POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [11.10.2018, 20:59:08] • Świnoujście

Potrzebna jest pomoc dla osób starszych, niepełnosprawnych i ich rodzin

Potrzebna jest pomoc dla osób starszych, niepełnosprawnych i ich rodzin

fot. Koalicja Obywatelska

W Świnoujściu przybywa osób starszych borykających się z problemami zdrowotnymi i często są to osoby samotne, albo opiekują się nimi ich dzieci aktywni jeszcze zawodowo. Co prawda w niedalekiej przyszłości zostanie oddany ośrodek dla przewlekle chorych, jednak uważam, iż konieczne jest przeszkolenie osób, które w ciągu dnia pomogą zaopiekować się osobom w podeszłym wieku i niesamodzielnym.

Kolejnym ważnym problemem są szczepienia małych mieszkańców naszego miasta. Często dzieci nie są szczepione ze względu na problemy finansowe rodziców, może warto znaleźć pieniądze i wspomóc rodziny, które chcą zadbać o zdrowie swoich pociech, ale nie mogą pokonać progu jakim jest odpłatna szczepionka. Istnieje wiele problemów medycznych do rozpatrzenia, w chwili obecnej uważam, że nie powinnam państwu niczego obiecywać, ponieważ jest to źle odbierane przez wyborców tuż przed wyborami, ale głosy i propozycje Państwa chętnie wysłucham i przedyskutuję w większym gronie. Pozdrawiam i oczekuję na pełną współpracę ze mną po wyborach.


komentarzy: 51, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 51

Gość • Niedziela [14.10.2018, 21:15:40] • [IP: 93.94.186.*]

Ja nie rozumie tu wpisów. Każdy ma jakieś obiekcje i rady oraz porady. Co człowiek może zrobic sam w pojedynkę. Świata nie naprawi. A wpisy typu co Pani zrobiła -można równierz powiedzieć A co Pan czy Pani zrobili, by było lepiej oprócz opluwania innych i osądzania.Nie znam Pani doktor ale słyszałam dobre opinie o niej.

Gość • Sobota [13.10.2018, 19:07:34] • [IP: 188.146.41.**]

Jesyem ciekawa jak w niedalekiej przyszłości otworzy się ośrodek dla przewlekle chorych, bo jak narazie od wielu wielu lat są prowadzone tylko zbiórki pieniędzy, a ośrodka jak nie było tak nie ma.

Gość • Piątek [12.10.2018, 23:18:55] • [IP: 37.47.128.***]

ile osób niepełnosprawnych przyjmuje Pani sama w swoim domu/ mieszkaniu ? Aha ani jednego dziękuje do widzenia blabla to każdy potrafi.

Gość • Piątek [12.10.2018, 22:14:12] • [IP: 83.11.223.**]

jestem pacjentką, cała rodzina jest od lat i wiem jedno wracamy do Niej bo to nie tylko lekarz, to osoba która słucha i pomaga. Nigdy mnie nie zawiodła, ciepła, inteligentna, empatczna, rozsądna. Lekarz z prawdziwego powołania.

Gość • Piątek [12.10.2018, 18:11:45] • [IP: 188.146.200.***]

Szanowna Pani, to co Pani pisze to czysty populizm. Co Pani zrobiła dla osób z niepełnosprawnością? Co Pani zrobiła dla seniorów, aby ułatwić im życie? Jakie projekty Pani realizowała? Dlaczego nie dostrzega Pani barier jakimi jest nasycony Pani zakład pracy? Żenada droga Pani, żenada.

Gość • Piątek [12.10.2018, 16:05:16] • [IP: 37.47.130.***]

Ma Pani rację Rząd nie zadbał o niepełnosprawnych i emerytów z najmniejsza emerytura takich jak ponad 40 lat pracy i 1273 emerytury jak za to żyć jak do specjalisty kolejka coraz dłuższa . Proszę poruszyć ten problem, uważam że osoby z tak mała emerytura nie powinni płacić podatku albo częściowo, głosujemy na Panią.

Gość • Piątek [12.10.2018, 14:55:28] • [IP: 37.248.208.**]

szcepienia... oj kobieto sama sie zaszczep

Gość • Piątek [12.10.2018, 13:35:36] • [IP: 37.47.128.**]

jeśli Pani swoją osoba popiera PO czyli Bartosza Arłukowicza który położył służbę zdrowia to mam obawy o Pani kompetencje również jako lekarza.

Gość • Piątek [12.10.2018, 12:27:59] • [IP: 178.238.253.**]

TRZEBA BYŁO AŻ WYBORÓW, ŻEBY DOJŚĆ DO TAKIEGO WNIOSKU, JESTEŚMY SAMOTNE, CHORA CZASAMI OD KILKU DNI NIE MAMY PODSTAWOWYCH ARTYKUŁÓW DO ŻYCIA HIGENY, KAŻDY NAWET DROBNY PROBLEM STANOWI DLA NAS BARIERĘ NIE DO PRZEBYCIA, CZASAMI POTRZEBNA ZŁOTA RĄCZKA, CZY SPECJALISTA OD GAZU, BO URZĄDZENIA STARE /A MIESZKAMY W BLOKACH, A JAK SIĘ COŚ STANIE/WYMAGAJĄ CHOCIAŻBY KONSERWACJI, CZY ELEKTRYKA, CZY ZWYCZAJNIE LEKI Z APTEKI, TO JEST KOSZMAR, I TRZEBA BYŁO WYBÓRÓW, ZE NP.W JEDNYM WIERZOWCU POŁOWA TO SAMOTNI STARSI CHORZY LUDZIE, KTÓRZY NAWET NIE MOGĄ CHODZIĆ, A PRZECIEŻ PRACOWALIŚMY P0 30-45 LAT.NICZEGO NADZYWCZAJNEGO NIE OCZEKUJEMY CZASAMI ZWYKŁEJ LUDZKIEJ ZYCZLIWOŚCI !CZAS MIJA SZYBKO, ZDROWYM, MŁODY, I BOGATYM SIĘ BYWA BARDZO KRÓTKO!

