POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [10.11.2019, 11:26:50] • zachodniopomorskie

Nadmorskie miejscowości z nowymi miejscami noclegowymi

Nadmorskie miejscowości z nowymi miejscami noclegowymi

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Piękne, szerokie piaszczyste plaże przez cały rok przyciągają na Pomorze Zachodnie turystów z polski i z zagranicy. Dzięki środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich nadmorska baza noclegowa powiększy się. Do dyspozycji wypoczywających oddane zostaną kolejne miejsca, tym razem w gminie Darłowo i Mielno. Umowy z beneficjentami podpisał w Szczecinie 8 listopada br. wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz.

Pomorze Zachodnie to jeden z najpopularniejszych turystycznie regionów w Polsce. W 2018 roku w województwie zachodniopomorskim udzielono ponad 15 mln noclegów.

- Wypoczynek nad morzem to jedna z najpopularniejszych form turystyki wypoczynkowo-rekreacyjnej w naszym regionie. Cieszę się, że unijne środki pomogą w powiększeniu bazy noclegowej w tej części województwa – mówił wicemarszałek Olgierd Kustosz.

W miejscowości Kopań (gm. Darłowo) oddanych do użytku zostanie kolejnych pięć jednokondygnacyjnych, całorocznych domków. Obiekty o powierzchni ok. 30 m2 składać się będą z salonu z aneksem kuchennym, łazienki oraz dwóch sypialni. Planowany termin zakończenia inwestycji to sierpień 2020 r.

- Ośrodek wypoczynkowy „La Kopano” położony jest jedynie ok. 80 metrów od szerokiej, piaszczystej, nadmorskiej plaży, jednocześnie blisko majestatycznego jeziora Kopań, będącego rajem dla wędkarzy - mówi właścicielka Władysława Królczyk.

Unijne środki pomogą również w wyposażeniu nowo powstałego hotelu w Gąskach (gm. Mielno), położonego 400 m od morza. Aby obiekt był proekologiczny właściciel wyposaży go w urządzenia zapewniające oszczędność energii elektrycznej takie jak: karty magnetyczne uruchamiające oświetlenie i urządzenia elektryczne, czujniki ruchu na korytarzach czy latarnie solarne do oświetlania terenu. Zakupione zostaną także materace wykonane z naturalnych składników oraz technorattanowe meble balkonowe.

Suma całkowitej wartości projektów to ok. 850 tys. zł. Dofinansowanie z PROW 2014-2020 wynosi ponad 400 tys. zł. Środki trafią do beneficjentów za pośrednictwem Stowarzyszenia Środkowopomorska Grupa Działania.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ 13.07.2020 - Świnoujście – 3 osoby (młoda kobieta, mężczyzna w średnim wieku, dziecko) ■ 13.07.2020 - Świnoujście – 3 osoby (młoda kobieta, mężczyzna w średnim wieku, dziecko) ■ 13.07.2020 - Świnoujście – 3 osoby (młoda kobieta, mężczyzna w średnim wieku, dziecko)
■ Świnoujście - TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 15 915 głosów - 65,92% DUDA Andrzej Sebastian 8 229 głosów - 34,08% ■ Kolejnych 5 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Świnoujściu ■ Stop prywatyzacji! Co ze stocznią w Świnoujściu? Dzisiaj 10 lipca 2020 godz. 16:00 Rondo w Łunowie, Świnoujście ■ Świnoujście – młoda kobieta zakażona wirusem SARS-CoV-2. Stan na godz: 10:00 ■ „Komunikacja Autobusowa” Sp. z o.o. w okresie od 01 lipca do 30 sierpnia zachęca mieszkańców oraz osoby odwiedzające Świnoujście do korzystania z wakacyjnej linii nr 1 do Latarni Morskiej i Fortu Gerharda ■ Lekarze, służby sanitarne, minister przypominają; w sklepach wciąż obowiązują maseczki !!! ■ Zalany serwer - w szpitalu miejskim. Serwer obsługujący komputery do badań w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły został zalany. Stanęła praca? Awaria wydarzyła się w środę: zalaniu uległ główny serwer odpowiedzialny za komunikację wydawania zleceń na badania, dostęp do bazy danych. Sytuacja jest patowa ■