POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [26.07.2021, 16:32:21] • zachodniopomorskie

Kolejne wsparcie dla zachodniopomorskich OSP

38 OSP z województwa zachodniopomorskiego dzięki marszałkowskiemu wsparciu będzie mogło wykonać prace remontowe, modernizacyjne i konserwatorskie w swoich budynkach, a także zadbać o ich otoczenie. Na ten cel Urząd Marszałkowski przeznaczył łącznie niemal 370 tys. zł.

– Ochotnicze Straże Pożarne mają ogromny potencjał ratowniczy, ale też i spore potrzeby sprzętowe i lokalowe. Aby w jak największym stopniu je zaspokoić podjęliśmy w tym roku decyzję o zwiększeniu środków na prace remontowe, modernizacyjne i konserwatorskie w budynkach OSP. Wieloletnie wsparcie dla OSP przekazywane przez Samorząd Województwa pozwoliło nie tylko na remonty remiz, ale również na m.in. zakup wozów, nowego sprzętu, środków ochrony osobistej, umundurowania czy podniesienie kwalifikacji – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

- Strażacy ochotnicy nie tylko czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców, ale także są animatorami życia społecznego w małych miasteczkach i wsiach. To jedyne stowarzyszenia w takich miejscach, które mogą aplikować o środki i dotacje dla społeczeństwa – dodał wicemarszałek Olgierd Kustosz.

W ramach właśnie rozstrzygniętego naboru wniosków „Granty Strażackie” otrzyma 38 jednostek z regionu.
Środki z grantów będzie można wykorzystać – podobnie jak rok temu – na wykonanie prac remontowych, modernizacyjnych i konserwatorskich w budynkach OSP. Nowością tego naboru jest to, że prace zostaną rozszerzone również o otoczenie remiz. Maksymalna wartość wsparcia dla jednostki to 10 tys. zł. Na to działanie Zarząd Województwa przeznaczył w tym roku niemal 370 tys. zł, a więc o 50 tys. więcej niż w roku ubiegłym. Dofinansowane projekty dotyczą m.in. modernizacji i konserwacji instalacji elektrycznej, zagospodarowania otoczenia remizy poprzez budowę wiaty, ocieplenia budynku czy też wymiany posadzki.

Zaplanowane remonty w remizach, zgodnie z założeniami konkursu,  powinny zakończyć się do 15 listopada br.

Lista dofinansowanych jednostek: www.wws.wzp.pl/aktualnosci/granty-strazackie-rozstrzygniete

W tym roku marszałek na wsparcie OSP z regionu przeznaczył łącznie 570 tys. zł z budżetu województwa. Środki te zostały rozdysponowane w ramach zadania „Animator życia społecznego na obszarach wiejskich – OSP”, podzielonego na dwa nabory. W wyniku pierwszego, który został rozstrzygnięty w połowie czerwca br., strażacy mogą zakupić nowy sprzęt i umundurowanie oraz środki ochrony osobistej czy zorganizować szkolenia podnoszące kwalifikacje. Łącznie na to działanie trafiło do nich 190 tys. zł.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Czwartek [29.07.2021, 16:33:26] • [IP: 5.184.234.***]

Gość • Wtorek [27.07.2021, 10:18:59] • [IP: 78.10.206.**]

Dostali wsparcie wzamian nagabywanie ludzi do eksperymentu medycznego w celu przyjęcia berbeluchy w fazie testów. 💉

Oglądasz 1-2 z 2
■ Butik MJW, @ButikMJW, Wolin ul. Mickiewicza 1B. Zaprasza na jesienne nowości. ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■