POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [19.11.2020, 09:03:50] • zachodniopomorskie

Nowi policjanci złożyli ślubowanie

Nowi policjanci złożyli ślubowanie

fot. Policja

Na początku listopada 2020 r. w szeregi zachodniopomorskiej Policji przyjętych zostało kolejnych 82 kandydatów: 27 kobiet i 55 mężczyzn. Nowi funkcjonariusze w obecności Komendantów Miejskich i Powiatowych swoich jednostek wypowiedzieli słowa Roty składając uroczyste ślubowanie.

Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa ślubowania nowych policjantów mają skromniejszy charakter i odbywają się w jednostkach, do których mundurowi zostali przydzieleni. Uroczystość przebiega w ścisłym reżimie sanitarnym oraz przy minimalnym udziale funkcjonariuszy.

Komendanci jednostek, gdzie odbywały się ślubowania gratulowali młodym funkcjonariuszom wyboru naszej formacji i życzyli sukcesów zarówno w realizacji planów związanych z drogą zawodową, jak i w życiu osobistym.
Młodzi adepci niebawem rozpoczną naukę w szkołach policyjnych, gdzie będą uczestniczyć w kursie podstawowym, który pozwoli im na zdobycie podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych. Po jego zakończeniu mundurowi powrócą do macierzystych jednostek, gdzie pod opieką starszych i doświadczonymi kolegów będą służyć lokalnej społeczności.

Nowo przyjęci zasilą jednostki policji w Szczecinie, Koszalinie, Białogardzie, Choszcznie, Drawsku Pomorskim, Goleniowie, Gryficach, Gryfinie, Kamieniu Pomorskim, Kołobrzegu, Łobzie, Myśliborzu, Policach, Sławnie, Stargardzie, Szczecinku, Świdwinie i Wałczu.

Pięćdziesięciu z nich będzie służyć w Komendach Miejskich Policji, dwóch w Oddziale Prewencji Policji w Szczecinie, a pozostałe osoby w Komendach Powiatowych naszego garnizonu.

W 2020 roku zachodniopomorski garnizon przyjął już łącznie 247 funkcjonariuszy. W tym roku planowane jest kolejne, w dniu 30 grudnia.

Jeżeli zastanawiasz się jaką drogę rozwoju zawodowego wybrać, proponujemy Ci wstąpienie w szeregi naszej ponad 100 tys. formacji. To zawód dla ludzi wyjątkowych, którzy w codziennym życiu przestrzegają zasad moralnych. Wymagający, ale dający dużo satysfakcji i możliwości niesienia pomocy innym ludziom. Decydując się na jeden z najważniejszych kroków w Twoim życiu pomyśl o pracy, która połączy obowiązki służbowe z realizacją Twoich pasji i zainteresowań. Do zaoferowania mamy służbę kryminalną i śledczą, prewencyjną i służbę wspomagającą. Możliwości jest wiele, dlatego rozważ tą alternatywę i wstąp do Polskiej Policji.

Szczegółowe informacje na temat przyjęć do Policji znajdują się poniżej:
zachodniopomorska.policja.gov.pl/sz/aktualnosci/aktualnosci/32612,Zostan-policjantem.html

Komunikaty z jednostek, gdzie odbyły się ślubowania:

szczecin.policja.gov.pl/szm/dzialania-policji/aktualnosci/37320,Nowi-policjanci-w-Komendzie-Miejskiej-w-Szczecinie-zlozyli-slubowanie.html

koszalin.policja.gov.pl/zk/aktual/aktualnosci/37273,Nowi-policjanci-wypowiedzieli-slowa-Roty.html

lobez.policja.gov.pl/zlo/aktu/aktualnosci/37270,SLUBOWANIE-POLICJANTKI.html

Policja Zachodniopomorska


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. - planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 - 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem ■
■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. - planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 - 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem■ Piątek: Świnoujski strajk kobiet protestował z hasłem: Macie krew na rękach. Część uczestników została spisana przez policję ■ Co za czasy. Nie było wolnej karetki, a 71 - letniego mężczyznę do śmigłowca LPR-u przewieziono prywatnym samochodem w asyście wozów strażackich! Zobacz film! ■ Rada Miasta Świnoujście jednogłośnie przyjęła apel do Premiera Rządu R.P. o natychmiastowe wstrzymanie przetargu na tereny świnoujskiego oddziału Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia"S.A. ■ Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat: w ramach programu „Wspieraj Seniora” - 22 505 11 11 Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię ■ Z informacji przekazanych nam przez poznańską prokuraturę wynika, że w trakcie brawurowej akcji żandarmów zatrzymano 5 osób: 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne oraz zarekwirowano kokainę i marihuanę. Sprawa może mieć charakter rozwojowy, w tle pojawiają się poważne zarzuty. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania, wprowadzenia do obrotu substancji psychotropowych, udzielania środków innym osobom oraz udzielania celem osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. - Wszczęte 25 października śledztwo dotyczy wprowadzenia do obrotu w Świnoujściu i Wolinie substancji psychotropowych, w tym kokaina i inne. Śledztwo prowadzi oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, zatrzymano 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne przedstawiono im zarzuty z art. 56 ust.1, art. 58. ust. 1, art. 59 ust. 1 i 62. ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W trakcie przeszukań zabezpieczono narkotyki: marihuanę i kokainę – informuje rzecznik poznańskiej prokuratury, Łukasz Wawrzyniak ■ Ponad 200 pracowników i 100 kooperantów stoczni na bruk? Przyszły nabywca terenów stoczniowych w Świnoujściu nie będzie mógł prowadzić na nich działalności stoczniowej. - Ta decyzja będzie miała istotny wpływ na stan zachodniopomorskiej gospodarki morskiej - alarmuje Zachodniopomorski Klaster Morski. I pisze list otwarty ■