POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [25.03.2020, 11:59:03] • Świnoujście

Jan Borowski - chcę uczestniczyć w czwartkowej sesji

Jan Borowski - chcę uczestniczyć w czwartkowej sesji

fot. Sławomir Ryfczyński

Sytuacja epidemiczna Polski, Europy i świata jest bardzo dynamiczna. Wiele samorządów ogranicza swoją pracę, przechodzi na tzw. "zdalne" załatwianie spraw, odwoływane są posiedzenia różnych gremiów, w tym sesje.

Zarządzenia kryzysowe polskiego Rządu RP zmieniają się z dnia na dzień. Wczoraj Rząd wprowadził zakaz przemieszczania się bez uzasadnienia oraz zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób. Za złamanie zakazów grozi grzywna do 5.000 zł. Opuszczania domów bez uzasadnienia, korzystania z publicznych przestrzeni, parków, placów zabaw itd. spotykanie się w większych grupach niż 2 osoby (oprócz najbliższej rodziny) jest zabronione.

Na czwartek przewodnicząca Rady Miasta Elżbieta Jabłońska zwołała sesję Rady Miasta Świnoujście. Mimo, że w informacji publicznej wskazano salę nr 1 Urzędu Miasta to ma się odbyć podobno w sali MDK, gdzie zbiorą się radni i urzędnicy. W porządku obrad zaplanowano 19 punktów z czego omówienie i głosowanie nad 13 tematami.

Dzisiaj otrzymaliśmy od radnego Jana Borowskiego stanowisko w sprawie uczestnictwa w sesji, z prośbą o zamieszczenie, które w związku z tym publikujemy w całości.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Wezmę udział w jutrzejszej sesji Rady Miasta Świnoujście. Wiem jaka jest trudna sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się wirusa, jestem nią zmęczony, czuję także lęk o moich bliskich, którzy pracują w szpitalu i narażają swoje życie i zdrowie aby ratować życie i zdrowie innych. Na czwartkowej sesji mamy podjąć decyzję o przekazaniu pieniędzy na świnoujski szpital oraz na zakład opiekuńczo – pielęgnacyjno, obecnie nie ma prawnych możliwości aby podjąć tak bardzo ważne uchwały w sposób zdalny. Codziennie pielęgniarki, lekarze, ratownicy, kierowcy, obsługa sklepów, konduktorzy muszą chodzić do pracy. Moim obowiązkiem jako radnego rady Miasta, jest obecność na posiedzeniach rady, szczególnie jeśli mam podejmować uchwałę, która zapewni możliwości funkcjonowania tak ważnym instytucjom jak miejski szpital czy zakład pielęgnacyjno- opiekuńczy. Praca radnego jest dla mnie służbą i odpowiedzialnością szczególnie w sytuacjach kryzysowych, szczególnie jeśli chodzi o życie i zdrowie mieszkańców Świnoujścia. Bez dodatkowych pieniędzy zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy zostanie zamknięty. Kto wtedy zaopiekuje się podopiecznymi tego ośrodka? Kto zapewni im opiekę, wyżywienie i wsparcie którego tak bardzo potrzebują?

Jednocześnie proszę o uszanowanie mojej decyzji, którą podejmuję zgodnie ze swoim sumieniem i nie ocenianie jej, proszę o powstrzymanie się od hejtu, proszę także o szacunek dla wyboru tych radnych, którzy zdecydują nie przychodzić się na czwartkową sesję rady, mają do tego prawo, w tej sytuacji nie ma jednoznacznie dobrego rozwiązania."


serdecznie dziękuję
Jan Borowski


----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zastanawiamy się po wczorajszych decyzjach polskiego Rządu, ale przede wszystkim stosowania do narzuconych zasad bezpieczeństwa, czy jutrzejsza sesja powinna się odbyć. Nie ma w naszej ocenie tam tematów, których nie może rozwiązać swoimi decyzjami sam prezydent, który dysponuje budżetem i swoją rezerwą. Pomoc Szpitalowi jest bardzo ważna i na pewno Prezydent szpitala nie zostawi. Radni nie są pracownikami urzędu, więc trudno ocenić uczestnictwo w sesji jako pracę konieczną do wykonania i uczestnictwa zgodną z zarządzeniem Rządu. Czy ich zgromadzenie nie naruszy zakazu Rządu o zgromadzeniach? Czy radni i urzędnicy powinni czuć się ponad prawem w tej sytuacji? My nie potrafimy udzielić odpowiedzi, ale uważamy, że przepisów należy przestrzegać, tym bardziej jeśli dotyczy do przedstawicieli samorządu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 65, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 65

Gość • Czwartek [26.03.2020, 18:38:57] • [IP: 176.221.123.***]

Bardziej osmieszyć się nie umiesz?

