POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [21.09.2019, 20:17:25] • Polska

Firma Dyson wprowadza nowy oczyszczacz powietrza, aby dokładnie oczyszczać powietrze w całym pomieszczeniu

Firma Dyson wprowadza nowy oczyszczacz powietrza, aby dokładnie oczyszczać powietrze w całym pomieszczeniu

fot. Organizator

Wyjątkowe podejście Dyson do oczyszczania oparte na doświadczeniu firmy w zakresie elektroniki, filtracji i przepływu powietrza.

• Oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool™ pokazuje zanieczyszczenia powietrza, których nie widać gołym okiem i posiada nowy ekran LCD, na którym wyświetla informacje o zanieczyszczeniach w domu w czasie rzeczywistym, a następnie automatycznie na nie reaguje wykorzystując wyjątkowy algorytm Dyson.
• Oczyszczacz powietrza Dyson’s Pure Cool TM posiada w pełni szczelny system 360-stopniowych filtrów, łączący filtr z węglem aktywnym, który pochłania gazy, oraz szklany filtr HEPA , który wychwytuje 99,95% mikroskopijnych alergenów i zanieczyszczeń o wielkości do 0,1 mikrona.
• Technologia Air Multiplier™ oraz 350-stopniowa oscylacja pozwalają na rozprowadzanie i mieszanie czystego powietrza w całym pomieszczeniu, aby oczyszczać powietrze w każdym zakątku. Tryb oczyszczania z funkcją wentylatora oraz tryb rozproszony pozwalają na korzystanie z urządzenia przez cały rok.

Firma Dyson przedstawia nowy oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool™, który łączy
w sobie doświadczenie Dyson w zakresie przepływu powietrza, filtracji i elektroniki. Zadaniem oczyszczacza jest walka z zanieczyszczeniami powietrza w pomieszczeniach
i dokładne oczyszczanie powietrza w naszych domach.

90% naszego czasu spędzamy w pomieszczeniach. Powietrze, którym oddychamy
w pomieszczeniach może zawierać mikroskopijne szkodliwe cząsteczki niewidoczne dla ludzkiego oka. Źródła zanieczyszczeń takie, jak zanieczyszczenia miejskie, cząstki stałe
i pyłki mogą przedostać się do naszych domów i wymieszać się ze źródłami zanieczyszczeń
w pomieszczeniach takimi, jak środki czyszczące, sierść czy inne zanieczyszczenia pochodzące od zwierząt domowych, świece zapachowe, farby, czy opary kuchenne. Ze względu na fakt, że nowoczesne domy są coraz bardziej szczelne, aby spełniać wymogi
w zakresie efektywności energetycznej, zanieczyszczenia mogą być zatrzymywane
w pomieszczeniach, a cyrkulacja powietrza może zostać zaburzona.

Nowy oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool™, można postawić na podłodze
– automatycznie i dokładnie oczyszcza powietrze w całym pomieszczeniu, pochłaniając gazy i 99,95% drobnych cząsteczek o wielkości do 0,1 mikrona.

Paul Dawson, wiceprezes Dyson i szef działu Health and Beauty, powiedział:
„W firmie Dyson projektujemy urządzenia dla prawdziwych ludzi i prawdziwych domów, tworząc technologię, która doskonale sprawdza się w warunkach laboratoryjnych, ale – co ważniejsze – która działa zgodnie z założeniami w realnych warunkach. Aby móc oczyszczać powietrze w domach, oczyszczacz potrzebuje czegoś więcej niż tylko filtra. Musi automatycznie wykrywać zanieczyszczenia, pochłaniać gazy i drobne cząsteczki, a także rozprowadzać czyste powietrze po całym pomieszczeniu. Wszystkie te czynności wykonuje oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool™, co czyni go jedynym takim urządzeniem, które dokładnie oczyszcza powietrze w całym pomieszczeniu*.”

