POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [23.05.2020, 09:13:13] • Świnoujście

Czy wiesz, że…

Czy wiesz, że…

fot. Policja

Kierującemu pojazdem zabrania się wjazdu na przejazd kolejowy, jeśli podnoszenie zapór nie zostało zakończone?

Kierujący pojazdami wjeżdżając na przejazd przed zakończeniem podnoszenia się rogatek swoje zachowanie tłumaczą tym, że pojazd szynowy już przejechał, więc wjazd na przejazd nie utrudni ruchu.

Należy zwrócić uwagę, że niektóre przejazdy kolejowe są wyposażone jedynie w sygnalizator świetlny, a inne zarówno w sygnalizator świetlny jak i zapory. W takim przypadku kierujący jest zobowiązany do powstrzymania się od wjazdu na przejazd do czasu aż sygnalizator zaprzestanie nadawania sygnałów świetlnych (dotyczy to również sytuacji, gdy zapora zostanie już podniesiona).

Za naruszenie zakazu objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeśli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie ich nie zostało zakończone kierujący może być ukarany mandatem karnym w wysokości 300 złotych i 4 punkty karne!

sierż. Tomasz Kapusta RD KWP Szczecin


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Sobota [23.05.2020, 22:42:51] • [IP: 37.47.144.**]

Napiszcie lepiej ze na przejezdzie na sołtana przy szkole morskiej dali znak stop, domalowali linie i dróżnik juz nie wychodzi gdy jedzie towarowy

Gość • Sobota [23.05.2020, 21:56:07] • [IP: 176.221.123.***]

dziekuje bardzo za przypomnienie, ze obywatele w tym kraju sa po to by im walic mandaty za wszystko za co tylko sie da.

Oglądasz 1-2 z 2
■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■