POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [10.09.2019, 17:52:49] • 安inouj軼ie

Po瘸r w SP nr 1. Ewakuowano uczni闚 i pracownik闚!

Po瘸r w SP nr 1. Ewakuowano uczni闚 i pracownik闚!

fot. Czytelnik

Tym razem nie by造 to 獞iczenia ewakuacji przeciwpo瘸rowej. Na terenie Szko造 Podstawowej nr 1 pojawi這 si zadymienie. W plac闚ce przebywa造 dzieci oraz pracownicy. Na miejsce przyjecha造 trzy jednostki stra篡 po瘸rnej. Dosz這 do ewakuacji.

Bardzo gro幡e chwile prze篡li uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szko造 przy ulicy Narutowicza. Oko這 godziny 14.00 po budynku zacz掖 si rozchodzi zapach spalenizny. Dochodzi z sanitariat闚 znajduj帷ych si przy 鈍ietlicy. Wszystkich zelektryzowa豉 jedna my郵 - po瘸r!

Bardzo szybko przyjecha豉 stra po瘸rna. W tym czasie trzeba by這 przeprowadzi ewakuacj wszystkich os鏏 znajduj帷ych si na terenie szko造. Z uwagi na por, wi瘯szo嗆 dzieci z oddzia堯w nauczania pocz徠kowego przebywa豉 w 鈍ietlicy, inne mia造 zaj璚ia. Szkolne korytarze zasnuwa gryz帷y dym, by這 ciemno.

Ewakuowano ponad sto dzieci oraz kilkudziesi璚iu pracownik闚 szko造. Miejscem zbi鏎ki by wewn皻rzny dziedziniec, na kt鏎ym dzieci bez wzgl璠u na padaj帷y deszcz, niekt鏎e w kapciach, przeczeka造 pod opiek nauczycieli.

Przed szko喚 zajecha造 trzy jednostki stra篡 po瘸rnej. Ca造 budynek by pogr捫ony w ciemno軼iach, poniewa trzeba by這 odci望 zasilanie. Stra瘸cy zlokalizowali przyczyn zadymienia - pali豉 si oprawa o鈍ietleniowa przy sanitariatach po這穎nych w suterenie, gdzie mie軼i si 鈍ietlica. Stra瘸cy zlikwidowali 廝鏚這 ognia i oddymili teren.

Tymczasem stoj帷e na deszczu dzieci prze篡wa造 chwile strachu, by這 im zimno, niekt鏎e p豉ka造, nie wszystkie rozumia造 co si dzieje. Warto doda, 瞠 w przypadku zagro瞠nia ewakuowani nie mog si ubiera ani bra zmienia obuwia, st康 dzisiejsze ma這 komfortowe warunki.

Po opanowaniu sytuacji uczniowie i pracownicy mogli wr鏂i do budynku. Wszyscy uczniowie zostali skierowani do sali gimnastycznej, gdzie udali si pod opiek nauczycieli.

廝鏚這: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 41, skomentuj, drukuj, udost瘼nij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodaj帷 komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Polityk prywatno軼i.

Zauwa篡貫 b陰d lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Ogl康asz 1-25 z 41

Go嗆 • Czwartek [12.09.2019, 08:25:49] • [IP: 93.94.189.***]

Jak to, we wrze郾iu deszcz pada i dzieci mokn? Skandal! Przecie globalne ocieplenie jest! To wina PIS i PO, Donalda P i Jaros豉wa K, i jeszcze rowerzyst闚! I tej mamy co telefonu ze szko造 nie dosta豉 i dziecko w kapciach musia這 sta na dworze. Na dworze! Co tam alarm po瘸rowy w szkole i bezpiecze雟two innych. Na dworze stali! Co by by這 gdyby si dw鏎 zapali? Wtedy w kapciach musieli by do podziemi zej嗆. W kapciach! Skandal!

