POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [15.09.2019, 23:01:52] • Świnoujście

Popłynęli, czyli zabawa z dotacją celową

Popłynęli, czyli zabawa z dotacją celową

fot. Sławomir Ryfczyński

Ponad 73 tysiące złotych kosztował sierpniowy rejs promem Skania, zorganizowany w ramach Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak” i Sail Świnoujście. W wyprawie wzięło udział 238 osób. Media nie były zaproszone – informuje magistrat.

17 sierpnia o godzinie 23 ze Świnoujścia do Ystad wyruszył prom Skania. Na jego pokładzie było 238 osób, za których wyprawę w części zapłacili podatnicy. Powrót do Świnoujścia nastąpił 18 sierpnia o godzinie 20.

Rejs promem zorganizował Miejski Dom Kultury w Świnoujściu w ramach XXXV Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej WIATRAK i XI Sail Świnoujście. Według informacji przekazanych nam przez magistrat, opłata za rejs wyniosła 73 400 złotych. Wpływy z biletów: 47 600 złotych, pokryły koszt zakwaterowania i wyżywienia. Pozostała kwota tj. 25 800 zł została pokryta ze środków dotacji celowej. Pieniądze wydano między innymi na honoraria wykonawców, opłatę za rejs wykonawców i obsługi – czytamy w informacji z Urzędu Miasta.

Popłynęli, czyli zabawa z dotacją celową

fot. Sławomir Ryfczyński

Wychodzi więc na to, że każdy uczestnik tej rozrywki zapłacił za bilet 200 złotych. A podatnik dopłacił do niego po 108,40 zł.

- Media nie były zaproszone – twierdzi główny specjalista Hanna Lachowska z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych świnoujskiego Urzędu Miasta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 39, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 39

Gość • Sobota [21.09.2019, 20:45:57] • [IP: 178.238.249.***]

Po co tyle nienawisci LUDZIE ZMIENCIE SIE

Gość • Czwartek [19.09.2019, 09:48:08] • [IP: 31.0.65.***]

Komuchy wzięli przykład ze swojaka, starego i cwanego Owsiaka. Zmontowali swoją orkiestrę aby się bawić za cudze.

Gość • Wtorek [17.09.2019, 06:46:26] • [IP: 176.221.123.***]

Żeby było sprawiedliwie trzeba było głosować na PIS. Teraz Macie te same osoby jak zawsze, W tym mieście młodzi wolą szukać gdzie indziej swoją przyszłość bo tu wybieracie tych samych staruszków. Młodzi nie mają przebicia i co ważne pracy, mieszkania.W tym mieście podejście do mieszkań jest jak w drapieżnym kapitaliźmie-chcesz mieszkanie to sobie kup młodzieńcze-. a teraz walicie się po czołach młodych mając za balast.Spytajcie swoich wybrańców, czyli rządzących, ile przez te kilkanaście lat zbudowali mieszkań dla Świnoujścian ??.

Gość • Wtorek [17.09.2019, 00:30:45] • [IP: 37.8.231.***]

do DUPY z tym wiatrakiem!!

Gość • Poniedziałek [16.09.2019, 19:02:01] • [IP: 95.129.225.**]

Te informacje że o imprezie dowiedzieli się i kupili sobie bilety w kasie MDK to piszą chyba same te znajomki królika, którzy popłynęli sobie na ten rejsik z dofinansowaniem od nas wszystkich mieszkańców?

Gość • Poniedziałek [16.09.2019, 17:22:28] • [IP: 178.238.249.**]

187 bilet w dwie strony kosztuje dużo więcej bez konsumpcji i trunków ta różnice zaplamili biedniejsi mieszkańcy naszego miasta.

Gość • Poniedziałek [16.09.2019, 15:01:31] • [IP: 93.94.187.***]

Też byłyśmy w tym rejsie. Dowiedziałyśmy się z mediów a bilety były dostępne w kasie MDK w cenie 250 zł od osoby. Ja również nie mam nikogo znajomego w Urzędzie Miasta. Impreza była dostępna dla każdego. Jedynym warunkiem było zgłoszenie swojego uczestnictwa w konkretnym terminie i przedpłata za bilet. No ale jak się czegoś nie dosłyszy, to się dopowie i jest temat na bicie piany...

Gość • Poniedziałek [16.09.2019, 13:47:39] • [IP: 5.173.136.***]

ALE WY JESTEŚCIE W WIĘKSZOŚCI TRZODA . CIĄGLE NIE CO BYŁO ZA WASZYCH CZASÓW KOMUCHY

Gość • Poniedziałek [16.09.2019, 11:53:22] • [IP: 176.221.122.***]

To są chyba jakieś żarty ?? z naszych pieniędzy podatników??

