POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [28.07.2020, 10:21:11] • Świnoujście

Wznowienie bezpłatnych badań mammograficznych przez LUX MED

Wznowienie bezpłatnych badań mammograficznych przez LUX MED

fot. Organizator

Z przyjemnością informujemy, że LUX MED wznawia wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy Panie, co zapewnia możliwość utrzymania dystansu 2 metrów. Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą Paniom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań będą także środki do dezynfekcji rąk.

Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

• nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
• lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowości:

Świnoujście – 26 sierpnia 2020 w godzinach od 9.00 do 18.00 i 27 sierpnia 2020 w godzinach od 8.30 do 18.30 plac Urzędu Miasta, ul. Wojska Polskiego 1/5

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Przypominamy, że badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania , a tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Dlatego też, zachęcamy wszystkie Panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań we wcześniej umówionym terminie o nie zwlekanie z rejestracją na mammografię.

Anna Niemirska
Specjalista ds. Marketingu i PR
LUX MED Diagnostyka, Region Mammografia


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość mieszkaniec • Niedziela [06.09.2020, 07:50:36] • [IP: 178.238.252.***]

a jaka jest dawka dla glupola piszacego bzdury . .

Gość • Środa [29.07.2020, 10:11:44] • [IP: 176.221.123.***]

Mammografia poprzez ściskanie może spowodowac pęknięcie zmiany chorobowej. W Szwajcarii jest zakazana. Wciskają nam przecenione urzadzenia. Bezpieczne jest USG i rezonans piersi.

Gość • Wtorek [28.07.2020, 14:30:28] • [IP: 77.252.46.***]

dla czego jest okreslony wiek kobiety po 70 roku juz nie musza tych badan robic ? moga umieraz nie rozumie tego

Gość • Wtorek [28.07.2020, 11:54:18] • [IP: 31.11.131.***]

Mammografia 3 mSv (miliSivert) za friko (autokorekta). 1 mSv = 1000 µSv (mikroSivert). Dla ciekawych dane porównawcze dawek promieniowania jonizującego: 0 µSv - używanie telefonu komórkowego, 0.05 µSv - spanie obok innej osoby, 0.10 µSv - spożycie banana, 1 µSv - prześwietlenie ręki, 5 µSv - prześwietlenie zęba, 70 µSv - życie w betonowym budynku przez rok, 1000 µSv lub 1 mSv - dopuszczalna bezpieczna roczna dawka promieniowania na jedną osobę (Agencja Ochrony Środowiska USA), 5.8 mSv - tomografia klatki piersiowej, 10 mSv - tomografia całego ciała, 20 mSv - dopuszczalna roczna dawka promieniowania dla pracownika mającego styczność z promieniowaniem w Polsce. Wymienione przykłady nie mają na celu zastraszania.

Oglądasz 1-4 z 4
■ SOBOTA: W ciągu dnia na zachodzie kraju prognozowane są umiarkowane, przejściowo intensywne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, podczas których spodziewane jest zamarzanie nawierzchni dróg i chodników. Miejscami spodziewany przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od 8 do 12 cm. Nad ranem w województwach pomorskim i zachodnipomorskim istnieje ryzyko opadów maznących powodujących gołoledź. ■ Szybkie testy antygenowe w kontenerze obok laboratorium. Nie trzeba się rejestrować. W kontenerze obok laboratorium wykonujemy szybkie testy antygenowe. Próbki pobieramy w godzinach od 10 do 12 przez siedem dni w tygodniu. Na badania te nie trzeba się rejestrować. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości oraz dowód wpłaty. Przypominamy, że wpłat można dokonać przelewem (wszystkie informacje dotyczące testu łącznie z numerem konta znajdą Państwo TUTAJ szpital-swinoujscie.pl/strona/menu/83_testy_sars-cov-2__covid_-19) lub bezpośrednio w laboratorium. Cena testu antygenowego to 80 złotych. Zapraszamy! ■ Zmarł Tadeusz Gala: były wiceprezydent Świnoujścia, oddany miastu i jego mieszkańcom ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■