Go嗆 • 字oda [11.09.2019, 16:29:31] • [IP: 37.8.230.**]

Faktycznie powinny by ubrane w ciep貫 botki, wyposa穎ne w kanapki i termosy z herbat!! No mo瞠 jeszcze co do zabawy!! Was chyba pokr璚i這!! Jako dzieciom sprawnie idzie przeklinanie w miejscach publicznych, plucie i chamskie zachowanie a tu raptem krzywda, 瞠 posta這 troch na podw鏎ku we wrze郾iu !! Jeste軼ie 鄉ieszni !!

Go嗆 • 字oda [11.09.2019, 14:19:40] • [IP: 62.69.203.***]

Do Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 19:47:18] • [IP: 83.11.61.***] Przyk豉dem mo磧iwo軼i platformy jest awaria tunelu dla 軼iek闚 warszawskich.

Go嗆 • 字oda [11.09.2019, 13:07:33] • [IP: 62.69.241.*]

Wi瘯szo嗆 martwi si, 瞠 dziecko marz這 na dworze 🤔 dla mnie jako matki najwa積iejsze by這by, 瞠 nic mu si nie sta這 i 瞠 mia這 opiek nauczyciela. Sierpie 15stopni kr鏒ka koszulka, wrzesie 15 stopni kurtka 🙄 taka prawda.

Go嗆 • 字oda [11.09.2019, 12:09:31] • [IP: 185.210.39.**]

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 19:55:33] • [IP: 87.121.87.***] I ca豉 rodzina b璠zie wyplata torebki z pieni璠zy jak w Wenezueli i zajada si tynkiem ze 軼ian i co znajdzie :D Pis to upo郵edzona partia, ca趾owicie oderwana od rzeczywisto軼i do tego prowadzona przez starszej daty cz這wieka z widocznymi problemami i zanikami pami璚i. Czego wy chcecie ruiny? Co ludzie my郵 瞠 zwolnie nie b璠zie? W normalnym 安iecie b璠ziecie robi to samo na 0, 5 etatu co robili軼ie na 1. Tak b璠zie wygl康a這 rumakowanie Pisu w gospodarce.

Go嗆 • 字oda [11.09.2019, 11:40:49] • [IP: 77.115.221.***]

Pewno Edzia podpalila i zwalila wine na kogos xDDDD

Go嗆 • 字oda [11.09.2019, 10:22:53] • [IP: 176.221.122.***]

CZEMU NIKT NIE ZATRZYMAL DESZCZU I NIE PODWYZSZYL TEMPERATURY POWIETRZA NA BOISKU. NIE BYLO PIZZY I FANTY DLA DZIECI.

Go嗆 • 字oda [11.09.2019, 10:06:54] • [IP: 5.173.145.**]

Czujki nie zadzia豉造 ?? Drzwi ew. Kolo swietlicy nie otwarto ??

Go嗆 • 字oda [11.09.2019, 07:59:41] • [IP: 176.221.122.***]

Ozi瑿貫 kobiety ze 鈍ietlicy niech troch og豉dy nabior bo ich zachowanie wo豉 o pomst do nieba!

Go嗆 • 字oda [11.09.2019, 06:05:43] • [IP: 178.238.252.**]

Zimno, deszcz a dzieci bez wierzchniego ubrania i w kapciach...kto nie pomy郵a...trzeba by這 autobus podstawi.

Go嗆 • 字oda [11.09.2019, 01:36:04] • [IP: 185.210.38.***]

Panie wychowawczynie jak i dzieciaczki z zer闚ki przedszkolnej poradzi造 sobie 鈍ietnie, dzi瘯ujemy!!

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 22:36:35] • [IP: 176.221.123.**]

Znaczy si 瞠 oprawa nie mia豉 atestu wzgl璠nie kto kto powinien wiedzie wkracil za du瘸 瘸r闚k lub te nowoczesne LED y swoje zrobi造 czyli dosta造 zwarcia ja to si cz瘰to im zdarza Czyli instalacja do szczeg馧owego przegl康u.

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 21:35:06] • [IP: 37.47.153.***]

Ale bez zgody dyrektora nic nie mo積a zrobi nawet telefonu wykona do rodzica, to co ma biedna nauczycielka zrobi!

