POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [19.05.2019, 09:22:41] • Polska

Eliminacje do Ekstraklasy Żeglarskiej w Sopocie!

Eliminacje do Ekstraklasy Żeglarskiej w Sopocie!

fot. Organizator

Już w ten weekend powrócą emocje towarzyszące rozgrywkom Polskiej Ligi Żeglarskiej. Pierwsze regaty sezonu 2019 odbędą się w Sopocie i będą kwalifikacjami do Ekstraklasy. Najlepsze 4 załogi dołącza do elitarnej ósemki załóg w Ekstraklasie, pozostałe załogi będą uczestniczyć w regatach 1 Ligi. Organizatorzy zapraszają na molo w Sopocie lub przed ekrany komputerów, gdzie będzie można oglądać regaty na żywo. Na profilu facebookowym Polskiej Ligi Żeglarskiej prowadzona będzie relacja z wyścigów, z komentarzem, wywiadami oraz analizami po regatach.

Już w piątek, 12 klubów z całej Polski rozpocznie treningi bezpośrednio poprzedzające sobotnie starty. Wśród nich zobaczymy bardzo kilka bardzo uznananych w żeglarskim świecie nazwisk. Po raz pierwszy w historii Ligi zobaczymy na linii startu pełną damską załogę z Jacht Klub Stoczni Gdańskiej pod kierownictwem Mai Remizowicz. Na swoim domowym akwenie będzie się ścigała załoga Rafała Sawickiego z Yacht Club Sopot, czyli pierwsi zwycięzcy Ligi w roku 2015! Odyssey Sailing Club wystawią drugą załogę i obok Jacka Turczynowicz, sternikiem będzie Bartłomiej Wójciak. Debiut w Lidze będziemy też obserwować w wykonaniu młodej załogi Yacht Club Gdańsk Krzysztofa Małeckiego z teamu HRMRacing. W nowym składzie załoga już od stycznia przygotowywała się do eliminacji. To będzie również pierwszy start dla takich klubów jak Jacht Klub Między Żaglami (Radek Żurek), UKS Albatros Wolin (Damian Jaskulski), a także RKS Lasery Zagrze (Konrad Berezowski). Za wszelką cenę o zwycięstwo będzie walczyła natomiast Giżycka Grupa Regatowa – pod kierownictwem Marka Stańczyka – która ma już na swoim koncie brązowy medal Ekstraklasy. Wysoko mierzy również Sztorm Grupa, której sternik Piotr Małecki wygrał zeszłoroczną edycję Ekstraklasy w składzie z Szymonem Jabłkowskim, więc zakwalifikowanie się do „szczęśliwej” dwunastki jest planem minimum. Na akwenie pojawią się jeszcze takie kluby jak KS Iskra AMW Gdynia, w dwóch odsłonach, jedna załoga z Pawłem Czoczysem na sterze, druga z utytułowanym wracającym po długiej przerwie Wojciechem Myśliwcem, a także Tomasz Feret i reprezentacja nowego klubu SKŻ Powidz.

Regaty odbędą się w Sopocie w bezpośredniej bliskości mola, na końcu którego w Marinie Sopot zlokalizowana będzie baza regat, gdzie prowadzony będzie komentarz dla kibiców oraz wizualizacja przebiegu walki na monitorach z użyciem systemu GPS
Wszystkie wyniki i klasyfikacja generalna jest dostępna na stronie www.ligazeglarska.pl .
Rywalizację można śledzić na żywo i analizować w internecie na platformie SAP Sailing Analitics: https://polishleague2019.sapsailing.com
Relacja live video na profilu www.facebook.com/LigaZeglarska/

Regaty odbywały się na jednakowych jachtach dostarczanych przez organizatorów. W Sopocie będzie to flota 6 jachtów Delphia24. Wszystkie wyścigi sędziowane są przez arbitrów na wodzie, analogicznie do regat match racingowych.

Organizatorami NostriMaris Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego (Polish Match Tour) przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego i GSC Yachting z Sopotu.

Partnerem Głównym regat jest NostriMaris - to zespół działań informacyjno-promocyjnych projektu pod nazwą „Budowa dwóch wielozadaniowych jednostek pływających” realizowanego przez Urząd Morski w Szczecinie w ramach POIiŚ 2014-2020, współfinasowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności. Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa żeglugi i wzrost konkurencyjności polskich portów.

Partnerami regat są: Harken Polska, D.A.D - Texet Poland, Sail Szczecin, Pomorze Zachodnie, Miasto Świnoujście, AVA Marine i Teknos-Oliva.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Dn. 24.08.2019 (sobota) przed godz. 19:00 na przejściu dla pieszych (skrzyżowanie ulic Wojaka Polskiego i Bałtyckiej) przeprowadzałąm rower. Przewróciłąm się i złamałam rękę. Świadków tego zdarzenia proszę o kontakt tel. 694930076 ■
■ Prognozuje się wystąpienie na wybrzeżu silnego, północno-zachodniego wiatru osiągającego w porywach 70-75 km/h. ■ Postępowanie prokuratury będzie tu miało kilka płaszczyzn. Bezpośrednią przyczynę śmierci dwójki nastolatków będą badać biegli sądowi. Poza tym prokuratura wszczęła postępowanie w kierunku przyczyn wypadku drogowego w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Prowadzone są również czynności związane z przesłuchaniem w charakterze świadków osób, które mogą posiadać jakąkolwiek wiedzę na temat okoliczności tego zdarzenia ■ Trwające prace poszukiwawcze nie przynosiły efektu. Dopiero zaangażowanie się prywatnej firmy zajmującej się pracami nurkowymi pozwoliło odnaleźć w Kanale Piastowskim ciała nastolatków. Na pomoc było jednak za późno. Oboje byli pod wodą około 2 godzin. Dwie godziny później, w akcję poszukiwawczą zaangażowała się prywatna firma pracepodwodne.com, która sprawdza grunt pogłębianego przez Urząd Morski w Szczecinie toru wodnego. Na Kanale pojawił się ich statek do badania dna. O godz. 20.08 pod wodę zszedł jej płetwonurek. Około pół godziny później w wodzie znaleziono dwa ciała ■ Mieszkanka przestrzega: Ktoś znęca się nad kotami! Do redakcji zwróciła się Mieszkanka Świnoujścia, która przestrzega właścicieli, bądź osoby dokarmiające koty działkowe. W liście możemy przeczytać jakich okrucieństw się ktoś dopuścił wobec tych niewinnych zwierząt ■ Radni podzieleni w sprawie sytuacji w PEC-u. Opozycja domaga się szczegółowych wyjaśnień, stronnicy prezydenta popierają jego stanowisko o koniecznym postępowaniu sądowym. W obronie zwalnianego z pracy związkowca NSZZ "Solidarność" będzie dziś demonstrować przed zakładem, na ulicach i przed Urzędem Miasta ■ Kontrowersje wokół dopuszczenia do głosu przedstawiciela "Solidarności" na sesji Rady Miasta.Po jego wystąpieniu obrady przerwano w celu spotkania przewodniczących klubów radnych z prezydium rady ■ Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego do radnych Świnoujścia: "Prezes PEC-u w Świnoujściu, zwalniając przewodniczącego zakładowej "Solidarnosci" złamała kodeks pracy oraz ustawę o związkach zawodowych ■