POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [11.04.2019, 17:05:41] • zachodniopomorskie

Branża e-commerce zainspiruje na e-nsp!ration Day

Jak zmieniają się gusta klientów? Jak promować się w Internecie? Czy w sieci można handlować w niedzielę? To jedne z kluczowych pytań dla branży handlu internetowego. 26 kwietnia br. nie tylko na te pytaina odpowie konferencja e-nsp!ration Day2019, której uczestnikiem będzie m.in. Rafał Brzoska prezes firmy Integrer, właściciela paczkomatów InPost. Wśród gości wydarzenia organizowanego przez Klaster eBiznesu Pomorza Zachodniego będą przedsiębiorcy oraz marszałek Olgierd Geblewicz. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, tym bardziej zachęcamy do szybkiej rejestracji, gdyż liczba miejsc jest ograniczona!

Jeszcze nie tak dawno o zakupach w internecie Polacy myśleli przez pryzmat bezpieczeństwa i braku wiarygodności sprzedającego. Dziś dostrzegają głównie zalety. Wygodę, oszczędność czasu i pieniędzy. Spośród ponad 27,8 mln internautów w Polsce (badanie Gremius 2018 r.) już ponad 56% osób przyznaje się do zakupów w sieci (wzrost w ciągu roku o 2%), a co czwarta osoba kupuje w zagranicznych sklepach. Rozwój branży obrazują kolejne inwestycje liderów tego sektora na Pomorzu Zachodnim (Amazoon, Zalando, Bestseller). Ecommerce to tak naprawdę setki firm, a część z nich przed trzema laty zdecydowała się utworzyć Klaster Biznesu Pomorza Zachodniego. Współpraca pomaga im optymalizować koszty, dokonywać wspólnych zakupów czy prowadzić projekty badawcze, które indywidualnie były by bardzo kosztowne. Klaster nie boi się również inspirować.

- Postęp technologiczny i światowa konkurencja sprawiają, że przedsiębiorstwa muszą współpracować, by móc się rozwijać. Klaster eBiznesu Pomorza Zachodniego naturalnie wzmacnia regionalną logistykę, jedną z naszych specjalizacji. By się rozwijać potrzeba jednak wiedzy i świeżych pomysłów. E-nsp!ration Day to wyjście naprzeciw wyzwaniom – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Drony, roboty, a może w inny sposób będą już niedługo do naszych domów dostarczane zamawiane w Internecie przesyłki. Coś, co dziś może się wydawać futurystyką, jest bliżej niż nam się wydaje. 26 kwietnia br. podczas e-nsp!ration Day 2019 o przyszłości handlu elektronicznego opowie Rafał Brzoska (Integrer), Radosław Włoczewski (Płodni.com) przybliży aktualne trendy marketingu internetowego, Łukasz Wichłacz (coffedesk.pl) wyjaśni jak zbudować sklep w sieci od podstaw. Dla przedsiębiorców nie zabraknie również wiedzy o możliwych pułapkach utylizacji opakowań i ochrony danych osobowych (Kancelaria SDO), czy wpływie zakazu handlu w niedziele na handel elektroniczny.

E-nsp!ration Day będzie również okazją do zaprezentowania coraz większych możliwości logistycznych Pomorza Zachodniego. Takie perspektywy daje rozwój strefy cargo w Porcie Lotniczym Szczecin – Goleniów, a także koncepcja terminalu multimodalnego w Dunikowie pod Szczecinem.

e-nsp!ration Day 2019 I Konferencja e-commerce i logistyki
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godzina 8.30

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydata do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub w sekretariacie pod nr telefonu 91-382-38-00 ■
■ Następna bomba na dnie Zalewu Szczecińskiego. Płetwonurkowie przerpowadzą ekspertyzę. Czekamy na więcej informacji ■ Uwaga. Przerwa w dostawie wody. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że we wtorek 23 lipca 2019r. w godz. 8-14 nastąpi przerwa w dostawie wody przy ulicach: • Wojska Polskiego ; 8A-8E; 10A-10B;12A-12B; 14(hotel Hampton by Hilton);16A-16G;18A-18D • 11 Listopada:2A-2F;3A-3E; 5(LIDL);12A-12B; 14A-14C; • Osiedle Przylesie; Osiedle Dębina • Chełmońskiego: Osiedle PLATAN ■ Po zmroku, kiedy ruch samochodowy w mieście nie jest już tak natężony, na ulice wyjeżdżają domorośli rajdowcy. Niespełnieni za dnia, wieczorami urządzają sobie wyścigi, często jadąc dwoma równoległymi pasami. Mieszkaniec, który napisał do redakcji iswinoujscie.pl, zastanawia się, gdzie w tym czasie są policjanci? ■ Nie uwierzycie. W Świnoujściu za korzystanie z toalety w jednym z lokali gastronomicznych można zapłacić nawet 20 złotych! Takie rzeczy tylko u nas! Świnoujście restauracja Azjan. Szok! – pisze nasz Czytelnik – Czy jego właściciele mają dość ludzi z zewnątrz i to taki straszak? Kiedyś przeżywaliśmy w Międzyzdrojach 5 złotych za kibelek w jakieś kawiarni, gdzie wszystko było na biało, ściany, fotele, stoły taki exclusive, a tu takie cacko 20 złotych toaleta – nie może wyjść z podziwu nasz Czytelnik ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■ Żegluga Świnoujska informuje, że do 31 sierpnia 2019 r. ogólnodostępna przeprawa promowa „Centrum” (popularne „Karsibory”) będzie czynna przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Jednocześnie przypomina, że do 20 września 2019 r. przeprawę będą obsługiwały trzy promy ■