POGODA

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [08.05.2019, 12:06:59] • Świnoujście

VI polsko – niemieckie biegi majowe już za nami

W okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz" w dniu 05 maja 2019 r. zorganizował biegi majowe dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych. O godzinie 14:00 rozpoczęły się biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 250 m do 1.200 m, zaś o godzinie 16:00 bieg główny open kobiet i mężczyzn na dystansie 5000 m. Start i meta znajdowały się na Stadionie Miejskim przy ulicy Matejki 22.

Głównym organizatorem imprezy był OSIR "Wyspiarz" z partnerem Usedom – Marathon e.V - w ramach projektu Interreg Macklenburg – Vorpommern/Brandenburg/Polska

Pogoda sprzyjała rywalizacji zarówno najmłodszym pasjonatom biegania, jak i dorosłym.

Biegi odbyły się w kategoriach dla przedszkoli, szkół podstawowych i szkół średnich, w których wystartowało 129 młodych biegaczy. Rozegrana została także kategoria OPEN kobiet i mężczyzn, w której wystartowało 150 uczestników.

Uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale, zaś I – III miejsca w każdej kategorii wiekowej nagrodzone zostały okolicznościowymi pucharami.

Wyniki: maratonczykpomiarczasu.pl

Dziękuję wszystkim uczestnikom biegów i serdecznie zapraszam do udziału w 40 Maratonie Świnoujście-Wolgast w dniu 7 września.