POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [15.01.2020, 21:15:56] • Świnoujście

Zebra na jezdni. To jest przejście czy nie? Uwaga – tu może dojść do wypadku!

Zebra na jezdni. To jest przejście czy nie? Uwaga – tu może dojść do wypadku!

fot. Czytelnik

Widoczne na ulicy Piastowskiej przy ogrodzeniu strażackiej remizy pasy na jezdni zachęcają pieszych do bezpiecznego przejścia przez jezdnię. Ale uwaga! Kierowcy nie zwalniają w tym miejscu bo brakuje znaku drogowego oznaczającego przejście dla pieszych. Dla prowadzących auta to znak drogowy stanowi o tym czy przejście w tym miejscu jest. A znaku ani widu… Z sytuacją nie mogą sobie poradzić urzędnicy, bo co zamalują to po pewnym czasie pasy znów się ujawniają.

To miejsce, w którym przejście dla pieszych istniało ale zostało zlikwidowane. Dlatego drogowcy kilkakrotnie próbowali już zamalować.dezorientujące to użytkowników drogi oznakowanie poziome czyli popularną zebrę. Ta zebra jest jednak dziwna bo... uparta niczym jej czworonożny krewniak.

Mamy zatem jedyne w Świnoujściu wyjątkowe przejście z osłem zamiast zebry na nawierzchni. Śmiejemy się oczywiście, ale sytuacja nie jest tak naprawdę śmieszna tylko groźna. Dlatego apelujemy do urzędników o jak najszybsze odszukanie sposobu na zlikwidowanie pasów!
Prosimy zatem mieszkańców o pomysły jak poprawnie zlikwidować namalowane pasy na tym asfalcie.

Czytelnik się zastanawia czy samochód zaparkowany na chodniku stoi prawidłowo? Zapraszamy do dyskusji!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 34, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 34

HASSANO • Czwartek [16.01.2020, 23:02:01] • [IP: 86.44.100.**]

A Ci jak zaparkowali?

Gość • Czwartek [16.01.2020, 16:21:53] • [IP: 37.47.132.**]

no popatrz popatrz w calym miescie pasy znikają a tu cud jakiś sie pojawiaja na nowo dzwoncie po egzorcyste

Gość • Czwartek [16.01.2020, 16:19:53] • [IP: 216.130.39.**]

Moze i przejcia tam nie ma, ale jako kierowca jesli widze takie pasy i pieszego na nich to nie bede przeciez w niego jechal. A juz sa na nich dzieciaki to nie ma co nawet mowic - jest zebra to dla dzieciaka przejscie. .. proste. A niedaleko jest jeszcze szkola - jasne. .. ale w tych mlodych glowkach czesto brak kontaktu z baza. Jesli przejscia nie ma faktycznie to powiniem byc wniosek o ukaranie odpowiedzialnego za ten stan rzeczy urzedasa.

Sara • Czwartek [16.01.2020, 15:59:13] • [IP: 178.238.245.**]

IP.176.221.122 Zgadzam się w pełni, bo to przejście spełnia swoją rolę a tym wcześniejszym to bardzo mało kto przechodzi bo jego usytuowanie jest pozbawione jakiegokolwiek sensu, Ten, kto podjął taką decyzję może zada sobie to pytanie, dla kogo dokonał zmiany, bo nie wiem jakby się nie wysilał to nawet jeżeli uda się w końcu zamalować te uparte pasy, to i tak tędy większość pieszych będzie przechodziła w tym ja, bo w tym miejscu przechodzę już ponad 30 lat

Gość • Czwartek [16.01.2020, 15:43:43] • [IP: 185.210.38.***]

Dać jednego na godzinę ze szlifierką kątową i po problemie.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 15:09:47] • [IP: 31.0.84.**]

Co za brak wyobraźni dupa z ciebie a nie kierowca Słyszysz JESTEŚ IDIOTĄ

Gość • Czwartek [16.01.2020, 14:55:25] • [IP: 80.255.13.*]

a czy to nie jest samochód nauki jazdy ??

ROY • Czwartek [16.01.2020, 13:46:27] • [IP: 83.23.236.***]

Prowokacyjnie stawiam tam samochód aby wywołać dyskusję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Świnoujściu a jest to temat zaniedbany a zarazem ważny tak dla pieszych jak i kierowców

Gość • Czwartek [16.01.2020, 12:33:48] • [IP: 176.221.123.***]

Może i nie ma już pasów, ale nie jest to również miejsce wyznaczone do parkowania, takie miejsce jest zaraz obok :)

Gość • Czwartek [16.01.2020, 11:28:43] • [IP: 176.221.122.***]

To przejście nie powinno być nigdy zlikwidowane tylko przejście obok(wcześniejsze). Tym przejściem najwięcej przechodziło ludzi ponieważ jest ono przedłożeniem wyjścia z deptaku koło Ogólniaka.Kto tak głupio zdecydował?Proszę ponownie rozpatrzyć te decyzje, bo naprawdę zawsze tedy przechodzi dużo ludzi a nawet bym powiedziała wszyscy uczniowie z Mieszka.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 10:30:52] • [IP: 85.191.214.**]

No miasto nie ogarnia problemu. Zbyt trudny...? Wyspecjalizowali sie w betonie i wycince?

