POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [13.10.2018, 08:32:12] • Świnoujście

Władzy trzeba patrzeć na ręce

 Władzy trzeba patrzeć na ręce

fot. Organizator

Radni nie są maszynką do głosowania. To oni musza czuwać nad poczynaniami prezydenta i zawsze reprezentować interesy swoich wyborców.

Kim jestem i dlaczego kandyduję do Rady Miasta?
Jestem rodowitym Świnoujścianinem i całe moje zawodowe życie związane jest z tym miastem. Wiele lat spędziłem za kierownicą i ludźmi których woziłem każdego dnia. Zdecydowałem się kandydować ponieważ będąc osoba po wypadku i chwilowo poruszająca się na wózku inwalidzkim zauważam ile jest osób  w podobnej sytuacji i można im pomoc. Jednak ubieganie się o miejsce w radzie miasta zadecydowały rozmowy z mieszkańcami o ich codziennych problemach.

Co chcę zrobić jako radny dla miasta i ludzi?
Chcę żeby rada zajmowała się działaniem dla dobra miasta, a nie koncentrowała się na problemach doraźnych, którymi powinni zajmować się opłacani przez miasto urzędnicy. Będę chciał aby transmisje z posiedzeń rady miasta były tylko z głosowań  dlatego, że wystąpienia niektórych radnych nie zawsze są na temat i nie wnoszą nic dla dobra miasta. Pozwoli to sprawniej pracować całej radzie miejskiej. Będę chciał doprowadzić do rzeczywistych konsultacji społecznych. Z rozmów z mieszkańcami wiem, że obecnie są one w naszym  mieście fikcją. Będę dążył do obniżenia podatków oraz opłat za media szczególnie za śmieci i wodę bo są za zbyt wysokie w naszym mieście. Będąc osoba niepełnosprawną po wypadku w pracy chcę założyć działalność gospodarcza i widzę całkowity brak pomocy ze strony miasta. Widzę też wiele barier architektonicznych w mieście które są nie pokonania dla ludzi w podobnej do mojej sytuacji. Będę to zmieniał.

Dlaczego kandyduję z komitetu Nowa Fala?
Mimo rozmów z rożnymi komitetami tylko Nowa Fala, jako komitet wyborców nie zażądał zobowiązania do głosowań według partyjnych dyskusji, a celem Nowej Fali jest przede wszystkim poprawa warunków życia mieszkańców naszego miasta.


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gwiazda • Niedziela [14.10.2018, 15:25:29] • [IP: 5.173.128.***]

Dobry facet bardzo grzeczny, i zyczliwy dla drugiego czlowieka zawsze chetny do pomocy takich ludzi tu potrzeba. Marcin moj głos masz ;)

Gość • Niedziela [14.10.2018, 09:15:23] • [IP: 164.127.213.**]

W Emilbusie? Firma, w której dręczono pasażerów głośnym radiem, nie wiem, jak dziś z tym jest.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 07:58:40] • [IP: 37.47.171.***]

pis w swinoujsciu to lewa a może i prawa ręka mam nadzije byłego prezydenta

Gość • Niedziela [14.10.2018, 00:15:54] • [IP: 37.47.161.***]

szkoda że nie mój okręg bo bym zagłosował ale powodzenia

Gość • Sobota [13.10.2018, 22:19:53] • [IP: 95.40.148.**]

Ma Pan mój głos. Osoba konkretna a to zezdecydował się kandydować będąc osoba na wozku świadczy tylko o odwadze i otwartości tego Człowieka do innych. Bo niestety nasze spoleczenstwo różnie to postrzega. Brawo dla tego Pana i życzę wygranej.

Gość • Sobota [13.10.2018, 21:24:18] • [IP: 95.40.148.**]

pracowałem z nim w Emilbusie.Byl prawa reka szefa, mocno konsekwentny i zaangazowany czlowiek w życie tej firmy.Juz wspołczuje tej radzie jak Marcinek sie dostanie.Mimo wszystko ma moj glos.

emeryt • Sobota [13.10.2018, 19:47:17] • [IP: 178.235.180.***]

Do 181 z tego co Pani napisała zrozumiałem że Plac Wolności czy Hansa Grób też powinniśmy zamknąć bo tam też walają się puste butelki. Mieszkam tu od lat 60tych i nie przypominam sobie aby mnie ktoś pytał zamykamy przejście czy nie. Panu Januszowi współczuję za ten wysiłek. Napisałem nazwisko bo widnieje na banerze, na prawie się nie znam, ale teraz już wiem że nie wolno mi też napisać że głosuję na Pana Żmurkiewicza, za użycie nazwisk przepraszam oboje..