Gość • Piątek [12.10.2018, 12:07:49] • [IP: 79.187.252.**]

Nie tylko trzeba nieść pomoc starszym i niepełnosprawnym ale naszemu całemu krajowi trzeba głosować wszyscy do urn aby do rządów trafili wszyscy byle nie z pod znaku P...i... reszta jest milczeniem

BS • Piątek [12.10.2018, 12:01:07] • [IP: 62.216.207.***]

Jak lubiłem Panią doktor, to teraz już nie patrze za dobrze. N i PO to zdrajcy ojczyzny i przegrane marionetki

Gość • Piątek [12.10.2018, 11:49:35] • [IP: 80.245.188.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [12.10.2018, 11:24:02] • [IP: 185.210.39.***]

WIARYGODNOŚĆ ZERO !!

Gość • Piątek [12.10.2018, 11:10:03] • [IP: 93.94.190.***]

Dla jasności - mój wpis dotyczył innej osoby na liscie PO, nie E. Kozłowskiej.

Gość • Piątek [12.10.2018, 11:08:41] • [IP: 93.94.190.***]

Obecność na tej liscie człowieka walczącego z krzyżem w sali Rady Miasta całkowicie uniemożliwia mi głosowanie na kogokolwiek z PO.To takich troglodytów proponujecie mieszkańcom, takich ludzi jak z koszmaru PRL-u, który zdawało się, że minął? Ludzi, którzy chcą dyktowac chrześcijanom ich drugie miejsce w szeregu - w kraju tak chrześcijańskiego w swoich wierszach Herberta, w kraju Jana Pawła II, Norwida, bł. ks. Popiełuszki i kardynała Wyszyńskiego?!

Gość • Piątek [12.10.2018, 11:02:29] • [IP: 178.238.249.**]

Mówi Pani o niepełnosprawnych, że trzeba pomagać takim osobą i ich rodziną ? Co Pani konkretnie zrobiła co ? Gadu gadu i nic więcej !

Gość • Piątek [12.10.2018, 10:37:13] • [IP: 80.245.188.***]

Pani Doktor...!wolę Panią jako lekarza zdecydowanie!. Sorry nie oddam głosu :)

Gość • Piątek [12.10.2018, 09:59:42] • [IP: 23.226.237.*]

Trochę dziwne to, bo nowośmieszna i peowskie mongoły chcieli zabijać starsze osoby, jak i nienarodzone dzieci. Pani nic nie zmieni, bo Pani jest tylko małym bobkiem tego całego gówna. —"Nikt nie da Wam tyle, ile Wam obiecam."

Gość • Piątek [12.10.2018, 09:39:57] • [IP: 176.221.123.***]

Lekarz jest potrzebny aby wypisał zwolnienie lekarskie a wyzdrowieć to musisz sam

Gość • Piątek [12.10.2018, 09:33:42] • [IP: 176.221.123.***]

Katolicy się zdenerwowali i odebrali Władzę Żydom i Komunistom

Gość • Piątek [12.10.2018, 09:02:31] • [IP: 178.238.249.**]

W sejmiku potrzebni są mądrzy i wrażliwi ludzie a Pani Kozłowska po to jest nam tam potrzebna abysmy mogli mieć wplyw i na kasę i na rozwiązywanie problemów zdrowotnych.Ja zagłosuję na tak!!

Gość • Piątek [12.10.2018, 08:54:07] • [IP: 178.235.177.***]

ORTOPEDA ? Oto przykład! Zrobiony rtg. obu kolan. Prywatna wizyta, zapłacona, niemało... DIAGNOZA! ja nic nie mogę pomoc, ale moja znajoma ma. ..."masc...to pomoże...pytam o cene...500 zł.!! Masc? tak! Szczescie, ze nie zakreciło mi sie o głowie...Nie mam nawet kawałka informacji, ze byłam u TEGO. ..ortopedy! Taka jest prawda o opiece dla ludzi..starszych! HAŃBA!

Goście, goście • Piątek [12.10.2018, 08:38:38] • [IP: 185.210.36.***]

uwielbiam ją:) mój głos ma i mojej rodziny też

Gość • Piątek [12.10.2018, 08:35:05] • [IP: 77.65.106.***]

Lekarze niech studiuja za swoje pieniadze, a jeśli za pieniądze podatnika, to minimum 5 lat odpracowac w Funduszu, a kolejki same się skończą !

Gość • Piątek [12.10.2018, 08:33:12] • [IP: 89.174.73.**]

bardzo dobry lekarz, jeszcze raz dziękuję

Oglądasz 1-25 z 51
■ Policjanci ze Świnoujścia będą mogli dogadać się z każdym na świecie! ■ Szok mieszkańców po prezentacji koncepcji ruchu w mieście. Po co budujemy tunel!? Zobacz film! ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■