POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [05.12.2019, 23:43:36] • Świnoujście

Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia

Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia

fot. Sławomir Ryfczyński

Niestety, pomimo próśb i obaw mieszkańców Świnoujścia. Na dzisiejszej sesji Rady Miasta 14 radnych poparło zaproponowane przez Prezydenta Miasta Janusza Zmurkiewicza propozycje wprowadzenia stref płatnego parkowania w dzielnicy nadmorskiej oraz centrum miasta w granicach wcześniej zaprezentowanych. Tylko 6 radnych było przeciw a 1 wstrzymał się od głosu. Brawa dla tych radnych a reszta rajców powinna chyba znaleźć dla siebie inne miasto, zabierając ze sobą prezydenta. Im szybciej, tym lepiej. Ponieważ konieczne jest przeprowadzenie przetargu na operatora SPP, obowiązywać one zaczną od maja 2020 r.

W wyniku dyskusji prezydent miasta dokonał zmiany stawki wysokości abonamentu do 15 zł miesięcznie dla mieszkańców strefy (czyli 150 zł rocznie).

Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia

fot. Sławomir Ryfczyński

Mimo różnych braków projektu uchwały na które zwracali uwagę przede wszystkim SLD-Lewica Razem, którzy nie poparli SPP, radni klubów PO, PiS, Grupy Morskiej oraz Wybieram Świnoujście poparli pomysł wprowadzenia SPP w Centrum.

Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia

fot. Sławomir Ryfczyński

Możemy już zacząć się bać jaki będzie następny rozkaz do wykonania. Kogo bawi ludzka bieda?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 733, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 733

GośćPiotr • Piątek [27.03.2020, 18:45:42] • [IP: 176.221.122.***]

Zapamiętamy was. Nie zdziwcie się, jak na was widok na ulicy będziemy wam spluwać pod nogi. precz z takimi radnymi. Miasto jest dla mieszkańców, a nie mieszkańcy dla miasta. PRECZ ZE ŚWINOUJŚCIA !!

Gość • Wtorek [17.12.2019, 15:53:08] • [IP: 176.221.123.***]

PAŃSTWO RADNI TROCHĘ PATRIOTYZMU LOKALNEGO. MIESZKAŃCÓW MIASTA STREFY PŁATNEGO PARKOWANIA NIE POWINNY DOTYCZYĆ...POWINNIŚMY POCZUĆ SIĘ U SIEBIE...OPRÓCZ KOSZTÓW NIECH SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA TEŻ POCZUJE KORZYŚCI. ..

Gość • Wtorek [17.12.2019, 15:24:49] • [IP: 31.11.129.***]

Jurkiewicz the best!

Gość • Czwartek [12.12.2019, 16:23:43] • [IP: 167.114.118.*]

14 (13) przekupek.

Gość • Wtorek [10.12.2019, 21:26:09] • [IP: 78.109.29.**]

Strefa parkowania pod szpitalem to już okrucieństwo wobec chorych przecież, albo pod przychodnią. Co za hańba. Co za okrutne rozwiązanie.

Gość • Wtorek [10.12.2019, 13:44:52] • [IP: 194.103.119.**]

728

Gość • Poniedziałek [09.12.2019, 21:46:03] • [IP: 31.11.130.***]

płacić barany se wybraliscie betoniarza to płaćta i dla rydzyka płacić bo łon czeka bidok ni ma co jesc hahaha

Gość • Niedziela [08.12.2019, 14:05:35] • [IP: 176.221.123.***]

Góreczny wiadomo

Gość • Niedziela [08.12.2019, 13:43:03] • [IP: 176.221.122.***]

BARDZO SŁUSZNIE ŻE BĘDĄ OPŁATY ZA DARMO TO BYŁO W INNEJ EPOCE

Gość • Niedziela [08.12.2019, 00:03:17] • [IP: 178.238.248.***]

do nowickiego radnego dzwonili przedsiębiorcy, którzy chcą spp w centrum-którzy to?

Gość • Niedziela [08.12.2019, 00:01:47] • [IP: 178.238.248.***]

radni sld byli przeciwni spp w centrum miasta, ale w dzielnicy nadmorskiej już za-to oni są za mieszkańcami na 100 procent czy tylko w połowie?Przecież dużo osób pracuje tam i co teraz mają jeździć taksówkami i im kasę nabijać?/teraz po sobie pokulili uszy i siedzą cicho-czekamy na spp, nic teraz nie mogą zrobić bo uchwała przeszła

Gość • Sobota [07.12.2019, 23:25:23] • [IP: 185.220.101.**]

Jak można głosować na żyᔪᢦwską przybłędę, która rozp⫻ミꕆ┉╗ala miasto dla własnej korzyści, dowartościowując się wśród cebulaków, które uratowało mu jego marne życie? -Czy, to nie jest podłe?! Głosują, albo dupoliżący naiwniacy-cebularze, którzy mają żmudną nadzieję, że im coś skapnie, albo gównojady. ±5500 dupolizów, to nie większość z 40000 obywateli.

Tradycja • Sobota [07.12.2019, 22:20:03] • [IP: 176.221.122.***]

Socjalistom kończą się nasze pieniądze więc muszą sięgnąć głębiej do kieszeni. Ale nie swoich.

Gość • Sobota [07.12.2019, 20:13:49] • [IP: 176.221.122.***]

Do Gość • Sobota [07.12.2019, 15:28:56] • [IP: 176.221.123.**]. ... jeśli już to pieprzysz a nie pieprzycie. Zaś gwoli informacji to J. Żmurkiewicz nie miał mojego głosu.

