POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [13.02.2019, 17:48:07] • Świnoujście

Poszkodowany w wypadku samochodowym musiał czekać na karetkę z Międzyzdrojów

Poszkodowany w wypadku samochodowym musiał czekać na karetkę z Międzyzdrojów

fot. Sławomir Ryfczyński

Kierowca jednego z samochodów, które zderzyły się dziś na ulicy Matejki, potrzebował pomocy medycznej. Niestety, karetka jechała aż z Międzyzdrojów.

Po godzinie 15.00 na ulicy Matejki doszło do zderzenia z udziałem trzech samochodów. Kierowca audi zatrzymał się, aby przepuścić jadący samochód, za nim stanęła skoda. Następnie nadjechał peugeot, który uderzył w skodę, a ta w audi. W wyniku zderzeń najbardziej poszkodowany został kierowca środkowego samochodu. Wezwano policjantów, ci powiadomili pogotowie. Niestety, w tym czasie nasze pogotowie nie dysponowało żadną wolną karetką. Na pomoc wyruszyli ratownicy medyczni z Międzyzdrojów, jednak przyjazd zajął niemal godzinę. Karetka przyjechała bez sygnałów dźwiękowych tuż przed godziną 16.00.

Poszkodowany w wypadku samochodowym musiał czekać na karetkę z Międzyzdrojów

fot. Sławomir Ryfczyński

Poszkodowany kierowca skody uskarżał się na zawroty głowy, policjanci poradzili, by do czasu przyjazdu karetki siedział w samochodzie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 40, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 40

Gość • Piątek [15.02.2019, 20:00:20] • [IP: 185.28.178.**]

Karetki kupione z budżetu miasta dla szpitala nie są karetkami, które jeżdżą jako Pogotowie. Powinny one wykonywać transporty z przychodni oraz wizyty z lekarzem do pacjentów, którzy nie są w stanie dojechać do NiŚP. To wszystko wykonuje Pogotowie Ratunkowe, dlatego czas oczekiwania się wydłuża!! To nie miasto, ani Premier ma wpływ tylko ludzie, którzy wzywają do tygodniowego bólu brzucha czy przeziębienia. Zamiast zalewać hejtem Pogotowie, warto poczytać czym jest stan zagrożenia życia.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 18:57:53] • [IP: 37.47.153.**]

Skandal że pożyczamy karetke z m-jów. A tak w ogóle to policja powinna wszystko zabezpieczyć i przewieźć gościa wozem policyjnym do szpitala.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 16:38:28] • [IP: 37.8.231.***]

Podstawowe pytanie.Dlaczego w naszej straży pożarnej, nie ma jeszcze karetki?Jak na tym zachodnim zadupiu? A na pewno, jest to najbardziej mobilna i zorganizowana formacja ratownicza, w kraju.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 14:52:55] • [IP: 83.20.255.***]

Na szpital idą ogromne pieniądze z budżetu. Na co? Ktoś to sprawdza? Kontroluje? Jeśli ludzie zarabiają tam ok 1500 zł, w bogatym mieście, w 21 wieku, to co się dzieje z pieniędzmi?

Gość • Czwartek [14.02.2019, 14:32:15] • [IP: 37.47.139.***]

czy można pozwać miasto za nie udzielenie pomocy medycznej? Wydaje mi się że tak bo czekanie dłużej niż kilkanaście minut na karetkę to narażenie zdrowia lub życia i za to jest kryminał oraz odszkodowanie tylko nikt jeszcze nie pozwał do sądu mimo że to kodziarskie sądy ale może akurat będzie uczciwy sędzia.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 12:06:39] • [IP: 164.127.241.***]

Jest czasem taka metoda poszukiwania rozwiązania problemów, jak" burza mózgów", te wpisy, oprócz zdziczałych wpisów trollów, traktuję tak własnie, i zastanowił mnie wpis z o karetce z Niemiec - a gdyby dało się podpisać umowę z pogotowiem niemieckim na usługę w razie pilnej potrzeby? Jak na razie chyba to całkowicie niemożliwe, bo podobno karetki niemieckie mogą zabierac rannych, chorych najdalej z samej granicy. A może jst coś takiego jak transport wojskowy?

Gość • Czwartek [14.02.2019, 11:56:32] • [IP: 178.238.253.**]

Mam nadzieję że obecna Rada miejska zajmie się sprawą, nawet włączenie w to Premiera, bo to skandal totalny 40 tysięczne miasto uzdrowiskowe nie ma Pogotowia, nie do pomyślenie w cywilizowanym świecie, to do tego doprowadził ?

