POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [16.01.2020, 18:32:20] • Świnoujście

Ulica Wojska Polskiego. Posadzą nowe drzewa

Ulica Wojska Polskiego. Posadzą nowe drzewa

fot. Sławomir Ryfczyński

13 nowych lip szerokolistnych zastąpi tyle samo drzew, które uschły. Nowe drzewa będą miały minimum 2 metry wysokości oraz 16-18 cm obwodu na wysokości jednego metra. Zostaną posadzone wiosną i jesienią tego roku.

Uschnięte drzewa rosły tuż przy jezdni i chodniku. Zagrażały bezpieczeństwu tak pieszych, jak i zmotoryzowanych.

- Sami mieszkańcy zgłaszali nam potrzebę ich usunięcia – mówi Wioletta Nawrocka, naczelnik Wydziału Infrastruktury i zieleni Miejskiej Urzędu Miasta Świnoujście.

Ulica Wojska Polskiego. Posadzą nowe drzewa

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Do czasu uzyskania decyzji marszałka na ich wycięcie, pnie tych drzew były zabezpieczone przed ewentualnymi uszkodzeniami w czasie przebudowy ulicy Wojska Polskiego.

- Za każdym razem przed wydaniem decyzji na usunięcie, służby marszałka sprawdzają stan drzew – wyjaśnia Wioletta Nawrocka. - Drzewa musiały być więc zabezpieczone, aby uniknąć zarzutu, że zostały uszkodzone w czasie prac przy przebudowie ulicy.

Tekst i zdjęcie
BIK Urząd Miasta Świnoujście


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Piątek [17.01.2020, 14:56:00] • [IP: 37.47.131.***]

od kogo miasto. kupuje drzewa? Moze zrozumiemy wtedy ich masowa wycinke i sadzenie nowych?

Gość • Piątek [17.01.2020, 08:12:23] • [IP: 178.238.252.**]

Oby jeszcze pionowo je wkopali...

Gość • Piątek [17.01.2020, 06:52:20] • [IP: 85.191.214.**]

I znowu uschna niepodlewane, jak wiele innych nowoposadzonych w tym miescie...

Gość • Piątek [17.01.2020, 06:00:35] • [IP: 178.235.146.**]

nowe drzewa ?? chyba młode drzewa !!

Gość • Piątek [17.01.2020, 02:13:18] • [IP: 188.147.36.***]

Ale narzekanie! Nie sadzą - jest źle, bo" tylko wycinają"; sadzą - też źle, a dlatego, że" sadzonki są za te wycięte drzewa". Zawsze znajdzie się okazja, by wyć żałośnie.

Gość • Piątek [17.01.2020, 00:26:44] • [IP: 176.221.122.***]

czekamy na 5 zobaczymy

Gość • Czwartek [16.01.2020, 23:30:48] • [IP: 188.146.188.*]

To jak jest ok to dlaczego na fb Janusza taki nerw?

Gość • Czwartek [16.01.2020, 23:03:02] • [IP: 37.47.135.***]

Brawo !!

Gość • Czwartek [16.01.2020, 22:59:21] • [IP: 46.68.9.***]

i GITARA A KRZYKU BYŁO CO NIEMIARA

Gość • Czwartek [16.01.2020, 22:25:48] • [IP: 5.173.137.**]

za 1 dorosle trzeba posadzic 172 sadzonki zeby uzyskac ta ilosc wchlonieca co2 i wyprodukowanie tlenu z 1 korony zmur i michalska znaja sie na tym tyle co na wodzie

Gość • Czwartek [16.01.2020, 21:31:52] • [IP: 83.137.6.***]

Pytanie kiedy przyp... w nie limuzyna rządowa?

Gość • Czwartek [16.01.2020, 21:17:59] • [IP: 37.248.161.***]

Drzewa to oręż w wojnie hybrydowej prowadzonej przez resztki komunistów.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 20:46:33] • [IP: 31.11.128.**]

Guzik mnie obchodzi czy posadzą nowe drzewa bo i tak nikt się później nimi nie zajmuje z UM. Weźcie w końcu zróbcie Wojska Polskiego do końca i oddajcie ludziom do użytku. I oznakujcie skrzyżowanie bo w końcu jakiś człowiek straci tam życie nieudacznicy!

Gość • Czwartek [16.01.2020, 20:36:00] • [IP: 31.0.80.**]

To sie chwali, jechałam dzis rowerem i naprawdę praca wre. Natomiast nasi sąsiedzi zza miedzy-co tez widzialam, wywalali puszki po" redbulach" na nowej ścieżce rowerowej...

Gość • Czwartek [16.01.2020, 20:28:20] • [IP: 185.210.39.**]

Zasadnicze pytanie brzmi: KTO DOPROWADZIŁ DO USCHNIĘCIA DRZEW? Bo same z siebie nie uschły. Jakoś przed budową wszystko było Ok a tu nagle przy pracach ziemnych uschły. PRZYPADEK?

