POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [14.02.2019, 10:25:29] • Świnoujście

Za co Kocham Świnoujście?

Za co Kocham Świnoujście?

fot. Koalicja Obywatelska

Dzisiaj, z okazji Walentynek, o godz. 15.00 na Placu Wolności na wielkim czerwonym sercu można napisać za co kochamy nasze miasto.

Wcześniej o godz. 7:45 byliśmy pod LO. im Mieszka I uczniowie i nauczyciele wpisywali za co kochają Świnoujście:
Za morze, za plażę, za ludzi, za Flotę, za mewy, za szkołę, za znajomych, za promy, za pogodę.

Za co Kocham Świnoujście?

fot. Koalicja Obywatelska

Organizatorem akcji są radni Klubu Koalicji Obywatelskiej


komentarzy: 85, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 85

Gość • Niedziela [17.02.2019, 21:22:07] • [IP: 176.221.123.***]

Gość • Piątek [15.02.2019, 09:46:05] • [IP: 164.127.241.***]-a co szkodzi przekształcić kloce na Pl.Wolności w domy o wyglądzie zblizonym do reszty ? Trochę betonu, gzymsy fasady i ok.

skipper • Sobota [16.02.2019, 06:39:11] • [IP: 80.245.179.***]

Janek fajna inicjatywa.

Gość • Piątek [15.02.2019, 09:46:05] • [IP: 164.127.241.***]

23:34 -" Nie ma architektury, która daje smak i styl, jest pomieszanie z poplątaniem." -...Bez przesady! Tak było w latach 45-89, mistrzami w tym byli komuniści, przeciez nie po r.89 powstały bloki między Matejki a Grunwaldzką, leningrady, i te wzdłuż ul.Chopina - w dzielnicy zabytkowej, więc tym bardziej to razi. Nie po 89 r. na Pl.Wolności wstawiano plomby, jak ta blisko ul. Bema czy ta przy ul.Marynarzy. Owszem, lata 3 RP, po r.89 mają swoje winy, np.wstawienie przyciężkich dwóch chyba kamienic na Boh. Września vis a vis siedziby Iswinoujscie czy wybór zbyt klocowatego stylu osiedla Platan, ale nic nie jest tak brzydkie jak wspomniane budownictwo PRL. Od r.89, a zwłaszcza po r.2000 mamy wspaniałe odnowienie fasad domów, wyremontowanie dachów, chodników, jezdni, nawet ogrodzeń wielu domów, wielkie przybliżenie się poziomu infrastruktury do miast zachodnich, a widziałem z bliska miasta Holandii, Belgii i Francji, wiem, o czym mówię.Jak wspaniale rekultywowano Park Zdrojowy, nadal zachowane sa lasy miejskie.

Gość • Piątek [15.02.2019, 09:30:47] • [IP: 185.13.106.***]

Za brak sraczy i robienie kup za krzakami.

Gość • Piątek [15.02.2019, 06:21:50] • [IP: 188.146.224.***]

Za promy, ceny mieszkań, starych Niemców, prezydenta, mefedroniarzy no i za PIT BULL ŁEST KOŁST

Gość • Piątek [15.02.2019, 01:56:53] • [IP: 62.69.229.**]

Nie ma za co, co najwyżej można co najwyżej kochać wbrew wszystkiemu, co teraz się dzieje.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 23:34:04] • [IP: 176.221.123.***]

Nie ma miłych przytulnych miejsc.Jest betonowe lotnisko z przeciągami i potem spod pachy niemieckiego turysty..Nie ma architektury, która daje smak i styl, jest pomieszanie z poplątaniem.Nie ma normalnej jazdy autem tylko spędzanie na parę głównych ulic i krążenie po mieście w celu zanieczyszczania powietrza. Nie kocham już tak bardzo samego miasta ale chciałbym przyjemnie spędzać czas w najbliższej jeszcze nie zabetonowanej okolicy.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 22:57:36] • [IP: 89.64.19.***]

akcja - dziecinada. Widocznie za malo powaznych tematow jest do zrobienia w miescie wg niektorych radnych :) Alee skoro sto czy dwiescie glosow pozwala na zostanie radnym to sie szuka elektoratu gdzie tylko sie da.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 22:21:06] • [IP: 188.164.147.**]

