POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [16.10.2018, 17:53:09] • Świnoujście

Nasi Seniorzy. To oni budowali to miasto

Nasi Seniorzy. To oni budowali to miasto

fot. BIK UM Świnoujście

- Szacunek, to słowo, które pierwsze przychodzi mi na myśl, gdy na Was patrzę – tak m.in. mówił dziś Prezydenta Miasta Janusz Żmurkiewicz podczas dorocznego spotkania z seniorami naszego miasta z okazji ich święta.

- To wy budowaliście to miasto, oddaliście mu kawał swojego życia, a wielu z Was (choć już na emeryturze) nadal pracuje na rzecz Świnoujścia i jego mieszkańców – mówił prezydent. – Na corocznych naszych spotkaniach zawsze ubolewałem, że nie mamy w mieście większej sali. Tak abyśmy mogli spotkać się w jeszcze większym gronie. Obiecałem sobie i Wam, że jak tylko taka pojawi się, to na pewno właśnie w niej zorganizujemy kolejne spotkanie i tak się stało. To się Wam po prostu należy.

Nasi Seniorzy. To oni budowali to miasto

fot. BIK UM Świnoujście

Uroczystość była również okazją do nagrodzenia osób, które szczególnie udzielają się w pracy na rzecz seniorów naszego miasta.
1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z kolei 14 listopada Światowy Dzień Seniora. W tym właśnie okresie już od wielu lat w naszym mieście odbywa się to główne, ale nie jedyne, spotkanie świnoujskich seniorów.

Nasi Seniorzy. To oni budowali to miasto

fot. BIK UM Świnoujście

Info i fot. BIK UM Świnoujście

Nasi Seniorzy. To oni budowali to miasto

fot. BIK UM Świnoujście


komentarzy: 56, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 56

Gość kolo • Środa [17.10.2018, 18:16:32] • [IP: 178.238.249.**]

Wybory się zbliżają to Pan prezydent sobie przypomniał o nauczycielach MASAKRA. CO ZA GOŚĆ.

Gość • Środa [17.10.2018, 18:03:27] • [IP: 176.221.123.***]

To jest grupa, którą najłatwiej kupić ze względu wzrastający z wiekiem poziom naiwności (takie działanie na wnuczka). Opamiętanie przyjdzie jak będzie za późno.

Gość • Środa [17.10.2018, 14:08:23] • [IP: 92.42.119.**]

a dlaczego nie ma zaproszenia na taką imprezę dla seniorów których Żmurek przez tata gnębi i poniża, takich jest spora ilość w tym mieście.Życzę wszystkim seniorom długiego życia w spokoju i dobrym zdrowiu!!

Gość • Środa [17.10.2018, 11:58:02] • [IP: 31.0.124.***]

Piękna rzecz pamiętać o seniorach, nawet w takiej chwili. Szkoda, że o wszystkich nie pamiętano...!!

Gość • Środa [17.10.2018, 11:43:15] • [IP: 176.221.123.**]

Kolejny lans ? W roku 2018 Dzień Seniora przypada na 14 listopada (środa) Do święta pozostało jeszcze 28 dni. Celem Dnia Seniora jest propagowanie postulatów mających na celu poprawę sytuacji osób dojrzałych, choćby zapewnienie im odpowiedniej opieki zdrowotnej. Z okazji święta w Polsce organizowane są nie tylko darmowe badania, ale i występy artystyczne

Gość • Środa [17.10.2018, 11:36:23] • [IP: 178.238.253.**]

PRZESTAŃCIE JUŻ ROBIĆ TE JAJA WYBORCZE, PRZECIEŻ I TAK NIKT WAM NIE WIERZY W TĄ KIEŁBACH, WSTYDZICIE SIĘ!

Gość • Środa [17.10.2018, 11:31:24] • [IP: 77.252.46.**]

DOBRZE ZE PLATNY POD PRZYCHODNIA BO ZADARMO NIE BYLO BY GDZIE ZAPARKOWAC NA PROMENADZIE JEST ZA DARMO??BYL BY PLATNY TO ZAPARKUJESZ ZAPLACISZ I OK

Gość • Środa [17.10.2018, 10:56:03] • [IP: 31.0.121.***]

dobry numer

Gość • Środa [17.10.2018, 10:50:05] • [IP: 95.129.228.**]

Pan prezydent ostatnio taki aktywny... Czy zastanawialiście się, ile poszło kasy na ostatnie hopki? Z ostatniego tygodnia: czeki dla dzieci za nazwy placów zabaw 30.000, Dzień Nauczyciela 600 nauczycieli, pi razy oko 100 na poczęstunek: 60 000. emeryci?? Ile osób? Nie zliczę, ale widać, że sala zapchana po brzegi. Razy kwota na poczęstunek. Potem prezenty, kwiatki, wygibasy i uśmiechy. Wynajęcia sali w Radissonie. Wcześniej: Piknik z okazji podpisania tunelu? Bony seniorów? Co jeszcze? Broszurki z ekhm.. osiągnięciami. Wszystko za nasze pieniądze. Straszny ten pęd do władzy.

Gość • Środa [17.10.2018, 10:27:17] • [IP: 195.205.242.***]

I kolejne 600 głosów kupione za publiczne pieniądze

Gość • Środa [17.10.2018, 10:23:23] • [IP: 37.47.181.***]

Pejsata pozostałość po Stalinie jeszcze śmie mydlić oczy ludziom jakby myślał że oni rozumu i oczu by nie mieli

Gość • Środa [17.10.2018, 10:13:51] • [IP: 93.94.186.***]

Kto z PIS -ten nie popiera Żmura!!-Włączcie myślenie!!PIS jest przeciw tym z wieloletnią kadencją.

