POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [16.10.2018, 17:53:09] • Świnoujście

Nasi Seniorzy. To oni budowali to miasto

Nasi Seniorzy. To oni budowali to miasto

fot. BIK UM Świnoujście

- Szacunek, to słowo, które pierwsze przychodzi mi na myśl, gdy na Was patrzę – tak m.in. mówił dziś Prezydenta Miasta Janusz Żmurkiewicz podczas dorocznego spotkania z seniorami naszego miasta z okazji ich święta.

- To wy budowaliście to miasto, oddaliście mu kawał swojego życia, a wielu z Was (choć już na emeryturze) nadal pracuje na rzecz Świnoujścia i jego mieszkańców – mówił prezydent. – Na corocznych naszych spotkaniach zawsze ubolewałem, że nie mamy w mieście większej sali. Tak abyśmy mogli spotkać się w jeszcze większym gronie. Obiecałem sobie i Wam, że jak tylko taka pojawi się, to na pewno właśnie w niej zorganizujemy kolejne spotkanie i tak się stało. To się Wam po prostu należy.

Nasi Seniorzy. To oni budowali to miasto

fot. BIK UM Świnoujście

Uroczystość była również okazją do nagrodzenia osób, które szczególnie udzielają się w pracy na rzecz seniorów naszego miasta.
1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z kolei 14 listopada Światowy Dzień Seniora. W tym właśnie okresie już od wielu lat w naszym mieście odbywa się to główne, ale nie jedyne, spotkanie świnoujskich seniorów.

Nasi Seniorzy. To oni budowali to miasto

fot. BIK UM Świnoujście

Info i fot. BIK UM Świnoujście

Nasi Seniorzy. To oni budowali to miasto

fot. BIK UM Świnoujście


komentarzy: 56, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 56

Gość kolo • Środa [17.10.2018, 18:16:32] • [IP: 178.238.249.**]

Wybory się zbliżają to Pan prezydent sobie przypomniał o nauczycielach MASAKRA. CO ZA GOŚĆ.

Gość • Środa [17.10.2018, 18:03:27] • [IP: 176.221.123.***]

To jest grupa, którą najłatwiej kupić ze względu wzrastający z wiekiem poziom naiwności (takie działanie na wnuczka). Opamiętanie przyjdzie jak będzie za późno.

Gość • Środa [17.10.2018, 14:08:23] • [IP: 92.42.119.**]

a dlaczego nie ma zaproszenia na taką imprezę dla seniorów których Żmurek przez tata gnębi i poniża, takich jest spora ilość w tym mieście.Życzę wszystkim seniorom długiego życia w spokoju i dobrym zdrowiu!!

Gość • Środa [17.10.2018, 11:58:02] • [IP: 31.0.124.***]

Piękna rzecz pamiętać o seniorach, nawet w takiej chwili. Szkoda, że o wszystkich nie pamiętano...!!

Gość • Środa [17.10.2018, 11:43:15] • [IP: 176.221.123.**]

Kolejny lans ? W roku 2018 Dzień Seniora przypada na 14 listopada (środa) Do święta pozostało jeszcze 28 dni. Celem Dnia Seniora jest propagowanie postulatów mających na celu poprawę sytuacji osób dojrzałych, choćby zapewnienie im odpowiedniej opieki zdrowotnej. Z okazji święta w Polsce organizowane są nie tylko darmowe badania, ale i występy artystyczne

Gość • Środa [17.10.2018, 11:36:23] • [IP: 178.238.253.**]

PRZESTAŃCIE JUŻ ROBIĆ TE JAJA WYBORCZE, PRZECIEŻ I TAK NIKT WAM NIE WIERZY W TĄ KIEŁBACH, WSTYDZICIE SIĘ!