* Norma AHAM AC1-2015 określa, w jaki sposób producenci oczyszczaczy powietrza mogą zdefiniować wydajność swoich urządzeń poprzez „względną redukcję cząstek stałych zawieszonych w powietrzu w określonej komorze badawczej". Oznacza to, że wydajność tych urządzeń opiera się wyłącznie na wskaźnikach skuteczności oczyszczania. Dyson projektuje swoje oczyszczacze powietrza w taki sposób, aby wyjść poza warunki panujące w komorze testowej i skupić się na prawdziwych warunkach domowych – to coś więcej niż tylko wydajny filtr. Kiedy inżynierowie Dyson postanowili zaprojektować oczyszczacz powietrza, w swoich badaniach stwierdzili, że aby prawidłowo oczyścić całe pomieszczenie, należy również automatycznie wykrywać i wyłapywać najdrobniejsze zanieczyszczenia, a następnie rozprowadzać czystsze powietrze w pomieszczeniu za pomocą technologii Air Multiplier™. Tylko oczyszczacz powietrza Dyson został zaprojektowany i przetestowany w taki sposób, aby wykonywać wszystkie te czynności.

Wykrywanie: Nowy ekran LCD pokazuje w czasie rzeczywistym, jakie cząsteczki
i gazy są automatycznie wykrywane przez oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool™. Wyjątkowy algorytm Dyson przetwarza informacje zebrane przez trzy czujniki
i następnie wyświetla wskaźniki dotyczące jakości powietrza.

Lasery mierzą i wykrywają drobne cząsteczki. Oddzielny czujnik wykrywa ilość lotnych związków organicznych (takich, jak benzen i formaldehyd, które są wydzielane przez farby, palące się świece oraz materiały w meblach) oraz obecność NO2. Natomiast trzeci
z czujników mierzy względną wilgotność i temperaturę.

Oczyszczanie: Ulepszony filtr w nowym oczyszczaczu powietrza Dyson Pure Cool™ wyłapuje zarówno cząstki stałe, jak i gazy. Inżynierowie Dyson wyposażyli wyższy
i głębszy filtr w 60% więcej materiału HEPA, a także dodali trzy razy więcej węgla aktywnego, który może pochłaniać gazy, nieprzyjemne zapachy, domowe opary i lotne związki organiczne.
Dziewięciometrowe skondensowane i szczelne borokrzemowe filtry z mikrofibry wyłapują 99,95% zanieczyszczeń o wielkości do 0,1 mikrona w tym alergeny, bakterie, pyłki i pleśń. Filtry z węglem aktywnym, które zostały pokryte trisem (trishydroksymetylaminometanem), aby zwiększyć ich wydajność w zakresie pochłaniania, usuwają gazy, w tym NO2, formaldehyd i benzen.

Filtry Dyson spełniają normy przemysłowe EN1822 oraz H13.

Rozprowadzanie powietrza: Oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool™ jest jedynym oczyszczaczem, który korzysta z technologii Air Multiplier™ oraz 350-sopniowej oscylacji, co pozwala na rozprowadzanie czystego powietrza po całym pomieszczeniu. Dzięki rozszerzeniu zakresu oscylacji do 350 stopni i wykorzystaniu technologii Air Multiplier™, urządzenie może rozprowadzać 361 litrów oczyszczonego powietrza na sekundę po całym pomieszczeniu.

Aby uniknąć efektu chłodzenia w zimie, oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool™ posiada nowy wyjątkowy tryb rozproszonego strumienia powietrza. Poza trybem przedniego strumienia powietrza, który chłodzi oczyszczonym powietrzem zupełnie tak, jak wentylator, urządzenie posiada teraz również tryb rozproszonego strumienia powietrza lub tryb samego oczyszczania, z którego można korzystać, jeżeli chce się oczyścić powietrze, ale bez efektu chłodzenia.

Wewnątrz pętli pierścieniowej znajduje się mechanizm zaworów sterowany bezszczotkowym silnikiem skokowym, który pozwala na zmianę pomiędzy trybem rozproszonym oraz trybem oczyszczania z wentylacją.

Tryb oczyszczania z wentylacją
W trybie oczyszczania z wentylacją deflektor jest nieruchomy, aby zapewnić silny
przedni strumień oczyszczonego powietrza. Dzięki tej funkcji urządzenie może chłodzić, jednocześnie oczyszczając powietrze w pomieszczeniu.

Tryb rozproszony
Deflektor przesuwa się w taki sposób, aby zablokować przedni otwór, kierując strumień powietrza przez tylny pierścień pod kątem 45⁰. Ponieważ tylny otwór jest szerszy, tworzy się strumień powietrza, który jest bardziej rozproszony, a urządzenie zużywa mniej energii
i pracuje ciszej. Utrzymana jest efektywność oczyszczania powietrza, jednak bez efektu chłodzenia.

