POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [26.07.2021, 16:32:43] • Polska

3 powody, dla których warto wybrać ściereczkę z mikrofibry w 100% z recyklingu

3 powody, dla których warto wybrać ściereczkę z mikrofibry w 100% z recyklingu

fot. Organizator

Odpowiedzialne wybory konsumenckie i minimalizowanie odpadów są dziś kluczowe dla ochrony środowiska naturalnego. Świadomość społeczna na temat zmian klimatycznych stale rośnie, a my możemy obserwować ekologiczną ewolucję, która zachodzi w wielu dziedzinach życia. Nawet sprzątając możesz być bliżej natury, a Twój dom nadal będzie lśnił czystością. Przekonaj się, że warto wybierać „zielone” produkty. Oto 3 powody „na tak” dla ściereczek w 100% z recyklingu.

Często wystarczy niewiele, żeby żyć bardziej w duchu zero waste. Nie mówimy tu o wyrzeczeniach wielkiego kalibru, ale o czymś, co każdy z nas może zrobić. Niewielkie zmiany codziennych nawyków i wyborów wpływają na całokształt funkcjonowania Twojego domu.

1. Dajesz plastikowej butelce drugie życie

PET to jeden z najpopularniejszych materiałów masowo stosowanych w przemyśle spożywczym, np. do produkcji plastikowych butelek na napoje. Lekki, wytrzymały i odporny termicznie…idealny? Niestety – plastikowa butelka szybko traci swoje przeznaczenie, gdy jest pusta, ale jej podróż już tak szybko się nie kończy. Rozkłada się nawet 450-500 lat. Opakowania z tworzyw sztucznych zanieczyszczają rzeki, morza i krajobrazy na całym świecie. Nie musi tak być – zużyte butelki mogą otrzymać drugie życie i stać się czymś zupełnie innym. Wiele firm, jak np. Vileda, szuka rozwiązań, które są przyjazne dla środowiska i pozwalają na utrzymanie wysokiej jakości produktów. Dlatego, kiedy wybierasz produkty do sprzątania, zwróć uwagę, z czego są wykonane i czy nadają się do ponownego przetworzenia. Jeśli szukasz produktów bardziej przyjaznych dla środowiska, ale nie chcesz rezygnować z wydajności czyszczenia lub wygody, sięgnij po nową ściereczkę Vileda 100% Recycled. Została wyprodukowana zgodnie z zasadami gospodarki w obiegu zamkniętym: powstała z mikrofibry, pochodzącej w 100% z recyklingu, wykonanej z przetworzonych butelek PET. Kartonowe opakowanie również jest ekologiczne – w 100% nadaje się do recyklingu. Dzięki temu ściereczka Vileda 100% Recycled jest wyjątkowo przyjazna dla środowiska i stanowi zrównoważoną alternatywę dla innych ściereczek do czyszczenia.

2. Osiągasz świetne efekty czyszczenia

Wydaje Ci się, że produkty z recyklingowanych tworzyw mogą być mniej skuteczne? To nie tak. Teraz w temacie sprzątania możesz być bardziej „zielona” – właściwości ściereczek z mikrofibry w 100% z recyklingu w niczym nie ustępują tradycyjnej mikrofibrze. Są wyjątkowo chłonne i łatwo zbierają brud i tłuszcz, a nawet większe ilości wody lub innych płynów. Świetnie sprawdzą się do czyszczenia powierzchni w kuchni, łazience, ale także w całym domu. W mgnieniu oka osiągniesz czystość bez smug. Ściereczka Viledy jest oznaczona logotypem „Love it clean”, przyznawanym tylko produktom, które spełniają wiele surowych kryteriów środowiskowych.

3. Wspierasz gospodarkę w obiegu zamkniętym

Wyobraź sobie świat, w którym produkty z tworzyw sztucznych nigdy nie stają się odpadem. Ta idealna wizja jest jednym z założeń gospodarki w obiegu zamkniętym – jej główną ideą jest zapobieganie wyrzucaniu plastiku jako odpadu. Nawet, jeśli dziś wydaje Ci się nieosiągalna, to wybierając produkty z recyklingu i do recyklingu, sprawiasz że staje się coraz bardziej realna. Bo nawet małe zmiany mają duży wpływ na rzeczywistość. Sięgając po takie produkty, pokazujesz markom, że zrównoważony rozwój jest dla Ciebie ważny. Dla przykładu: w zeszłym roku Freudenberg Home and Cleaning Solutions – właściciel marki Vileda, przystąpił do globalnego zobowiązania Fundacji Ellen MacArthur w zakresie nowej gospodarki tworzywami sztucznymi. Podejmując to zobowiązanie, wiodący globalny dostawca markowych systemów czyszczących, wspiera wizję gospodarki w obiegu zamkniętym.

- Możemy być dumni z naszych dotychczasowych osiągnięć. Około 90% naszych produktów jest trwałych i pomaga minimalizować odpady, zapewniając jednocześnie doskonałą wydajność. W ostatnich latach zwiększyliśmy do ponad 40%, wykorzystanie plastiku, pochodzącego z recyklingu w naszych stałych produktach z tworzyw sztucznych. Prawie wszystkie nasze plastikowe opakowania nadają się do recyklingu. Mamy jednak obowiązek ciągłego doskonalenia i dążenia do gospodarki w obiegu zamkniętym. Dla FHCS przystąpienie do tego zobowiązania jest kamieniem milowym, ponieważ odzwierciedla nasze wieloletnie przekonanie, że rozwój biznesu i zrównoważony rozwój idą w parze – mówi Karin Overbeck, CEO FHCS.

Anna Rogoźnicka
Senior PR & Content Marketing Specialist


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Butik MJW, @ButikMJW, Wolin ul. Mickiewicza 1B. Zaprasza na jesienne nowości. ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■