Gość • Środa [17.10.2018, 11:31:24] • [IP: 77.252.46.**]

DOBRZE ZE PLATNY POD PRZYCHODNIA BO ZADARMO NIE BYLO BY GDZIE ZAPARKOWAC NA PROMENADZIE JEST ZA DARMO??BYL BY PLATNY TO ZAPARKUJESZ ZAPLACISZ I OK

Gość • Środa [17.10.2018, 10:56:03] • [IP: 31.0.121.***]

dobry numer

Gość • Środa [17.10.2018, 10:50:05] • [IP: 95.129.228.**]

Pan prezydent ostatnio taki aktywny... Czy zastanawialiście się, ile poszło kasy na ostatnie hopki? Z ostatniego tygodnia: czeki dla dzieci za nazwy placów zabaw 30.000, Dzień Nauczyciela 600 nauczycieli, pi razy oko 100 na poczęstunek: 60 000. emeryci?? Ile osób? Nie zliczę, ale widać, że sala zapchana po brzegi. Razy kwota na poczęstunek. Potem prezenty, kwiatki, wygibasy i uśmiechy. Wynajęcia sali w Radissonie. Wcześniej: Piknik z okazji podpisania tunelu? Bony seniorów? Co jeszcze? Broszurki z ekhm.. osiągnięciami. Wszystko za nasze pieniądze. Straszny ten pęd do władzy.

Gość • Środa [17.10.2018, 10:27:17] • [IP: 195.205.242.***]

I kolejne 600 głosów kupione za publiczne pieniądze

Gość • Środa [17.10.2018, 10:23:23] • [IP: 37.47.181.***]

Pejsata pozostałość po Stalinie jeszcze śmie mydlić oczy ludziom jakby myślał że oni rozumu i oczu by nie mieli

Gość • Środa [17.10.2018, 10:13:51] • [IP: 93.94.186.***]

Kto z PIS -ten nie popiera Żmura!!-Włączcie myślenie!!PIS jest przeciw tym z wieloletnią kadencją.

Gość • Środa [17.10.2018, 08:37:27] • [IP: 83.11.80.**]

Ten co nic nie robi dla miasta i dla innych zawsze narzeka nigdy mu nic nie pasuje nigdy nic go nie cieszy to po co zyc jak ci zolc wylewa sie na kazda sprawe zwiazana z naszym miastem.

Gość • Środa [17.10.2018, 08:30:10] • [IP: 85.221.135.**]

Murarz domy buduje, Krawiec szyje ubrania, Ale gdzieżby co uszył, Gdyby nie miał mieszkania? A i murarz by przecie Na robotę nie ruszył, Gdyby krawiec mu spodni I fartucha nie uszył. Piekarz musi mieć buty, Więc do szewca iść trzeba, No, a gdyby nie piekarz, Toby szewc nie miał chleba. Tak dla wspólnej korzyści I dla dobra wspólnego Wszyscy muszą pracować, Mój maleńki kolego

Gość • Środa [17.10.2018, 08:24:46] • [IP: 62.69.231.**]

ŻENUJĄCY LANS WYBORCZY! Za pieniądze podatników.

Gość • Środa [17.10.2018, 07:36:43] • [IP: 178.238.250.***]

Ile miasto kosztuje wynajecie sali w Radissonie?

Gość • Środa [17.10.2018, 06:33:46] • [IP: 178.235.180.***]

DO 246 JÓZEF PISZE SIĘ PRZEZ O Z KRESKĄ A W ARTYKULE TO PEWNIE PISZESZ O SOBIE.

Gość • Środa [17.10.2018, 06:25:13] • [IP: 188.146.100.***]

Szli na zachód osadnicy z ruskimi tankami i bolszewicka legitymacją PZPR. Pisior to bolszewik z Pis.

Gość • Środa [17.10.2018, 02:07:30] • [IP: 83.21.122.***]

Oni budowali między innymi stocznię ktorą on oddał szczecinowi. my to pamiętamy. to seniorzy mieszkają na Warszowie które on im odbiera przez budowę Portu kontenerowego. Żałosne, nikt się nie nabierze w jego fałszywy uśmiech.

