POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [13.09.2019, 17:32:25] • Świnoujście

Świnoujski szpital przyjaznym Kangurom

Świnoujski szpital przyjaznym Kangurom

fot. Organizator

Kangurowanie (Kangaroo Mother Care) czyli kontakt „skóra do skóry” to oficjalna praktyka medyczna, której standardy Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opracowała w 2003 roku jako zalecenia wobec wcześniaków oraz dzieci urodzonych w terminie.

Miło nam poinformować, że dzięki wieloletnim wysiłkom pracowników oddziałów: położniczego i neonatologicznego, nasz szpital mógł przystąpić do akcji "SZPITAL PRZYJAZNY KANGUROM", którego celem jest szerzenie wśród społeczeństwa świadomości i znaczenia kangurowania oraz wzrost poziomu świadomości kontaktu „skóra do skóry”. 

Należy uwrażliwiać rodziców na znaczenie tego rodzaju kontaktu w rozwoju dziecka już od pierwszych chwil po narodzinach, uświadamiać rodziców o przysługujących im prawach, zachęcać do kontynuacji kangurowania w warunkach domowych, promować zalety płynące z „rodzicielstwa bliskości”.

Świnoujski szpital przyjaznym Kangurom

fot. Organizator

Więcej o kangurowaniu i samej akcji na:
szpital-swinoujscie.pl/aktualnosci/pokaz/371_jestesmy_szpitalem_przyjaznym_kangurom
rodzicekangury.pl/
rodzicekangury.pl/szpitale-przyjazne-kangurom/


Artykuł nadesłany przez Hannę Lachowską - z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych.


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Niedziela [15.09.2019, 13:21:34] • [IP: 176.221.123.***]

IP: 37.47.169.***, młody jesteś...

Gość • Niedziela [15.09.2019, 00:23:30] • [IP: 37.47.169.***]

Gość • Sobota [14.09.2019, 13:28:08] • [IP: 176.221.122.**] ciekawe w którym roku, od wielu lat dzieci po porodach są przy matkach, wręcz zdarzają się sytuacje odwrotne - kiedy matki życzą sobie zabrania dziecka po porodzie bo chcą odpocząć, niestety nie ma takiej możliwości

Gość • Sobota [14.09.2019, 22:08:03] • [IP: 178.238.247.**]

Daj Boze !! Zebym do tego szpitala nie musiala trafic!! Wchodzis na nogach a wychodzisz. ... az strach myslec ale trzeba o tym pamietac!!

Gość • Sobota [14.09.2019, 22:05:23] • [IP: 178.238.247.**]

Bla bla bla !! Wszyscy wiemy jak jest!! Wszyscy sie boja naszego szpitala!! A jak juz trafia to z przymusu !! Ja jestem bardzo negatywnie nastawiona z doswiadczenia i mam bardzo przykre wspomnienia!!

Gość • Sobota [14.09.2019, 18:24:00] • [IP: 176.221.123.***]

Na oddział położniczy złego słowa nie powiem, Panie położne są chwalone nie tylko u nas ale też w Szczecinie i Policach. Niestety poza tym oddziałem jest kiepsko, ale trzeba oddać szacunek lekarzom z pediatrii i z oddziału internistycznego bo tam naprawdę jest co robić a braki w kadrach są dramatyczne.

Gość • Sobota [14.09.2019, 18:10:21] • [IP: 87.78.246.***]

Do 207,. ...czytaj dokladnie bo przekrecasz slowa, buraku.

Gość • Sobota [14.09.2019, 14:09:45] • [IP: 73.123.207.**]

Świnoujski szpital przyjezdnym kangurom... więcej sensu ma początek tego zdania niż tytułowy tytuł:)

Gość • Sobota [14.09.2019, 13:28:08] • [IP: 176.221.122.**]

Przyjazny ha ha ha, to chyba zapomnieli personel przeszkolic w tej sprawie. Jak poprosiłam żeby mi położna dziecko dała, to powiedziała, że myślę tylko o sobie, że dziecko musi odpocząć po porodzie.

Gość • Sobota [14.09.2019, 10:10:04] • [IP: 176.221.123.***]

Gdzie te czasy, gdy szpital groził sprawą sądową matce, która odważyła się rozwinąc ze szpitalnych kocyków własne dziecko przyniesione do karmienia, bo chciała je troche sobie pokangurować.

Gość • Sobota [14.09.2019, 09:54:29] • [IP: 178.238.249.**]

Pytajcie pisowców dlaczego służba zdrowia leży. To oni rządzą i przed wyborami rozdają naszą kasę nawet na krowy i świnie a na leczenie i służbę zdrowia nie ma. Napadanie na zarząd szpitala jest odwracaniem uwagi od faktycznych winnych.

