POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [10.10.2018, 22:28:38] • Świnoujście

Mały kotek bawi się ze strażakami w chowanego

Mały kotek bawi się ze strażakami w chowanego

fot. Sławomir Ryfczyński

Świnoujscy strażacy w tej sprawie interweniowali już dwa razy. Mały kotek przy hotelu chowa się pod samochodem i nikomu nie pozwala wyciągnąć.

Dwa i trzy dni temu, świnoujscy strażacy otrzymali zgłoszenie, że przy hotelu Trzy Wyspy przy ul. Słowackiego pod jednym z zaparkowanych aut, utknął kotek. Jego miauczenie rozczuliło ludzkie serca.

Mały kotek bawi się ze strażakami w chowanego

fot. Sławomir Ryfczyński

Świadkowie okolicznego hotelu nie mogli wydostać go spod auta. Właściciel bał się włączyć silnik, by maleństwo nie ucierpiało, a z pomocą i to na sygnale, przybyli strażacy! W pełnym umundurowaniu ratowali kotka.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 39, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 39

Gość • Sobota [13.10.2018, 12:25:40] • [IP: 62.69.253.**]

czy to jest normalne... kotek ok... ale czy od tego nie są inne służby, jak np pracownicy schroniska... rozumiem że strażacy mieli rozciąć auto żeby wydostać kotka... im mniej podatków płacę w tym kraju tym większą mam satysfakcję że staram się robić dobrze... te podatki to jak dawanie złotówki żebrakowi... nie pomaga się, wręcz doprowadza do patologii

Gość • Piątek [12.10.2018, 19:57:30] • [IP: 80.187.120.**]

Chory kraj. Do pchlarza przyjada dwa wozy, a na karetke trzeba czekac pol godziny...

Gość • Piątek [12.10.2018, 08:40:08] • [IP: 77.65.106.***]

22.47 jestes ofiara ideologii gender ! ChłopakOM i tak" płacom" i" siedzom".

Gość • Czwartek [11.10.2018, 23:07:10] • [IP: 83.20.245.***]

Wolałbym uratować kotka niż takiego Świnoujskiego przeciętnego bóldupiącego Janusza czy Grażynkę nie lubiącego kotków. Koty>narzekające buractwo

Gość • Czwartek [11.10.2018, 22:47:09] • [IP: 31.0.67.**]

Koszt tej akcji to tylko paliwo spalone aby dojechać do miejsca zdarzenia. Chlopaką i tak płacą czy siedzą w jednostce czy są na działaniach jeśli by było na innym zdarzeniu zapewne by nie pojechali. To to jest ich dobra wola

Gość • Czwartek [11.10.2018, 20:20:49] • [IP: 178.235.177.***]

do14, 40, 23 kazda taka akcja to dodatek do emeryturki lepiej zawolac mysliwego lub dobrego psa

Gość • Czwartek [11.10.2018, 15:36:32] • [IP: 62.69.203.***]

De...lu a jak nas kroi car w tenisa to dobrze?

Gość • Czwartek [11.10.2018, 14:42:06] • [IP: 62.69.203.***]

Jak bym ci p...ał to sam debilu byś zakrętu nie wyrobił.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 14:40:23] • [IP: 178.235.188.***]

Kto zezwala strażakom wyjeżdżać na takie akcje typu kotek lub jeszcze gorzej mewy.!dlaczego nikt za to nie odpowiada!

Gość • Czwartek [11.10.2018, 13:50:17] • [IP: 62.69.203.***]

A moja była EX wcale nie pamięta o kotach.Jak ją nazwać?

Gość • Czwartek [11.10.2018, 12:20:12] • [IP: 188.146.33.***]

Kotek wczoraj został podjęty przez Fundację Animals Przystań. Jest zdrowy i znalazł domek.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 11:45:55] • [IP: 93.94.185.***]

To jest traktowane jako wyjazd bojowy, a za to dodatkowe pieniądze, jasne?

