.152.***]

191 NA DACHY LUB W SALONIE'

Gość • Wtorek [08.01.2019, 04:01:13] • [IP: 176.221.123.**]

Firma widmo, nie odbieraja telefonów, nie odpisują na maile. Szykuje sie zbiorowy pozew.

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 22:39:18] • [IP: 109.243.209.**]

19:27 - To kolejny taki jakby świadek jehowy, publikuje przekaz dnia, ale nie z Brooklynu, nie z pisemek typu Strażnica, lecz z TVN.

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 21:46:32] • [IP: 95.129.224.**]

Ile za metr?jak poniżej 7 to biorę

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 20:40:17] • [IP: 80.245.189.***]

dajcie ludziom zarobić to nie będzie problemu z naborem pracowników.

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 20:20:19] • [IP: 77.88.191.**]

HAHAHAHA Co za bzdura - ilu deweloperów ma opóźnienia? Oni i może jeszcze jeden - to max na tyle inwestycji w mieście. Poznaniaki chytre, mało płacą to nikt z nimi robić nie chce - tu problem - niech zapłacą stawki rynkowe!

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 19:27:51] • [IP: 176.221.123.***]

Ci co narzekają na zarobki to może niech spróbują w NBP - godziwie wynagradzają. Może nie każdy ma odpowiednie kwalifikacje, ale co tam - chęć szczera.

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 19:24:13] • [IP: 5.173.153.***]

Haha mało to podwykonawców ta firma z torbami puściła to nikt niechce pracować witaj Polsko

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 19:13:34] • [IP: 5.173.152.***]

A ceny jakie milon za kawalerke smiechu warte

Gość • Poniedziałek [07.01.2019, 18:29:09] • [IP: 81.204.98.**]

Wyglada imponujaco...

Gośćjarek • Poniedziałek [07.01.2019, 18:06:40] • [IP: 80.245.190.**]

do pani Magdaleny Szymańskiej z info Pomerania. Gdzie te braki pracowników ?. Jest tam nie wiem ile firm. ale pytałem o pracę, [odpowiedż, , , może po nowym roku, nie potrzebujemy pracowników, proszę wysłać CV. ... To gdzie te braki ?. TO JEST JAKAŚ PARANOJA !!~!!

Oglądasz 1-25 z 78
■ 24 kwietnia 2019 roku (środa) o godz. 11.30 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w uroczystości podpisania umowy o dofinansowanie dla projektu „Rozbudowa Funkcjonalności Terminalu LNG w Świnoujściu” (Polskie LNG S.A.) ul. Ku Morzu 1■ Pogoda wymalowała nam wymarzone dni do spędzenia prawdziwie radosnych Świąt Wielkanocnych. Oby w blaskach słońca nie zginął prawdziwy sens tych Cudownych dni. Radosnych chwil w gronie najbliższych życzy wszystkim redakcja portalu iswinoujscie.pl ■ Na pamiątkę świętej nocy zmartwychwstania ogień zapłonął przed kościołem Chrystusa Króla ■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■