Gość • Czwartek [26.03.2020, 08:33:21] • [IP: 31.11.130.***]

Jak deweloper z żoliborza chce zapędzić miliony Polaków na wybory to jest ok. wtedy nie ma zagrożenia a jak radni mają obradować np. sali gimnastycznej to od razu larum. Radny ma pracować jak jest wojna i zaraza a jak który tchórz to niech oddaje mandat.

Gość • Czwartek [26.03.2020, 08:29:26] • [IP: 94.254.225.***]

Co ty wiesz w nogach śpisz, kołdrę ci ściągają z pleców. . ... Jaś... . ... Jaś. . . .

Gość • Czwartek [26.03.2020, 06:49:30] • [IP: 31.1.58.***]

Ale populizm

Gość • Czwartek [26.03.2020, 05:02:10] • [IP: 176.221.123.***]

to ten facio od robienia i wystawiania budek dla bezdomnych kotów w swinoujściu ?co jeszcze panie radny bezradny ?

Gość • Czwartek [26.03.2020, 03:34:05] • [IP: 176.221.123.***]

Wierze, że przekażecie jedną swoją dietę na walkę z wirusem? zacznijcie, pokażcie a wielu pójdzie za wami

Gość • Czwartek [26.03.2020, 01:04:35] • [IP: 89.151.35.***]

Do Gość • Środa [25.03.2020, 18:55:46] • [IP: 178.238.247.***] Jakby trafione, Jan posiada.

Gość • Środa [25.03.2020, 22:55:01] • [IP: 31.0.70.**]

Tak jest, głosował za SPP czyli za tym żeby mieszkańcy płacili za parkowanie w centrum.Nie ma to jak działać dla dobra swoich wyborów.

Gość • Środa [25.03.2020, 21:20:27] • [IP: 178.238.249.**]

IP 191 tak często twoja uwielbiana partia łamie prawo, że próbujesz nam wmówić że to normalka. Wstyd.Zacznij myśleć samodzielnie.

Gość • Środa [25.03.2020, 21:09:58] • [IP: 31.11.129.***]

Głosował za całoroczną SPP w centrum czyli dobicie kolanem mieszkańców którzy mają płacić za zostawienie auta pod domem a tu rżnie bohatera bo na sesję chce pójść? żenada chłopczyku. Ludzie widzą ten fałsz.

Gość • Środa [25.03.2020, 20:48:06] • [IP: 31.0.87.***]

Pan Radny prosił o brak hejtu i nie możecie obejść się, prawda? A ja popieram, panie w sklepikach też są i pracują i my też pracujemy, nie róbmy się głupi. 450 Polaków codziennie na raka umiera i do tej pory nie było pandemii 450x 365 dni no ile to jest? Smacznej chemi z Lidela i innych marketów.

Gość • Środa [25.03.2020, 20:25:21] • [IP: 176.221.123.***]

Jasio jak zwykle bredzi głupoty aby tylko w lokalnych mediach darmo zaistnieć. Chyba siebie nie słyszy. Po albertach widać jak brak uczciwej pracy na dekiel wali. Ten radny ma podobnie, ale jest coraz grubszy. Gdzie on był gdy rząd PO-PSL likwidował szpitale? Bo wtedy on i reszta radnych z PO nie martwiła się tak o losy szpitali. Brakowało też karetek bo Arłukowicz nowiutkie i wyposażone karetki przekazał darmo na ukraiński majdan. Czy Jasio nie chce być prezydentem? Bo zaparcie ma silne i do uczciwej pracy bo nie ciągnie.

Gość • Środa [25.03.2020, 20:24:50] • [IP: 31.0.44.***]

aż mi się płakać chce jak temu poniżej nad tymi biednymi posłami co mogą się w tym sejmie przepracować i zarazić

Gość • Środa [25.03.2020, 19:25:12] • [IP: 185.210.37.*]

Boi się o tatusia ale spokojnie jeden i drugi jest siebie wart..skąd on się nauczył jak być taką ***** społeczną ? Brakuje mu tylko korony i będzie Jasio król... Czuje lęk ale pcha się jak i gdzie tylko może.