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 21:20:49] • [IP: 176.221.123.***]

Moja Babcia dosta豉 Emerytur Matczyn a by豉 na utrzymaniu Dziadka idzie g這sowa na PIS

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 21:16:43] • [IP: 176.221.122.***]

Do Mama Dyrekcja informowa豉 rodzic闚, i prosi豉 o odebranie dzieci, dzieci bylo ponad sto wi璚 nie ma co si dziwi 瞠 dyrekcja nie zd捫y豉 zadzwoni do wszystkich w miar mo磧iwo軼i rodzice przekazywali sobie informacje, sytuacja zosta豉 opanowana przed godzin 15 dzieci wr鏂ily do sali ca貫 i zdrowe gdyby sytuacja trwala du瞠j na pewno wszyscy rodzice by si dowiedzieli, na szcz窷cie szybko si uda這. My郵 瞠 i tak Wszystkie Panie jak i dyrekcja poradzi豉 sobie w tej sytuacji

Mama • Wtorek [10.09.2019, 20:54:14] • [IP: 37.8.231.***]

Do goscia z 19:45:53! Jestem rodzicem i mieszkam niedaleko szkoly, rozumiem powage sytuacji i nikogo o nic nie oskarzam, nie otrzymalam tel od nikogo z placowki i chodzi mi tez o to, ze chyba latwiej bylo by pania ogarnac sytuacje, jesli poinformowani rodzice, ktorzy mieliby tak mozliwosc zabraliby swoje maluchy!!

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 20:13:13] • [IP: 80.245.189.***]

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 19:22:22] • [IP: 176.221.123.***]Jak twoje dzieci odziedzicza inteligencje po tobie to nawet prymitywnym plemieniem w Afryce nie beda potrafili rzadzic.

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 19:55:33] • [IP: 87.121.87.***]

W Polsce nie by這 lepszej partii rz康z帷ej od PIS-U. Z ca陰 rodzin b璠ziemy g這sowa na PIS ! Niech 篡je PIS !

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 19:55:12] • [IP: 176.221.123.***]

Prawicowa PO wybudowa豉 Tunel w Gda雟ku a Katolicka PIS wybuduje Tunel w Swinoujsciu Komunistyczna Lewica te kiedy pr鏏owa豉 co Wybudowac ale zawsze nie mieli zgody to od Niemiec to od Rosjan albo pieni璠zy nie by這 ale pr鏏owali

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 19:47:50] • [IP: 5.173.144.***]

O ju si zaczyna czepialstwo rodzic闚. Wszystko by這 dobrze to trzeba znale潭 pow鏚 do kt鏎ego si przyczepi. Mo瞠 o odszkodowanie jeszcze piszcie bo dziecko sta這 w kapciach 10 minut

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 19:47:18] • [IP: 83.11.61.***]

gdyby platforma rzadzila bylby juz tunel w t i nawet z powrotem

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 19:45:53] • [IP: 176.221.122.***]

I co z tego 瞠 byli w kapciach na dworzu!? Wa積e jest ze opu軼ili szybko budynek i nikomu nic si nie sta這 w takich sytuacjach liczy si szybka reakcja.. Rodzice byli informowani telefonicznie przez Pani dyrektor, wszystko by這 tak jak by powinno.

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 19:42:52] • [IP: 5.173.144.***]

Powiedzia豉, 瞠 獞iczenia 瞠by dzieci si nie ba造. My郵 kobieto. Dzieci i tak by造 ewakuowane a przynajmniej bez paniki i p豉czu. P豉ka dzieci ze szko造 a przedszkolaki sta造 spokojnie

Go嗆 • Wtorek [10.09.2019, 19:40:23] • [IP: 5.173.144.***]

Jak ja si b璠 鄉ia j a k przegra PiS a Wam zostanie 3-4 dzieci i trzeba b璠zie im kupi podr璚zniki i ca豉 wyprawk a nie b璠zie 500 i 300 plus

Mama • Wtorek [10.09.2019, 19:39:09] • [IP: 37.8.231.***]

Moje dziecko, jak wiele pozostalych marz這 w kapciach na dworze, nie powinno sie w takich sytuacjach informowac rodzicow??

