POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [09.02.2019, 13:24:13] • zachodniopomorskie

Budujemy społeczeństwo obywatelskie. 100 tys. zł na inicjatywy edukacyjne w regionie

Nie ma demokracji bez świadomości obywatelskiej, dlatego Urząd Marszałkowski przeznacza po raz kolejny fundusze dla różnych inicjatyw edukacyjnych kształtujących takie postawy. W tym roku Marszałek Województwa zaplanował na realizację programów oświatowych, konferencji czy warsztatów 100 tys. zł. O środki mogą ubiegać się organizacje pozarządowe. Wnioski należy składać do 26 lutego br.

Fundusze będzie można pozyskać w ramach ogłoszonego otwartego konkursu ofert. Jego celem jest wspieranie realizacji projektów podnoszących poziom wiedzy oraz aktywność w procesie budowania społeczeństwa obywatelskiego. Zwłaszcza dotyczy to zadań uwzględniających dzieci, młodzież i osoby niepełnosprawne. Wsparcie Urzędu Marszałkowskiego ma pomóc np. we wdrażaniu programów oświatowych oraz organizacji edukacyjno-obywatelskich konferencji, konkursów, plenerów, warsztatów i wystaw. Organizacje na zgłoszenie swoich ofert mają czas do 26 lutego br. (Oferty przyjmowane będą tylko w formie elektronicznej za pośrednictwem generatora Witkac.pl). Więcej informacji na stronie www.edukacja.wzp.pl.

To kolejny rok, kiedy władze samorządu województwa dofinansowują działania edukacyjne w zakresie budowania społeczeństwa obywatelskiego. Umożliwia to ustawa z 23 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Tylko w latach 2015-2018 Urząd Marszałkowski przekazał zachodniopomorskim NGO’s na ten cel prawie 400 tys. zł.

W ubiegłym roku z marszałkowskiego wsparcia w wysokości 100 tys. zł. skorzystało 9 podmiotów. To organizacje z Przelewic, Kołobrzegu, Międzyzdrojów, Szczecina, Goleniowa i Koszalina. Dotacje sięgnęły od 3,3 tys. zł do 20 tys. zł. Do ciekawszych inicjatyw zaliczyć można było ,,Sybiracki szlak pamięci’’ czyli zajęcia dla dzieci i młodzieży zorganizowane przez Stowarzyszenie Związku Sybiraków Koło Terenowe w Kołobrzegu, opracowanie przez Stowarzyszenie Centrum Animacji Młodzieży z Goleniowa materiałów szkoleniowych dla szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego z zakresu systemu prawnego w Polsce czy też Młodzieżowe Centrum Wolontariatu na które dotację otrzymała Fundacja Motywacja i Działanie z Międzyzdrojów.

Biuro Prasowe


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Sobota [09.02.2019, 17:22:42] • [IP: 77.252.46.***]

Te sto tysięcy złotych, to chyba tylko na waciki dla pasożytującego partyjnego pierdzistołka...?

Oglądasz 1-1 z 1
■ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydata do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub w sekretariacie pod nr telefonu 91-382-38-00 ■
■ Nie uwierzycie. W Świnoujściu za korzystanie z toalety w jednym z lokali gastronomicznych można zapłacić nawet 20 złotych! Takie rzeczy tylko u nas! Świnoujście restauracja Azjan. Szok! – pisze nasz Czytelnik – Czy jego właściciele mają dość ludzi z zewnątrz i to taki straszak? Kiedyś przeżywaliśmy w Międzyzdrojach 5 złotych za kibelek w jakieś kawiarni, gdzie wszystko było na biało, ściany, fotele, stoły taki exclusive, a tu takie cacko 20 złotych toaleta – nie może wyjść z podziwu nasz Czytelnik ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■ Żegluga Świnoujska informuje, że do 31 sierpnia 2019 r. ogólnodostępna przeprawa promowa „Centrum” (popularne „Karsibory”) będzie czynna przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Jednocześnie przypomina, że do 20 września 2019 r. przeprawę będą obsługiwały trzy promy ■