Gość • Sobota [07.12.2019, 19:28:45] • [IP: 176.221.122.***]

do Gość • Sobota [07.12.2019, 14:59:52] • [IP: 31.0.71.***] tak więc czekamy na twoją kandydaturę hahahahHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHA

Gość • Sobota [07.12.2019, 18:05:13] • [IP: 46.211.139.***]

I co? Wszyscy tylko mogą siedzieć na kanapie i pisać komentarze. A pod urząd miasta nie chcecie przyjść z protestem przeciw tego oszustwa ?

Gość • Sobota [07.12.2019, 16:01:05] • [IP: 188.146.184.***]

Zmurkiewicz, Michalska, Sujka, Nowicki, Marszałek, Jabłońska, Staszynski, Zdybel to największe nieszczęścia tego miasta.Ale niestety znalazło się kilku pożytecznych idiotów którzy na nich zagłosowali

Gość • Sobota [07.12.2019, 15:28:56] • [IP: 176.221.123.**]

Gość • Sobota [07.12.2019, 11:32:26] • [IP: 176.221.122.***] piepszycie o Żmurku, ale Go wybiera większość Świnoujścia więc jest prezydentem, żal wam dupę ściska Wiekszosc glosujacych 5.5 tys.a nie wiekszosc mieszkancow.

Gość • Sobota [07.12.2019, 14:59:52] • [IP: 31.0.71.***]

Tak jak ktoś juz napisał, Żmurkiewicz jest słabym prezydentem, bardziej efekciarzem, który wykorzystał czas gdy środki unijne płynęły do nas szerokim strumieniem.Niemal każdy by potrafił rządzić w takich warunkach a bardzo wielu potrafiłby to robić dużo lepiej

Gość • Sobota [07.12.2019, 14:08:50] • [IP: 37.47.167.**]

Tragedia dajcie mieszkańcom spokój

Gość • Sobota [07.12.2019, 13:46:56] • [IP: 176.221.122.***]

Do Gość • Sobota [07.12.2019, 08:35:34] • [IP: 37.8.231.***]. ... gdyby był podatek od braku sprawnych szarych komórek... w ogóle od braku szarych komórek to pewnie płacił by Pan/Pani jedne z większych.

Gość • Sobota [07.12.2019, 11:32:26] • [IP: 176.221.122.***]

piepszycie o Żmurku, ale Go wybiera większość Świnoujścia więc jest prezydentem, żal wam dupę ściska

Gość • Sobota [07.12.2019, 09:56:43] • [IP: 178.235.147.***]

Przyznajcie się ilu z was nabrał Żmurkiewicz na swoje obietnice wyborcze? ilu na niego zagłosowało ściągając nam na głowę obecne i przyszłe nieszczęścia w mieście? Każdy powtarzam każdy inny człowiek na tym stanowisku byłyby lepszy dla mieszkańców. Nawet niedoświadczony ale z energią i bez układów. Ja na zmurkiewicza nigdy nie głosowałem dlatego mam czyste sumienie. Mieszkańcy w przyszłosci po prostu trochę się interesujcie i myślcie na kogo głosujecie. Teraz to boję się tylko jednego że za 4 lata to miasto już będzie zaorane przez tą ekipę i nie będzie dało się tu żyć.

Gość • Sobota [07.12.2019, 08:35:34] • [IP: 37.8.231.***]

WOZISZ DUPINĘ, PŁACISZ DANINĘ. ULICA TO NIE GARAŻ. I WSZYSTKO W TYM TEMACIE

Gość • Sobota [07.12.2019, 08:35:13] • [IP: 185.13.106.***]

BĘDZIE 14-TKA !! MIASTO BOGATE JEST Z CZEGO BRAĆ - IM SIĘ PO PROSTU NALEŻY.

Oglądasz 1-25 z 733
■ Stowarzyszenie Forum Uznam Wolin zaprasza na koncert dla dzieci w ramach wakacyjnej akcji LANS - czyli letnia aktywność na scenie. Już w najbliższy piątek 7 sierpnia od godziny 17:00 na placu zabaw Platanowy Raj przy ulicy Malczewskiego rozpoczynamy nasze działania skierowane do najmłodszych użytkowników tego miejsca. Nie ma ograniczeń wiekowych, a biletem wstępu jest uśmiech i wesoły nastrój. W programie są przewidziane atrakcje i animacje dla dzieci oraz koncert muzyczny. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i do LANSU! :) ■
■ UPAŁY - Stopień zagrożenia 2: Prognozuje się upały, temperatury powietrza w ciągu dnia osiągać będą do 30°C/33°C, zaś w nocy 18°C/21°C ■ Minister Edukacji Narodowej zdecydował: rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie 1 września, a dzieci pójdą do szkoły! 1 września szkoły otworzą swoje podwoje dla uczniów, a ci spotkają się ze sobą, poznają plan lekcji. W kolejnych dniach nauka także odbywać się będzie w szkołach-poinformowało MEN ■ Nadal obowiązuje zakaz wjazdu turystów jednodniowych z innych niemieckich landów związkowych oraz z innych krajów w ogóle. Zakaz ten będzie obowiązywał na pewno do końca sierpnia ■ Bez dodatkowej dyskusji radni zaakceptowali plan ustalenia sieci projekty publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez miasto jak i sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych ■ ZGM po zmianach ma przejąć siedzibę Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Wyspiańskiego 35 c. Na zmiany związane z przekształceniem oraz ulokowaniem w nowej siedzibie władze miasta przewidują czas do końca września ■ Rada Miasta jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie rekompensaty dla spółki ZGM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z tytułu realizacji zadań własnych Gminy Miasto Świnoujście ■