POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [17.05.2019, 16:26:05] • Świnoujście

Urzędnicy twierdzą że poszukają innych atrakcji

Urzędnicy twierdzą że poszukają innych atrakcji

fot. internet

Radny Jan Borowski zaproponował by w Świnoujściu, podobnie jak w chorwackim Zadarze zainstalowano olbrzymie płaty solarne, które po zmroku stają się prawdziwą atrakcją .

Patrząc na zdjęcia umieszczone w Internecie, rzeczywiście instalacja prezentuje się ciekawie i okazale. Instalacja składa się z 300 wielowarstwowych solarnych płyt szklanych, które podczas dnia ładują się energią słoneczną.

Radny Borowski zaproponował, by instalacja ciesząca oko turystów ale też i mieszkańców powstała na terenie promenady lub na terenach przy Wybrzeże Władysława IV.

Niestety urzędnicy miejscy nie widzą naszego miasta oczami radnego Borowskiego i stwierdzili, że będą rozważali inne sposoby upiększania miasta.

W odpowiedzi na interpelację radnego zwrócono uwagę, że roczna suma godzin słonecznych jest zawarta w granicach od 1300 do 1900 godzin. Średnie roczne usłonecznienie wynosi 1600, co stanowi około 18,2% okresu całego roku, kiedy możliwe jest wykorzystanie promieniowania słonecznego do celów energetyki słonecznej. Warto jednak zauważyć, że 75% z tego czasu przypada w półroczu letnim, od kwietnia do końca września, średnio 1200 godzin. W półroczu zimowym, od października do marca, wartość usłonecznienia jest trzykrotnie mniejsza i wynosi średnio 400 godzin.
Z uwagi na to, że czas ekspozycji na promienie słoneczne jest dużo krótszy niż ma to miejsce w krajach Śródziemnomorskich oraz praca tych urządzeń na źródle energii z sieci energetycznej mija się z ideą oszczędności energetycznej będziemy rozważali inne sposoby upiększania miasta.

Miejmy nadzieję, że to „inne” nie będzie tak bezsensownym dziełem, za grube miliony, jak sławetna już promenada zdrowia, w której metalowe parasole zaprojektowano raczej dla miejsca na równiku.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gość • Niedziela [19.05.2019, 00:46:55] • [IP: 176.221.122.*]

PRZYDALO BY SIE ODGRODZIC CHODNIK OD KANALU TAK JAK JEST W GDANSKU. PONADTO ZAJAC SIE ZABYTKAMI KTORE WKOMPONOWALY SIE W OBRAZ MIASTA---WIEZA CISNIEN KOLO KAPITANATU, STACJA PKP NA GRUNWALDZKIEJ I TO CO PRZYPOMINA BUDYNEK ELEKTROWNI ---NA STEYERA, PONADTO POBUDUJCIE ZLOBEK, ROZBUDUJCIE PRZEDSZKOLE NR 10 O BUDYNEK ADMINISTRACYJNY WOJSKA----A SZKOLA 1---NIECH BEDZIE NORMALNA SZKOLA OD 1---DO 8 KLASY.

Gość • Sobota [18.05.2019, 23:49:43] • [IP: 92.42.118.*]

Też uważam, że wystarczyloby, gdyby świeciły wiosną i latem, zimą ijesienią przecież i tak mało kto tam na spacery chodzi. Latem słońca by wystarczyło... no ale jak nie ma woli władzy to nikt nie poradzi.

Gość • Sobota [18.05.2019, 22:39:21] • [IP: 185.210.38.***]

Nie zakłada się czystych ubrań na brudne ciało panie Borowski.

Gość • Sobota [18.05.2019, 17:57:32] • [IP: 178.238.246.**]

ZABETONUJA beton będzie ozdoba!

Gość • Sobota [18.05.2019, 15:35:18] • [IP: 2.108.164.*]

Nie wierzę... Kto wybierał takich radnych??

Gość • Sobota [18.05.2019, 15:28:04] • [IP: 81.204.98.**]

Napewno to innowacyjny pomysl...ale czy konieczny?

Gość • Sobota [18.05.2019, 15:19:36] • [IP: 37.8.215.***]

SUPER POMYSŁ

Gość • Sobota [18.05.2019, 15:12:16] • [IP: 23.226.237.*]

Jak chcecie upiększyć Świnoujście, to wyjebcie z miasto tych betonów: Betona i Betonównę, pzpr.

Gość • Sobota [18.05.2019, 14:51:10] • [IP: 37.130.224.**]

Ładne, ciekawy pomysł. Choć podpatrzony, nie jest oryginalny, ale to nie zmienia, że coś proponuje (i to innego niż oświetlenie kościoła -. ..nie mogłem się powstrzymać). Analiza nasłonecznienia jest dobrą sprawą i też rozglądałbym się za inną atrakcją. Byle nie betonowanie i wycinanie drzew. A właśnie, jak tam sprawa z wyciętymi nadmiarowo drzewami na promenadzie?

ETO • Sobota [18.05.2019, 14:20:53] • [IP: 78.40.66.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [18.05.2019, 13:47:03] • [IP: 176.221.123.***]

Czy ktoś wie co on bierze że ma takie POrypane wizje? Są inne pilniejsze potrzeby ale geniusze z PO już tego nie widzą.

Gość • Sobota [18.05.2019, 13:11:15] • [IP: 37.47.137.***]

Czy małolat Borowski ma jakieś swoje pomysły? Czy potrafi składać propozycje będące plagiatami rozwiązań zastosowanych przez innych. Taki bezradny radny to istny skarb dla betoniarza. Trudnych pytań nie zada, je z ręki pana.

