POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [20.11.2020, 14:04:54] • zachodniopomorskie

Fundusz autobusowy - nabór na 2021 rok

47 666 582 zł to kwota, jaką dysponuje wojewoda zachodniopomorski na dofinansowanie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w 2021 roku. Rząd przeznaczył środki dla gmin i powiatów, które chcą odtworzyć lub uruchomić nowe połączenia autobusowe.

Wnioski o dofinansowanie z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych w 2021 r. samorządy mogą składać do wojewody do 24 listopada.

- Rząd premiera Mateusza Morawieckiego zdecydował się przedłużyć podwyższoną do 3 zł dopłatę za wozokilometr do przewozów autobusowych do 31 grudnia 2021 roku – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. – Oznacza to, że samorządy, które uruchomią przewozy mogą uzyskać dofinansowanie w wysokości nawet 90 procent poniesionych kosztów.

W trzech naborach w ramach funduszu w 2020 r. samorządy uzyskały dofinansowanie dla 62 linii autobusowych.

Wniosek o objęcie dopłatą (dofinansowanie zadania) składa właściwy (w dniu złożenia wniosku) organizator publicznego transportu zbiorowego. Organizatorami są: gmina, związek międzygminny, powiat, związek powiatów, związek powiatowo-gminny, województwo.

Szczegóły dotyczące naboru znajdują się na stronie:
www.szczecin.uw.gov.pl/?type=article&action=view&id=12982

Centrum Prasowe Wojewody


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ OSTRZEŻENIE NUMER 72/I/2021 OBLODZENIE / GOŁOLEDŹ, OPADY MARZNĄCE od godz. 20:00 dnia 23-01-2021 do godz. 09:00 dnia 24-01-2021. Przebieg: Wraz ze spadkiem temperatury powietrza i gruntu do i poniżej 0°C prognozuje się występowanie oblodzeń, a także marznących opadów deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu lub mżawki powodujących gołoledź. Skutki: śliskie powierzchnie dróg i chodników; utrudnienia komunikacyjne; zjawisko gołoledzi ■ Szybkie testy antygenowe w kontenerze obok laboratorium. Nie trzeba się rejestrować. W kontenerze obok laboratorium wykonujemy szybkie testy antygenowe. Próbki pobieramy w godzinach od 10 do 12 przez siedem dni w tygodniu. Na badania te nie trzeba się rejestrować. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości oraz dowód wpłaty. Przypominamy, że wpłat można dokonać przelewem (wszystkie informacje dotyczące testu łącznie z numerem konta znajdą Państwo TUTAJ szpital-swinoujscie.pl/strona/menu/83_testy_sars-cov-2__covid_-19) lub bezpośrednio w laboratorium. Cena testu antygenowego to 80 złotych. Zapraszamy! ■ Zmarł Tadeusz Gala: były wiceprezydent Świnoujścia, oddany miastu i jego mieszkańcom ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■