Gość • Środa [17.10.2018, 00:40:13] • [IP: 178.238.246.**]

Juzef Piłsudski powiedział tylko nieudaczniki pchaja sie do polityki bo nic nie potrafia a nasz prezes Żmurkiewicz juz sie nachapał czs bu go CBŚ przeswietliło

Gość • Środa [17.10.2018, 00:38:59] • [IP: 92.42.114.***]

Nikt nigdy mnie nie zaprosił. Przepracowałam 46 lat w Świnoujściu. Od 3 lat na emeryturze, od trzech lat w kole emerytów opłacam składki. Kupiliśmy autko by pojechać na spacer / pieszo nie dojdziemy brak zdrowia/ lub do lekarza. A tu trzeba płacić pod przychodnią i nad morzem też. A chciała bym raz na miesiąc zobaczyć morze. A tu trzeba płacić. To ma być ta nagroda za lata pracy w Świnoujściu. Dziękuję bardzo władzą miasta. I jak to się ma ta uroczystość dla wybranych. zobaczyć morze

Gość • Wtorek [16.10.2018, 23:36:54] • [IP: 92.42.114.***]

W Świnoujściu przepracowałam 47 lat od 4 lat jestem na emeryturze. Jestem członkinią koła emerytów i nikt nigdy mnie nie zaprosił. Na stare lata kupiliśmy samochodzik by wyjechać na spacer raz na miesiąc chcemy zobaczyć morze. Na nogach nie dojdziemy bo daleko, a samochodem to trzeba płacić, do lekarza też pod przychodnią płacić. Czy to jest ta nagroda za lata pracy w Świnoujściu? Jeżeli tak to DZIĘKUJĘ władzom miasta za taką troske.

Gość • Wtorek [16.10.2018, 23:28:24] • [IP: 62.69.252.***]

ile żmurkiewicz wydał z kasy miasta na imprezy podcxzas których może się lansować i uprawiać swoją kapanię wyborczą. .. kto wie?

BOB • Wtorek [16.10.2018, 22:50:13] • [IP: 77.115.20.**]

Jeszcze nigdy nie słyszałem aby taki Żmur czy inni notable tak oficjalnie dziękowali murarzom dekarzom cieślom budowlanym hydraulikom że to oni wyginali kręgosłupy aby te miasto powstało a gdzie podziękowania dla palaczy za ciepło w domach dla kierowców autobusów za to że wożą ludzi i wiele wiele innych niewidocznych osób które wykonują różne czynności składające się na to co mamy w tym mieście.

Gość • Wtorek [16.10.2018, 22:49:03] • [IP: 176.221.123.***]

Nie senior się się odezwał. Żmur odstąp od koryta daj szanę młodszym 70 wiosen to w/g standardów twoich Pisiorów to już prawie człowiek uwsteczniony.

Oglądasz 1-25 z 56
■ W trzecim odcinku "pod lupę" wzięliśmy dokumenty finansowe Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. To kolejna spółka komunalna działająca w Świnoujściu, w której miasto ma 100% udziałów ■ Przypadek odry w Świnoujściu? W piatek rano do przychodni wojskowej zgłosiła się obywatelka Ukrainy, wszystkie procedury zostały zachowane - zapewniała w audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" dr Justyna Jakubas - Zawalska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Świnoujściu ■ W hołdzie zmarłemu Prezydentowi Gdańska Harcerski Sztab 27 Finału WOŚP zaprasza w sobotę o godz. 12.00 na plac Wolności wszystkich członków sztabu WOŚP, wolontariuszy, naszych przyjaciół i mieszkańców miasta. W sobotę o godzinie 12.00, kiedy w gdańskiej bazylice Mariackiej rozpocznie się msza pogrzebowa zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w Świnoujściu i innych miastach rozlegną się syreny. Nasz Sztab dodatkowo zapewni należną temu oprawę, korzystając z uprzejmości Daniela Zyzika z "Pokój 24". Prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy. W trakcie tego przedsięwzięcia nie przewidujemy oficjalnych przemówień, bo padło już wstarczająco wiele słów. Czas pokazać, że z tego co się wydarzyło 13 stycznia w Gdańsku wyciągamy wnioski i zaczynamy zmianę od siebie... Harcerski Sztab WOŚP w Świnoujściu ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■