Ogl康asz 1-25 z 41
■ W zwi您ku z kolejnym znalezieniem niewybuchu z okresu II Wojny 安iatowej i jego neutralizacj, odcinek akwenu Szczecin-安inouj軼ie zostanie zamkni皻y. Kapitanat Portu Szczecin przes豉 Komunikat Kapitana Portu dotycz帷y zamkni璚ia akwenu oraz wstrzymania ruchu statk闚 wchodz帷ych i wychodz帷ych do/z portu Szczecin w dniu 27 stycznia 2020 r. Kapitan Portu Szczecin informuje, 瞠 w dniu 27 stycznia 2020 r. (poniedzia貫k) w godzinach od 08.00 do 11.00 w Porcie Szczecin w rejonie Bazy Oznakowania Nawigacyjnego w Szczecinie na 60.89 km toru wodnego 安inouj軼ie — Szczecin, odleg這嗆 od osi toru 61,58 m na zach鏚 (pozycja geograficzna F53028 2.878 N X-014036 6.227 E) odb璠zie si neutralizacja przedmiotu niebezpiecznego z okresu II wojny 鈍iatowej przez 8 Flotyll Obrony Wybrze瘸 ■ Przedszkole na bombie! Kolejny niewypa znaleziony podczas prac budowlanych. Ziemia ujawnia kolejne niewybuchy odkrywane podczas prac budowlanych tym razem na terenie Zak豉du Opieki D逝goterminowej. Bomba kry豉 si oko這 80 metr闚 od Przedszkola Miejskiego Nr 11 z Oddzia豉mi Integracyjnymi "T璚za" przy ulicy Bydgoskiej 15. Nast瘼nego dnia (鈔od 22.01.2020) przedszkole funkcjonowa這 bez zak堯ce, rodzice przyprowadzili rano swoje dzieci. A przed godzin 10.00 saperzy z dziwnowskiego 8. Batalionu Saper闚 zabezpieczy i zabra 100-kilogramow bomb. Na szcz窷cie wszystko sko鎍zy這 si dobrze ■ Wbrew urz璠owej propagandzie w ci庵u trzech lat w 安inouj軼iu znikn窸o prawie 100 miejsc parkingowych! Strategia Rozwoju Miasta na lata 2014-2020 dowodzi, 瞠 prezydent Janusz 痂urkiewicz, jego zast瘼cy i naczelnicy powinni natychmiast odej嗆 ze swych stanowisk ■ Do niebezpiecznej sytuacji dosz這 w pi徠ek oko這 godziny 18.00 na ulicy Chrobrego w 安inouj軼iu. Ze zbiornika w aucie wycieka這 paliwo! Kierowca Skody zaparkowa swoje auto w zatoczce ■ Bardzo nietypowe zg這szenie dotycz帷e kradzie篡 mienia otrzymali we wtorkowy wiecz鏎 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w 安inouj軼iu. Jak ustalili funkcjonariusze b璠帷y na miejscu zdarzenia, 20-letni m篹czyzna oraz jego 22-letni kompan, najpierw wezwali Zesp馧 Ratownictwa Medycznego, a nast瘼nie w drodze do szpitala w 安inouj軼iu, okradli kartk z jej wyposa瞠nia. Ca造 proceder wyszed na jaw w szpitalu, gdy m篹czy幡i wyszli z karetki. Pod odzie膨 20-letniego m篹czyzny ratownicy medyczni dostrzegli farelk pochodz帷 z ich pojazdu s逝瘺owego, natomiast jego dwa lata starszy kompan pod kurtk posiada 20 banda篡 ■ Nieko鎍z帷y si problem z wod pitn w 安inouj軼iu. Zobacz fotogaleri! ■ PEC sprawdza szczelno嗆 rur. Zauwa篡貫 kolorow wod – zadzwo pod 993 ■ Co p這szy ryby. Okonie szalej. Wygl康a to niesamowicie. Jakby w wodzie powsta jaki wir. Na Basenie P馧nocnym, tu przy budynku obs逝gi mariny rybacy zaobserwowali co na kszta速 gejzer闚… z ryb ■ W 安inouj軼iu notorycznie brakuje karetek. Bardzo cz瘰to rol ratownik闚 przejmuj stra瘸cy, kt鏎zy udzielaj pierwszej pomocy lub zabezpieczaj poszkodowanych