Aleksander Skiepko • Sobota [18.05.2019, 11:35:36] • [IP: 83.11.133.**]

Podoba mi się ta analiza bilansu energetycznego przeprowadzona przez pracowników urzedu miasta o opłacalności montażu solarów. Kiedy rozważałem montaż solarów na dachu własnego domu po przeprowadzonej analizie doszedłem do tych samych wniosków. W naszej strefie geograficznej jest to inwestycja nieopłacalna.

Gość • Sobota [18.05.2019, 10:54:54] • [IP: 5.173.152.***]

atrakcje zaraz beda ; gdzie bez mandatu zaparkować auto ??

Gość • Sobota [18.05.2019, 10:12:39] • [IP: 176.221.122.***]

No i dobrze, że 75% nasłonecznienia przypada latem. Zimą nie muszą świecić. A hejterom nawet jak dasz chusteczki do wycierania buzi z podobiznami radnych, prezydentów, papieża i tak będą pluć. To są skończeni idioci, których trzeba leczyć.

Gość • Sobota [18.05.2019, 10:04:02] • [IP: 178.238.251.***]

Ja bym port wojenny zlikwidował i zrobił marine jak w majami

Gość • Sobota [18.05.2019, 09:37:40] • [IP: 10.5.245.***]

co za pajac mozna upiekszyc swinoujscie wystawiajac wiecej koszy na smietnik zrobic chodniki, parkingi no i troszke kasy przeznaczyc na edukacje mieszkancow jak dbac o porzadek ten gosc chyba liczy na prowizje z tej inwestycji

Gość • Sobota [18.05.2019, 08:51:01] • [IP: 84.233.191.***]

Przestańcie używać nazewnictwa urzędnicy. Urzędnicy wykonują jedynie chore polecenia wladzy

Gość • Sobota [18.05.2019, 08:19:55] • [IP: 2.108.164.*]

Kolejny idiotyczny pomysł. A czy pod tę wątpliwą atrakcję znalazł już pan radny kolejne drzewa do wycięcia?

Gość • Sobota [18.05.2019, 07:48:57] • [IP: 92.42.118.*]

Szkoda. Ładnie by było...

Gość • Sobota [18.05.2019, 06:45:01] • [IP: 77.114.190.***]

ŚCIEŻEK ROWEROWYCH BRAK NA PRAWOBRZEŻU! A TEN NA ŚWIATEŁKA CHCE WYDAWAĆ NASZĄ KASĘ, POPIE...NY!!

Gość • Sobota [18.05.2019, 06:22:15] • [IP: 83.20.251.**]

Większą atrakcją będą równe chodniki i gładka nawierzchnia ulic.

Gość • Sobota [18.05.2019, 05:36:01] • [IP: 185.135.2.**]

Jestem ciekaw gdzie Pan radny pracuje?

Gość • Piątek [17.05.2019, 20:25:27] • [IP: 80.245.189.***]

no i wyciachać na instalację hektar lasu,

Gość • Piątek [17.05.2019, 18:10:13] • [IP: 62.69.252.**]

A może by tak drogi wewnętrzne na Warszowie chociaż poprawić. Może więcej atrakcji ale dla mieszkańców.

Oglądasz 1-25 z 29
■ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydata do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub w sekretariacie pod nr telefonu 91-382-38-00 ■
■ Następna bomba na dnie Zalewu Szczecińskiego. Płetwonurkowie przerpowadzą ekspertyzę. Czekamy na więcej informacji ■ Uwaga. Przerwa w dostawie wody. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że we wtorek 23 lipca 2019r. w godz. 8-14 nastąpi przerwa w dostawie wody przy ulicach: • Wojska Polskiego ; 8A-8E; 10A-10B;12A-12B; 14(hotel Hampton by Hilton);16A-16G;18A-18D • 11 Listopada:2A-2F;3A-3E; 5(LIDL);12A-12B; 14A-14C; • Osiedle Przylesie; Osiedle Dębina • Chełmońskiego: Osiedle PLATAN ■ Po zmroku, kiedy ruch samochodowy w mieście nie jest już tak natężony, na ulice wyjeżdżają domorośli rajdowcy. Niespełnieni za dnia, wieczorami urządzają sobie wyścigi, często jadąc dwoma równoległymi pasami. Mieszkaniec, który napisał do redakcji iswinoujscie.pl, zastanawia się, gdzie w tym czasie są policjanci? ■ Nie uwierzycie. W Świnoujściu za korzystanie z toalety w jednym z lokali gastronomicznych można zapłacić nawet 20 złotych! Takie rzeczy tylko u nas! Świnoujście restauracja Azjan. Szok! – pisze nasz Czytelnik – Czy jego właściciele mają dość ludzi z zewnątrz i to taki straszak? Kiedyś przeżywaliśmy w Międzyzdrojach 5 złotych za kibelek w jakieś kawiarni, gdzie wszystko było na biało, ściany, fotele, stoły taki exclusive, a tu takie cacko 20 złotych toaleta – nie może wyjść z podziwu nasz Czytelnik ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■ Żegluga Świnoujska informuje, że do 31 sierpnia 2019 r. ogólnodostępna przeprawa promowa „Centrum” (popularne „Karsibory”) będzie czynna przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Jednocześnie przypomina, że do 20 września 2019 r. przeprawę będą obsługiwały trzy promy ■