Gość • Sobota [14.09.2019, 09:27:30] • [IP: 176.221.123.***]

DLACZEGO REJESTRACJA W SZPITALU JEST W ZAKAMARKU.SZPITALE STARAJĄ SIĘ ŻEBY PACJENT NIE BŁĄDZIŁ.W ŚWINOUJŚCIU JEST WSZYSTKO ODWROTNIE.BARDZO CZĘSTO PACJENCI BŁĄDZĄ, OZNACZENIA SĄ MAŁO WIDOCZNE I CZYTELNE! CZY TO MA BYĆ PRZYJAZNY SZPITAL??

Gość • Sobota [14.09.2019, 07:22:42] • [IP: 185.13.106.***]

Dobra zmiana niczym podatek od bachora.

Gość • Sobota [14.09.2019, 04:35:52] • [IP: 95.129.224.**]

szpital świnoujski nie ma dobrej opinii, dlatego dobrze by było aby wraz z, , kangurami " podnieść poziom leczenia, tylko w ten sposób odbuduje zaufanie mieszkańców. Jak widać po komentarzach nie nastąpi to szybko...

Gość • Sobota [14.09.2019, 00:08:04] • [IP: 37.47.159.***]

Gość • Piątek [13.09.2019, 22:08:14] • [IP: 78.10.206.**] ginekologia z kangurowaniem nie ma zbyt wiele wspólnego

Gość • Piątek [13.09.2019, 23:50:53] • [IP: 31.11.129.***]

Tak byłam ostatnio na ginekologii i stwierdzam, że cały personel jest super. Podziwiam ich kompetencje i oddanie pacjentom.Zawsze mili , uśmiechnięci i gotowi pomóc w każdej sytuacji. Jeszcze raz wielkie dzięki za opiekę dla całego personelu ginekologii. Pacjentka

Gość • Piątek [13.09.2019, 22:29:40] • [IP: 37.47.175.***]

Czytam: (...) Świnoujski szpital przyjaznym Kangurom (...) czy nie powinno być jednak: "Świnoujski szpital przyjazny Kangurom" ? :)

Gość • Piątek [13.09.2019, 22:08:14] • [IP: 78.10.206.**]

Przyjazny?? kon by sie usmial!! a byl ostatnio ktos na ginekologii??

Gość • Piątek [13.09.2019, 21:23:22] • [IP: 37.47.159.***]

Dlaczego w Szczecinie nie ma kolejek? Może dlatego, że w Szczecinie masz od za**bania poradni, a nie jak u nas 1 specjalistę na miasto i okolicę? Macie pomysł jak ściągnąć tu specjalistów? Dawajcie, może akurat się sprawdzi. A nie, przecież tylko narzekać potraficie, żaden z Was wieczni malkontenci pojęcia nie ma o tym, w jak kiepskiej kondycji jest ochrona zdrowia w Polsce, jaki problem jest z personelem medycznym nie tylko w tak małych miastach jak nasze, ale też w dużych wojewódzkich szpitalach.

Gość • Piątek [13.09.2019, 21:01:04] • [IP: 103.106.250.**]

Szpital na uwadze ma tylko dzidziusie i mamusie bo takimi sweet fotkami może sobie ocieplać wizerunek na facebooku. Wyraźnie widać, że taką politykę przyjęło" kierownictwo". Nie ważne, że szpital ledwo zipie i nie ma miejsc do specjalistów, ważne że bobaski lecą na główną na stronie szpitala, ważne że walczy się sądownie z ludźmi, którzy ośmielają się te praktyki wytykać. Z jakich pieniędzy są prowadzone postępowania przeciw krytycznym mieszkańcom miasta? bo jeśli z publicznych to w sensie dosłownym, mieszkańcy, finansują postępowanie przeciwko samym sobie i jest to skandal i perfidia, która powinna owocować natychmiastową wymianą personelu zarządzającego.

Gość • Piątek [13.09.2019, 19:34:05] • [IP: 5.173.137.**]

Dlaczego ten sławetny szpital nie zatrudnia więcej specjalistów w poradni przyszpitalnej?Do dermatologa brak miejsc do ortopedy brakak miejsc, terminy do 3 miesięcy, a w rezultaciee pusto pod drzwiami gabinetu!Dlaczego w Szczecinie nie ma tych problemów?Zakens j jesteśmy wiochą.

Oglądasz 1-20 z 20
■ Bardzo ważne spotkanie: Koncepcja zarządzania ruchem. W środę 13 listopada 2019 r. w sali teatralnej MDK przy ulicy Matejki zaprezentowana zostanie „Koncepcja systemu zarządzania ruchem w Świnoujściu. Wyzwania miasta Świnoujście w perspektywie uruchomienia tunelu pod Świną”. Początek o godzinie 16.00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■