Bardzo kochałam to miasto ale już nie kocham. Wycieli w nim wszystko co było do kochanie. Miasto dla bogatych i zamożnych turystów. A mieszkańcy na usługach elit. Dobrze że już tam nie mieszkam.

kicikicikot • Czwartek [14.02.2019, 22:19:39] • [IP: 80.245.178.***]

Sierce szczipajuszczaja parka

Gość • Czwartek [14.02.2019, 22:13:52] • [IP: 185.13.106.***]

Za starego dziada 71 letniego.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 21:36:28] • [IP: 87.173.146.***]

W Swinoujsciu spedzilam dzieciństwo. To było jeszcze piękne miasto z atmosfera. Po latach wróciłam tu, ale długo nie wytrzymałam. Co tu sie stało ? Miasto betonowe, powycinane lasy, świeże powietrze -tak zwłaszcza z kominów !! Ktoś znany ze Swinoujscia mi powiedział... tu bez koperty w urzędach nic nie załatwisz !! I tak jest, , korupcja na całego, , tak niektóre osoby dorobiły sie z tych kopert dużego majątku !! Nie ma sie co dziwić ze duzo młodych ludzi opuszcza to miasto.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 21:25:08] • [IP: 178.238.247.**]

Kocham?? Co to za pytanie??!! Znalazlam sie tu i pracuje, mam rodzine ktora Kocham!! Miasto ?? Kochac ?? Za co?? Ze wszystko drozsze niz w innej czesci polski i nawet za granica, za co ?? Ze ceny mieszkan robia spekulanci, Za co i dlaczego kochac?? Co to znaczy kochac MIASTO??

Gość • Czwartek [14.02.2019, 21:20:57] • [IP: 92.42.118.*]

@ Czwartek [14.02.2019, 14:23:55] • [IP: 37.47.139.***] - no pewnie, też uważam, że przecież lepiej się krzywić, przeklinać i być smutnym :D

Gość • Czwartek [14.02.2019, 20:14:24] • [IP: 80.245.188.***]

za cudowne miejsce, morze, plaże, za parki, ścieżki rowerowe...

Gość • Czwartek [14.02.2019, 20:03:51] • [IP: 5.173.145.***]

Świnoujścia to wioska. I te promy to chora sprawa.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 19:35:38] • [IP: 88.156.234.**]

a Pan radny ze zdjecia pracuje gdzies w ogole?

Gość • Czwartek [14.02.2019, 19:29:30] • [IP: 95.129.225.**]

Dęta akcja w wykonaniu platfusów. Nie potrafią zając się poważnymi tematami i problemami ale do głupawych uśmiechów i nic nie znaczących akcji - pierwsi. zenada.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 19:29:10] • [IP: 185.13.106.***]

Za wszawice w szkołach za umowy śmieciowe i pracę na czarno bez podatków.

TVą i kompem nie docenisz • Czwartek [14.02.2019, 19:06:48] • [IP: 164.127.241.***]

Nigdy bym nie wpisał się partyjce PO (czy POKO), ale Świnoujście kocham za wody, lasy, morze, świeże powietrze, za to, że tu wobec małej religijności cenniejsza jest każda modlitwa i każdy krzyż, że tu wobec silnego postkomunizmu i lewicowego liberalizmu (KOD, PO, SLD) każdy pogląd konserwatywny, prawicowy więcej waży. Nawet chrześcijaństwo w ujęciu historycznym więcej tu waży, bo skoro nie możemy odszukiwac korzeni w okresie między wiekiem XIII a połową XX, to cieszymy się samym pojawieniem się tu chrześcijaństwa, późnym, bo dopiero od ok.1124, gdy św. Otton chrzcił Usedom, Wolin, gdy odwiedzał Garz, Karsibór, Lubin. I poradzę: takk jak najpożyteczniejszymi dla konkretnego człowieka pokarmami, np. owocami i warzywami są te rosnące na danym terenie, skąd się pochodzi, tak najlepszym użytkiem i poznaniem danej krainy jest to, co jest jej najsilniejsza stroną. NIE DOCENICIE ŚWINOUJŚCIA SIEDZĄC PRZED TV I KOMPEM. Trzeba do tego użyć np.łódki, wędki, roweru, statku, dobrego aparatu fotogr.- tymi kanałami pójść.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 19:00:19] • [IP: 185.138.239.***]

