POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [07.08.2019, 14:37:42] • Polska

Świnoujścianie na zlocie ZHR

Świnoujścianie na zlocie ZHR

fot. Organizator

Zlot Trzydziestolecia ZHR w Rybakach potrwa do niedzieli 11 sierpnia. Dla uczestników przygotowany został ciekawy program. Zlot to wspaniała okazja do spotkania w gronie przyjaciół, ale także szansa na zdobycie nowych umiejętności.

Uroczysty apel rozpoczął jubileuszowy Zlot Trzydziestolecia ZHR. Druhna komendantka hm. Małgorzata Siergiej złożyła meldunek premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. W apelu wzięło udział ponad 6000 osób, w tym zaproszeni goście – przedstawiciele władz lokalnych i państwowych, przyjaciele i sympatycy harcerstwa, delegacje zagraniczne oraz ponad 20 osoba reprezentacja ze Świnoujścia (V ŚDH Patria oraz 13 ŚDW Ptaki).

Po zakończonym apelu goście wyruszyli na zwiedzanie obozów. Uczestnicy z entuzjazmem pokazywali własnoręcznie przygotowane elementy obozowisk. Wystrój gniazd podkreśla regionalny charakter miejsc pochodzenia harcerek i harcerzy. W obozach można podziwiać ciekawe elementy zdobnictwa obozowego i pionierki – Świnoujscy harcerze zbudowali budowle przypominającą kształtem okręt jako symbol Pomorza Zachodniego.

Świnoujścianie na zlocie ZHR

fot. Organizator

Premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że „Przyszłość zależy od nas. Przyszłość jest w naszych rękach”. Kolejnym punktem programu było ognisko, które zostało rozpalone przez młode pokolenie drużyn, należących do Unii Najstarszych Drużyn Harcerskich Rzeczypospolitej do których III Szczep Harcerski "Słowianie" jest kandydatem z racji 70-lecia istnienia jako środowisko harcerskie.

Dzięki synergii tradycyjnej konwencji z nietypowymi akcentami takim jak: inscenizacja bitew oraz zlotowa iluminacja wodna ognisko było wyjątkowym połączeniem tradycji z nowoczesnością. Świętując trzydziestolecie organizacji w stuletniej historii harcerstwa, budując na tradycyjnych wartościach jesteśmy gotowi podejmować wyzwania współczesności.

Jubileuszowy Zlot Trzydziestolecia ZHR w Rybakach (Mazury) potrwa do niedzieli 11 sierpnia. To wspaniała okazja do spotkania w gronie przyjaciół, ale także szansa na zdobycie nowych umiejętności.

Urokliwy leśny teren nad samym jeziorem Łańskim, niewielkie odległości do Olsztyna i Gietrzwałdu, to wspaniałe warunki do harcerskiego spotkania.

Na uczestników i gości czeka ciekawy program.

Spotkania z gośćmi m.in. z Julie Seton – najmłodszą wnuczką Ernesta Thompsona Setona (Czarnego Wilka), założyciela ruchu Woodcraftu i współtwórcy skautingu, Druhną Krystyną Małkowską wnuczką Założycieli Harcerstwa Olgi i Andrzeja Małkowskich. Pielgrzymka do Gietrzwałdu, ogniska zlotowe, spotkania w strefie instruktorskiej, gra miejska w Olsztynie, Jubileuszowe Igrzyska Sportowe ZHR. Działania wspólnej opisane są programie na naszej stronie internetowej http://www.zhr.pl/zhr30/.

Uroczysty apel rozpoczynający Zlot obył się 3.08.2019.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć Zlot Trzydziestolecia ZHR

III Szczep Harcerski "Słowianie" ZHR im. Zawiszy Czarnego
przy SP 1 w Świnoujściu


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

MaRiO • Piątek [16.08.2019, 09:14:09] • [IP: 178.238.247.**]

Gość • Poniedziałek [12.08.2019, 19:43:29] • [IP: 176.221.123.***] Idź Naprawdę do szkoły i oszczędź wstydu pokoleniom tym co tutaj piszesz człowieku. Domyślam się że nie jest twoją mocną stroną myślenie. Wstań i powiedz dzieciom ze szkół które są w ZHP że są komunistami i wara im od kościoła i pochówku katolickiego. Naucz się człeku czytać ze zrozumieniem bo pisaniem głupot nic nie osiągniesz.

Gość • Poniedziałek [12.08.2019, 19:43:29] • [IP: 176.221.123.***]

W komunistycznej Polsce Komuniści Zabrali nazwę Katolicką ZHP i napisali że to Harcerstwo Komunistyczne dzisiaj w Katolickiej Polsce Katolicy aby już nie mieszac Powołali ZHR organizację Katolickąi mamy dwie organizacje harcerskie ZHP Komunistyczna i ZHR Katolicka

MaRiO • Sobota [10.08.2019, 11:02:34] • [IP: 178.238.247.**]

ZHR...? A co to takiego ? Czy nie przypadkiem młody narybek Ojca Rydzyka ? bo jak można to nazwać kiedy instruktorki i instruktorzy muszą być chrześcijanami. Chyba jedynym słusznym związkiem prze lata był i jest ZHP oni walczyli o demokrację i naszą wolność choćby Szare Szeregi, a w nich podległe kadywy wywodzące się ich szeregów jak Zośka czy Parasol, a teraz mamy ZHR i dzieci które tak naprawdę nie rozumieją co to znaczy Bóg Honor i Ojczyzna i jak wygląda prawdziwe chrześcijaństwo no chyba że chrześcijaństwo to FB czy instagram w ich mniemniu

Oglądasz 1-3 z 3
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w czwartek, 22 sierpnia b.r. o godz. 16:00, na spotkanie z Panią MARTĄ MATYSZCZAK, autorką komedii kryminalnej pt. „TRUP w SANATORIUM”. Akcja powieści osadzona jest w Świnoujściu, książka została niedawno wydana w popularnym autorskim cyklu: „Kryminał pod psem”. Spotkanie z aktualnie najlepszą w kraju autorką kryminałów „z przymrużeniem oka” poprowadzi Redaktor Naczelna TV „Słowianin” - Pani Mariola Żółtowska. Wszystkie osoby zainteresowane twórczością autorki „Trupa w Sanatorium” zapraszamy do Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tą o firmach, które prezydent Świnoujścia zwolnił z podatku od nieruchomości i nie tylko – zauważa jeden z naszych Czytelników. Inni mieszkańcy zwracają uwagę na relacje prezydenta z właścicielami firm zwolnionych z podatku ■ Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym ■ Mężczyzna wpadł do kanału portowego. Wyszedł z niego o własnych siłach. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna zagapił się i wpadł do wody. Wyszedł z niej o własnych siłach. Na miejsce przyjechała policja. Około godziny 1.30 przy przeprawie promowej Bielik, po stronie Warszowa, do wody wpadł mężczyzna. Dopłynął on do drabinek i wyszedł z wody o własnych siłach. Po tym, jak wydostał się na powierzchnię, na miejsce dojechała policja ■ Z Terminala w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu ■ W ubiegłym roku z podatku od nieruchomości prezydent Janusz Żmurkiewicz zwolnił 7 firm. Bywały lata, kiedy przedsiębiorców, którzy skorzystali na takim zwolnieniu, było dwa razy tyle. W ciągu 10 lat z tego powodu do miejskiego budżetu nie wpłynęło ponad 7,5 mln złotych ■