POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [09.03.2020, 10:37:36] • Świnoujście

Młodzi Lekkoatleci z Sekcji LA „Wyspiarz” na Halowych Mistrzostwach Województwa w Szczecinie

Młodzi Lekkoatleci z Sekcji LA „Wyspiarz”   na Halowych Mistrzostwach Województwa w Szczecinie

fot. OSiR Wyspiarz

W sobotę 07 marca 2020 r. odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Lekkoatletyce. Zawody zorganizowane w ramach Ministerialnego Programu „Lekkoatletyka dla Każdego”.

W konkurencjach biegowych i technicznych wystartowała 13 osobowa grupa młodych lekkoatletów na co dzień uczęszczających za zajęcia lekkoatletyczne prowadzone przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz".

Najmłodsi adepci królowej sportu, czyli zawodnicy z kategorii U 12 i U14 wywalczyli pięć medali: dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje występ młodych, zdolnych lekkoatletów:

Leny Szepke, która w skoku wzwyż ustanowiła swój rekord życiowy 1.30 m i tym samym wywalczyła tytuł Mistrzyni Województwa.

Franciszka Gralaka, który obronił kolejny tytuł Mistrza Województwa w skoku wzwyż z wynikiem 1.35m. Franciszek jest aktualnym Wicemistrzem Polski i zwycięzcą Plebiscytu Głosu Szczecińskiego za 2019 r. w kategorii „Sportowiec Junior".

Emilii Stalka, która w skoku wzwyż z wynikiem 1.25 zapewniła sobie wicemistrzostwo.

Natalii Koszykowskiej, która w skoku wzwyż z wynikiem 1.15 m uplasowała się na trzecim stopniu podium.

Mai Major, która debiutowała w biegu sprinterskim i z wynikiem 9,51 zdobyła tytuł brązowej medalistki Mistrzostw Województwa.

Młodzi Lekkoatleci z Sekcji LA „Wyspiarz”   na Halowych Mistrzostwach Województwa w Szczecinie

fot. OSiR Wyspiarz

Tuż za podium uplasowali się na czwartym miejscu:

Maciej Ruciński w skoku wzwyż z wynikiem 1.15

Adam Grudzień w biegu na 60 m z wynikiem 9,23

Oprócz wspomnianych medalistów wystartowali: Justyna Guzenda w biegu na 60m, Agnieszka Demel w biegu na 60m, Gabriela Salamonik w biegu na 60 m, Bartosz Litra w biegu na 60m, Kazimierz Tomicki w biegu na 60 m, Kacper Hamera w biegu na 60m.

Warto wspomnieć, że wszyscy startujący ustanowili rekordy życiowe, na które ciężko pracowali w okresie przygotowawczym systematycznie uczęszczając na zajęcia lekkoatletyczne, a także podczas obozu szkoleniowego w Szklarskiej Porębie zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 6 podczas ferii zimowych. Dodać należy, że zawody halowe, jak zbliżające się biegi przełajowe są sprawdzianem poziomu wytrenowania zawodników przed letnim sezonem startowym.

Pozostaje życzyć młodym lekkoatletom z sekcji OSIR „Wyspiarz” przełożenia tej ciężkiej pracy na wyniki sportowe w kolejnych zawodach.

Anna Kryszan
Dyrektor OSIR „Wyspiarz”


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Poniedziałek [09.03.2020, 13:59:00] • [IP: 188.146.187.***]

Gratulacje dla zdolnych dzieciaków i dla trenera

Gość • Poniedziałek [09.03.2020, 13:01:19] • [IP: 176.221.122.***]

Gratulacje dla wszystkich!I dalszych sukcesów!

Oglądasz 1-2 z 2
■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■