Aplikacja Dyson Link: Aplikacja Dyson Link, która jest dostępna dla systemów iOS
i Android, umożliwia monitorowanie poziomu zanieczyszczeń, temperatury i wilgotności zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Z aplikacji można także korzystać, aby kontrolować pracę urządzenia i sprawdzać liczbę godzin pozostałych do wymiany filtra.

Nowe urządzenia mają opcję pełnej aktualizacji (Over the Air Update Capability (OTA)), co oznacza, że właściciele urządzeń Dyson mogą na bieżąco aktualizować zaawansowane oprogramowanie Dyson już po dokonaniu zakupu urządzenia.

Zaprojektowane z myślą o prawdziwych domach: Oczyszczacze powietrza Dyson
zostały zaprojektowane z myślą o pracy w prawdziwych domach. Niektórzy producenci konwencjonalnych oczyszczaczy powietrza określają ich wydajność korzystając z metody testów laboratoryjnych ustalającej wskaźnik czystości dostarczonego powietrza CADR (Clean Air Delivery Rate). Takie testy przeprowadza się w małej komorze o wymiarach tylko 12m2, w której zainstalowany jest dodatkowy wentylator w celu cyrkulacji powietrza i tylko jeden czujnik, który mierzy jakość powietrza. Takie warunki nie odzwierciedlają typowego środowiska w pomieszczeniu mieszkalnym.

Inżynierowie Dyson opracowali test laboratoryjny nazwany testem POLAR, który jest oparty na większych wymiarach pomieszczenia i nie uwzględnia dodatkowego wentylatora. Osiem czujników umieszczonych w rogach pomieszczenia oraz jeden czujnik umieszczony centralnie, co 5 sekund zbierają dane dotyczące jakości powietrza, wykrywając cząstki zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniu, które są 300 razy mniejsze niż ludzki włos. Dzięki analizie danych ze wszystkich dziewięciu czujników, inżynierowie Dyson mogą zapewnić, że oczyszczacze powietrza Dyson Pure Cool™ będą miały taką samą wydajność oczyszczania w całym pomieszczeniu.

Evan Stevens, Head of Engineering for Dyson Environmental Control, powiedział: „Musimy testować nasze urządzenia w środowisku, które odzwierciedla warunki
i pomieszczenia, w jakich właściciele naszych urządzeń zazwyczaj ich używają. Dlatego zbudowaliśmy komorę o wielkości 27m2 bez wentylatora sufitowego i dodaliśmy 9 czujników będących w stanie wykryć cząstki, które są 300 razy mniejsze od ludzkiego włosa. Dzięki mapowaniu wydajności naszych urządzeń w technologii 3D w tej komorze wiemy, że kiedy urządzenie mówi nam, że powietrze w pomieszczeniu jest czyste, to jest ono naprawdę czyste”.

Elżbieta Mindak
Account Executive


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ W związku z wprowadzeniem czerwonej strefy turniej VIII Mistrzostwa Świnoujścia w Scrabble zostaje odroczony ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na 23.10.20 znowu 17 osób (7 kobiet w średnim wieku, 4 starsze kobiety, 4 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn) ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na 22.10.20 m. Świnoujście – 17 osób (9 kobiet w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 4 mężczyzn w średnim wieku, 3 starszych mężczyzn) ■ Urząd Miasta Świnoujście: Sześć osób aktualnie przebywa na zwolnieniu lekarskim w związku ze stwierdzeniem u nich wirusa SARS-CoV-2. Większość pracowników, którzy w ostatnich dniach przebywali na kwarantannie, po jej zakończeniu i negatywnym wyniku w kierunku obecności wirusa, wróciło już do pracy. Na kwarantannie pozostają trzy osoby - informuje Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych ■ Promenada zmienia kolor? Po ostatnich wichurach i sztormie, promenada zmieniła wygląd. Przybrała typowo jesienne barwy. Wiatr, który łamał i wyrywał drzewa z korzeniami, znacznie przerzedził ich korony. Spadło mnóstwo liści i igieł, to normalne przy jesiennych porywach wiatru. Jednak wietrzna pogoda skończyła się w czwartek, a skutki widać do tej pory ■