POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [14.02.2020, 17:50:15] • Świnoujście

ZWiK: wyniki badań próbek wody

ZWiK: wyniki badań próbek wody

fot. ZWiK

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje o wynikach badań pobranych próbek wody.

Wyniki te nie wskazują przekroczeń liczby bakterii.

ZWiK: wyniki badań próbek wody

fot. ZWiK

www.swinoujscie.pl


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Wredny • Sobota [15.02.2020, 19:04:15] • [IP: 212.39.178.**]

Woda badana tylko w kierunku bakterii? A co ze skladem chemicznym?Zasolenie, pH, metale itd. (co w tak szybkim tempie, , zzera'' armature lazienkowa, kuchenna oraz wszystko poza plastikiem?) Co z badaniem wody na obecnosc grzybow I drozdzy?Badanie takie musi trwac 3 do 5 dni w temperaturze pow. 25*C. Czy probki byly pobierane u odbiorcow czy tak jak zwykle dostarczone do laboratorium z punktow uzdatniania? A tak wogole, czy pani prezes pije wode tzw. kranowke i to bez przegotowania? Jezeli nie, to proponuje zapoznac sie z systemem sieci wody, , pitnej'' a nastepnie udac sie do budynkow na koncach sieci i poczestwac sie, , smaczna i zdrowa''woda. Na zdrowie pani prezes

Anonymous • Sobota [15.02.2020, 16:08:13] • [IP: 31.0.64.**]

Propaganda. Dlaczego człowiek nie może sam dać wody analizy - ponieważ woda kranowa to. ..

Gość • Sobota [15.02.2020, 15:05:51] • [IP: 109.196.114.**]

Ludzie na poludniu i wschodzie są specyficzni i trzeba czasu zeby pojac ich mentalnosć.Tam jest swieta zasada Wolnoć Tomku w swoim domku...i nikt nie lubi jak się im cos narzuca z gory.Maja swoj swiat w ktorym jak pija to do upadlego jak im cos nie lasuje to wyjasniaja sobie szybko z mordobiciem wlacznie ale szanuja sie i potrafia przepraszac i przebaczać.Sa zawzieci ale swoje zale zostawiaja w domu.Inny swiat.Tam bardziej niz w nauke wierza w madrosci ludowe.Dobre to dla tych ktorzy maja dosc pogoni za kasą i karierą.

Gość • Sobota [15.02.2020, 13:57:31] • [IP: 31.0.47.***]

Ciekawe co wykazałyby badania przed płukaniem sieci. Strach pomyśleć.

Gość • Sobota [15.02.2020, 13:03:03] • [IP: 176.221.123.**]

Gość • Sobota [15.02.2020, 09:32:18] • [IP: 109.196.114.**]Bieszczady...ladne tereny ale ludzie?Dobrzy moze tak ale jesli sie z nimi zgadzasz jesli masz inne zdanie jestes juz wrogiem a to odbicie jest i tu na tym portaliku.Ludzie ze wschodnia mentalnoscia dobitnie potrafia ziac nienawiscia.

Gość • Sobota [15.02.2020, 11:03:17] • [IP: 176.221.123.**]

kurcze ale fuha nie dośc że prezes to jeszcze dyrektor naczelny

Gość • Sobota [15.02.2020, 09:48:06] • [IP: 77.88.191.**]

Dlaczego nie ma publikacji o jakości wody z różnych ujęć? W minerały metele twardość i inne? Sanepid robi badanie w stylu nie ma coli znaczy się że nikt nie narobił do próbki więc można pić... Gdzie można wystąpić o takie informacje?