Gość • Czwartek [16.01.2020, 10:23:47] • [IP: 151.248.62.***]

Najgorzej jest z dziećmi które po tych pasach widmo przechodzą, bo one nie wiedzą że jakiś baran nie podejmuje decyzji o zdarciu tych niby pasów. Dojdzie do tragedii i będzie szukanie winnych i durne teksty typu, , Czy można było zapobiec tragedii, ,

Gość • Czwartek [16.01.2020, 09:45:59] • [IP: 185.210.39.**]

Dziwne, bo na skrzyżowaniu Szkolnej i 11 Listopada oznakowanie zostało skutecznie wypalone

Gość • Czwartek [16.01.2020, 09:42:22] • [IP: 5.173.153.**]

Dojdzie do tragedii będzie tyle mądrości plynelo a kierowca będzie bez winy

Gość • Czwartek [16.01.2020, 08:14:07] • [IP: 5.173.128.**]

Zalać betonem.tego w tym mieście nie brakuje.

Gość 500 + • Czwartek [16.01.2020, 08:13:05] • [IP: 5.174.206.***]

Polać benzyną ekstrakcyjną i podpalić w 5 minut pasy znikną, sposób drugi postawić krzyż drewniany to zaraz mohery się zlecą całym stadem i będzie kocioł niesamowity, kierowcy będą uważać co by nie doszło do żadnego wypadku w tym miejscu...

Anonymous • Czwartek [16.01.2020, 08:02:01] • [IP: 31.0.80.**]

Znowu wałkujecie ten temat. Ile można.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 07:58:00] • [IP: 37.47.156.***]

A po cholerę jest straż wiejska? Zlikwidować to to.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 07:50:48] • [IP: 77.252.46.***]

Problemy III-go świata.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 07:49:11] • [IP: 37.47.177.***]

Zfrezować i uzupełnić asfalt.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 07:14:04] • [IP: 178.238.252.***]

Nie jedyne. Przy szkole nr 1 tez jest. Niesmiertelne PRD nie ogarnia...

Gość • Czwartek [16.01.2020, 06:44:45] • [IP: 188.146.153.***]

To jest kpina. .co kilka miesięcy zamalowują czarną farbą... Którą szybko się ściera. Najlepsze jest to że w ciągu dnia przejeżdża tamtędy wiele razy straż miejska i policja i nie reagują !! Bo to zaniedbanie miasta, gdybym to było prywatne to mandaty sypały by się cały czas

Gość • Czwartek [16.01.2020, 06:14:46] • [IP: 94.254.233.*]

zeskrobac!! pomalowali pasy hahahaha przez normalne że się zetrze !!

Gość • Czwartek [16.01.2020, 04:08:57] • [IP: 77.88.191.**]

A na skrzyżowaniu Wojska polskiego z 11 listopada są przejścia dla pieszych czy nie ma? Kto o nich jest poinformowany? Pieszy czy kierujący pojazdem?

Gość • Środa [15.01.2020, 23:50:30] • [IP: 80.245.189.***]

To jest urzędnicze" MAM TO W. .. " tak działa magistrat :_))) a malować to się mogą. .. URZĘDNICZKI a takie coś usuwa się w inny TRWAŁY sposób - cóż, jak zwykle Magistrat pokazał wszystkim gdzie jest Ich miejsce (poza okresem wyborczym)

Oglądasz 1-25 z 34
■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ W związku z trwającą pandemią, obchody 81. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz Dnia Sybiraka zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez władze samorządowe, związki kombatanckie oraz delegacje szkół miejskich pod pomnikiem Zesłańców Sybiru – Skwer Zesłańców Sybiru (u zbiegu ulic Władysława Sikorskiego i Monte Cassino) w dniu 17 września 2020 r. o godz. 11.00. Osoby zainteresowane upamiętnieniem Święta, mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów i zapalać znicze. Powyższe rozwiązanie podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Koronawirus w internacie Zespołu Szkół Morskich! Uczniowie na kwarantannie. W związku z potwierdzonym zakażeniem u ucznia wprowadzono zdalne nauczanie dla klasy Technikum Logistycznego (27 uczniów) do 20.09.2020r. Uczniów wraz z rodzinami objęto 10 dniową kwarantanną. W internacie w wydzielonej części budynku 10 dniową kwarantannę odbywa 12 dzieci ■ W rejonie ulic Karsiborskiej i Portowej toczą się prace związane z doprowadzeniem dróg i mediów oraz rewitalizacją terenów powojskowych pod przyszłe Centrum Usług „Mulnik”, które będzie służyć lokalnym przedsiębiorcom. 5,5 hektara powierzchni terenu powojskowego zostało oczyszczone z przedmiotów niebezpiecznych, a zdegradowane budynki rozebrane ■ Joanna Agatowska – kiedy będziemy mogli cieszyć się obniżonymi kosztami ? Obawiam się, że nigdy! Wciąż dochodzić Wam będą nowe zadania, za które płacimy wszyscy! ■ Sylwia Marszałek: „dziwi mnie, że koszt przetworzenia odpadów segregowanych jest w zaproponowanym cenniku wyższy od odpadów zmieszanych” ■ S.Marszałek – część nowej kalkulacji jest dla mnie niejasna ; zadałam pytania zarządowi liczę dziś na odpowiedź! ■ Przewodniczący zarządu CZG RXXI: „Planujemy zbudowanie w Slajsinie instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 megawata. Zakład będzie wtedy niezależny energetycznie.” ■ Chrzanowski: „574 000 metrów sześciennych – o takiej pojemności kwaterę na odpady chcemy zbudować – powinna wystarczyć na ok. 14 lat ■ Zdaniem zarządu podwyżka cen za przyjęcie odpadów jest niezbędna! ■ Jarosław Jaz został nowym rzecznikiem prezydenta Świnoujścia - pracował w mediach Polska Press od 2013 roku. Prace rozpoczął w urzędzie miasta dzisiaj (1 września br.) ■