Kocham prawie za wszystko, mieszkam 45 lat uwielbiam, ze nadal jestem anonimowa. Uwielbiam promy i lato biore garściami imprezy kulturalne. Hejterka zycze dużo radości i optymizmu

Gość • Czwartek [14.02.2019, 18:15:43] • [IP: 178.238.253.***]

#stopnienawisci

Gość • Czwartek [14.02.2019, 18:14:26] • [IP: 178.238.246.**]

Za piekna szeroka plaze, za liczne sciezki rowerowe i wiele placow zabaw dla dzieci wraz z urzadzeniami dla cwiczen, oraz piekne parki zwlaszcza ten na Chrobrego, rowniez ciekawe zabytkowe forty.

Gośćala • Czwartek [14.02.2019, 18:12:58] • [IP: 178.238.246.**]

Kocham moje miasto mieszkam już 45 lat ale niech już nie budują na wydmach i nie wycinają drzew niech ulica Żeromskiego będzie ulica bez samochodów i proponuje więcej imprez w Amfiteatrze taniej i weselej dla mieszkańców i turystów i niecierpliwi się zawsze coś dzieje w muszli koncertowej a zwłaszcza latem koncerty muzyka dla wszystkich młodych i starszych mamy juz dużo hoteli i to wystarczy!

Gość • Czwartek [14.02.2019, 17:46:30] • [IP: 176.221.123.***]

Przede wszystkim za położenie bez niego nie było by to tak wspaniałego miasta

Oglądasz 1-25 z 85
■ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydata do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub w sekretariacie pod nr telefonu 91-382-38-00 ■
■ Następna bomba na dnie Zalewu Szczecińskiego. Płetwonurkowie przerpowadzą ekspertyzę. Czekamy na więcej informacji ■ Uwaga. Przerwa w dostawie wody. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że we wtorek 23 lipca 2019r. w godz. 8-14 nastąpi przerwa w dostawie wody przy ulicach: • Wojska Polskiego ; 8A-8E; 10A-10B;12A-12B; 14(hotel Hampton by Hilton);16A-16G;18A-18D • 11 Listopada:2A-2F;3A-3E; 5(LIDL);12A-12B; 14A-14C; • Osiedle Przylesie; Osiedle Dębina • Chełmońskiego: Osiedle PLATAN ■ Po zmroku, kiedy ruch samochodowy w mieście nie jest już tak natężony, na ulice wyjeżdżają domorośli rajdowcy. Niespełnieni za dnia, wieczorami urządzają sobie wyścigi, często jadąc dwoma równoległymi pasami. Mieszkaniec, który napisał do redakcji iswinoujscie.pl, zastanawia się, gdzie w tym czasie są policjanci? ■ Nie uwierzycie. W Świnoujściu za korzystanie z toalety w jednym z lokali gastronomicznych można zapłacić nawet 20 złotych! Takie rzeczy tylko u nas! Świnoujście restauracja Azjan. Szok! – pisze nasz Czytelnik – Czy jego właściciele mają dość ludzi z zewnątrz i to taki straszak? Kiedyś przeżywaliśmy w Międzyzdrojach 5 złotych za kibelek w jakieś kawiarni, gdzie wszystko było na biało, ściany, fotele, stoły taki exclusive, a tu takie cacko 20 złotych toaleta – nie może wyjść z podziwu nasz Czytelnik ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■ Żegluga Świnoujska informuje, że do 31 sierpnia 2019 r. ogólnodostępna przeprawa promowa „Centrum” (popularne „Karsibory”) będzie czynna przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Jednocześnie przypomina, że do 20 września 2019 r. przeprawę będą obsługiwały trzy promy ■