do czasu przyjazdu ambulansu. W sobotni wiecz鏎 zn闚 zabrak這 karetki pogotowia. Tu po godzinie 22.00 na ulic Bohater闚 Wrze郾ia przy Placu Wolno軼i zajecha w霩 stra瘸cki. Poproszono stra瘸k闚, poniewa akurat nie by這 wolnej karetki, a osoba potrzebuj帷a pomocy nie mog豉 czeka. Z relacji 鈍iadka dowiadujemy si: - Na deptak znowu przyjechali stra瘸cy a nie pogotowie, w豉郾ie komu pomagaj. Na chodniku le瘸 poszkodowany, stra瘸cy na noszach wnie郵i go do 鈔odka i czekaj ■ Pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku w Polsce, przysz這 na 鈍iat w 安inouj軼iu!!! ■ Nowy, 2020 rok powitali鄉y przewa積ie w domach, na prywatnych imprezach i spotkaniach, w gronie rodziny lub znajomych. Byli jednak i tacy, kt鏎zy mimo braku przygotowanego, miejskiego Sylwestra, postanowili wyj嗆 naprzeciw nadchodz帷emu 2020. Spotka ich by這 mo積a na sylwestrowych spacerach, na ulicach miasta oraz nad morzem. Zmierzaj帷 ku pla篡 cz窷 liczy豉 mimo wszystko na bogatsze ni w centrum fajerwerki. I cho pojedyncze wybuchy s造cha by這 do bia貫go rana, to by造 one efektem „prywatnej inicjatywy” mieszka鎍闚 ■ Dramatyczna sytuacja w szpitalu. Czy oddzia wewn皻rzny zostanie zamkni皻y? Trudno sobie wyobrazi szpital bez tego oddzia逝, a jednak to w豉郾ie on ma dzi najwi瘯sze problemy. Na oddziale wewn皻rznym szpitala miejskiego w 安inouj軼iu pracuje za ma這 lekarzy! Na oddziale chor鏏 wewn皻rznych na sta貫 pracuje trzech lekarzy (w tym jeden w niepe軟ym wymiarze). Dodatkowo oddzia wspiera czterech internist闚, kt鏎zy przyje盥瘸j tylko na dy簑ry ■ Policjanci pe軟i帷y s逝瘺 na terenie miasta 安inouj軼ie interweniowali w dniach od 24 grudnia do 27 grudnia, 73 razy, w tym zawartych jest 9 interwencji domowych. Interwencje policjant闚 dotyczy造 przede wszystkim zak堯cania spoczynku nocnego, kradzie篡, zdarze drogowych, os鏏 bezdomnych a tak瞠 nieporozumie pomi璠zy domownikami - informuje st. post. Kamil Zwierzchowski ■ Joanna Agatowska: 180 milion闚 d逝gu, kt鏎e pojawi si w bud瞠cie miasta nie mo瞠 zosta przez nas zbagatelizowanie. Kredyt zaufania jednak, kt鏎ym obdarzyli prezydenta mieszka鎍y w poprzednich wyborach nakazuje nam zaczeka na realizacj plan闚.Stabilno嗆 bud瞠tu jest niewielka, musimy wszyscy mocno postara si by go nie nadwyr篹y ■ Ryszard Teterycz: "Powinni鄉y wyst徙i do rz康u o zmniejszenie obci捫e miasta skal wk豉du w豉snego miasta w budow tunelu!" ■ G鏎eczny do prezydenta: "obiecywa pan prezydent bezp豉tne 興obki...". prezydent do G鏎ecznego: "je郵i chodzi o 鈔odki na realizacj pana pomys逝, czy si znajd(?)-odpowiadam: nie znajd si!" ■ Wies豉w G 鏎eczny: "zrzucanie odpowiedzialno軼i za utrzymanie sfery edukacji oraz ochrony zdrowia na samorz康 jest niekonstytucyjne!" ■ Wies豉w g鏎eczny: "kiedy miasto dotowa這 edukacj finansowan przez Pa雟two, obecnie Pa雟two dofinansowuje utrzymywane przez samorz康 szko造" ■ Najwa積iejszym projektem nad kt鏎ym obraduj radni jest propozycja bud瞠tu miasta na rok 2020 ■ Szczeg馧y ogranicze ruchu na ulicy Wojska Polskiego. We wtorek 17 grudnia 2019r. wprowadzone zostan tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Wojska Polskiego. Wy陰czona z ruchu zostanie po這wa ulicy Wojska Polskiego na odcinku od skrzy穎wania z ulic Siemiradzkiego do skrzy穎wania z ulic Le鄉iana ■ Na terenie ogr鏚k闚 dzia趾owych zmar m篹czyzna. 