Gość • Czwartek [11.10.2018, 11:05:40] • [IP: 77.65.106.***]

Stworzyć fundusz z tego, co płacimy podatek za psa. Niech TOZ kwestuje (wciągnąć młodzież) publicznie zbiera datki. Jakas firma od prac na wysokościach itp. przedsięwzięć niech odpłatnie zdejmuje ludziom pogubione psy i koty z dachów i drzew, (a sytuacje nietypowe opłacić z funduszu TOZ i podatków), to ludzie się naucza pilnować swych pupili, czipować i ponosić koszty szkód i kłopotów przez nie wyrządzanych. Szczotka do zębów, strażacy - do pożarów !

Gość • Czwartek [11.10.2018, 10:59:39] • [IP: 157.25.141.**]

SENSACJA DNIA!

Gość • Czwartek [11.10.2018, 10:02:01] • [IP: 176.221.123.***]

u nas we wsi kotek wszedł na drzewo Straż Pożarna musiała po drabinie wejść po niego bo nie chciał zejść z drzewa

Gość • Czwartek [11.10.2018, 09:25:10] • [IP: 80.245.178.***]

jak mi w domu zacznie przeciekac kran to tez moge dzwonic na straz pozarna?

Anonymous • Czwartek [11.10.2018, 09:10:38] • [IP: 37.248.208.**]

Jaki koszt akcji ??

Gość • Czwartek [11.10.2018, 09:04:58] • [IP: 5.173.32.**]

To my mamy schronisko dla zwierząt? Czy ktośtos wie co oni tam robią ? To właśnie schronisko powinni zajmować się sprawami ochrony zwierząt a dopiero jak nie dają rady to oni powinni wzywać straż. Miast wydaje spore pieniądze a czy rozlicza schronisko?

Gość • Czwartek [11.10.2018, 08:56:41] • [IP: 85.232.245.***]

Trochę to jednka przesada, angażować tak duże środki w takiej sprawie.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 08:42:44] • [IP: 80.245.182.***]

Ratowali, ale czy uratowali??

Gość • Czwartek [11.10.2018, 08:35:25] • [IP: 5.173.224.***]

Fajnie, że przybyli strażacy z pomocą, tylko czy wyciągnęli tego kotka?

Gość • Czwartek [11.10.2018, 08:23:05] • [IP: 176.221.123.***]

Powinien byc zakaz wykazdow do kotkow mew itp. Co to ma byc??!!

Gość • Czwartek [11.10.2018, 08:20:27] • [IP: 5.173.200.**]

O ku*wa ale wzruszające. Rozczuliło ludzkie serca. Pogonić sierściucha

Gość • Czwartek [11.10.2018, 08:02:15] • [IP: 83.20.255.***]

1 Wrzucić petardę. 2 Spuścić psa ze smyczy i głupi kot zakrętu nie wyrobi.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 07:55:01] • [IP: 80.245.178.***]

wolno zyjace koty takie pozyteczne

Oglądasz 1-25 z 39
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność poinformować, że w dniu 22 czerwca (sobota) o godz. 14:00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) odbędzie się spotkanie, poświęcone Theodorowi Fontane. Spotkanie organizuje Koło Przyjaciół Zamków i Ogrodów z Marchii, z siedzibą w Berlinie, które w ten sposób zamierza uczcić 200-lecie urodzin autora książki „Meine Kinderjahre”. Dziecięce lata Theodor Fontane spędził w Świnoujściu, stąd pomysł na spotkanie rocznicowe w naszym mieście. Językiem uroczystości będzie wyłącznie język niemiecki, a weźmie w niej udział m.in. znana aktorka monachijskiego teatru, Pani Christine Hammacher- Möller, która przeczyta fragmenty cytowanej książki. Wszystkich zainteresowanych osobą i twórczością Theodora Fontane (a nie zrażonych barierą językową spotkania) serdecznie zapraszamy w sobotę do Biblioteki. Wstęp wolny! ■
■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Dziś rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■