Gość • Czwartek [14.02.2019, 11:54:33] • [IP: 195.136.137.***]

Niby miasto bogate, kurort a nie potrafi się zadbać o zabezpieczenie zdrowia mieszkańców i turystów, może zamiast jakiejś wątpliwej betonowej inwestycji zakupić jedną czy dwie karetki, na pewno by wystarczyło...

Gość • Czwartek [14.02.2019, 09:55:14] • [IP: 176.221.123.**]

to jest niewiarygodne, nie mozliwe co czytam, małe miasta mają więcej karetek - ktoś za to powinien być o d p o w i e d z i a l n y - ciekawe czy dostanie też 14 pensjenie? strach żyć w takim mieście

Gość • Czwartek [14.02.2019, 09:13:05] • [IP: 178.238.250.***]

Mój mąż dostał udar, gdzie pomoc medyczna powinna być niemal natychmiastowa też czekał na karetkę pogotowia z Międzyzdrojów bo nasza była zajęta - i to jest chore. To do cholery ile jest karetek w Świnoujściu, że za każdym razem musimy czekać na karetkę z Międzyzdrojów??

Gość • Czwartek [14.02.2019, 09:04:03] • [IP: 83.11.71.***]

Po komentarzach widać, że mamy w mieście więcej karetek niż mądrych mieszkańców.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 07:35:05] • [IP: 80.245.187.**]

Co się dziwić...jak karetki jeżdżą do meneli z ulicy...to wtedy dla porządnych obywateli karetek brak.

Gość • Środa [13.02.2019, 23:32:37] • [IP: 78.10.206.**]

"Gość • Środa [13.02.2019, 19:44:14] • [IP: 88.156.206.**] za komuny karetek było chyba z 20..." W całym Zachodniopomorskim.

Gość • Środa [13.02.2019, 22:28:44] • [IP: 77.252.46.***]

Wygląda na to, że ktoś sterował, a drugi grał na skrzypcach.

Gość • Środa [13.02.2019, 22:23:23] • [IP: 178.238.243.***]

Jakby nie stali w kolejce na prom to pewnie byliby szybciej.

Gość • Środa [13.02.2019, 22:07:41] • [IP: 37.47.159.***]

a jakiś czas temu nie pamietam ile z budżetu obywatelskiego zakupili ambulans nawet nie jeden 😉 to ja się pytam gdzie to jeździ i czy jeździ? z taką pompą i tak hucznie witali te wehikuły. to co? głosy obywateli tego kurortu i pieniądze poszły w błoto. ja się pytam?

Gość • Środa [13.02.2019, 21:44:35] • [IP: 37.47.152.**]

90 % komentarzy, ściek i patologia.

Gość • Środa [13.02.2019, 21:30:37] • [IP: 93.94.188.**]

ale urwał

Gość • Środa [13.02.2019, 21:13:46] • [IP: 37.47.131.***]

przecież 1 karetka wystarczy tylko to jest źle zorganizowane bo karetką powinny jeszcze przyjechać ze 3 pielęgniarki ze szpitala i pielęgniarki by zajmowały się rannymi a w tym czasie kierowca plus jeden sanitariusz lub pielęgniarka odwoziliby poszkodowanych do szpitala i wracali. Obejrzyjcie sobie filmy wojenne tam jakoś 1 lekarz i kilkanaście pielęgniarek z jedną karetką potrafili obsłużyć całe mnóstwo rannych.

Gość • Środa [13.02.2019, 21:08:48] • [IP: 5.173.184.***]

Służba zdrowia to chańba dla państwa, rozdawnictwo na wszystkie strony tylko nie ma pieniędzy na zdrowie, chory kraj.

Gość • Środa [13.02.2019, 21:02:16] • [IP: 91.66.45.**]

A czy ktoś się zapytał czy ten człowiek mógł pojechać do szpitala taksówką? Nóg połamanych nie miał więc chodzić mógł. Do taksówki by wsiadł spokojnie, karetki z noszami nie trzeba było. Jak zwykle zabrakło rozsądku. I karetka niepotrzebnie ściągana na godzinę z Międzyzdrojów.

Gość • Środa [13.02.2019, 20:43:49] • [IP: 80.245.188.***]

mniej urzędników więcej medyków!!

Gość • Środa [13.02.2019, 20:22:08] • [IP: 178.238.247.***]

Pieniądze wydawane są na pensje a nie na pomoc pacjentom (podatnikom) którzy utrzymują to. ...