POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [02.02.2020, 17:35:43] • Świnoujście

W sobotni poranek buty same niosą na parkrun

  W sobotni poranek buty same niosą na parkrun

fot. Piotr Zgraja

Pierwszy dzień lutego roku pańskiego 2020 ni mniej ni więcej przypadał w sobotę, a jak sobota to parkrun. I jak tradycja biegowa nakazuje w każdą sobotę buty już same niosą ich właścicieli do Parku Zdrojowego, aby wziąć po raz kolejny udział w pięciokilometrowym biegu w ramach parkrun. W sobotę (01.02.2020) odbyła się 188 odsłona parkrun Świnoujście, w której to przy ciepłej pogodzie w troszkę trudniejszych warunkach niż zwykle - z powodu rozmokłej części trasy –uczestnicy zmierzyli się z czasem, dystansem oraz swoimi małymi bądź większymi słabościami. Mimo panujących utrudnień żaden z uczestników nie doznał kontuzji i co więcej każdy z nich skończył bieg z uśmiechem na twarzy co ewidentnie wskazuje, że poranne bieganie dostarcza mnóstwa radości oraz niespożytych pokładów energii potrzebnej do wspaniałego funkcjonowania przez kolejne dni.

Przed samym startem mieliśmy powody do świętowania, ponieważ kolejnych dwóch parkrunerów dołączyło do elitarnego klubu biegaczy mających na koncie 100 parkrunów – Zofia DUDZIŃSKA i Janusz MICHALSKI, a nasz jeden z najbardziej wybieganych uczestników – Ryszard PILZ obchodził swoje jak zwykle osiemnaste urodziny. Zosi i Januszowi gratulujemy i życzymy kolejnych ukończonych parkrunów, a Ryszardowi życzymy wszystkiego co najlepsze. Po ceremonii wręczenia dyplomów oraz złożeniu życzeń, koordynator dzisiejszego biegu dał sygnał do startu i tym samym 188 parkrun Świnoujście stał się faktem.

  W sobotni poranek buty same niosą na parkrun

fot. Piotr Zgraja

Na mecie zameldowało się 62 uczestników z czego 22 to wybitne sportsmenki a 40 to utalentowani lekkoatleci. Największym hartem ducha i kondycją wykazali się dzisiaj – w kategorii kobiet: Caroline WAGSTAFF (24:14, debiut w naszej lokalizacji), Joanna RZEMIENIECKA-GRUDZIEŃ (25:01, rekord życiowy) i Klaudyna MAŁOCHA (25:42), a w kategorii mężczyzn: Robert DERDA (19:57), Robert RUMISTRZEWICZ (20:13) oraz Sławomir OSTROWSKI (21:06, debiut w naszej lokalizacji). Najlepszym jak zwykle gratulujemy wyników a pozostałym udziału.

  W sobotni poranek buty same niosą na parkrun

fot. Piotr Zgraja

Szczegółowych wyników można szukać pod adresem:

www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/ostatnierezultaty/

I na koniec tradycyjne podziękowania dla naszych jak zwykle niezawodnych siedemnastu wolontariuszy, którzy przy wsparciu parkrun Polska i Ziaja Ltd. Zakład Produkcji Leków sp. z o.o. oraz naszego lokalnego partnera – Hotelu „Trzy Wyspy" byli organizatorami dzisiejszego #188 parkrun Świnoujście i bacznie czuwali nad sprawnym i bezpiecznym jego przebiegiem.

  W sobotni poranek buty same niosą na parkrun

fot. Piotr Zgraja

A za tydzień, jak się pewnie domyślacie, ponownie wystartujemy do kolejnego #189 już parkrun Świnoujście i mimo rozpoczynających się ferii my nie zwalniamy tempa i zapraszamy na poranne bieganie w jakże pięknych jak na tę porę roku okolicznościach przyrody. Startujemy jak zwykle punktualnie o 9.00 z linii startu usytuowanej przy boisku w Parku Zdrojowym. Warto przyjść kwadrans wcześniej aby skorzystać z rozgrzewki. Zapraszamy. Widzimy się w sobotę w parku. No Run, No Fun.

Zespół parkrun


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Stowarzyszenie Forum Uznam Wolin zaprasza na koncert dla dzieci w ramach wakacyjnej akcji LANS - czyli letnia aktywność na scenie. Już w najbliższy piątek 7 sierpnia od godziny 17:00 na placu zabaw Platanowy Raj przy ulicy Malczewskiego rozpoczynamy nasze działania skierowane do najmłodszych użytkowników tego miejsca. Nie ma ograniczeń wiekowych, a biletem wstępu jest uśmiech i wesoły nastrój. W programie są przewidziane atrakcje i animacje dla dzieci oraz koncert muzyczny. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i do LANSU! :) ■
■ UPAŁY - Stopień zagrożenia 2: Prognozuje się upały, temperatury powietrza w ciągu dnia osiągać będą do 30°C/33°C, zaś w nocy 18°C/21°C ■ Minister Edukacji Narodowej zdecydował: rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie 1 września, a dzieci pójdą do szkoły! 1 września szkoły otworzą swoje podwoje dla uczniów, a ci spotkają się ze sobą, poznają plan lekcji. W kolejnych dniach nauka także odbywać się będzie w szkołach-poinformowało MEN ■ Nadal obowiązuje zakaz wjazdu turystów jednodniowych z innych niemieckich landów związkowych oraz z innych krajów w ogóle. Zakaz ten będzie obowiązywał na pewno do końca sierpnia ■ Bez dodatkowej dyskusji radni zaakceptowali plan ustalenia sieci projekty publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez miasto jak i sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych ■ ZGM po zmianach ma przejąć siedzibę Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Wyspiańskiego 35 c. Na zmiany związane z przekształceniem oraz ulokowaniem w nowej siedzibie władze miasta przewidują czas do końca września ■ Rada Miasta jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie rekompensaty dla spółki ZGM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z tytułu realizacji zadań własnych Gminy Miasto Świnoujście ■