░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [13.03.2019, 18:07:37] • Polska

Wszyscy gotowi? Można zaczynać! Znamy datę #CodeWeek2019

Wszyscy gotowi? Można zaczynać! Znamy datę #CodeWeek2019

fot. Organizator

5-20 października – warto zapamiętać tę datę. To wtedy odbędzie się Europejski Tydzień Kodowania, który jak zwykle potrwa... dwa tygodnie.

Wydawałoby się, że 205 dni – bo dokładnie tyle zostało do #CodeWeek2019 – to mnóstwo czasu. Minie szybciej, niż byśmy się spodziewali. Dlatego zachęcamy: zaczynajcie przygotowania. Już dziś możecie zacząć planować co fajnego zrobicie w październiku! Zaprogramujcie to sobie, a potem – do dzieła!

Wyścig fair play

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się" w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Wydarzenia mogą zorganizować wszyscy zainteresowani: Ty, Twoi znajomi, przedstawiciele branży IT, biblioteki miejskie, nauczyciele. Jako wydarzenie można zgłosić warsztaty i spotkania, szkolenia, debaty, lekcje informatyki, a nawet spotkanie ze znajomymi!

By wziąć udział trzeba zarejestrować swój pomysł na stronie www.codeweek.eu. Kilka prostych kroków i Twoje wydarzenie znajdzie się na mapie, czyli zostanie wliczone do europejskiego rankingu.

Idziemy na rekord?

– Każdy może się zaangażować w wydarzenia organizowane w ramach Europejskiego Tygodnia – niezależnie od wieku i tego, czym zajmuje się na co dzień. Już teraz zachęcamy do planowania inicjatyw – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Ubiegłoroczny CodeWeek okazał się rekordową edycją w Polsce. Zarejestrowaliśmy 5284 wydarzenia, a o to oznacza, że zaczynały się średnio co cztery minuty. W tym roku nie możemy być gorsi. Kto wie, może uda nam się zająć wreszcie pierwsze miejsce wśród krajów UE? – dodaje szef MC.

Zainspiruj się

Gdzie szukać inspiracji do zorganizowania wydarzenia? Na stronie www.koduj.gov.pl czekają na Was gotowe scenariusze zajęć, z których możecie skorzystać.

Europejski Tydzień Kodowania to niejedyna inicjatywa promująca programowanie, którą wspierają Ministerstwo Cyfryzacji i NASK. – Promocja kompetencji przyszłości jaką jest programowanie, to jedno z zadań, jakie sobie postawiliśmy. Zapraszamy do Klubów Młodego Programisty, które działają w 16 miastach na terenie całego kraju – mówi minister Marek Zagórski. – Zachęcam również do zaglądania na stronę www.koduj.gov.pl, gdzie znajdują się informacje o planowanych konkursach, scenariusze lekcji, a także propozycje aktywności programistycznych – materiały dedykowane rodzicom, nauczycielom i dzieciom w różnym wieku – dodaje.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■