Gość • Środa [17.10.2018, 08:37:27] • [IP: 83.11.80.**]

Ten co nic nie robi dla miasta i dla innych zawsze narzeka nigdy mu nic nie pasuje nigdy nic go nie cieszy to po co zyc jak ci zolc wylewa sie na kazda sprawe zwiazana z naszym miastem.

Gość • Środa [17.10.2018, 08:30:10] • [IP: 85.221.135.**]

Murarz domy buduje, Krawiec szyje ubrania, Ale gdzieżby co uszył, Gdyby nie miał mieszkania? A i murarz by przecie Na robotę nie ruszył, Gdyby krawiec mu spodni I fartucha nie uszył. Piekarz musi mieć buty, Więc do szewca iść trzeba, No, a gdyby nie piekarz, Toby szewc nie miał chleba. Tak dla wspólnej korzyści I dla dobra wspólnego Wszyscy muszą pracować, Mój maleńki kolego

Gość • Środa [17.10.2018, 08:24:46] • [IP: 62.69.231.**]

ŻENUJĄCY LANS WYBORCZY! Za pieniądze podatników.

Gość • Środa [17.10.2018, 07:36:43] • [IP: 178.238.250.***]

Ile miasto kosztuje wynajecie sali w Radissonie?

Gość • Środa [17.10.2018, 06:33:46] • [IP: 178.235.180.***]

DO 246 JÓZEF PISZE SIĘ PRZEZ O Z KRESKĄ A W ARTYKULE TO PEWNIE PISZESZ O SOBIE.

Gość • Środa [17.10.2018, 06:25:13] • [IP: 188.146.100.***]

Szli na zachód osadnicy z ruskimi tankami i bolszewicka legitymacją PZPR. Pisior to bolszewik z Pis.

Gość • Środa [17.10.2018, 02:07:30] • [IP: 83.21.122.***]

Oni budowali między innymi stocznię ktorą on oddał szczecinowi. my to pamiętamy. to seniorzy mieszkają na Warszowie które on im odbiera przez budowę Portu kontenerowego. Żałosne, nikt się nie nabierze w jego fałszywy uśmiech.

Gość • Środa [17.10.2018, 00:40:13] • [IP: 178.238.246.**]

Juzef Piłsudski powiedział tylko nieudaczniki pchaja sie do polityki bo nic nie potrafia a nasz prezes Żmurkiewicz juz sie nachapał czs bu go CBŚ przeswietliło

Gość • Środa [17.10.2018, 00:38:59] • [IP: 92.42.114.***]

Nikt nigdy mnie nie zaprosił. Przepracowałam 46 lat w Świnoujściu. Od 3 lat na emeryturze, od trzech lat w kole emerytów opłacam składki. Kupiliśmy autko by pojechać na spacer / pieszo nie dojdziemy brak zdrowia/ lub do lekarza. A tu trzeba płacić pod przychodnią i nad morzem też. A chciała bym raz na miesiąc zobaczyć morze. A tu trzeba płacić. To ma być ta nagroda za lata pracy w Świnoujściu. Dziękuję bardzo władzą miasta. I jak to się ma ta uroczystość dla wybranych. zobaczyć morze

Gość • Wtorek [16.10.2018, 23:36:54] • [IP: 92.42.114.***]

W Świnoujściu przepracowałam 47 lat od 4 lat jestem na emeryturze. Jestem członkinią koła emerytów i nikt nigdy mnie nie zaprosił. Na stare lata kupiliśmy samochodzik by wyjechać na spacer raz na miesiąc chcemy zobaczyć morze. Na nogach nie dojdziemy bo daleko, a samochodem to trzeba płacić, do lekarza też pod przychodnią płacić. Czy to jest ta nagroda za lata pracy w Świnoujściu? Jeżeli tak to DZIĘKUJĘ władzom miasta za taką troske.

Gość • Wtorek [16.10.2018, 23:28:24] • [IP: 62.69.252.***]

ile żmurkiewicz wydał z kasy miasta na imprezy podcxzas których może się lansować i uprawiać swoją kapanię wyborczą. .. kto wie?

BOB • Wtorek [16.10.2018, 22:50:13] • [IP: 77.115.20.**]

Jeszcze nigdy nie słyszałem aby taki Żmur czy inni notable tak oficjalnie dziękowali murarzom dekarzom cieślom budowlanym hydraulikom że to oni wyginali kręgosłupy aby te miasto powstało a gdzie podziękowania dla palaczy za ciepło w domach dla kierowców autobusów za to że wożą ludzi i wiele wiele innych niewidocznych osób które wykonują różne czynności składające się na to co mamy w tym mieście.

Gość • Wtorek [16.10.2018, 22:49:03] • [IP: 176.221.123.***]

Nie senior się się odezwał. Żmur odstąp od koryta daj szanę młodszym 70 wiosen to w/g standardów twoich Pisiorów to już prawie człowiek uwsteczniony.

Oglądasz 1-25 z 56
■ 24 kwietnia 2019 roku (środa) o godz. 11.30 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w uroczystości podpisania umowy o dofinansowanie dla projektu „Rozbudowa Funkcjonalności Terminalu LNG w Świnoujściu” (Polskie LNG S.A.) ul. Ku Morzu 1■ Pogoda wymalowała nam wymarzone dni do spędzenia prawdziwie radosnych Świąt Wielkanocnych. Oby w blaskach słońca nie zginął prawdziwy sens tych Cudownych dni. Radosnych chwil w gronie najbliższych życzy wszystkim redakcja portalu iswinoujscie.pl ■ Na pamiątkę świętej nocy zmartwychwstania ogień zapłonął przed kościołem Chrystusa Króla ■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■