Gość • Sobota [15.02.2020, 09:32:18] • [IP: 109.196.114.**]

A skad niby u nas (was) ma być dobra woda jak zero rzek a woda z gruntu to mieszanina sredniej wody z moczem turystów i tym co Bałtyk przyniesie.Ja luziska miedzy innymi przez wode i zdrowie wyprowadzilem sie z tego miasta na południe.Możecie pisać co chcecie ale czym dalej na południe tym więcej aspektów życia staje sie łatwiejszych i normalniejszych.Woda powietrze przyroda słuzba zdrowia i przede wsystkim ludzie.Może i są bardziej konserwatywni i staroświeccy ale za to uczciwsi i dobrzy dla drugiego.Polityka i kasa jakby na drugim mijscu co nie znaczy ze nie ma ludzi ktorzy tylko tym zyją.Polecam np wczasy w Pieninach Bieszczadach nie w hotelach ale u zwyklych gospodarzy to sie przekonacie.Zyczyl bym sobie wracajac czesto do Swinoujscia aby spoleczenstwo w tym miescie choc troche przypominało to z południa albo wschodu naszego kraju.Tam zycie plynie wolniej a co za tym idzie spokojniej.Zdrowia wszystkim i dobrej wody.

Gość • Sobota [15.02.2020, 09:12:26] • [IP: 37.47.131.**]

I kto to ma przeczytać, ktoś poszedł na łatwiznę publikując te wyniki !

Gość z • Sobota [15.02.2020, 06:46:32] • [IP: 185.125.6.***]

Wynik badań -mniej od 1 to co połowa coli ? Dlaczego nie jest napisane zero coli ?

Gość • Sobota [15.02.2020, 05:15:06] • [IP: 89.72.109.**]

czyli że gdyby w wodzie była ropa albo inne chemiczne związki, to też nadawałaby się do picia?

Gość • Sobota [15.02.2020, 04:07:21] • [IP: 188.146.228.**]

19:56. ..87.*** Rozumiem, że masz aż dwa filtry, ale co komu po tym drugim filtrze - tym w dupie?! Musztarda po obiedzie.

Gość • Sobota [15.02.2020, 02:44:06] • [IP: 37.7.54.**]

Lanie wody -i co matyasy mi zrobice woda to życie a jakie Wasze życie? jak ta woda która pijecie-czas na zmiany!!

Gość • Sobota [15.02.2020, 00:52:50] • [IP: 109.70.100.**]

Sobie wystawili ocenę bardzo dobrą, bo te badania i wyniki Świnoujskiego sanepidu są takie uczciwe, że klękajcie narody. Jeżeli ta woda taka dobre, to odeszły koszty na wodę butelkowaną dla radnych. Mogą pasożyty pić kranówę Z koryta. To jest jak iść na policję poskarżyć się na policjanta. Te wszystkie Świnoujskie instytucje, to są o kant dupy, razem z prokuraturą pod dyktando" Gumolepa". Jeden wielki skorumpowany burdel.

Gość • Sobota [15.02.2020, 00:49:39] • [IP: 23.129.64.***]

Sobie wystawili ocenę bardzo dobrą, bo te badania i wyniki Świnoujskiego sanepidu są takie uczciwe, że klękajcie narody. Jeżeli ta woda taka dobre, to odeszły koszty na wodę butelkowaną dla radnych. Mogą pasożyty pić kranówę Z koryta. To jest jak iść na policję poskarżyć się na policjanta. Te wszystkie Świnoujskie instytucje, to są o kant dupy, razem z prokuraturą pod dyktando" Gumolepa". Jeden wielki skorumpowany burdel.

Gość • Sobota [15.02.2020, 00:02:15] • [IP: 95.41.49.**]

A co z Grunwaldzką 97 D - bo od półtorej tygodnia cisza o żółtej wodzie !!

Gość • Piątek [14.02.2020, 22:32:55] • [IP: 37.47.160.**]

w warszawie nawet jakby komus nie smakowała woda to moze sobie pojsc po oligocenke do kraniku

Gość • Piątek [14.02.2020, 21:42:13] • [IP: 176.221.122.***]

Bardzo proszę zrobić badanie na twardość wody. Tak twardej wody jaka jest w Świnoujściu nigdzie nie spotkałem, a jeżdżę po całym świecie. Nadmienię, że w Warszawie pije się wodę z kranu, woda jest mięciutka i dodatkowo mineralizowana ! Wstyd i hańba dla naszego miasta.

