POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [19.05.2019, 11:32:37] • Świnoujście

150. parkrun z medalami

150. parkrun z medalami

fot. Organizator

Mówili będzie lało, straszyli będą burze, wysyłali alerty pogodowe... a poranek był słoneczny, ciepły i naprawdę aż chciało się wstawać. Po wyjątkowo zimnych pierwszych dwóch tygodniach maja zrobiło się bardzo przyjemnie. Rozbuchała się zieleń, rozśpiewały się ptaki, wszystko wokół kwitnie i park wygląda przepięknie!!! W takich to okolicznościach przyrody odbył się nasz 150 (tak, tak czas płynie ...) jubileuszowy parkrun. Dzisiaj był dzień niespodzianek, bo po pierwsze: pogoda wbrew zapowiedziom była przepiękna, po drugie wspólnie z nami świętowało Stowarzyszenie Trzeźwościowe HOL obdarowując każdego uczestnika biegu pięknym pamiątkowym medalem, po trzecie KS UZNAM postawił nam na starcie i mecie wielką bramę, a po czwarte firma „Strefa Uśmiechu" przywiozła wielkie balony, które się pięknie ułożyły w 150-tkę.

Tłumnie i gwarnie przybyli do nas amatorzy porannego ruchu, i tak na starcie stanęło aż 127 osób, które wspólnie z nami świętowały nasz mały ( a może jednak całkiem duży) jubileusz. Przy takiej ilości osób nasi wolontariusze dwoili się i troili ale dali radę.:D

Po wspólnym pamiątkowym zdjęciu, na dany przez koordynatora Piotra Zgraję znak cała wesoła parkrunowa gromada wyruszyła w trasę. Piękny dzień zachęcał do podziwiania przyrody, cieszenia się ciepłem, słońcem i wspólnym bieganiem. Jedni troszkę szybciej, inni nieco wolniej, kłusem, truchtem i galopem dotarli na metę w tym samym składzie osobowym w którym wyruszyli , pokonując ten sam dystans. Trzy najbardziej rozbiegane dzisiaj panie to: Katarzyna Stępień, Aleksandra Charuk i Monika Murawska, a trzej najbardziej rozbiegani panowie to: Maciej Gołębiowski, Robert Sobkowiak i Paweł Szczerbaty. Padło dwanaście rekordów życiowych, zaszczyciło nas swoją obecnością 15 debiutantów, bladym świtem wstało i pobiegło z nami 16 juniorów i odwiedziło nas całkiem sporo gości spoza wyspy,:D wśród których znaleźli się nasi parkrunowi pobratymcy, koordynatorzy z Lubina. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych, udanych sobotnich poranków w parku, oczywiście wspólnie z nami.

Nad całością czuwało 22 wolontariuszy, wśród których na szczególne podziękowanie zasługuje niespełna siedmioletnia Martynka Gawle, która wykazała się dzisiaj wyjątkową bystrością umysłu i znajomością liczb.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania dzisiejszego biegu: wolontariuszom, sponsorom i lokalnym partnerom.

A już za tydzień zapraszamy na kolejny parkrun :D My będziemy, a Wy???

Zespół parkrun Świnoujscie


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Niedziela [19.05.2019, 18:44:20] • [IP: 176.221.122.***]

150.park-run czyli 150 tygodni albo prawie 3 lata?!Dzięki dla wolontariuszy, sponsorów, sympatyków i biegaczy.Oby wszystkim dalej chciało się chcieć.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Dn. 24.08.2019 (sobota) przed godz. 19:00 na przejściu dla pieszych (skrzyżowanie ulic Wojaka Polskiego i Bałtyckiej) przeprowadzałąm rower. Przewróciłąm się i złamałam rękę. Świadków tego zdarzenia proszę o kontakt tel. 694930076 ■
■ Prognozuje się wystąpienie na wybrzeżu silnego, północno-zachodniego wiatru osiągającego w porywach 70-75 km/h. ■ Postępowanie prokuratury będzie tu miało kilka płaszczyzn. Bezpośrednią przyczynę śmierci dwójki nastolatków będą badać biegli sądowi. Poza tym prokuratura wszczęła postępowanie w kierunku przyczyn wypadku drogowego w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Prowadzone są również czynności związane z przesłuchaniem w charakterze świadków osób, które mogą posiadać jakąkolwiek wiedzę na temat okoliczności tego zdarzenia ■ Trwające prace poszukiwawcze nie przynosiły efektu. Dopiero zaangażowanie się prywatnej firmy zajmującej się pracami nurkowymi pozwoliło odnaleźć w Kanale Piastowskim ciała nastolatków. Na pomoc było jednak za późno. Oboje byli pod wodą około 2 godzin. Dwie godziny później, w akcję poszukiwawczą zaangażowała się prywatna firma pracepodwodne.com, która sprawdza grunt pogłębianego przez Urząd Morski w Szczecinie toru wodnego. Na Kanale pojawił się ich statek do badania dna. O godz. 20.08 pod wodę zszedł jej płetwonurek. Około pół godziny później w wodzie znaleziono dwa ciała ■ Mieszkanka przestrzega: Ktoś znęca się nad kotami! Do redakcji zwróciła się Mieszkanka Świnoujścia, która przestrzega właścicieli, bądź osoby dokarmiające koty działkowe. W liście możemy przeczytać jakich okrucieństw się ktoś dopuścił wobec tych niewinnych zwierząt ■ Radni podzieleni w sprawie sytuacji w PEC-u. Opozycja domaga się szczegółowych wyjaśnień, stronnicy prezydenta popierają jego stanowisko o koniecznym postępowaniu sądowym. W obronie zwalnianego z pracy związkowca NSZZ "Solidarność" będzie dziś demonstrować przed zakładem, na ulicach i przed Urzędem Miasta ■ Kontrowersje wokół dopuszczenia do głosu przedstawiciela "Solidarności" na sesji Rady Miasta.Po jego wystąpieniu obrady przerwano w celu spotkania przewodniczących klubów radnych z prezydium rady ■ Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego do radnych Świnoujścia: "Prezes PEC-u w Świnoujściu, zwalniając przewodniczącego zakładowej "Solidarnosci" złamała kodeks pracy oraz ustawę o związkach zawodowych ■