Gość • Środa [25.03.2020, 19:18:41] • [IP: 77.88.191.**]

Bo pan Borowski jest z PO, a dla nich nigdy nie liczył się człowiek Politycy PO i Konfederacji są przeciwni ograniczeniu liczby obecnych w Sejmie posłów i wprowadzenia zdalnego udziału w posiedzeniu Sejmu. Borys Budka i Małgorzata Kidawa-Błońska (PO)uważają, że posiedzenia Sejmu muszą odbywać się zgodnie z regulaminem i to jest ważniejsze, niż życie ludzkie.Jaki jest cel narażania posłów i pracowników Sejmu na zakażenie koronawirusem?.Będziemy ryzykować zdrowie Polaków w całej Polsce, bo siłą rzeczy jutro, cokolwiek by się nie stało, Sejm stanie się potencjalnym ogniskiem zakaźnym koronawirusa.I każdy przypadek koronawirusa, który by z tego ogniska wyszedł będzie obciążał sumienia posłów Platformy i Konfederacji.jeżeli by doszło do tego, że znaczna część posłów i znaczna część rządu zostałaby zakażona koronawirusem, mogłoby to poważnie utrudnić funkcjonowanie państwa i przez to też przyczynić się do zwiększenia zagrożenia dla przeciętnego Polaka.Wyobraźmy sobie, jak by oni teraz rządzili, masakra!!

Gość • Środa [25.03.2020, 19:13:44] • [IP: 31.11.130.**]

radni się boją to niech zrezygnują , myślą że bycie radnym to tylko pieniądze ? co mają powiedzieć ludzie w sklepach, na poczcie, w bankach i innych usługach.

Gość • Środa [25.03.2020, 18:55:46] • [IP: 178.238.247.***]

a co z bezdomnymi ich dom to ulica może do sanatorium alkoholizm też choroba

Gość • Środa [25.03.2020, 18:38:28] • [IP: 89.151.38.**]

Proszę pana ludziom służą lekarze pielęgniarki, sprzedający w sklepach.Wy to raczej jak te pasożyty żerujecie na wszystkich.

Gość • Środa [25.03.2020, 17:36:41] • [IP: 31.0.81.***]

Żenujące takie publiczne wypowiedzi.

Gość • Środa [25.03.2020, 17:33:29] • [IP: 88.156.234.**]

Czy ten Pan zhanbil sie kiedykolwiek uczciwa praca?

Gość • Środa [25.03.2020, 17:21:27] • [IP: 31.0.71.***]

Skrajnie nieodpowiedzialna postawa radnego.W dobie szalejacego wirusa on chce narażać siebie i innych na możliwość zakażenia. Przeciż dcisiaj nosicielem i to bezobjawowym może być każdy. A co ze starszymi radnymi.Czy mozna ich też narażac na niebezpieczenstwo?Jak mozna byc tak lekkomyślnym?! SZOK

Gość • Środa [25.03.2020, 17:14:44] • [IP: 176.221.122.***]

Kce kce kce na pe emo. A no ładnie pozuje, ładnie, jak amerykańska gwiazda.

Gość • Środa [25.03.2020, 17:13:05] • [IP: 176.221.122.**]

Może Jasiowi brakuje tylko KORONY ? Reszta nie ważna...

Gość • Środa [25.03.2020, 16:40:11] • [IP: 193.45.39.**]

A może on" kce do Pałacu?"

Gość • Środa [25.03.2020, 16:23:45] • [IP: 89.151.35.***]

Janie, twoi bliscy faktycznie pracują w szpitalu ale co do ratowania życia innym, to przesadziłeś, zakład, no cóż temat rzeka niech się kierownictwo teraz zastanowi nad każdą złotówką, którą wydaje.