12 grudnia oko這 godziny 8.00 policja otrzyma豉 zg這szenie, 瞠 na dzia趾ach, z prawej strony (jad帷 w kierunku Gartz), znajduje si m篹czyzna. Nie dawa oznak 篡cia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zesp馧 ratownictwa nie podejmowa 瘸dnych czynno軼i reanimacyjnych. M篹czyzna ju nie 篡. By w wieku 60 lat – m闚i rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancj chemiczn wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - 安inouj軼ie opr鏂z obiekt闚 zawieraj帷ych w sobie materia造 wybuchowe znajdowane s r闚nie pojemniki ze 鈔odkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrze瘸 wydobyli pojemnik z nieznan zawarto軼i, kt鏎y zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdzia造 wojsk chemicznych. Operacja zosta豉 przeprowadzona w pi徠ek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorz康zie 陰czenie pracy radnego i 豉wnika s康u ■ Rz康 chce zabra miliony uzdrowiskom. Protest samorz康owc闚. Do tej pory 鈔odki z op豉ty uzdrowiskowej trafia造 do bud瞠t闚 gmin, kt鏎e maj status uzdrowiska. Dla Ko這brzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln z, w 安inouj軼iu to ok. 18 mln z. Brak konsultacji krytykowa r闚nie prezydent 安inouj軼ia Janusz 痂urkiewicz – Nie wyobra瘸m sobie, 瞠by 安inouj軼ie nie by這 uzdrowiskiem. Wola豚ym, 瞠by鄉y o tym dokumencie dyskutowali, kiedy by tworzony – m闚i prezydent ■ Z ka盥ym rokiem wzrasta liczba turyst闚, kt鏎zy chc zatrzyma si w 安inouj軼iu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach go軼innych ■ No穎wnik szala po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie grozi mieszka鎍om! ■ Mordor nadci庵a! Strefa p豉tnego parkowania wkroczy do centrum 安inouj軼ia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzyma si od g這su. Projekt obj璚ia centrum miasta stref p豉tnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na 鈍iecie 鈍inouj軼ian El瘺ieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani El瘺ieta nie 篡je, jej m捫 walczy o 篡cie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rz康 PiS zabierze pieni康ze uzdrowiskom” ■ Ca這roczna strefa p豉tnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 z這tych za pierwsz godzin postoju, za drug - 4,60 z, za trzeci - 5,50 z. Dzi radni ustal wielko嗆 strefy p豉tnego parkowania oraz stawki, kt鏎e maj w niej obowi您ywa ■ Spos鏏 „budowania po 鈍inoujsku” polega na budowaniu nowych obiekt闚 w bezpo鈔ednim s御iedztwie istniej帷ych dom闚, niezgodnie z zatwierdzon dokumentacj, w spos鏏 zak堯caj帷y spok鎩 mieszka鎍闚, wywo逝j帷ych ha豉s i zanieczyszczenie, uniemo磧iwiaj帷 korzystanie z istniej帷ych dom闚 zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■