POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [29.07.2020, 12:59:09] • Świnoujście

Kolejna kąsająca plaga w Świnoujściu. Po komarach nadleciały meszki!

Dziś na osiedlu Matejki weszłam do osiedlowego sklepiku. Po paru minutach myślałam, że nie wyjdę. Za szybą drzwi kłębiła się szara chmura owadów-relacjonuje mieszkanka. Od kilku dni mieliśmy w Świnoujściu plagę komarów więc pierwszym o czym pomyślała kobieta to ponowny atak kąśliwych owadów. Prawda była jednak inna; Świnoujście zaatakowała chmara małych muszek. Tym razem zaatakowały nas słynne meszki.

Meszki, zwane też bolimuszkami, nacinają skórę i zlizują wydobywającą się krew, zwabia je m.in. wydychany dwutlenek węgla, szczególnie agresywne robią się w zamkniętych pomieszczeniach, najczęściej atakują w godzinach przedwieczornych. Inaczej jest u komarów. W tym gatunku atakują tylko samice, które muszą napić się krwi, żeby złożyć jajka, ofiarę potrafią wyczuć z dużej odległości, uaktywniają się o zmierzchu i nad ranem.

We wtorek wielu mieszkańców, po powrocie do domu uszczelniało okna. Meszki gromadziły się na szybach, wykorzystują każdą szczelinę by dostać się do wnętrza mieszkań. Wiadomym jest, że szczególnie agresywne robią się właśnie w zamkniętych pomieszczeniach. Niestety, zarówno komary, z którymi Świnoujście od lat m problem jak i meszki należą do tak zwanych owadów krwiopijnych, które mogą być niebezpieczne dla człowieka. W czasie inwazji meszek warto unikać miejsc obrośniętych krzakami, w pobliżu wody, które te owady szczególnie sobie upodobały. W otoczonym wodami i zaroślami Zalewu Szczecińskiego Świnoujściu pozbycie się skrzydlatych krwiopijców nie jest łatwe. Malutkie meszki samodzielnie nie byłyby w stanie wielką chmarą dolecieć z lęgowisk do miasta. W porze wylęgu jednak, drobne nawet podmuchy z zachodu i południa potrafią przywiać nad miasto miliony tych nieproszonych gości.

Od lat w Świnoujściu mamy „komarzy problem". Kolejnym „błędnym rycerzom" nie udaje się pokonać sezonowej zmory miasta. W tym roku miasto bezskutecznie szukało firmy, która podjęłaby się walki. Na meszki, podobnie jak na komary pozostają nam tradycyjne, indywidualne metody; dezodoranty na owady albo... gazeta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Sobota [01.08.2020, 01:44:54] • [IP: 176.221.122.**]

Będziecie mile wspominać rodzime komary gdy dolecą do nas komary tygrysie roznoszące śmiertelne choroby np. denga, zica, żółta febra. Dla alergików samo ukąszenie komara tygrysiego może skończyć się śmiercią. We Francji już są.

Gość • Czwartek [30.07.2020, 17:57:51] • [IP: 176.221.122.***]

do 10, 57 nareszcie turysci zmadrzeli.szacun.

Gość • Czwartek [30.07.2020, 10:57:50] • [IP: 109.241.63.**]

A my turyści wyjeżdżamy, a w przyszłym roku pojedziemy tam, gdzie o turystów się dba. Jest tyle pięknych miejsc. Nie zamierzamy płacić za to, aby nasze dzieci i my atakowała plaga komarów. Zostawiamy to mieszkańcom miasta.

Gość • Czwartek [30.07.2020, 10:48:52] • [IP: 176.221.122.***]

To sobie weźcie te meszki do łóżka i miejcie" radochę" !

Gość • Czwartek [30.07.2020, 09:52:22] • [IP: 176.221.122.***]

Bardzo mądry wpis z 16:30, nigdy nie docenia się tego co się już ma, cały czas myśli się i dąży do tego czego nie ma zamiast cieszyć się z tu i teraz.

Gość • Środa [29.07.2020, 16:30:36] • [IP: 176.221.123.**]

Cieszcie się że natura wokół nas...Kilka lat pracowałem w okolicach Monchaim, Koln, wszedzie rafinerie, fabryki chemiczne itd.itp...Komara ani żadnego owada tam się nie zobaczy dlatego zawsze się cieszyłem jak już przekraczałem most w Usedom albo Wolgast wszędzie zielono..owady..ptaki.Już wolę te komary niż krajobraz przemysłowy jak tam.Tragedia.

Mieszkaniec • Środa [29.07.2020, 14:11:30] • [IP: 188.146.176.**]

Jak nie dziki, to bobry, nie ma bobrów, są komary, meszki, a z większych zwierząt lisy, sarny - to miasto to prawdziwy zwierzyniec.

Oglądasz 1-7 z 7
■ PROGNOZA POGODY DLA POLSKI Ważna od 10-08-2020, godz. 7:00 do 10-08-2020, godz. 19:00 UWAGA !!! W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIE GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH. W drugiej części dnia, lokalnie na obszarze kraju, zwłaszcza na zachodzie i południu, możliwe są pojedyncze burze z opadami przelotnymi deszczu o wydajności do 20 mm/m2. Na zachodzie prognozowane są upały, a temperatura maksymalna osiągnie 30°C ■ Minister Edukacji Narodowej zdecydował: rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie 1 września, a dzieci pójdą do szkoły! 1 września szkoły otworzą swoje podwoje dla uczniów, a ci spotkają się ze sobą, poznają plan lekcji. W kolejnych dniach nauka także odbywać się będzie w szkołach-poinformowało MEN ■ Nadal obowiązuje zakaz wjazdu turystów jednodniowych z innych niemieckich landów związkowych oraz z innych krajów w ogóle. Zakaz ten będzie obowiązywał na pewno do końca sierpnia ■ Bez dodatkowej dyskusji radni zaakceptowali plan ustalenia sieci projekty publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez miasto jak i sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych ■ ZGM po zmianach ma przejąć siedzibę Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Wyspiańskiego 35 c. Na zmiany związane z przekształceniem oraz ulokowaniem w nowej siedzibie władze miasta przewidują czas do końca września ■ Rada Miasta jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie rekompensaty dla spółki ZGM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z tytułu realizacji zadań własnych Gminy Miasto Świnoujście ■