POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [24.10.2020, 20:54:12] • Świnoujście

Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego 2021

Cztery projekty „twarde”, czyli o charakterze inwestycyjnym oraz pięć projektów „miękkich”, czyli o charakterze zdrowotnym, kulturalnym i oświatowym, zostanie zrealizowanych przez Miasto w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. W sumie oddano 10 227 głosów, z czego ważnych było 9 597.

- To już siódma edycja Budżetu Obywatelskiego w Świnoujściu - mówi Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz – Dziękuję wnioskodawcom i wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu. To dowód na to, że świnoujścianom zależy na naszym mieście i jego rozwoju.

Najwięcej głosów spośród projektów twardych mieszkańcy Świnoujścia oddali na projekt Ambulatoryjna Diagnostyka Obrazowa, który ma być realizowany w Pracowni RTG przy ul. Dąbrowskiego 4. Oddano na niego 1406 ważnych głosów. Szacunkowy koszt realizacji projektu to milion złotych. ADO ma wzbogacić ofertę medyczną dla mieszkańców miasta poprzez zakup aparatu RTG do zdjęć kostno-płucnych i pantomografu.

Kolejny zwycięski projekt to Przystań Wyspiarzy o wartości 65 tys. złotych. W głosowaniu mieszkańców zdobył 677 głosów. Będzie to adaptacja przedsionka na drugim piętrze Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Witosa. Powstanie tam przestrzeń dla uczniów, umożliwiająca spędzanie czasu w przyjaznym otoczeniu podczas przerw międzylekcyjnych i zajęć popołudniowych. Wymienione zostaną podłogi i oświetlenie, powstanie strefa wyciszenia oraz odbywać się będą cykliczne zajęcia z muzykoterapii i bajkoterapii.

Niewiele mniej, bo 669 ważnych głosów zdobył projekt Nowoczesny i Bezpieczny Plac Zabaw. Ma on być spełnieniem marzeń dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 10 „Kolorowy Świat”. W ramach projektu wykonane zostanie ok. 100 m2 bezpiecznej nawierzchni zabezpieczającej ewentualne upadki dzieci, a plac zostanie doposażony w nowe elementy. Dzieci będą miały idealne miejsce do spędzania czasu poprzez aktywny wypoczynek, zabawę, rekreację i rozwój ruchowy. Szacowany koszt projektu to 300 tys. złotych.

Projekt Zabawy w Dżungli zgłoszony przez Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Sąsiedzkiej zdobył 648 ważnych głosów. Jego szacowany koszt to 750 tys. złotych. Projekt to nowoczesny plac zabaw, który ma pomóc w kształtowaniu sprawności fizycznej, zwinności i wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania czasu.
Wśród projektów miękkich, absolutnym rekordzistą okazało się przedsięwzięcie Bliżej Natury – Więcej Radości. Poparło je 1549 osób. Projekt o szacunkowej wartości 40 tys. złotych realizowany ma być w szpitalu miejskim. To zajęcia terapeutyczne dla pacjentów. Weźmie w nich udział niemal 500 uczestników.
Projekt Umiejętności Kluczowe – Kluczem do Sukcesu zgłoszony został przez Szkołę Podstawową nr 6 przy ul. Staszica. Jego szacunkowy koszt to 19 tys. 600 zł. Zdobył 1069 ważnych głosów. Uczestniczyć w nim będzie co najmniej 400 uczniów ze wszystkich poziomów nauczania.

Kolejny zwycięski projekt to Z Domu na Podwórko. Otrzymał 887 ważnych głosów. Planowany koszt jego realizacji to 40 tys. złotych. Polega na organizacji zajęć dla dzieci w zakresie nauki gier podwórkowych wraz z nauką zdrowego współzawodnictwa i zasad gry fair play. Zajęcia zostaną zakończone mistrzostwami gier podwórkowych.

Na projekt Obiady Terapeutyczne dla Osób Starszych oddano 433 ważne głosy. Ma on wspierać osoby starsze oraz samotne poprzez organizowanie dla nich spotkań integracyjnych w ramach obiadów terapeutycznych. Planowany koszt jego realizacji to 34 tys. złotych.
Do realizacji w ramach BO 2021 zakwalifikował się również Miejski Profilaktyczny Program Leczenia Otyłości. Jego szacunkowy koszt to 33 tys. 980 zł. Jego realizacja będzie polegała na organizowaniu zajęć prowadzonych przez fizjoterapeutę, psychologa i dietetyka. Projekt obejmie 40 mieszkańców miasta.

Tekst: BIK UM Świnoujście


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Niedziela [25.10.2020, 13:11:16] • [IP: 176.221.122.***]

Najbardziej podoba mi się projekt leczenia otyłości. 40 miejsc, to trochę mało?! Bardzo dużo dzieci ma nadwagę lub otyłość, większość ma zwolnienia w-f, więc nie wiem, czy rodzicom uda się wytłumaczyć, o co chodzi.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. - planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 - 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem ■
■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. - planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 - 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem■ Piątek: Świnoujski strajk kobiet protestował z hasłem: Macie krew na rękach. Część uczestników została spisana przez policję ■ Co za czasy. Nie było wolnej karetki, a 71 - letniego mężczyznę do śmigłowca LPR-u przewieziono prywatnym samochodem w asyście wozów strażackich! Zobacz film! ■ Rada Miasta Świnoujście jednogłośnie przyjęła apel do Premiera Rządu R.P. o natychmiastowe wstrzymanie przetargu na tereny świnoujskiego oddziału Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia"S.A. ■ Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat: w ramach programu „Wspieraj Seniora” - 22 505 11 11 Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię ■ Z informacji przekazanych nam przez poznańską prokuraturę wynika, że w trakcie brawurowej akcji żandarmów zatrzymano 5 osób: 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne oraz zarekwirowano kokainę i marihuanę. Sprawa może mieć charakter rozwojowy, w tle pojawiają się poważne zarzuty. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania, wprowadzenia do obrotu substancji psychotropowych, udzielania środków innym osobom oraz udzielania celem osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. - Wszczęte 25 października śledztwo dotyczy wprowadzenia do obrotu w Świnoujściu i Wolinie substancji psychotropowych, w tym kokaina i inne. Śledztwo prowadzi oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, zatrzymano 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne przedstawiono im zarzuty z art. 56 ust.1, art. 58. ust. 1, art. 59 ust. 1 i 62. ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W trakcie przeszukań zabezpieczono narkotyki: marihuanę i kokainę – informuje rzecznik poznańskiej prokuratury, Łukasz Wawrzyniak ■ Ponad 200 pracowników i 100 kooperantów stoczni na bruk? Przyszły nabywca terenów stoczniowych w Świnoujściu nie będzie mógł prowadzić na nich działalności stoczniowej. - Ta decyzja będzie miała istotny wpływ na stan zachodniopomorskiej gospodarki morskiej - alarmuje Zachodniopomorski Klaster Morski. I pisze list otwarty ■