Gość • Sobota [13.10.2018, 19:34:30] • [IP: 176.221.123.***]

Czy to z tego ugrupowania startuje p. Pomieczyński?

Gość • Sobota [13.10.2018, 17:50:34] • [IP: 92.42.112.***]

Kandydat nic nie wie że była już" nowa fala" i tylko o koryto dla siebie zadbała?

Gość • Sobota [13.10.2018, 17:31:12] • [IP: 5.172.233.***]

A skąd się urwał..

Gość • Sobota [13.10.2018, 17:20:12] • [IP: 80.245.190.***]

Czerwo masz mój głos

Ed • Sobota [13.10.2018, 16:54:55] • [IP: 83.26.253.***]

Jeżeli władzy trzeba patrzeć na ręce to znaczy, że nie jest warta zaufania wyborców... Złe hasło wyborcze.

Gość • Sobota [13.10.2018, 16:26:39] • [IP: 37.248.208.**]

Znam tego Gościa. Jeździłam z Nim całe studia Emilbusem do Szczecina. Bardzo dobry kierowca i wspaniały człowiek. Ma Pan mój głos i trzymam kciuki.

Gość • Sobota [13.10.2018, 14:47:28] • [IP: 37.47.145.***]

Przecież wy wszyscy jesteście sposcizna komunistyczna. A czerwony stary beton postawił się na betonie na przejsciu.

Gość • Sobota [13.10.2018, 14:08:53] • [IP: 88.156.206.**]

Marcin, my wszyscy wiemy co Ty chcesz zrobi, ale tylko chcesz i tak jak pozostali plany masz wielkie

Gość • Sobota [13.10.2018, 13:05:40] • [IP: 80.245.179.***]

Marcin, chłopie daj sobie na luz.

Gość • Sobota [13.10.2018, 12:32:13] • [IP: 178.238.246.***]

Ma Pan mój głos, obecna rada miasta rzeczywiście służy jedynie do stęplowania uchwał prezydenta. Pomimo posiadania inicjatywy uchwalodawczej na równi z prezydentem woli uchwalać jedynie jego uchwaly aby pokrętnie migać się od ewentualnej odpowiedzialności. Rada jako organ sprawujący kontrolę nad prezydentem w imieniu mieszkańców nie spełnia tego zadania a jest jedynie jego ponóżkiem.

Gość • Sobota [13.10.2018, 12:21:09] • [IP: 178.235.181.***]

Odnoszac się do wpisu z soboty (180), chciałam sprostowac, ze nie tylko Pani L.M.zgłosiła zprawe zagrodzenia wejscia od ul.Piłsudskiego ale pozostali własciciele tez podpisali sie pod prosba załozenia odgrodzenia wejscia, nadmieniam równiez, że tylko Pan J.M.sprzatał co rano smieci i butelki pozostawione pod gabinetem i pozostałymi po nocnym urzedowaniu, a chyba nie jest (z całym szacunkiem), sprzataczem.Osoba króra to pisała zapomniała, że nie wolno wymieniac nazwisk.mozna było napisac imie i pierwsza litere nazwiska, ja wyciagnełabym z tego konsekwencje prawne.

ten post kończę poezją: • Sobota [13.10.2018, 12:08:34] • [IP: 164.127.213.**]

10:20" miasto nad wodą a z tym bardzo cienko (...)"---- Madry postulat, faktycznie, nasze miasto powinno byc wręcz WODNYM miastem, a niestety staje się jakimis Złotymi Tarasami w Warszawie- wczoraj ogladałem z dołu świnoujski Pałac (nie)Kultury i (nie)Nauki, moloch Radisson Blue. U jego zastygłych jak skorupa grobu ścian ludzie z różnych krajów gęgający językami świata drgali jak kijanki, wsuwając w usta drogie kąski, a 200 m od nich rysował się na tle nocy kolejny kloc wrzynający się w obrzeże Parku Zdrojowego - a my potrzebujemy wodnych przystani, by uciec od tego świata, wpaść szybko na pokłady i poszukać oparów odbytniczego metanu z wysp karsiborskich... gdzie żerują krowy, gdzie 200 gatunków ptaków latem się wykluwa / gdzie wchodzi w ludzki przełyk nie ostryga, lecz parówa...

Leszcz • Sobota [13.10.2018, 11:57:08] • [IP: 176.221.122.***]

Tylko kandydaci z PIS i najlepiej z dalszych miejsc na liście nie 1 miejsca...

