POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [25.06.2020, 09:34:45] • zachodniopomorskie

Wnioski z tarczy tylko przez internet

Wnioski z tarczy antykryzysowej o postojowe, zwolnienie ze składek, udzielenie ulgi bez opłaty prolongacyjnej i odstąpienie od naliczania odsetek za zwłokę - można składać wyłącznie elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Takie zmiany wprowadziła od środy (24 czerwca) tarcza antykryzysowa 4.0. Na stronie ZUS jest zamieszczona instrukcja, w jaki sposób założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych. Osoby, które nie mają dostępu do internetu mogą założyć profil w placówce ZUS.

Coraz więcej osób korzysta z PUE, bo tylko od marca do czerwca założono ponad 600 tys. profili. To rekordowy wynik, ponieważ dotychczas przybywało przeciętnie 60-70 tys. nowych użytkowników miesięcznie. Łącznie klienci ZUS założyli już ponad 4,2 mln kont na PUE.

Złożenie wniosku przez internet pozwala uniknąć błędów. Elektroniczne wnioski są automatycznie wypełniane danymi osoby, która je składa. System „pilnuje”, aby niezbędne informacje zostały uzupełnione. Nie pozwala na przekazanie błędnego formalnie lub niekompletnego wniosku.

Portal PUE ZUS jest elektroniczną skrzynką podawczą. Dzięki niemu można załatwić większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi bez wychodzenia z domu.

Przez internet można sprawdzić informacje o swoich ubezpieczeniach, świadczeniach, zwolnieniach lekarskich i płatnościach. Za pośrednictwem PUE można też wysłać wnioski i dokumenty ubezpieczeniowe oraz rozliczyć składki.

Karol Jagielski
rzecznik ZUS
województwa zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ 13.07.2020 - Świnoujście – 3 osoby (młoda kobieta, mężczyzna w średnim wieku, dziecko) ■ 13.07.2020 - Świnoujście – 3 osoby (młoda kobieta, mężczyzna w średnim wieku, dziecko) ■ 13.07.2020 - Świnoujście – 3 osoby (młoda kobieta, mężczyzna w średnim wieku, dziecko)
■ Świnoujście: TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 15 915 głosów - 65,92%, DUDA Andrzej Sebastian 8 229 głosów - 34,08% ■ Kolejnych 5 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Świnoujściu ■ Stop prywatyzacji! Co ze stocznią w Świnoujściu? Dzisiaj 10 lipca 2020 godz. 16:00 Rondo w Łunowie, Świnoujście ■ Świnoujście – młoda kobieta zakażona wirusem SARS-CoV-2. Stan na godz: 10:00 ■ „Komunikacja Autobusowa” Sp. z o.o. w okresie od 01 lipca do 30 sierpnia zachęca mieszkańców oraz osoby odwiedzające Świnoujście do korzystania z wakacyjnej linii nr 1 do Latarni Morskiej i Fortu Gerharda ■ Lekarze, służby sanitarne, minister przypominają; w sklepach wciąż obowiązują maseczki !!! ■ Zalany serwer - w szpitalu miejskim. Serwer obsługujący komputery do badań w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły został zalany. Stanęła praca? Awaria wydarzyła się w środę: zalaniu uległ główny serwer odpowiedzialny za komunikację wydawania zleceń na badania, dostęp do bazy danych. Sytuacja jest patowa ■