POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [29.07.2021, 08:47:22] • zachodniopomorskie

Pol'and'Rock będzie grał na Pomorzu Zachodnim nie tylko w tym roku

Pol'and'Rock będzie grał na Pomorzu Zachodnim nie tylko w tym roku

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Marszałek województwa Olgierd Geblewicz i organizatorzy Pol’and’Rock 2021 w środę przed południem spotkali się z dziennikarzami na lotnisku Makowice - Płoty, gdzie w czwartek o godz. 15 rozpocznie się wielkie granie. - Festiwal odbywa się w nowym miejscu z nową energią, ale to nowe miejsce jest na lata! To nowa siła i nowy duch, Wiemy, że Pol’and’Rock to najpiękniejszy festiwal na świecie. Wierzę, że po zakończeniu tej edycji będziemy mogli śmiało powiedzieć, że najlepszy – stwierdził Jerzy Owsiak.

Festiwal organizowany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wrócił na Pomorze Zachodnie po 25 latach. Samorząd województwa wspiera to muzyczne wydarzenie.

- Cieszę się bardzo, że mogę dzisiaj witać w swoim regionie najpiękniejszy festiwal świata, który odbywa się w duchu ekologii i poszanowania dla środowiska – mówił Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. - Kiedy kilka lat temu PKP skasowało dodatkowe pociągi do Kostrzynia, jako pierwsi podjęliśmy decyzję o uruchomieniu dodatkowych połączeń pociągami regionalnymi, aby nasi mieszkańcy, wierni fani muzyki i filozofii festiwalu, mogli łatwiej dojechać na miejsce. Nawet mi wtedy nie przeszło przez myśl, że za jakiś czas decyzja o uruchomieniu dodatkowych połączeń ze Szczecina, Kołobrzegu i Łobza będzie naszym wkładem w to, by uczestnicy Pol’and’Rock z całej Polski mogli dojechać do Płotów w Zachodniopomorskiem. Zapraszam wszystkich do strefy Pomorza Zachodniego, gdzie będą ekologiczne warsztaty, i gdzie nie zabraknie dyskusji o wartościach. Bo przypomnę, że dotychczasowy Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar, pochodzi z Pomorza Zachodniego - dodał marszałek Olgierd Geblewicz.

Szef WOŚP podkreślał, że tegoroczny festiwal organizowany jest w wyjątkowo trudnych „covidowych czasach”.

- Na pustym polu, od podstaw zbudowaliśmy to miejsce na naszym doświadczeniu, dzięki ogromnej życzliwości wszystkich służb i profesjonalizmowi naszych partnerów. Organizując festiwal, zbudowaliśmy naszą filozofię i naszą społeczność. Różnica między pierwszym festiwalem, a tym dzisiejszym jest taka, że dziś mogłyby tutaj zagrać największe światowe gwiazdy i nie byłoby żadnych uwag co do organizacji – mówił Jerzy Owsiak.

Przypomniał, że koncertom na Pol’and’Rock towarzyszą inne wydarzenia.

- W Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się aż 44 warsztaty, będziemy mówić o prawach człowieka i konstytucji. Obecność zapowiedział nowy Rzecznik Praw Obywatelskich – podkreślił Jerzy Owsiak. - Festiwal odbywa się w nowym miejscu z nową energią, ale to nowe miejsce jest na lata. To nowa siła i nowy duch, Wiemy, że Pol’and’Rock to najpiękniejszy festiwal na świecie. Wierzę, że po zakończeniu tej edycji będziemy mogli śmiało powiedzieć, że najlepszy.

- Deklaracja Jurka, że Festiwal zadomowi się w tym miejscu na kolejne lata jest wspaniałą informacją. Z dumą będę wszystkich witał w moim pięknym regionie – stwierdził marszałek Olgierd Geblewicz.