Gość • Sobota [13.10.2018, 11:50:00] • [IP: 37.8.215.***]

Panie Czerwiński to hasło z czołówki artykułu obok :" Władzy trzeba patrzeć na ręce" pasuje jak ulał w odniesieniu do pana kompanionów partyjnych których już zdążyliśmy poznać kiedy sprawowali urzędy w naszym mieście.Nie znam Pana - i są tylko dwie możliwości : albo jest Pan niedoinformowany co do niektórych Pańskich towarzyszy albo po prostu" palisz pan głupa" - oczywiście w tej kwestii. Z niektórymi Pana postulatami się zgadzam ale Głosu mojego pan nie otrzyma ze względu na pana otoczenie partyjne!. W myśl zasady : " jak się wejdzie między wrony trzeba krakać jak i one". Obawiam się, że pan będzie tak krakał

Gość • Sobota [13.10.2018, 10:58:09] • [IP: 80.245.188.***]

I fajnue, bedzie ojzha sie napic

Gość • Sobota [13.10.2018, 10:20:56] • [IP: 83.23.253.***]

Będę głosował na człowieka, który zaproponuje zorganizowanie miejsca na przechowywanie i slipowanie sprzętu pływającego bo miasto nad wodą a z tym bardzo cienko.I nie chodzi tu o jachty tylko zwykłe łodzie wędkarskie i rekreacyjne

emeryt • Sobota [13.10.2018, 09:29:37] • [IP: 178.235.180.***]

Najlepszym kandydatem na radnego jest pani Myśliwiec, , , zagrodziła dojście do budynku Chopina 4, 6, 8 od strony Piłsudskiego powiesiła swój plakat i uśmiechając się figlarnie mówi do nas; głosujcie na mnie, bo jak nie to i od Chopina wam dojście zamknę... ja już dziękuje, pokazała Pani jak będzie dbała o nasz interes mieszkańców.

Gość • Sobota [13.10.2018, 09:29:33] • [IP: 164.127.213.**]

Ja głosuję na PiS, bo oprócz pewnego doświadczenia w działalności lokalnej, nawet w wymiarze polityki samorządowej liczy się poszanowanie dla wartości tradycyjnych, by jakies oszalałe feministki (czyli skrajna lewica) nie miały wstępu do szkół rządzonych, finansowanych przez władze miasta (kilka lat temu, za rządu PO, na iswinoujscie ukazała się zagadkowa informacja w związku z wizyta feministek, m.in.Nowackiej w S-ciu, że przewidziane są odwiedziny w jednej ze szkół - usiłowałem potem dojść, czy naprawdę tam zawitały, ale nigdzie nie znalazłem relacji z tego zaprojektowanego wydarzenia - niemniej dostały te wiedźmy w ofercie od miasta zadaszenie na Beton Placu, mogły tam siać propagandę).

Oglądasz 1-25 z 29
■ Na przeprawie „Centrum”. Dodatkowy, trzeci prom. Jak informuje Żegluga Świnoujska, do 20 września 2019 r. przeprawę promową „Centrum” (popularne „Karsibory) będą obsługiwały trzy promy. Dodatkowa jednostka będzie wprowadzana w przypadku długich kolejek oczekujących na przeprawę w godzinach od 7.45 do 18.15. Dwa promy będą kursowały do godziny 20.20, a nie jak dotychczas do 18.20 ■
■ W ciągu dnia w całym kraju temperatura maksymalna będzie przekraczała 30°C, a na zachodzie przekroczy 35°C. Dodatkowo w drugiej części dnia i wieczorem, na północy, możliwe są pojedyncze burze. Pogoda w kraju kształtowana będzie przez rozległy obszar wysokiego ciśnienia nad Europą Środkową i Wschodnią. W nocy swój wpływ zaznaczy niż znad Skandynawii z chłodnym frontem atmosferycznym. Z zachodu napływać będzie ciepła masa powietrza zwrotnikowego-morskiego o równowadze stałej ■ Koszmarne noce, znane nie tylko z horrorów, przeżywają mieszkańcy budynków w pobliżu dawnego Intermarche. Opustoszały sklep, a wokół wielki pusty plac to sceneria, która sprzyja różnym możliwościom. Na pierwszy plan wysunęli się jednak młodzi "mistrzowie kierownicy", którzy zaanektowali pusty parking i prawie każdej nocy urządzają tam sobie autocross. Lokatorzy pobliskich osiedli nie mogą przez to spać i choć zgłosili sprawę na policję, przeżywają koszmarną noc. Napisali do naszej redakcji ■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■