Oglądasz 1-25 z 65
■ Bez dodatkowej dyskusji radni zaakceptowali plan ustalenia sieci projekty publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez miasto jak i sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych ■ ZGM po zmianach ma przejąć siedzibę Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Wyspiańskiego 35 c. Na zmiany związane z przekształceniem oraz ulokowaniem w nowej siedzibie władze miasta przewidują czas do końca września ■ Rada Miasta jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie rekompensaty dla spółki ZGM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z tytułu realizacji zadań własnych Gminy Miasto Świnoujście ■ Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Świnoujście zwołana została na dzień 3 sierpnia 2020 roku (poniedziałek) o godz. 12.00 i odbędzie się w sali nr 1 Urzędu Miasta z zachowaniem nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa ■ Pracownicy Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły, którzy ostatnio nabyli uprawnienia emerytalne, postanowili kontynuować pracę w placówce. - To ludzie, którzy są niezastąpieni lub bardzo trudni do zastąpienia. I od wielu lat dają od siebie więcej niż wchodzi to w zakres ich obowiązków. Bardzo cieszymy się, że zostają z nami - mówi Dorota Konkolewska, prezes szpitala ■ W dniu 22 lipca br. nastąpiło otwarcie ofert w postępowaniu przetargowym pn.” Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Narutowicza 10”. Wpłynęły 2 oferty, jedna na kwotę 1 104 909,00 zł, druga na 1 086 497,04 zł brutto. Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie inwestycji kwotę w wysokości 1 163 123,11 zł brutto. Trwają prace komisji przetargowej polegające na analizie ofert. Środki finansowe na realizację zadania pochodzą z budżetu Miasta i ze środków w ramach RPO Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020 ■ Uprzejmie informujemy , iż w dniach od 27.07 do 10.08.2020r Terenowy Punkt Paszportowy w Świnoujściu będzie nieczynny. Odbiór paszportu w tym czasie będzie możliwy w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie, w godzinach jego otwarcia, po uprzednim dokonaniu rezerwacji wizyty na stronie internetowej urzędu http://rezerwacja.zuw.szczecin.pl/ Złożenie wniosku o wydanie paszportu jest możliwe w innym działającym na terenie województwa zachodniopomorskiego punkcie paszportowym. Najbliższy usytuowany jest w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gryficach ■ Wycieczka rowerowa połączona z grilowaniem. Zbiórka uczestników o godz. 09.50 w dniu 26.07.2020 r. (NIEDZIELA) przy promie „BIELIK” (Uznam). Zapraszają przyjezdnych turystów oraz mieszkańców Świnoujścia do udziału w Rajdzie Rowerowym na trasie ŚWINOUJŚCIE – MIĘDZYZDROJE – ZALESIE MUZEUM POLIGON V-3 (OGNISKO NAD JEZIOREM WICKO MAŁE)– ŚWINOUJŚCIE – 38 km W wycieczce mogą uczestniczyć wszyscy chętni bez względu na wiek, którzy dysponują sprawnym rowerem oraz chcą sympatycznie spędzić czas ■ Zabiegi ortopedyczne w świnoujskim szpitalu Zarząd Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje pacjentów, iż w ramach działania oddziału chirurgii ogólnej realizowane są przez lekarzy ortopedów zabiegi operacyjne w zakresie: - artroskopii stawu kolanowego, - artroskopii stawu ramiennego, - korekcji palucha koślawego, - korekcji palca młotkowatego, - zespołu cieśni nadgarstka, - palca zatrzaskującego. Realizowane są również iniekcje PRP do stawów oraz przyczepów ścięgien. Kwalifikacja do zabiegów odbywa się w poradni ortopedycznej szpitala. Rejestracja do poradni wymaga skierowania od lekarza POZ." ■ Czytelnik o organizacji pracy w urzędzie: Epoka kamienia łupanego ■ Świnoujście: TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 15 915 głosów - 65,92%, DUDA Andrzej Sebastian 8 229 głosów - 34,08% ■ Kolejnych 5 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Świnoujściu ■ Stop prywatyzacji! Co ze stocznią w Świnoujściu? Dzisiaj 10 lipca 2020 godz. 16:00 Rondo w Łunowie, Świnoujście ■ Świnoujście – młoda kobieta zakażona wirusem SARS-CoV-2. Stan na godz: 10:00 ■ „Komunikacja Autobusowa” Sp. z o.o. w okresie od 01 lipca do 30 sierpnia zachęca mieszkańców oraz osoby odwiedzające Świnoujście do korzystania z wakacyjnej linii nr 1 do Latarni Morskiej i Fortu Gerharda ■ Lekarze, służby sanitarne, minister przypominają; w sklepach wciąż obowiązują maseczki !!! ■ Zalany serwer - w szpitalu miejskim. Serwer obsługujący komputery do badań w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły został zalany. Stanęła praca? Awaria wydarzyła się w środę: zalaniu uległ główny serwer odpowiedzialny za komunikację wydawania zleceń na badania, dostęp do bazy danych. Sytuacja jest patowa ■