Gość • Czwartek [16.01.2020, 20:22:01] • [IP: 178.235.147.***]

Jedna baba jak chciala wyciac drzewo to ciagle lala pod nie az uschlo.13 lip uschlo, niezle musieli lac,.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 20:02:55] • [IP: 176.221.123.***]

Gość • Czwartek [16.01.2020, 18:35:11] • [IP: 37.47.132.**] dogi gościu rosliny sa w trakcie wegetacji :)

Gość • Czwartek [16.01.2020, 19:53:07] • [IP: 31.11.129.***]

Jak długo potrwa zemsta zza grobu?

Gość niedzielny • Czwartek [16.01.2020, 19:47:39] • [IP: 37.30.20.**]

Oddajcie drogę do użytku a potem drzewa i inne pierdoły. Wiecznie wszystko na odwrót.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 19:37:22] • [IP: 83.137.6.***]

LAS KRZYŻY POLEGŁYCH PROJEKTÓW PRZY WYKONAWSTWIE WIECZNYCH REMONTÓW.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 19:13:40] • [IP: 31.0.45.***]

W zamian za wykarczowane lipy.Smutne to kto i jak decyduje o losie drzew

Gość • Czwartek [16.01.2020, 19:13:32] • [IP: 185.210.37.*]

I znów posadzą drapaki co popadają i będzie cacy bo się wytnie albo samo wyschnie. Tak się robi Januszowe biznesy :) Mam szczęście, że mnie już to miasto nie dotyczy ! a wy się męczcie i dajcie sobą poniewierać jeszcze lata.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 19:01:31] • [IP: 176.221.123.***]

Uzasadniają przedłużenie terminu zakończenia remontu i odbioru.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 18:39:16] • [IP: 178.238.247.**]

Pierdoly!!

Gość • Czwartek [16.01.2020, 18:35:11] • [IP: 37.47.132.**]

to dlaczego one tam leża jak maja byc na wiosne posadzone ??

Oglądasz 1-25 z 25
■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ W związku z trwającą pandemią, obchody 81. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz Dnia Sybiraka zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez władze samorządowe, związki kombatanckie oraz delegacje szkół miejskich pod pomnikiem Zesłańców Sybiru – Skwer Zesłańców Sybiru (u zbiegu ulic Władysława Sikorskiego i Monte Cassino) w dniu 17 września 2020 r. o godz. 11.00. Osoby zainteresowane upamiętnieniem Święta, mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów i zapalać znicze. Powyższe rozwiązanie podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Koronawirus w internacie Zespołu Szkół Morskich! Uczniowie na kwarantannie. W związku z potwierdzonym zakażeniem u ucznia wprowadzono zdalne nauczanie dla klasy Technikum Logistycznego (27 uczniów) do 20.09.2020r. Uczniów wraz z rodzinami objęto 10 dniową kwarantanną. W internacie w wydzielonej części budynku 10 dniową kwarantannę odbywa 12 dzieci ■ W rejonie ulic Karsiborskiej i Portowej toczą się prace związane z doprowadzeniem dróg i mediów oraz rewitalizacją terenów powojskowych pod przyszłe Centrum Usług „Mulnik”, które będzie służyć lokalnym przedsiębiorcom. 5,5 hektara powierzchni terenu powojskowego zostało oczyszczone z przedmiotów niebezpiecznych, a zdegradowane budynki rozebrane ■ Joanna Agatowska – kiedy będziemy mogli cieszyć się obniżonymi kosztami ? Obawiam się, że nigdy! Wciąż dochodzić Wam będą nowe zadania, za które płacimy wszyscy! ■ Sylwia Marszałek: „dziwi mnie, że koszt przetworzenia odpadów segregowanych jest w zaproponowanym cenniku wyższy od odpadów zmieszanych” ■ S.Marszałek – część nowej kalkulacji jest dla mnie niejasna ; zadałam pytania zarządowi liczę dziś na odpowiedź! ■ Przewodniczący zarządu CZG RXXI: „Planujemy zbudowanie w Slajsinie instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 megawata. Zakład będzie wtedy niezależny energetycznie.” ■ Chrzanowski: „574 000 metrów sześciennych – o takiej pojemności kwaterę na odpady chcemy zbudować – powinna wystarczyć na ok. 14 lat ■ Zdaniem zarządu podwyżka cen za przyjęcie odpadów jest niezbędna! ■ Jarosław Jaz został nowym rzecznikiem prezydenta Świnoujścia - pracował w mediach Polska Press od 2013 roku. Prace rozpoczął w urzędzie miasta dzisiaj (1 września br.) ■