Gość • Piątek [14.02.2020, 21:28:20] • [IP: 193.83.58.**]

To kto autoryzował to sprawozdanie? Czy wstydzi się przyznać?

Gość • Piątek [14.02.2020, 21:16:25] • [IP: 83.137.6.***]

TO TAK JAK GÓWNO BADAJĄ NA WARTOŚĆ ODŻYWCZĄ.

Gość • Piątek [14.02.2020, 20:41:27] • [IP: 62.69.251.***]

To badanie to jakaś kpina

Gość • Piątek [14.02.2020, 19:56:58] • [IP: 31.0.87.***]

Mam najlepszy filtr na świecie do wody i mam w dupie

Gość • Piątek [14.02.2020, 18:55:49] • [IP: 109.243.246.***]

A rzeczywistość skrzeczy. Co jakiś czas do kubka odlewam małą ilość wody z czajnika. Kubek tak stoi 2-3 dni. Regularnie na dnie zbiera się rdzawy osad - tego nie było jeszcze rok temu.

Gość • Piątek [14.02.2020, 18:31:14] • [IP: 188.146.185.***]

Co to za badanie w którym brak jest całej gany innych związków i minerałów szkodliwych w nadmiarze dla człowieka. Bakterie to tylko mały wycinek badań. Przy wodzie ze studni głębinowych bakterie prawie nie występują. Tylko współczuć.

Oglądasz 1-24 z 24
■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ W związku z trwającą pandemią, obchody 81. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz Dnia Sybiraka zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez władze samorządowe, związki kombatanckie oraz delegacje szkół miejskich pod pomnikiem Zesłańców Sybiru – Skwer Zesłańców Sybiru (u zbiegu ulic Władysława Sikorskiego i Monte Cassino) w dniu 17 września 2020 r. o godz. 11.00. Osoby zainteresowane upamiętnieniem Święta, mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów i zapalać znicze. Powyższe rozwiązanie podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Koronawirus w internacie Zespołu Szkół Morskich! Uczniowie na kwarantannie. W związku z potwierdzonym zakażeniem u ucznia wprowadzono zdalne nauczanie dla klasy Technikum Logistycznego (27 uczniów) do 20.09.2020r. Uczniów wraz z rodzinami objęto 10 dniową kwarantanną. W internacie w wydzielonej części budynku 10 dniową kwarantannę odbywa 12 dzieci ■ W rejonie ulic Karsiborskiej i Portowej toczą się prace związane z doprowadzeniem dróg i mediów oraz rewitalizacją terenów powojskowych pod przyszłe Centrum Usług „Mulnik”, które będzie służyć lokalnym przedsiębiorcom. 5,5 hektara powierzchni terenu powojskowego zostało oczyszczone z przedmiotów niebezpiecznych, a zdegradowane budynki rozebrane ■ Joanna Agatowska – kiedy będziemy mogli cieszyć się obniżonymi kosztami ? Obawiam się, że nigdy! Wciąż dochodzić Wam będą nowe zadania, za które płacimy wszyscy! ■ Sylwia Marszałek: „dziwi mnie, że koszt przetworzenia odpadów segregowanych jest w zaproponowanym cenniku wyższy od odpadów zmieszanych” ■ S.Marszałek – część nowej kalkulacji jest dla mnie niejasna ; zadałam pytania zarządowi liczę dziś na odpowiedź! ■ Przewodniczący zarządu CZG RXXI: „Planujemy zbudowanie w Slajsinie instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 megawata. Zakład będzie wtedy niezależny energetycznie.” ■ Chrzanowski: „574 000 metrów sześciennych – o takiej pojemności kwaterę na odpady chcemy zbudować – powinna wystarczyć na ok. 14 lat ■ Zdaniem zarządu podwyżka cen za przyjęcie odpadów jest niezbędna! ■ Jarosław Jaz został nowym rzecznikiem prezydenta Świnoujścia - pracował w mediach Polska Press od 2013 roku. Prace rozpoczął w urzędzie miasta dzisiaj (1 września br.) ■