Gospodarz województwa i dyrygent WOŚP w czwartek o godz. 15 oficjalnie otworzą Festiwal, a później (około godz. 16.30-17) Strefę Pomorza Zachodniego na terenie lotniska Makowice. Będzie to miejsce wypoczynku, zabawy i edukacji. 2021 jest Rokiem Ekologicznym w regionie, więc tegoroczny Pol’and’Rock również ma być eko i w dobrym klimacie. Z leżakami, huśtawką na „dźwigozaurach”, zieloną ścianką, Z przestrzenią dziecięcą, sportową, naukową


Przez trzy dni będą odbywać się tam ekologiczne warsztaty, wydarzenia promujące turystyczne atrakcje regionu, ale również szczecińskie uczelnie. Przygotowano też specjalny program prezentujący Fundusze Europejskie. Ponadto zaplanowano strefę gier planszowych, plac zabaw, ekspozycję Morskiego Centrum Nauki. Na spragnionych sportowych aktywności czekają organizatorzy biegów „ExtremE Wolf”.

By ułatwić dojazd na Pol’and’Rock, Województwo Zachodniopomorskie zdecydowało o uruchomieniu dodatkowych pociągów regionalnych. Już od środy na trasie Szczecin – Goleniów – Nowogard – Płoty – Kołobrzeg kursuje piętnaście par pociągów każdego dnia. Dwa razy więcej niż normalnie. Po zakończeniu festiwalu uruchomione zostaną również połączenia nocne (31 lipca / 1 sierpnia), które odwiozą uczestników koncertów do Szczecina i Kołobrzegu. Specjalny rozkład jazdy obowiązywał będzie także w niedzielę 1 sierpnia (szczegóły - w załącznikach).

”Pol'and'Rock Festival” (wcześniej „Przystanek Woodstock”) organizuje Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwsza edycja odbyła się w 1995 r., a w 1996 roku impreza została zorganizowana w Szczecinie na lotnisku Dąbie. Od 2004 r. wakacyjne koncerty WOŚP odbywały się w Kostrzynie nad Odrą. W 2020 roku, ze względu na pandemię, „Pol’and’Rock” zagrał tylko online. Tegoroczny festiwal ma odbywać się w reżimie sanitarnym, z liczbą uczestników ograniczoną do 20 tysięcy. Na dwóch scenach wystąpi ponad 30 wykonawców. Koncerty, spotkania w Akademii Sztuk Przepięknych i inne festiwalowe wydarzenia można śledzić w internecie:
polandrockfestival.pl/ target=_blank>
polandrockfestival.pl/


www.facebook.com/PolAndRockFestival

www.youtube.com/channel/UC6FX0-x8RRJ4WsZr32Qh_FQ

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Sobota [31.07.2021, 11:05:28] • [IP: 176.221.123.***]

owsikowi brakuje kasy na utrzymanie pałacu w ktorym mieszka, bo jak utrzymac taki pałac za 25 mln? ciekawe jakie oplaty ma, a kupil to w czasach gdzie mial miliony od frajerow z puszek

Gość • Piątek [30.07.2021, 09:48:10] • [IP: 109.241.63.**]

Tak właśnie zaczęła się pandemia Covid, że banda kibiców-idiotów pojechała na mecz do Włoch i rozniosła po całej Europie to draństwo. To samo teraz, Covidowe szaleństwo czas zacząć. Takich imprez nie powinno być wcale, bo wystarczy kilku chorych, a będzie jak po polskich weselach - wszyscy chorzy, a skutki po Covid są poważne. A to połowa płuc znika, a to nerki zaatakowane, włosy wypadają, no i zdziwienie, że cukrzyca się nagle nie wiadomo skąd pojawiła. Jak tam pojedzie na ten koncert ktoś, to niech już nie wraca!! 20 dni kwarantanny, wojsko powinno otoczyć ten teren i prawie przez miesiąc nie wypuszczać, aż wszyscy lewacy się pochorują, albo zapłacą za testy po tysiaku. A potem jak zachorują - zero pomocy od państwa, za taką niefrasobliwość i nieodpowiedzialność!

Oglądasz 1-2 z 2
■ Butik MJW, @ButikMJW, Wolin ul. Mickiewicza 1B. Zaprasza na jesienne nowości. ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■