Gość • Poniedziałek [16.09.2019, 10:42:34] • [IP: 37.47.131.***]

Tak się bawi, tak się bawi . ... Elita, a Tobie podatniku co do tego ?

Gość • Poniedziałek [16.09.2019, 10:37:56] • [IP: 185.210.39.***]

A gdzie była informacja że można kupić bilet na ten rejs? znowu tylko znajomi królika się dowiadywali??

Gość • Poniedziałek [16.09.2019, 10:35:59] • [IP: 83.11.73.**]

CAŁA NA PRZÓD ZAWSZE OBECNA, ZA FRIKO BAWIC, PIC MOŻNA A WY BARANKI GŁOSUJCIE, NIE ZAPOMNIJCIE.

Gość • Poniedziałek [16.09.2019, 10:24:00] • [IP: 178.238.249.**]

Ip223to ja dopłaciłem do twojego biletu z moich podatkòw momo ze mnie noe staç na zakup tego właśnie biletu

Gość • Poniedziałek [16.09.2019, 09:56:57] • [IP: 176.221.122.***]

Ciekawe czy używali zabezpieczeń, bo jeszcze będziemy musieli dopłacać do ich leczenia.

Gość • Poniedziałek [16.09.2019, 09:48:12] • [IP: 89.64.48.***]

A ja nadal czekam na relacje ze spotkania z Tuleja.Czyzby media nie były zaproszone?

Gość • Poniedziałek [16.09.2019, 09:39:49] • [IP: 89.64.48.***]

Jeśli media nie były zaproszone, to po co o tym piszesz.

Gość • Poniedziałek [16.09.2019, 09:36:18] • [IP: 62.69.253.**]

Rejsy wiatrakowe organizowane są od kilku lat. Nie pracuję w urzędzie ani nikt z mojej rodziny, a byłam i się świetnie bawiłam. Po prostu kupiłam bilety, które można było kupić w kasie MDK. Informacja jak co roku na stronie internetowej. Drodzy zazdrośni Państwo, trzeba się interesować, czytać a nie jęczeć, że się nie wiedziało. Na promie spotkałam wielu znajomych, którzy na pewno nie należą do tzw" Elity". Oni nawet nie głosują na Żmura.

Gość • Poniedziałek [16.09.2019, 09:34:59] • [IP: 31.0.21.***]

A gdyby media byly zaproszone, to nie byloby artykulu??

Gość • Poniedziałek [16.09.2019, 09:30:51] • [IP: 37.30.28.**]

Nie zatonął prom? Tyle betonu na raz? Napisac kto był, moze ktoś farbe puści?

Gość • Poniedziałek [16.09.2019, 09:26:14] • [IP: 178.238.250.**]

Ochlaj i wyżera dla biurw z UM i ich rodzin. Janusz ma gest...

Gość • Poniedziałek [16.09.2019, 09:19:35] • [IP: 178.238.249.**]

No tak '' WIATRAK LUDZIE KOCHANE WIATRAK '' tak było :), a teraz ?

Gość • Poniedziałek [16.09.2019, 09:09:22] • [IP: 178.238.249.**]

a ja czekam kiedy Dyrektor MDK wywiążę się ze swoich obietnic i przywróci wiatrak w starej dobrej formie. Festiwal był dla wszystkich a nie dla elit za podatników pieniądze.

Kris • Poniedziałek [16.09.2019, 08:35:39] • [IP: 37.47.174.**]

Znowu jakiś przekręt za nasze pieniądze!! Wrrrrrr

Gość • Poniedziałek [16.09.2019, 08:20:18] • [IP: 37.47.182.***]

Żenada) )ci co poplyneli powinni oddać głos na władcę Haaaaaaa.przyjrzyjcie na oczy mieszkańcy swinoujscia

Gość • Poniedziałek [16.09.2019, 08:12:30] • [IP: 83.11.73.**]

TAK SIĘ BAWI SWITA A MY NA NICH ZAPIEPRZAMY I ICH DALEJ WYBIERAMY, POPIERAMY ICH PORĄBANE POMYSŁY Z CMENTARZAMI, WYBIEGAMI PIESKÓW I.T.D, A POKAZAC IM PRZY TYCH WYBORACH I ZAGŁOSOWAC INAACZEJ.

Oglądasz 1-25 z 39
■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■