POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [17.05.2019, 16:23:59] • Świnoujście

Prace nad uchwałą krajobrazową. Pokażmy nasze miasto. Zobacz film!

Prace nad uchwałą krajobrazową. Pokażmy nasze miasto. Zobacz film!

fot. BIK UM Świnoujście

W czerwcu planowane jest kolejne wyłożenie projektu uchwały krajobrazowej, zwanej też kodeksem reklamowym. Tym razem z uwagami zgłoszonymi podczas konsultacji społecznych z przedsiębiorcami, przedstawicielami branży reklamowej, architektami oraz zarządcami nieruchomości i spółdzielni mieszkaniowych. Takie uchwały ma już wiele miast w Polsce, m.in. Sopot, Nysa, Bochnia, Ciechanów. Inne są w trakcie jej przygotowania.

Kliknij, aby obejrzeć film:


Co to jest uchwała krajobrazowa?
Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Mówiąc w uproszczeniu to, co nas otacza. Uchwała wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia. Chodzi usunięcie z naszej codziennej przestrzeni chaosu, pstrokacizny i bylejakości. Między innymi wyraźne rozróżnienie czym jest reklama a czym szyld; ile powierzchni budynku mogą zająć szyldy, gdzie można umieszczać reklamy, w tym te wielkopowierzchniowe. A także określenie zasad w stosunku do obiektów małej architektury oraz ogrodzeń.

Do tej pory forma i usytuowanie obiektów małej architektury i ogrodzeń regulowały zapisy planów miejscowych. Uchwała krajobrazowa przejmie to zadanie, ustalając wspólne zasady dla całego miasta, uwzględniając jednak przy tym specyfikę poszczególnych stref krajobrazowych. Da też narzędzia do egzekwowania tych zapisów.

Co da naszemu miastu?
- Poznań swoją uchwałę w tym zakresie promuje hasłem „Odkryjmy Poznań” z akcentem na końcówkę „MY” mieszkańcy – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Świnoujście Barbara Michalska. – Wierzę, że my świnoujścianie tak samo potraktujemy naszą uchwałę.

Jako tę, która poprawi estetykę miasta.
Barbara Michalska dodaje, że przygotowywany projekt uchwały to także dobry „pretekst” na zmianę wyglądu Świnoujścia nie tylko pod kątem reklam, małej architektury czy ogrodzeń.

- Chodzi o zaniedbane, nieestetyczne miejsca, których właścicielami są osoby prywatne. Przy odrobinie dobrej woli i niewielkim nakładzie kosztów można przecież to zmienić – wyjaśnia zastępca prezydenta. – Przykładem niech będą właściciele garaży u zbiegu ulic 11 Listopada i Poznańskiej. Sami zadeklarowali, że poprawią estetykę garaży. A miasto im w tym pomoże.

Takich miejsc jest więcej. Po opublikowaniu informacji o zmianach w wyglądzie garaży przy zbiegu ulic 11 Listopada i Poznańskiej, mieszkańcy sami wskazują już inne podobne miejsca, np. garaże przy ulicy Kościuszki czy 11 Listopada przed osiedlem Rycerska.

BIK UM Świnoujście


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Sobota [18.05.2019, 15:42:16] • [IP: 81.204.98.**]

Jezeli mowimy o estetyce, kiedy zgina z powierzchni ziemi SLUMSY przy WOJSKA POLSKIEGO zwane targ niemiecki...haniebne i odrazajace miejsce...

Gość • Sobota [18.05.2019, 12:11:33] • [IP: 80.245.191.***]

Najgorsze są tzw., , potykacze"wystawiane wszędzie gdzie się da.

Gość • Sobota [18.05.2019, 11:44:55] • [IP: 109.241.63.**]

W tej uchwale krajobrazowej musi być się zapis wprowadzenia kar chłosty dla urzędników, którzy psują krajobraz miasta, np. pełnym dziur placem parkingowym przy Rynku pod Zegarem-oto krajobraz jak po bitwie, wstyd przed Niemcami, ta dziura na dziurze. Podobny krajobraz przedstawia dla Niemców nawierzchnia ulicy Kujawskiej. Za takie zaniedbania powinna być wręcz kara chłosty, a nie ściganie za kolory reklam i zabawa w uchwały. Krajobraz ulicy Grunwaldzkiej jest już niczym księżycowy-i urzędnicy nic z tym nie robią, cały ruch idzie więc przez Szkolną przez te dziury. Za to urzędnicy powinni być karani za takie krajobrazy, za brak miejsc parkingowych, a oni w zamian robią zielone wychodki dla psów. Czas uporządkować ten syf, ten księżycowy krajobraz ulic, placów i dróg. Za to odpowiedzialni są urzędnicy, w uchwale tej konieczne są zapisy o karach dla urzędników i radnych za stan dróg i brak miejsc do parkowania. Wtedy będzie miała jakiś sens dla nas, dla mieszkańców.

Gość • Piątek [17.05.2019, 22:16:21] • [IP: 150.254.107.**]

Na szczęście kiczowate reklamy coraz częściej ustępują miejsca estetycznym wykończeniom! Zdziwiłam się ostatnio co do wyglądu lodziarni na Piłsudskiego, przy Sądzie. Choć to bardzo niewielki lokal urządzony fajnie, ze smakiem, wszystkiego pasuje do otoczenia. Do tego pyszne lody i przesymaptyczne podejście do klienta. Oby więcej przedsiębiorców w naszym mieście szło w takim kierunku i będzie cudnie!!

Gość • Piątek [17.05.2019, 22:05:24] • [IP: 88.156.206.***]

Ta uchwała powinna zawierać w pierwszym punkcie zapis, że rada miasta która w ciągu miesiąca nie usunie wskazanych dziur w jezdniach miejskich oraz chodnikach, zostanie pozbawiona diet w kolejnym miesiącu, a gdy dziury te i nierówności nie zostaną zlikwidowane nadal, to diet nie dostaną przez pół roku. W drugim miesiącu od zgłoszenia, jeśli dziury nie zostaną zlikwidowane, urzędnicy ratusza otrzymają tylko 50% pensji. Najważniejszym wizerunkiem krajobrazowym każdego miasta jest bowiem jakość jego dróg i chodników. I to powinno leżeć na celu p. Michalskiej, a nie kto jakie chce mieć reklamy. Kolejny punkt z karami dla urzędników to za brak wystarczającej ilości miejsc parkingowych. Gdy mieszkańcy zgłoszą problem braku miejsc parkingowych, miejsca muszą być wyznaczone i zbudowane w ciągu 6 miesięcy. Brak urzędniczej reakcji na zgłoszenie-50% pensji dla urzędników wydziału dróg. Oni drogami nie potrafią się zająć, a chcą nam mówić, jakie mamy mieć reklamy i jak mamy prowadzić biznes, by Niemcom się podobały.

Gość • Piątek [17.05.2019, 21:36:23] • [IP: 37.248.153.***]

Kiedy zostaną zlikwidowane slumsy pseudo wędkarzy w Karsiborzu.Wizytówka tych zabudowań świadczy o władzach miasta i braku świadomości z piękną naszej pięknej wyspy.

Gość • Piątek [17.05.2019, 18:57:28] • [IP: 188.147.37.***]

Kiedy zostaną zlikwidowane slumsy pseudo wędkarzy w Karsiborzu.Wizytówka tych zabudowań świadczy o władzach miasta i braku świadomości z piękną naszej pięknej wyspy.

Oglądasz 1-7 z 7
■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■